VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Buchlově se návštěvníci nově podívají do Tanečního sálu

Hrad Buchlov a zámek Buchlovice se v sobotu otevřeli poprvé návštěvníkům. Novinkou letošní sezony na prohlídkové trase po hradě Buchlov, je zařazení opraveného Tanečního sálu. Ten bude přístupný znova po 25 letech.

8.4.2017
SDÍLEJ:

Hrad Buchlov. Ilustrační foto.Foto: Petr Mareš

Vybavení sálu se dnes skládá ze 14 restaurovaných obrazů rodových portrétů a heraldiky. Působivou atmosféru sálu dotvářejí dvě malované dřevěné lavice datované do období manýrismu až raného baroka.

"Sál bude součástí prohlídkové trasy "Buchlov v proměnách času“ a využívat se bude i ke svatebním obřadům," prozradila Dagmar Šnajdarová z Národního památkové ústavu Kroměříž, pod který hrad spadá.

Ve větším se taneční sál zapojí do velikonočního programu na Buchlově. V sobotu 15. dubna se bude v Tanečním sále od 15 hodin konat odborná prezentace, během které tým pracovníků Náprstkova muzea představí nejnovější výzkumy o buchlovské mumii, kterou na hrad přivezli ze svých cest v roce 1837 Josef Vratislav z Mitrovic a Bedřich Všemír Berchtold.

A na Velikonoční pondělí bude na Buchlově slavnostně otevřena výstava k Roku renesanční šlechty věnovaná životu buchlovských pánů v době renesance. Právě na renesanci bude tento rok na památkách zaměřen.

Nedaleký zámek Buchlovice nabídne návštěvníkům květinové výstavy, kdy budou interiéry zámku vyzdobeny květinovými aranžmá, tematické výstavy a česnekové slavnosti. Výstava Rodina Leopolda II. Berchtolda na cestách představí cestování jakou součást životního stylu rodiny Leopolda II. Berchtolda.

Expozice nastíní zlomek cestovatelských aktivit rodiny, motivovaných službami v diplomacii, správou majetku, rodinnými vazbami či cestami za zdravím, rekonstruovanými na základě deníků manželky Leopolda Berchtolda a na základě fotodokumentace pořizované převážně samotnou rodinou.
Kromě kultury obsadí letos zámek i dělníci.

Začne totiž stavební obnova historických zámeckých štol, které zvyšují zavlhčení objektů a drobných staveb v okolí zámeckých budov. Rozsáhlý systém historických kanalizačních a větracích štol je situován pod plochu parku a pod dva osově situované objekty zámku.

"Účelem navržených oprav a doprovodných prací je obnovení funkčnosti rozsáhlého systému podzemních štol. Obnova historických štol si v první etapě vyžádá více než 14 milionů," doplnila Dagmar Šnajdarová.

Autor: Blanka Malušová

8.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kabelkový veletrh ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti.
32

Kabelkový veletrh v Hradišti vyrovnal loňský rekord 1500 nabízených kusů

Turistickou nabídku v Uherském Ostrohu obohatila další expozice v podzemí.
5

Uherský Ostroh v neděli slavnostně otevřel prohlídkové trasy zámku

DOTYK.CZ

Většina úvěrových firem jsou predátoři. Exekucím čelilo 843 tisíc lidí

Lidé by si měli dávat pozor nejen na úvěrové společnosti, z nichž je predátorských či lichvářských přes devadesát procent, tvrdí tvůrci Mapy exekucí.

V Redutě doprovodil Slovácký komorní orchestr budoucí hudební virtuózy

Slovácký komorní orchestr, houslista Jiří Pospíchal a čtrnáct talentovaných umělců z řad žáků uherskohradišťský ZUŠek (ZUŠ Slovácko, ZUŠ Uherské Hradiště). V pondělí 24. dubna se talentované děti alespoň na chvíli mohly postavit vedle profesionálních hudebníků v sále hradišťské Reduty a zkusit si zahrát své nejoblíbenější skladby před zhruba sto padesáti diváky.

Dobrovolníci vyběhali Diakonii 20 tisíc a spálili téměř 700 tisíc kalorií

Šest týdnů výzvy Sbíráme kiláky pro Diakonii rovnalo se 78 účastníků, 8 861 naběhaných kilometrů a 664 518 spálených kalorií.

Z průtahu Nivnicí zmizí kostky

Ztišení dopravy, bezpečnější provoz a podle vyjádření odborníků zúžením dojde i ke zpomalení provozu. To jsou hlavní výhody rekonstrukce průtahu Nivnicí za 9,8 milionu korun. Ta by měla začít v červnu a trvat by měla do konce roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies