VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sečení ve Lhotě se změnilo ve zpívání v sále. Vystoupil i Martin Hrbáč

Antonínkovému sečení trávy, které pořádá Mužský pěvecký sbor v Ostrožské Lhotě poprvé ve své osmnáctileté historii, nepřálo počasí. Dopolední déšť rozhodl, že pořadatelé celou akci přesunuli do sálu Obecního úřadu.

12.6.2017
SDÍLEJ:

Antonínkové zpívání v Ostrožské Lhotě.Foto: DENÍK/Stanislav Dufka

„Definitivně jsme se rozhodli v deset hodin dopoledne. Připravit areál v Hájku je dost náročné, ani předpověď počasí neslibovala žádné zlepšení," vysvětloval vynucenou změnu umělecký vedoucí lhotského sboru Petr Radoch a přivítal posluchače krátkým proslovem.

„Takové sečení jste ještě neviděli. Myslím, že už ani neuvidíte, počasí si s námi trošku zašpásovalo. Tradičně bývá soutěž v sečení trávy. Takže chlapi, jestli jste si přivezli kosy, tak je můžete schovat na příští rok."

Každoročně se tato akce koná v předvečer hlavní poutě na Svatém Antonínku. V letošním roce byl termín posunutý.

„Tentokrát jsme sečení naplánovali o týden dřív. Nekolidovalo to se sečením v Malé Vrbce, proto jsme k nám dokázali dostat i výborné horňácké muzikanty. Už dávno jsem měl zálusk na zpěváka Jaroša Hrbáče, „strýček" v letošním roce oslaví 80 let. Myslím, že spojení s cimbálovou Petra Mička se vydařilo," hodnotil vystoupení horňáckého zpěváka šéf sboru Václav Hájek.

A nejenom Jaroš Hrbáč, do Lhoty přijel a neplánovaně zazpíval i známý zpěvák a rodák z Hrubé Vrbky Martin Hrbáč. „Měl jsem volno. Věděl jsem, že tady bude vystupovat bratranec (Jaroš Hrbáč), tak jsem se přijel podívat," svěřil se 78letý muzikant.

Krátký proslov ke všem účinkujícím a divákům si připravil také starosta Antonín Jelének.

„Čas běží a Antoníkové sečení zůstává. Zůstává i ochota Mužského pěveckého sboru tuto akci pořádat. Jsem rád, že se tato tradice zachovala. Dneska to nebude o sečení, bude to o písničce. Bude to o tom, co nám zanechali naši předkové. O tom, co drží dobré lidi pospolu."

V sobotním podvečeru vystoupili mimo zmiňovaného Jaroše Hrbáče a cimbálové muziky Petra Mičky mužské pěvecké sbory z Hrubé Vrbky, Blatnice, Vlčnova a pořadatelské Ostrožské Lhoty. Zazpívaly také místní Děvčice z Háječku.

Autor: Stanislav Dufka

12.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Branka bude otevřená ve všední dny.

Lidem ze Štěpnic zkrátí cestu do nemocnice ve všední dny branka

Lidé se mohli při komentované prohlídce dozvědět, jak se knížka Broučci z pohledu výtvarného umění vyvíjela.
16

Karafiátovi Broučci stále oslovují a přitahují čtenáře všech generací

Kunovice jsou investičně atraktivním regionem

Ocenění Investičně atraktivní region v regionálním kole a druhé místo ve stejné kategorii v celostátním si v minulých dnech odneslo město Kunovice. Porotu zaujala efektivní kombinace investic do rozvoje podnikatelského prostředí, otevřenost radnice vůči názorům podnikatelů a rozsáhlá připravenost infrastruktury, včetně úspěšného provozování podnikatelského inkubátoru.

Na most přes Holomňu jen na vlastní nebezpečí

Z důvodu zhoršujícího se stavu mostu přes Holomňu poblíž soutoku s Olšavou u Drslavic umístilo vedení obce z obou stran cedule zákaz vjezdu a vstupu pouze na vlastní nebezpečí. Lidé by měli v těchto místech dbát zvýšené opatrnosti, děti samotné na most rozhodně nepouštět.

Nejdelší rybu na nočních rybářských závodech ulovila Jarmila Sedláčková

V sobotu, v den svátku sv. Petra, patrona rybářů, se uskutečnil u Konventního rybníka a mokřadu Žabince před velehradskou bazilikou 15. ročník nočních závodů v lovu ryb.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies