VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Slovácké divadlo se připojí ke Světovému dni autismu

Uherskohradišťské Slovácké divadlo se letos rozhodlo podpořit Světový den autismu připadající na 2. dubna. „Ke Světovému dnu autismu se připojíme hned několika aktivitami. Divadlo bude v neděli nasvícené do modra, protože právě tato barva je barvou autistů, uvažujeme i o modré podobě našich webových stránek," uvedla manažerka divadla Jitka Honsová.

1.4.2017
SDÍLEJ:

Slovácké divadlo se připojí ke Světovému dni autismu. Foto: Marek Malůšek

Tím aktivity slováckého souboru ale nekončí. Divadlo má ve svém repertoáru totiž inscenaci věnující se tomuto tématu, Autista – moje zatracené nervy!. Její mimořádnou reprízu připravilo divadlo i na oslavu Světového dne autismu ve čtvrtek 6. dubna.

„My herci i naši uvaděči přijdou oblečení do modra, po představení proběhne beseda o tom, jak inscence vznikala, co všechno jsme při zkoušení zažili a prozradíme také to, jaké to bylo, když na jedno představení přišel Matěj, jehož skutečé zážitky vyprávíme," řekl herec a představitel hlavní role Kašpara Josef Kubáník, jenž za ztvárnění titulní postavy získal cenu Největší z pierotů. Speciální představení hry Autista – moje zatracené nervy! začne na Malé scéně Slováckého divadla 6. dubna v 19 hodin. (kaj)

O čem je Autista ve Slováckém divadleInscenace hry Alžběty Michalové Autista - moje zatracené nervy se ve Slováckém divadle hraje s úspěchem už téměř dva roky a má na kontě přes 65. repríz. S herci ji nastudoval režisér a ředitel divadla Michal Zetel. „Autista je přesně ten typ divadla, které mají herci i diváci nejradši. Chvíli se smějí, chvíli jsou dojatí. Je to ideální koktejl emocí. Obrovská návštěvnost je důkazem toho, že se to povedlo," je přesvědčený Zetel.

"Hra vypráví příběh Kašpara, který má sestru, nejbližšího člověka na světě. Prochází společně běžnými situacemi, které se ale – nazírány vychýlenou autistickou logikou – stávají bojem o život, o nic menšího. Kašpar se snaží žít normální život, obstát v něm, dělat běžné věci – dostudovat, najít si ženu, mít přátele. Ale s tím, co má v hlavě, se i tyto – zdánlivě běžné – úkoly, stávají téměř nemožnými," prozradila autorka Alžběta Michalová.

Autor: Redakce

1.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kabelkový veletrh ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti.
32

Kabelkový veletrh v Hradišti vyrovnal loňský rekord 1500 nabízených kusů

Turistickou nabídku v Uherském Ostrohu obohatila další expozice v podzemí.
5

Uherský Ostroh v neděli slavnostně otevřel prohlídkové trasy zámku

DOTYK.CZ

Většina úvěrových firem jsou predátoři. Exekucím čelilo 843 tisíc lidí

Lidé by si měli dávat pozor nejen na úvěrové společnosti, z nichž je predátorských či lichvářských přes devadesát procent, tvrdí tvůrci Mapy exekucí.

V Redutě doprovodil Slovácký komorní orchestr budoucí hudební virtuózy

Slovácký komorní orchestr, houslista Jiří Pospíchal a čtrnáct talentovaných umělců z řad žáků uherskohradišťský ZUŠek (ZUŠ Slovácko, ZUŠ Uherské Hradiště). V pondělí 24. dubna se talentované děti alespoň na chvíli mohly postavit vedle profesionálních hudebníků v sále hradišťské Reduty a zkusit si zahrát své nejoblíbenější skladby před zhruba sto padesáti diváky.

Dobrovolníci vyběhali Diakonii 20 tisíc a spálili téměř 700 tisíc kalorií

Šest týdnů výzvy Sbíráme kiláky pro Diakonii rovnalo se 78 účastníků, 8 861 naběhaných kilometrů a 664 518 spálených kalorií.

Z průtahu Nivnicí zmizí kostky

Ztišení dopravy, bezpečnější provoz a podle vyjádření odborníků zúžením dojde i ke zpomalení provozu. To jsou hlavní výhody rekonstrukce průtahu Nivnicí za 9,8 milionu korun. Ta by měla začít v červnu a trvat by měla do konce roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies