VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fotosoutěž Týká se to také tebe zná své vítěze

Celkem 124 snímků 39. ročníku fotosoutěže Týká se to také tebe je k vidění od soboty 10. června až do 17. července v prostorách Reduty v Uherském Hradišti.

12.6.2017
SDÍLEJ:

Ocenění autoři 39. ročníku fotosoutěže TSTTT Viktor Vrbovský (Opava).Foto: Miroslav Potyka

Porotě bylo předloženo celkem 410 fotografií od 35 autorů z České a Slovenské republiky. „Na základě soutěžního řádu se porota rozhodla udělit následující ceny s tím, že hlavní cena soutěže nebude letos udělena,“ uvedla tajemnice poroty Petra Baroňová s tím, že předsedou poroty byl fotograf a spisovatel Peter Áč.

V kategorii A Chráněné prvky naší přírody bylo přihlášeno od 30 autorů 233 fotografií. První cenu obdržel Viktor Vrbovský z Opavy za cyklus Ropušáci I – III, Vidlonožec dunajský).

Druhou cenu si odnesl Jaroslav Malý z Mělníka za snímky Kalichovka půvabná, Psivka Ravenelova, Hvězdovka Pouzarova, Kyjanka purpurová, Ucháč Svazčitý, Ohnivec černý.

Třetí cenu porota udělila Jiřímu Skřipskému z Trenčína za cyklus Krása v ľade: Akoby pulce, Eště nevysemenené, Nie a nie sa dostať von, Už sa dokrútilo.

V kategorii B Člověk a životní prostředí bylo přihlášeno od 20 autorů 177 fotografií. První cenu si odnesl Kamil Übelauer z Havířova – Podlesí za cyklus Rána v darkovských močálech. Druhou cenu bral Martin Štecher z Korytné za Strašáky nad vesnicí I-II, Kruháč, Seno a strašáci I-II.
Třetí cena putovala do Humenného Vladimíru Vajsovi za cyklus Gazda a otec.

Porota udělila zvláštní cenu v kategorii Ekologické zemědělství Svazu ekologických zemědělců Šumperk. Ocenění a 5000 korun si do Jičína odvezl Jiří Albrecht za cyklus Okamžiky v malé farmě I – IV, Jarní krajina.


Autor: Pavel Bohun

12.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

zahradní kuchyně

Vařit můžete i pod širým nebem

Jan Zapletal.

Ředitel Domu kultury v Brodě Jan Zapletal v pátek rezignuje

AKTUALIZOVÁNO

Nejvhodnějším dárcem srdce bývá cyklista nebo bruslař po úrazu hlavy bez přilby

ON-LINE ROZHOVOR/ - Jak poznat infarkt a jak se zachovat? Čím si přispíváme k srdečním potížím a jak jim předcházet? Může stress působit na krevní tlak či dokonce arytmii? Nejen na to jste se ptali známého českého kardiologa Zdeňka Coufala, primáře z Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

Nové hasičské auto požehnal kněz u kostelíku sv. Jana

Krátkou bohoslužbou slova připomenul superior velehradských jezuitů P. Petr Přádka dvěma stovkám občanů, kteří se v nedělním podvečeru shromáždili u tamní hypotetické rekonstrukce kamenného kostelíku sv. Jana Křtitele, nejen svátek tohoto světce, patrona Modré, ale také požehnal zbrusu novému dopravnímu automobilu tamní jednotky dobrovolných hasičů.

AKTUALIZOVÁNO

V Česku se objevil africký mor prasat. Nákazu objevili ve Zlíně

Ještě před rokem se africký mor prasat vyskytoval v Pobaltí, Polsku a na Ukrajině. Zdálo se, že České republice se vyhne. Ale v úterý ministr zemědělství Marian Jurečka potvrdil, že africký mor prasat je už i v České republice. Šok přišel vzápětí.

U cyklostezky někdo polámal stromky

Příchod léta probudil ze zimního spánku nejen přírodu, ale také vandaly u Dolního Němčí. Na tamní cyklostezce vedoucí do Hluku zůstaly po jejich nedělním řádění čtyři zlámané zhruba pětileté lísky, které obec u oblíbené výletní trasy v minulosti vysadila.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies