VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu? Na plesy a karnevaly, na lyže nebo výstavu paličkované krajky

Slovácko - Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin

25.1.2017 AKTUALIZOVÁNO 27.1.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Vít Černý

Dětský karneval zpestří mažoretky i břišní tance

Tupesy – Tradičnímu Dětskému karnevalu bude v pátečním podvečeru patřit tělocvična Základní a mateřské školy v Tupesích. Maškarní radovánky pro kluky a holky, ale i jejich rodiče či prarodiče připravují vychovatelky školní družiny Martina Šimonová s Barborou Křemečkovou. Každý z karnevalů, které dosud pořádaly, byl něčím jiný, přitažlivý a originální. Čím se bude lišit letos, to jeho pořadatelky úplně netají, ale ne všechno chtějí prozradit. A tak se přijďte na karneval podívat a také se pobavit.

„V průběhu karnevalu čeká na jeho návštěvníky plno překvapení. Chybět nebude DJ Simens, vystoupení mažoretek, kroužku břišních tanců a aerobiku, hry a soutěže či diskotéka," informovala Barbora Křemečková.

Karneval odstartuje v pátek 27. ledna v 16.30 hodin.

Expozici paličkované krajky otevřou v Bystřici pod Lopeníkem

Bystřice pod Lopeníkem – Téměř zapomenutou techniku paličkování s jejími kořeny původu v 16. století v Itálii, Španělsku a Nizozemí, představí v Muzeu v Bystřici pod Lopeníkem členky zájmového kroužku Nivnické paličkování. Výstavu tam zahájí v pátek 27. ledna v 17 hodin a trvat bude až do konce února. „V našem zájmovém kroužku se schází pět paličkářek. Chceme ukázat naše výrobky a také se malinko pochlubit, co se dá z nití a přízí ve volném čase vytvořit. Podařilo se nám proniknout do tajů techniky paličkované krajky, což se nám zdálo být zpočátku velmi obtížné. Nyní je to náš velký koníček, který nám i dnes dokáže pořádně zamotat hlavu při složitém vzoru, donutí hodně zapřemýšlet a také něco i vypárat," prozradily Anna Dobrůšková, Dagmara Koušová, Marta Mahdalová, Marie Straňáková a Jitka Zpěváková.

ČTĚTE TAKÉ Kam vyrazit za sněhem? Lyžařské areály lákají

Nenechejte si ujít koncert pod hladinou rybníka

Modrá – Chcete se nechat pod vodní hladinou pohltit atmosférou tlumeného světla svíček a přitom se zaposlouchat do koncertu špičkového hráče na mandolínu či jiné nástroje Radima Zenkla? Stačí zamířit o posledním lednovém pátku mezi 17. až 20. hodinou do botanické a sladkovodní expozice Živá voda na Modré.

„Pro návštěvníky budou v expozici připraveny večerní komentované prohlídky. V osmimetrovém tunelu mohou lidé pozorovat, jak se ve vodní nádrži chovají ryby večer," láká na akci starosta Modré Miroslav Kovářík. Komentované prohlídky při svíčkách budou proloženy krátkými vstupy Radima Zenkla, který v největšímu sladkovodnímu tunelu v České republice a Evropě zahraje řadu skladeb na mandolínu či flétnu, ale také návštěvníkům zazpívá.

Hradišťská Reduta bude hostit kocertní show mladých cimbalistů

Uherské Hradiště – Nevšední koncertní večer chystá 31. ledna na 18. hodinu do komorního sálu uherskohradišťské Reduty ZUŠ Slovácko. Představí se v něm žáci ze třídy vynikající cimbalistky Barbory Jagošové. „Publikum v Uherském Hradišti ji mělo možnost slyšet například na loňském Novoročním koncertě, kde vystoupila spolu se Slováckým komorním orchestrem a představila se nejen jako sólistka, ale také ve Vivaldiho Čtveru ročních dob, kde se ujala partu, který tradičně patří cembalu," uvedl ředitel ZUŠ Slovácko David Hrubý. Koncert podle něj má být o to zajímavější, že na něm vystoupí i hosté, které si Barbora Jagošová pozvala – studenti cimbálové třídy Konzervatoře Brno ze třídy Dalibora Štrunce. „Posluchači koncertu tak budou mít jedinečnou šanci slyšet jak děti, které s cimbálem začínají, tak i budoucí profesionální umělce," dodal David Hrubý.

ČTĚTE TAKÉ Kam na ples ve Zlínském kraji? VYBERTE SI

Na krojovém bále představí nového vlčnovského krále

Vlčnov - Klub sportu a kultury ve Vlčnově tančící, zpívající, zalitý úsměvy krojovaných tanečních párů, ale i plesajících ve společenských šatech. Takový by měl být zítra od 19 hodin tradiční krojový ples ve Vlčnově, jehož hlavní postavou bude jedenáctiletý Petr Španěl. Ten bude v 19.30 hodin představen jako nový král národopisné slavnosti s lidovým zvykem jízdy králů. Ta se uskuteční ve dnech 26. až 28. května. Na plese bude představena také královská družina, mládenci ročníku 1999, ale také dva pobočníci krále.

A právě představení nového vlčnovského krále, kterého do sálu Klubu sportu a kultury ve Vlčnově přinesou na ramenou krojovaní šohaji, bude patřit k nejsledovanějším okamžikům plesového večera. Defilé ročníku s králem a předání darů novému vládci, ale také sólo fotografování pro ročník 1999 začne deset minut po 20. hodině. Nový panovník bude mít sólo hodinu před sobotní půlnocí. K tanci a poslechu budou hrát dechová hudba Vlčnovjanka, cimbálová muzika Čardáš, vystoupí folklorní soubor Vlčnovjan a zapěje vlčnovský mužský sbor.


Autor: Zdeněk Skalička, Vojtěch Trubačík, Pavel Bohun

25.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Senior centrum v Uherském Hradišti převzalo v úterý 19. září nový automobil Dacia Dokker, který doplní její už tříčlenný vozový park.
5

Senior centrum získalo nový automobil

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Sportovní v Uherském Hradišti

Každý týden vám představíme čerstvé prvňáčky ze základních škol na Slovácku

Ve středu ve Slováckém deníku: prvňáčci ze ZŠ Sportovní Uherské Hradiště

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Sportovní Uherské Hradiště. Už ve středu ve Slováckém deníku.  

Čtyři ženy ze Slovácka získaly ocenění za sociální péči

Marie Dostálková se dostala k sociální práci přirozeně: její maminka narozená v roce 1920 docela běžně chodila po dědině a pomáhala jakékoliv sousedce, babičce a pak i jejím čtyřem dětem.

Páleničářská sezona letních kvasů vrcholí, zato slivovice bude málo

Slabší úroda trnek a durancií na řadě míst Uherskohradišťska kvůli jarním mrazíkům se projeví na nižším množství vypálené slivovice a kratší destilační sezoně tamních pálenic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení