VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

26.10.2016

Deník Anne Frankové se vrací na jeviště Slováckého divadla

Uherské Hradiště - Oceňovaná inscenace režisérky Zoji Mikotové Deník Anne Frankové, která se chlubí hned dvěma cenami Největší z pierotů, se vrací na jeviště. Po roční pauze způsobené těhotenstvím v hereckém souboru, si ji divadelníci znovu zahrají na konci listopadu. Vstupenky začali prodávat minulý týden a zájem předčil očekávání.

25.10.2016

Galerie slováckých vín oslaví čtvrté narozeniny dortem a cimbálovkou

Uherské Hradiště – Celovečerní oslavy chystají na sobotu 29. října v Galerii slováckých vín v Uherském Hradišti. Budou tomu totiž čtyři roky, co poprvé v prostorách jezuitských sklepů začalo vinařství Zlomek & Vávra nabízet nejen svá špičková vína, ale také kvalitní vína z dalších vinařství Slovácka.

24.10.2016

Buchlovice pomohly módou sirotčinci na Srí Lance

Buchlovice - České charitativní prostředí je od nedělního odpoledne bohatší o pátý ročník charitativního projektu s názvem Buchlovice pomáhají. Podobně jako v přecházejících ročnících, pomohla pátá charitativní akce, pořádaná Misijním klubkem Buchlovice, dívčímu sirotčinci Girls´Orphanage at Badulla na Srí Lance, v němž je věnována péče dětem, které přišly o rodiče při ničivých povodních.

AKTUALIZOVÁNO
23.10.2016

Holúbek oslavil desáté výročí novým albem i novým pásmem

Uherský Brod /VIDEO/ – „A nyní přicházíme k jedné z nejznámějších památek v Uherském Brodě. Jde o známé poutní místo, kde se koná růžencová pout. Zde vidíte kostel Nanebevstoupení Panny Marie a zde dominikánský klášter vystavený v sedmnáctém století. Předtím tady stál klášter gotický, který nechal vystavět Přemysl Otakar druhý. A ještě předtím zde stávala malá kaplička, k níž se váže naše pověst," uvedla vypravěčka vystoupení.

22.10.2016

Při vernisáži pokřtili knihu i CD Písně a tance z Buchlovic

Buchlovice – „Zastav se, člověče, nalaď se a vstup do kroniky našich (svých) vzpomínek," zval s pátečním podvečeru poutač nad vstupem do Galerie na půdě Muzea Podhradí Buchlovice.

20.10.2016

Nový muzikál uvede Slovácké divadlo jako první v Česku, Donaha! končí

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Slovácké divadlo má v současné době na repertoáru dva muzikály. Donaha!, které se hraje už jedenáct let a od loňského podzimu také Pokrevní bratry. Brzy k nim přibude další. O oblíbených titulech promluvila Markéta Kudeříková z marketingového oddělení divadla.

20.10.2016

Hodům ve Zlechově kralovala dvanáctičlenná chasa

Zlechov – Jednou z deseti obcí Slovácka, kterou obcházel o víkendu hodový průvod, a kde si mohli z kalendáře odškrtnout pořádání císařských hodů, byl Zlechov. Šest krojovaných párů střežilo atribut hodů – právo – které nesl devatenáctiletý stárek Lukáš Tesař. Letos ho nazdobily sestry Jarmila Zástavová s Naděždou Náplavovou.

19.10.2016

PODÍVEJTE se na fotogalerii z premiéry představení Čarodějnice v kuchyni

Uherské Hradiště - V pořadí druhá, a to rovnou evropská, premiéra Slováckého divadla z dramaturgické linie OFF se uskutečnila minulou neděli v netradičním prostoru restaurace Beef & Beer.

19.10.2016

Zapletal: Jako Hradišťák závidím Broďanům zákoutí, uličky i hradby

Uherský Brod /ROZHOVOR/ - Ředitel Domu kultury v Uherském Brodě Jan Zapletal po necelém roce svého působení ve funkci, prozradil čtenářům Slováckého deníku, co všechno se mu podařilo, co vše se pod jeho vedním změnilo, i to, čím se chystá obohatit brodské kulturní dění, a na jaké hudební, filmové či divadelní bonbonky se návštěvníci města Komenského můžou těšit.

18.10.2016

Uherskobrodský Holúbek slaví kulaté výročí a nové CD

Uherský Brod – V sobotu 22. října oslaví teprve desáté narozeniny. Za tu dobu toho ale stihl více než dost. Už ve svých třech letech obsadil druhé místo v kraji, v pěti a sedmi letech pak byl vůbec nejlepší. Před rokem navíc reprezentoval Uherský Brod v holandském Naardenu a tuto sobotu od sedmé hodiny večerní představí ve Velkém sále Domu kultury v Uherském Brodě společně s hosty své nové CD s názvem Neseme vám dobrú novinu. Jak je patrné, deset let dětského folklorního souboru Holúbek, bylo neobvykle úspěšných. Prvotní ambice jeho zakladatelů přitom byly skromné.

16.10.2016

Babičtí stárci letošních hodů tvoří pár i v životě

Babice – Ačkoliv jsou císařské hody v Babicích už čtyřiašedesát let ustáleným pojmem, letos měly na kahánku. Přesto se v sobotu Babičtí dočkali hodové premiéry, při nedělní obchůzce měly hody jakousi reprízu. Chasa si znovu došla pro své hodové vládce, zastavila se na požehnání v kostele sv. Cyrila a Metoděje a nezapomenula se zastavit u starostky obce.

16.10.2016

Dolněmčanka slavila 140 let. Jubileum oslavila koncertem

Dolní Němčí – O tom, že tradiční dechovka stále zůstává živou součástí společenské zábavy a dobré pohody vůbec, nelze ani v období jiných dravějších proudů populární hudby pochybovat. Ostatně, kdo by chtěl tvrdit, že z života lidí na Slovácku mizí, měl být v sobotu večer v kulturním domě v Dolním Němčí na slavnostním koncertu dechové hudby Dolněmčanky, nad jiné vzácném tím, že rodný list kapely se začal psát před sto čtyřiceti lety.

15.10.2016

Čarodějnice uvaří už v neděli

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Už tuto neděli čeká divadelníky Evropská premiéra komedie Čarodějnice v kuchyni, kterou v rámci své dramaturgické „OFF" linie uvede v restauraci Beef & Beer Slovácké divadlo. Na otázky odpovídala dramaturgyně Iva Šulajová.

15.10.2016

Jiří Hadaš: Jsme neziskovka kouzelníků, ale peníze si vyčarovat neumíme

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - V našem regionu je obor kouzel a triků spojen s jedním konkrétním jménem. Jiří Hadaš čaruje především pro děti, ale udivuje svým uměním i dospělé. V říjnu se Jiří Hadaš stal prezidentem Českého magického svazu (ČMS).

14.10.2016

Josef Kubáník: Televizní éra sympatických vysokoškoláků mi skončila

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Uherské Hradiště Letos má odehráno nejvíc představení z celého Slováckého divadla, zároveň je jeho mluvčím, do toho stíhá natáčet a už teď plánuje dovolenou na příští rok. Řeč je o jedné z nejvýraznějších tváří uherskohradišťské scény herci Josefu Kubáníkovi. Jaké to je, když musí na jevišti nečekaně improvizovat? Co zažil s Josefem Somrem? A proč je v Ordinaci v růžové zahradě, kde bude opět hrát, už teď vánoční výzdoba?

13.10.2016

Rocková událost této sezóny se blíží. Lordi zavítají do Hluku už příští víkend

Hluk – Fanoušci hard rocku a heavy metalu se můžou už příští týden těšit na návštěvu Hluku. Do prostor tamější sportovní haly totiž v pátek 21. října od večerní půl osmé zamíří dnes již legendární finská skupina Lordi, aby posluchačům nabídla ochutnávku ze své nové desky Monstereophonic.

AKTUALIZOVÁNO
12.10.2016

Čarodějnice ze Slováckého divadla obsadí kuchyni v BEEF & BEER

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Evropská premiéra druhé inscenace dramaturgické linie SLoffÁCKÉHO DIVADLA je tady. Už tuto neděli se divákům v uherskohradišťské restauraci Beef & Beer představí komedie kanadské autorky Caroline Smithové Čarodějnice v kuchyni.

12.10.2016

S Ranvej vystoupí i zpěvák slavných Motorband

Region - Milovníci rocku si přijdou na své už v sobotu 15. října v sokolovně v Napajedlích. Od 20. hodin se tam uskuteční comebackové vystoupení kapely Ranvej, která po šestileté odmlce a vydání celkem tří CD obnovila svou činnost. Hudebními hosty večera budou kapela Bigbity Rock z Kostelce, zpěvák tuzemské rockové legendy Motorband Luděk Struhař a další. Součástí programu bude také bohatý košt piv. (red)

12.10.2016

Hradišťan přidává v Kroměříži další koncert

Region - Milovníci kvalitní hudby, kteří se 5. listopadu chystají na koncert Hradišťanu a Jiřího Pavlici v kostele sv. Mořice v Kroměříži, a nepodařilo se jim sehnat vstupenky, nemusí zoufat. Kvůli mimořádnému zájmu o večerní vystoupení Hradišťanu, které je již vyprodáno, se uskuteční v kroměřížském svatostánku ještě jeden koncert, a to v 16.00 hodin.

12.10.2016

Reflexy vyráží za svými fanoušky

Region - Od října na pultech, v obchodech u prodejců s hudbou naleznete i zcela nové, již jedenácté CD pop-rockové čtverky, skupiny REFLEXY. Toto CD je velmi rozmanitým důkazem, že tato autorská továrna na hity stále zraje nejen po muzikantské, či textařské stránce, ale i zvukově Reflexy jdou s dobou, přičemž si krom nejmladšího publika, na tomto CD, svému srdci songy blízké najdou i fanoušci, kteří kapelu podporovali už v jejich začátcích, před více než dvaceti lety.

11.10.2016

Stanislav Nemrava: Divadlo je návyková droga. Dá se mu velmi snadno podlehnout

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Téměř čtvrtstoletí je v čele Základní umělecké školy (ZUŠ) v Uherském Hradišti a po svých dlouholetých ochotnických zkušenostech jej lze aktuálně spatřit v roli svérázného strýce Oty v představení Slováckého divadla Kniha o hřbitově. Řeč je o Stanislavu Nemravovi, kterému za pár dnů bude třiašedesát a v rozhovoru pro čtenáře Slováckého deníku přiznává nejen to, jak funguje uherskohradišťská ZUŠ v improvizované podobě, vysvětluje také něco o své duši divadelníka a výtvarníka.

10.10.2016

Hradišťan Jiří Hadaš se stal novým prezidentem kouzelníků

Uherské Hradiště – Novou Výkonnou radu si na svém sněmu v Týnu nad Vltavou v druhé polovině září volili členové Českého magického svazu. Hlasy všech přítomných získal dosavadní viceprezident Jiří Hadaš z Uherského Hradiště, který po sedmi letech vystřídá ve funkci prezidenta svazu Pavla Kožíška, který z osobních a pracovních důvodů na funkci rezignoval. Viceprezidentkou se stala Renata Táborská a ekonomkou Jarmila Svobodová.

10.10.2016

Vzácný poklad mincí z nálezu u Boskovic vystaví Slovácké muzeum

Uherské Hradiště – Významný objev z roku 2010, boskovický poklad, bude od čtvrtku 13. října až do konce letošního roku vystaven v hlavní budově Slováckého muzea ve Smetanových sadech v Uherském Hradišti.

AKTUALIZOVÁNO
10.10.2016

Hradišťský Klub kultury přivítal folklorní festival

Uherské Hradiště – Ženy a folklor. Právě takové bylo téma šestadvacátého Festivalu folklorních nástrojů a lidových muzik s názvem Ženičky milé, kterým se již tradičně v Hradišti zakončuje vinařské žně odstartované Slavnostmi vína.

AKTUALIZOVÁNO
9.10.2016

V Dolním Němčí začaly Reflexy křtinovou show nového alba

Dolní Němčí – Legendární poprocková skupina Reflexy začala křtinou show svého jedenáctého alba s názvem Proud mezi námi v Dolním Němčí.

9.10.2016

Sbírka odznaků, kartičkových kalendářů a pivních tácků jako osud

Velehrad – Nadšeně cosi hromadit je základem sběratelství. Ono to hromadění se liší tím, co člověk sbírá, jak dlouho to sbírá a na kolik ho ta či ona sbírka přijde. Obyčejné sbírání odznaků si zkusil ve svých patnácti letech Ján Glosz, rodák ze Slovenska, žijící dvaačtyřicet let na Velehradě.

8.10.2016

Kapela Ranvej chystá překvapení

Region – /ROZHOVOR/ Rocková kapela Ranvej se po šestileté odmlce, vrací zpátky na pódia. O tom, co si pro fanoušky připravila a co bylo důvodem pauzy formace, která brázdila „štace" prakticky po celé republice, hovořil zpěvák Radek Vičánek.

8.10.2016

Eva Urbanová zahájí advent ve Zlíně

Zlín - Na koncert jedné z nejvýznamnějších českých operních pěvkyň a sopranistek Evy Urbanové se mohou těšit návštěvníci koncertu, který se uskuteční ve čtvrtek 
1. prosince v 19 hodin v Kongresovém centru ve Zlíně.

7.10.2016

Divadlo odkrývá karty na rok 2017

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Slovácké divadlo představilo předplatné na rok 2017. V příští sezoně však uvede pouze pět titulů. Proč? Na otázky odpovídala manažerka divadla Jitka Honsová.

7.10.2016

Když neučíme: učitelé ZUŠ vystavují

Uherské Hradiště – Sedm učitelů Základní umělecké školy Uherské Hradiště (ZUŠ) spojilo své síly a vystavují ve foyer kina Hvězda v Uherském Hradišti. Výstava nazvaná Když neučíme je souborem obrazů, fotografií, plakátů, užitkové keramiky ale i skulptur.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies