VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

5.10.2016

Nový OFF projekt Slováckého divadla se blíží

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Po úspěchu inscenace Večer na psích dostizích, kterou uherskohradišťská scéna v rámci alternativní dramaturgické linie SLoffÁCKÉ DIVADLO nastudovala v rockovém Klubu Mír, představí divadelníci v neděli 16. října inscenaci novou, a to komedii kanadské autorky Caroline Smithové Čarodějnice v kuchyni.

5.10.2016

Ondřej Siman požádal přítelkyni o ruku před plným sálem

Uherské Hradiště – Ano. Odpověď, která může změnit život. A ten se doslova otočil o 180 stupňů Alžbětě Havlíčkové při návštěvě Slováckého divadla. Se svým partnerem Ondřejem Simanem si šla užít 450. reprízu Rychlých šípů. Závěr večera však nepatřil hercům, ale Alžbětě a Ondřejovi.

5.10.2016

Učitelé hradišťské základní umělecké školy předvedou, co dělají, když neučí

Uherské Hradiště – Když neučíme je název první společné výstavy učitelů Základní umělecké školy Uherské Hradiště. K vidění bude ve foyer kina Hvězda v Uherském Hradišti. Vernisáž je naplánovaná na středu 18 hodin a potrvá do konce října.

5.10.2016

Spolek Umíme hrát a Jiří Pospíchal zahajují sezonu

Uherské Hradiště – Milovníci vážné hudby si přijdou na své na zahajovacím koncertě spolku Umíme hrát. Ten vystoupí ve čtvrtek společně s houslistou Jiřím Pospíchalem v Redutě v Uherském Hradišti od 19 hodin.

3.10.2016

Traplický starší stárek slavil při hodech pětadvacetiny

Traplice – První říjnová sobota přinesla také do Traplic teplé a slunečné počasí, které přilákalo do jejich ulic mnoho místních i přespolních občanů. Ti se nechali unášet duchem pětašedesátého ročníku slováckých hodů s právem, při nichž početná krojovaná chasa, která si po mši svaté v kapli Panny Marie Růžencové vyšlápla pro své vládce, a v ulicích dědiny tancovala, zpívala, juchala a vyvolávala, čí sú hody.

2.10.2016

Zrezivělé dětství připomnělo ve věznici život v 50. letech

Uherské Hradiště – Odsuzuje se doktor Václav Svoboda za vlastizradu ke 12 letům odnětí svobody, 10 letům ztráty občanských práv, 60tisícové pokutě a propadnutí veškerého majetku.

2.10.2016

Růžencová pouť: stovky věřících zaplnily klášterní zahradu v Brodě

Uherský Brod – Jedním z vrcholů víkendových slavností v Uherském Brodě byla nedělní Růžencová pouť. Procesí nejen krojovaných se do klášterní zahrady dominikánů vyrazilo od Gymnázia Uherský Brod. V čele šli ministranti, kněží, za nimi krojované děti, starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar v kroji, ale také třeba starosta nedalekého Vlčnova Jan Pijáček nebo starosta Drslavic Jan Mihel.

2.10.2016

Michalské slavnosti pořádají ve Starém Městě už 60 let

Staré Město – Už šedesát let se ve Starém Městě pořádají hody. O prvním říjnovém víkendu tomu nebylo jinak. Na Michalských slavnostech nechyběla krojovaná chasa, stárci, ani muziky. Do čela průvodu, který si hodinu a půl po sobotním poledni vyrazil pro své vládce, stanuli stárek Jan Pluhař a stárka Kristýna Vaculíková.

1.10.2016

Slováckým muzeem voněly vlčnovské vdolečky

Uherské Hradiště – /Máme pro vás RECEPT/ Odhalit tajemství vlčnovských vdolečků mohli návštěvníci dalšího pokračování Vaření v muzeu. Slovácké muzeum v Uherském Hradišti uspořádalo v sobotu dopoledne akci Vdolečky na hody základ dobré pohody.

30.9.2016

Komedie 1+2=6 je zpět. Trčálek nechal přípravu na poslední chvíli

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Oblíbená komedie 1+2=6 se po roční pauze v úterý při obnovené premiéře vrátila na prkna Slováckého divadla. Jak se na ni těšil představitel hlavní role Zdeněk Trčálek?

28.9.2016

Chřibská 33 nabídne tři pěší trasy a jednu cyklotrasu

Buchlovice – Přivítat podzim v Chřibech a poznávat jejich krásy mohou o první říjnové sobotě ti, kteří se rozhodnou udělat něco pro své zdraví a přijmou pozvání výboru Klubu českých turistů Uherské Hradiště na 44. ročník Chřibské třiatřicítky. Její start bude mezi 7. až 10. hodinou u tržnice na buchlovickém náměstí.

27.9.2016

Hradišťan a Jiří Pavlica zahrají v kroměřížském kostele

Region - Na mimořádný zážitek se mohou těšit návštěvníci, kteří v sobotu 5. listopadu zavítají do kostela sv. Mořice v Kroměříži. V chrámu totiž vystoupí oblíbený soubor Hradišťan s Jiřím Pavlicou. Koncert začíná v 19.00

27.9.2016

Slovácké divadlo v pátek představí nový vizuál

Uherské Hradiště - Uherskohradišťská scéna mění svou tvář. Jak divadelníci slíbili před prázdninami, divákům představí úplně nové logo, které je bude reprezentovat na všech propagačních materiálech. Jeho autorem je absolvent umělecko-průmyslové školy Uherské Hradiště, art director a současný PR manažer bílovické společnosti mmcité David Zezula.

24.9.2016

VIDEO: Oslavy 25 let Míru: přípitek věnovali Víťovi Chromkovi

Uherské Hradiště – Až do sobotních ranních hodin se protáhla páteční akce v uherskohradiš­ťském klubu Mír, kde stovky návštěvníků vzpomínaly na začátky tohoto multižánrového zařízení před 25 lety. Vystoupení kapel od sebe oddělovaly projekce filmových dokumentů smíchané se setkáními kamarádů a známých, z nichž mnozí se nepotkali deset i více let.

24.9.2016

Zvukař Michal Kedroň: Snad se bude album líbit

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Slovácké divadlo pro diváky připravilo další překvapení. Milovníci Pokrevních bratrů se mohou těšit na CD s hudbou z muzikálu, které bude slavnostně pokřtěno v pondělí 26. září. Jaká cesta k němu vedla? zeptali jsme se zvukaře Michala Kedroňe.

23.9.2016

Dobrá zpráva pro čtenáře, můžete získat zdarma vstupenky na koncert Wohnout

Region - Máme pro Vás vstupenky na koncert skupiny Wohnout . Koncert se uskuteční v sobotu 5. listopadu od 19.00 hodin v Klubu kultury v Uherském Hradišti, kde s nimi můžete oslavit jejich 20. narozeniny.  A jak se na tuto podívanou dostanete?

23.9.2016

Na oslavách 25 let Míru vystoupí Hudba Praha i Nšoči

Uherské Hradiště – Už v pátek 23. září se bude v klubu Mír konat oslava jeho 25 let existence.

23.9.2016

Multižánrová legenda, klub Mír v Hradišti, slaví 25 let existence

Uherské Hradiště – V roce 1991 byla zahájena malá privatizace, proběhl poslední transport sovětských okupačních vojsk z Československa a došlo k rozpuštění Varšavské smlouvy. Z výrobního pásu sjel poslední trabant, premiéru měl Troškův film Slunce, seno erotika a v Uherském Hradišti založila skupina nadšenců rockový klub Mír.

23.9.2016

Spolupráce Hradiště s Brodem přinese tento týden dvě nové koncertní série

Slovácko – Cyklus MUSICA a cyklus JAZZ jsou oficiální názvy dvou koncertních sérií, které budou obohacovat kulturní prostředí Uherského Hradiště a Uherského Brodu od září do dubna příštího roku. Spolupráce Klubu kultury Uherské Hradiště (KK UH) a Domu kultury Uherský Brod tak nabídne permanentky na celkově čtyřiadvacet koncertů. První z nich přitom začíná už v úterý v hradišťské Redutě triem Miroslav Laštovka, Štěpánka Heřmánková a Tomáš Víšek.

22.9.2016

První ročník Babího léta v Bánově slibuje začátek jedinečného festivalu

Bánov – Festival oslavující ženy a jejich roli v tradicích a historii slováckého regionu. I tak by se dal charakterizovat první ročník akce Babí léto v Bánově, která pod taktovkou bánovského souboru Zpěvule odstartuje v sobotu 24. září. Letošní premiéra je navíc spojena s oslavami pátého výročí založení Zpěvulí, a tak se v sále Základní školy v Bánově od sedmé hodiny večerní sejde přes desítka hostů, aby společně vystoupili v pořadu s názvem „hore je chodníček, dolu je cestička…".

22.9.2016

Škola lidových tanců tradičně předznamenává příchod kunovských hodů

Kunovice – Tance hrozenské a uherskohradišťské, lidové kreace z Kopanic či nácvik mužského verbuňku a ženských kariček. To vše nabízí letošním účastníkům Škola lidových tanců v Kunovicích, která vyvrcholí 23. září v pátek od sedmé hodiny večerní besedou u cimbálu, což je také jedna z prvních akcí zahajující letošní kunovské hody.

22.9.2016

Galerii slováckých vín rozezněly svým zpěvem Drmolice z Polešovic

Uherské Hradiště – Zvonivý zpěv ženského sboru, jehož členkám neřeknou jinak než Drmolice z Polešovic, zněl ve středu 21. září večer Galerií slováckých vín v Uherském Hradišti.

21.9.2016

Burčákové slavnosti a folklorní festival měly velký úspěch

Boršice – Pátý ročník Burčákových slavností a folklorního festivalu v Boršicích se musel v sobotu obejít kvůli nepříznivému počasí bez sešikovaného průvodu téměř třísethlavého průvodu krojovaných tanečníků, zpěváků a muzikantů.

21.9.2016

Ve Vlčnově vzpomínali redaktora Slováckých novin

Vlčnov – Mezi již zapomenuté osobnosti Slovácka z řad novinářů a spisovatelů patří vlčnovský rodák Jana Janča (1866 – 1928). U příležitosti letošního 150. výročí narození se v pátek 16. září uskutečnila ve Vlčnově v galerii Na Měšťance vernisáž výstavy dokumentující jeho osudy a tvorbu.

19.9.2016

Pátá břestecká mariánská pouť se i přes nepřízeň počasí vydařila

Břestek – Na třetí zářijovou sobotu žádný z účastníků páté mariánské pouti v Břestku nezapomene. Po několika dnech plných tepla a slunce, se Břestečtí probudili do zamračeného dne. Kolem desáté hodiny se ze zachmuřené oblohy spustily provazce deště. To však věřící z obce a okolí, ani z družební slovenské vesnice Selce od pouťování neodradilo.

18.9.2016

Modrá voněla burčákem i vínem, zněla hudbou a zářila spokojeností

Modrá - S vinařstvím, vinařskými zvyky a kulturou je už devatenáct let na Modré spojeno vinobraní. Název Modřanské, které mu dali před devatenácti lety místní vinaři s obcí, si právem zaslouží přívlastek tradiční. Patří k podzimnímu zpestření, ke koloritu obce a zachovává si svůj regionální ráz.

18.9.2016

Jakub Dvouletý přijel stárkovat až z Londýna

Kostelany nad Moravou – Jednou z mnoha obcí na Slovácku, kde se na tradici hodů v jejich dlouhé historii nic nemění, jsou Kostelany nad Moravou. I když klíčový je v obci první hodový den, kdy si krojovaná chasa dojde pro své vládce, v jejich čele pak pro požehnání hodů v kostele i na radnici, v neděli již ve volnějším stylu obejde dědinu s načančanými právy a kasičkami na drobné finanční příspěvky od občanů.

18.9.2016

Jalubské hody provázelo slunce i dešťové kapky

Jalubí – Slovácké hody s právem patří v Jalubí mezi nejvýznamnější zvyky v obci. Jejich veselost, bohatost a podoba se už léta drží neměnné tradice. Hlavním úkolem chasy je, aby našla ve svých řadách kompletní čtveřici svých vládců, starší a mladší stárky. Černé scénáře, že by se stárci nenašli a lidé v obci byli o krojovanou podívanou ochuzeni, se nenaplnily.

18.9.2016

Výchova může skončit tam, kde začne sebevýchova," míní arcibiskup Jan Graubner

Velehrad – Vrcholem dvoudenních oslav stého výročí vzdělávání na Velehradě bylo v pátek dopoledne společné slavení mše svaté, kterou celebroval olomoucký arcibiskup a metropolita moravský Jan Graubner. Spolu s ním ji koncelebrovali přední představitelé jezuitského řádu a hosté oslav.

18.9.2016

Slovácký Oktoberfest sice propršel, přesto přišlo na tisíc lidí

Uherské Hradiště – Provazce deště ukončily v sobotu v deset hodin dopoledne teplé a slunečné počasí a zároveň v tu chvíli odstartoval slavnostním narážením prvních sudů piva na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti třetí ročník Slováckého Oktoberfestu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies