Její ranní cesta začala krátce před půl osmou na nádraží v Olomouci, odkud se vydala přes Přerov, Hulín, Otrokovice a Staré město až do Uherského Hradiště. Tam dorazila o čtvrt na jedenáct.
Krátce na to odvezla dav pasažérů směrem na Kunovice, Popovice, Hradčovice až do Uherského Brodu. Cestu mezi Komenského městem a metropolí Slovácka absolvovala během dne hned několikrát, aby v 17 hodin vyrazila zpět do Olomouce.
„Přijeli jsme tímto vlakem do Hradiště z Otrokovic a byl to pro nás zážitek. Vagony měly dobové vybavení, jako za První republiky a z venku otevřenými okny dovnitř občas pronikl kouř z lokomotivy. Bylo to úplně jiné cestování. Určitě bychom si to někdy v budoucnu mohli zopakovat,“ řekl Slováckému deníku po vystoupení ze soupravy Petr Mareš, který historickým vlakem cestoval s dalšími čtyřmi kamarádkami.