VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Třináct dětských folklorních souborů roztleskalo čtyři stovky diváků

Uherské Hradiště – Konečně je ta oblastní přehlídka za námi, mohlo si říct po šestnácté hodině poslední březnové soboty na dva stě sedmdesát účinkujících dětí z folklorních souborů Uherskohradišťska.

29.3.2017
SDÍLEJ:

Třináct dětských folklorních souborů roztleskalo čtyři stovky diváků.Foto: DENÍK/Skalička Zdeněk

Kameňáček I a II, Omladinka I a II, dvě skupinky Dolinečky ze Starého Města, Pentlička z Boršic, Děcka z Buchlovic, Kunovjánek, Věneček, Malý Handrláček a Handrláček z Kunovic, ale také domácí Hradišťánek pořádně rozproudily při oblastní přehlídce dětských folklorních souborů v Klubu kultury Uherské Hradiště krev v žilách čtyřem stovkám diváků, ale také jim připravily nezapomenutelné zážitky.

Na maximálně desetiminutové vystoupení dětského folklorního ansámblu se se vší pozorností soustředila tříčlenná odborná jury, a to ve složení Jana Polášková, Jan Maděrič a Jiří Tománek, aby rozhodla o tom, který soubor postoupí do krajské přehlídky, rozdělené na část Uherskohradišťska a Uherskobrodska. Ta se uskuteční 8. dubna v Uherském Brodě, kde si mohou soubory zajistit postup do celostátní soutěžní přehlídky.

Čtěte také: Zchátralou fasádu kostela sv. Františka Xaverského v Hradišti konečně opraví

„Za zmínku stojí, že pro velký počet dětských folklorních souborů je Zlínský kraj rozdělen do dvou sekcí – Valašsko a Slovácko. Z každé části pak postoupí ty nejlepší soubory do celostátní přehlídky,“ stručně okomentovala dětskou folklorní akci Štěpánka Tománková, která je už šestačtyřicet let vedoucí Hradišťánku.

Téma i délku vystoupení si vedoucí souboru zvolili sami, ale kvůli objektivitě bylo pořadí na oblastní přehlídce losováno.

„Letos byl zájem účinkujících mimořádný. V minulých letech se oblastní přehlídky zúčastňovalo kolem deseti souborů. Pravda, jsme nadšeni, že se letos přihlásilo do soutěže 13 souborů, ale trochu problémy byly s převlékání dětí do krojů a z nich zase do civilu,“ řekla vedoucí Hradišťánku, který byl spolu s Klubem kultury Uherské Hradiště pořadatelem přehlídky.

Čtěte také: Brodské muzeum zahájilo Dny Komenského obnoveným vstupem a expozicí

Podotkla, že malí folkloristé se převlékali nejen v klubu kultury, ale také v téměř sousední hradišťské Redutě.

A které dětské folklorní soubory poslali porotci do krajské přehlídky?

„Děcka z Buchlovic, Kunovjánek, hradišťskou jedničku Omladinky, Handrláček, šestou skupinku Hradišťánku a jedničku Dolinečky,“ informovala Štěpánka Tománková.

Autor: Zdeněk Skalička

29.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kabelkový veletrh ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti.
32

Kabelkový veletrh v Hradišti vyrovnal loňský rekord 1500 nabízených kusů

Turistickou nabídku v Uherském Ostrohu obohatila další expozice v podzemí.
5

Uherský Ostroh v neděli slavnostně otevřel prohlídkové trasy zámku

DOTYK.CZ

Většina úvěrových firem jsou predátoři. Exekucím čelilo 843 tisíc lidí

Lidé by si měli dávat pozor nejen na úvěrové společnosti, z nichž je predátorských či lichvářských přes devadesát procent, tvrdí tvůrci Mapy exekucí.

V Redutě doprovodil Slovácký komorní orchestr budoucí hudební virtuózy

Slovácký komorní orchestr, houslista Jiří Pospíchal a čtrnáct talentovaných umělců z řad žáků uherskohradišťský ZUŠek (ZUŠ Slovácko, ZUŠ Uherské Hradiště). V pondělí 24. dubna se talentované děti alespoň na chvíli mohly postavit vedle profesionálních hudebníků v sále hradišťské Reduty a zkusit si zahrát své nejoblíbenější skladby před zhruba sto padesáti diváky.

Dobrovolníci vyběhali Diakonii 20 tisíc a spálili téměř 700 tisíc kalorií

Šest týdnů výzvy Sbíráme kiláky pro Diakonii rovnalo se 78 účastníků, 8 861 naběhaných kilometrů a 664 518 spálených kalorií.

Z průtahu Nivnicí zmizí kostky

Ztišení dopravy, bezpečnější provoz a podle vyjádření odborníků zúžením dojde i ke zpomalení provozu. To jsou hlavní výhody rekonstrukce průtahu Nivnicí za 9,8 milionu korun. Ta by měla začít v červnu a trvat by měla do konce roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies