VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Absolventský Velehrad v duchu motta Dobrý strom dává dobré ovoce

O dvě stě třicet mladých křesťanů z různých koutů České republiky, absolventů nejen vysokých škol, kteří začínají pracovat nebo už mají zkušenosti z profesního života, zakládají rodiny nebo hledají své místo v dospělém životě, se od pátku rozrostl na čtyři dny Velehrad.

7.5.2017
SDÍLEJ:

SETKÁNÍ. Na Velehradě si dali o prodlouženém květnovém víkendu dostaveníčko mladí věřící absolventi nejen vysokých škol. Foto: DENÍK/Zdeněk Skalička

Mladí křesťané ve věku od 21 do 35 let, kteří se chtějí společně modlit, vzdělávat, setkávat a bavit se, se v moravském poutním místě zúčastnili III. ročníku Absolventského Velehradu, jehož téma znělo Dospělost, a to ve víře i v rámci společnosti, v profesi i v osobním životě.

Pořadatelem setkání bylo Vysokoškolské katolické hnutí Česká republika (VKH ČR). Čtyřdenním setkáním provázela jeho účastníky 7. kapitola evangelia sv. Matouše a jeho biblické motto Dobrý strom dává dobré ovoce.

„Do organizace setkání nejsem zaangažovaný, takže jsme se se snoubenkou chtěli zúčastnit besedy s názvem Recept na dobré manželství aneb Jak si udržet vztah. Jenže kapacita sálu byla beznadějně naplněna, takže jsme museli zvolit jinou přednášku," svěřil se ostravský Lukáš Hanzlík (26), prezident Vysokoškolského katolického hnutí ČR. Do této funkce byl zvolen na loňském dubnovém XIII. ročníku Studentského Velehradu.

Protože se ob rok pořádaných setkání studentů středních a vysokých škol na Velehradě zúčastňovalo stále více účastníků ve věku 25 až 35 let, ale zajímala je také trochu jiná témata, uspořádalo VKH ČR v roce 2013 premiérově Absolventský Velehrad. I ten se koná jednou za dva roky a je duchovním nástupcem Studentských Velehradů jako symbolu poutě a setkání mladých věřících.

„Program Absolventského Velehradu je nastaven tak, že odpovídá věkové kategorii jeho účastníků. Pro ně bylo v šesti blocích připraveno 17 přednášek převážně duchovního charakteru, tři workshopy, besedy, adorace, mše svaté či modlitby chval," popsala ve stručnosti průběh setkání věřící mládeže brňanka Alžběta Filipová, členka redakčního týmu Absolventského Velehradu.

Jednotlivých bloky přednášek byly věnovány přátelským, manželským a profesním vztahům, ženské a mužské spiritualitě, podnikání, síle modlitby, prožití mše svaté a podobně. Záštitu na akcí převzala Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova. Její provinciál P. Josef Stuchlý měl na setkání přednášku na téma: Politik a křesťan – slova, která se vylučují či potvrzují.

Alžběta Filipová vysekla kompliment velehradským jezuitům, farnosti, ředitelství Stojanova gymnázia a české provincii Kongregace sester sv. Cyrila a Metoděje za to, že účastníkům setkání vytvořili ve svých prostorách, ať už při přednáškách, besedách, volnočasových aktivitách, ubytování a stravování ty nejlepší podmínky.

Autor: Zdeněk Skalička

7.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Slovácký krúžek Háječek za podpory obce uspořádal ve Lhotě pětadvacáté Hody s právem. V průvodu šlo 23 krojovaných párů.
36

Čí sú hody? Naše. Čí sú dluhy? Starostovy. Znělo o víkendu v Ostrožské Lhotě

Ilustrační foto

Za ovce roztrhané vlkem dostala majitelka odškodné

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Nájmy bytů jsou poměrně obvyklé, méně častý byl donedávna pronájem domů, nicméně to se mění. S ohledem na vysoké ceny pozemků dává řada lidí přednost právě pronájmu. Přesto i na první pohled jednouchý pronájem s sebou nese řadu právních aspektů, na které je třeba dávat pozor. Jedním z nich jsou nepochybně opravy pronajímané nemovitosti.

Požár stohu slámy v Huštěnovicích zaměstnal šest jednotek hasičů

Stoh slámy hořel v neděli dopoledne u Huštěnovic. Na místě zasahovalo šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.

Na Velkém Lopeníku se setkali Češi a Slováci

Popětatřicáté vystoupal v sobotu na Velký Lopeník Jaroslav Struhár z místní části Nové Bošáce Zabudišová.

Hodové zpívání ve vlčnovských búdách přerušila přeháňka

I s osvěžením to měli v sobotu v podvečer návštěvníci hodového zpívání ve vlčnovských búdách. Program jim totiž přerušila dešťová přeháňka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení