VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

27.9.2016

Slovácké divadlo v pátek představí nový vizuál

Uherské Hradiště - Uherskohradišťská scéna mění svou tvář. Jak divadelníci slíbili před prázdninami, divákům představí úplně nové logo, které je bude reprezentovat na všech propagačních materiálech. Jeho autorem je absolvent umělecko-průmyslové školy Uherské Hradiště, art director a současný PR manažer bílovické společnosti mmcité David Zezula.

24.9.2016

VIDEO: Oslavy 25 let Míru: přípitek věnovali Víťovi Chromkovi

Uherské Hradiště – Až do sobotních ranních hodin se protáhla páteční akce v uherskohradiš­ťském klubu Mír, kde stovky návštěvníků vzpomínaly na začátky tohoto multižánrového zařízení před 25 lety. Vystoupení kapel od sebe oddělovaly projekce filmových dokumentů smíchané se setkáními kamarádů a známých, z nichž mnozí se nepotkali deset i více let.

24.9.2016

Zvukař Michal Kedroň: Snad se bude album líbit

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Slovácké divadlo pro diváky připravilo další překvapení. Milovníci Pokrevních bratrů se mohou těšit na CD s hudbou z muzikálu, které bude slavnostně pokřtěno v pondělí 26. září. Jaká cesta k němu vedla? zeptali jsme se zvukaře Michala Kedroňe.

23.9.2016

Dobrá zpráva pro čtenáře, můžete získat zdarma vstupenky na koncert Wohnout

Region - Máme pro Vás vstupenky na koncert skupiny Wohnout . Koncert se uskuteční v sobotu 5. listopadu od 19.00 hodin v Klubu kultury v Uherském Hradišti, kde s nimi můžete oslavit jejich 20. narozeniny.  A jak se na tuto podívanou dostanete?

23.9.2016

Na oslavách 25 let Míru vystoupí Hudba Praha i Nšoči

Uherské Hradiště – Už v pátek 23. září se bude v klubu Mír konat oslava jeho 25 let existence.

23.9.2016

Multižánrová legenda, klub Mír v Hradišti, slaví 25 let existence

Uherské Hradiště – V roce 1991 byla zahájena malá privatizace, proběhl poslední transport sovětských okupačních vojsk z Československa a došlo k rozpuštění Varšavské smlouvy. Z výrobního pásu sjel poslední trabant, premiéru měl Troškův film Slunce, seno erotika a v Uherském Hradišti založila skupina nadšenců rockový klub Mír.

23.9.2016

Spolupráce Hradiště s Brodem přinese tento týden dvě nové koncertní série

Slovácko – Cyklus MUSICA a cyklus JAZZ jsou oficiální názvy dvou koncertních sérií, které budou obohacovat kulturní prostředí Uherského Hradiště a Uherského Brodu od září do dubna příštího roku. Spolupráce Klubu kultury Uherské Hradiště (KK UH) a Domu kultury Uherský Brod tak nabídne permanentky na celkově čtyřiadvacet koncertů. První z nich přitom začíná už v úterý v hradišťské Redutě triem Miroslav Laštovka, Štěpánka Heřmánková a Tomáš Víšek.

22.9.2016

První ročník Babího léta v Bánově slibuje začátek jedinečného festivalu

Bánov – Festival oslavující ženy a jejich roli v tradicích a historii slováckého regionu. I tak by se dal charakterizovat první ročník akce Babí léto v Bánově, která pod taktovkou bánovského souboru Zpěvule odstartuje v sobotu 24. září. Letošní premiéra je navíc spojena s oslavami pátého výročí založení Zpěvulí, a tak se v sále Základní školy v Bánově od sedmé hodiny večerní sejde přes desítka hostů, aby společně vystoupili v pořadu s názvem „hore je chodníček, dolu je cestička…".

22.9.2016

Škola lidových tanců tradičně předznamenává příchod kunovských hodů

Kunovice – Tance hrozenské a uherskohradišťské, lidové kreace z Kopanic či nácvik mužského verbuňku a ženských kariček. To vše nabízí letošním účastníkům Škola lidových tanců v Kunovicích, která vyvrcholí 23. září v pátek od sedmé hodiny večerní besedou u cimbálu, což je také jedna z prvních akcí zahajující letošní kunovské hody.

22.9.2016

Galerii slováckých vín rozezněly svým zpěvem Drmolice z Polešovic

Uherské Hradiště – Zvonivý zpěv ženského sboru, jehož členkám neřeknou jinak než Drmolice z Polešovic, zněl ve středu 21. září večer Galerií slováckých vín v Uherském Hradišti.

21.9.2016

Burčákové slavnosti a folklorní festival měly velký úspěch

Boršice – Pátý ročník Burčákových slavností a folklorního festivalu v Boršicích se musel v sobotu obejít kvůli nepříznivému počasí bez sešikovaného průvodu téměř třísethlavého průvodu krojovaných tanečníků, zpěváků a muzikantů.

21.9.2016

Ve Vlčnově vzpomínali redaktora Slováckých novin

Vlčnov – Mezi již zapomenuté osobnosti Slovácka z řad novinářů a spisovatelů patří vlčnovský rodák Jana Janča (1866 – 1928). U příležitosti letošního 150. výročí narození se v pátek 16. září uskutečnila ve Vlčnově v galerii Na Měšťance vernisáž výstavy dokumentující jeho osudy a tvorbu.

19.9.2016

Pátá břestecká mariánská pouť se i přes nepřízeň počasí vydařila

Břestek – Na třetí zářijovou sobotu žádný z účastníků páté mariánské pouti v Břestku nezapomene. Po několika dnech plných tepla a slunce, se Břestečtí probudili do zamračeného dne. Kolem desáté hodiny se ze zachmuřené oblohy spustily provazce deště. To však věřící z obce a okolí, ani z družební slovenské vesnice Selce od pouťování neodradilo.

18.9.2016

Modrá voněla burčákem i vínem, zněla hudbou a zářila spokojeností

Modrá - S vinařstvím, vinařskými zvyky a kulturou je už devatenáct let na Modré spojeno vinobraní. Název Modřanské, které mu dali před devatenácti lety místní vinaři s obcí, si právem zaslouží přívlastek tradiční. Patří k podzimnímu zpestření, ke koloritu obce a zachovává si svůj regionální ráz.

18.9.2016

Jakub Dvouletý přijel stárkovat až z Londýna

Kostelany nad Moravou – Jednou z mnoha obcí na Slovácku, kde se na tradici hodů v jejich dlouhé historii nic nemění, jsou Kostelany nad Moravou. I když klíčový je v obci první hodový den, kdy si krojovaná chasa dojde pro své vládce, v jejich čele pak pro požehnání hodů v kostele i na radnici, v neděli již ve volnějším stylu obejde dědinu s načančanými právy a kasičkami na drobné finanční příspěvky od občanů.

18.9.2016

Jalubské hody provázelo slunce i dešťové kapky

Jalubí – Slovácké hody s právem patří v Jalubí mezi nejvýznamnější zvyky v obci. Jejich veselost, bohatost a podoba se už léta drží neměnné tradice. Hlavním úkolem chasy je, aby našla ve svých řadách kompletní čtveřici svých vládců, starší a mladší stárky. Černé scénáře, že by se stárci nenašli a lidé v obci byli o krojovanou podívanou ochuzeni, se nenaplnily.

18.9.2016

Výchova může skončit tam, kde začne sebevýchova," míní arcibiskup Jan Graubner

Velehrad – Vrcholem dvoudenních oslav stého výročí vzdělávání na Velehradě bylo v pátek dopoledne společné slavení mše svaté, kterou celebroval olomoucký arcibiskup a metropolita moravský Jan Graubner. Spolu s ním ji koncelebrovali přední představitelé jezuitského řádu a hosté oslav.

18.9.2016

Slovácký Oktoberfest sice propršel, přesto přišlo na tisíc lidí

Uherské Hradiště – Provazce deště ukončily v sobotu v deset hodin dopoledne teplé a slunečné počasí a zároveň v tu chvíli odstartoval slavnostním narážením prvních sudů piva na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti třetí ročník Slováckého Oktoberfestu.

18.9.2016

Ve velehradském Stojanově gymnáziu slavili 100 let církevního školství

Velehrad – Snad téměř každý věřící člověk,navštěvující denně, jednou týdně nebo občas mši svatou v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje na Velehradě, ví, že v jejím sousedství, respektive v části někdejšího cisterciáckého kláštera má sídlo Stojanovo gymnáziu.

16.9.2016

Opravené Slovácké divadlo zahájí sezonu ve středu hrou Sám na dva šéfy

Uherské Hradiště – Více než čtyři miliony korun stála výměna obkladových materiálů na stěnách v sále, výměna závěsů na balkonech, výměna koberců, čištění sedadel a mnoho dalšího. Prostory Slováckého divadla namísto obvyklého obecenstva ve smokincích a večerních šatech obsadili od začátku letních prázdnin dělníci, kteří tak započali práce na rozsáhlých opravách interiéru divadla.

14.9.2016

Zpěvák a muzikant Jan Vančura slavil své devadesátiny

Uherské Hradiště – S malým zpožděním oslavil na první poprázdninové zkoušce Hudců Pondělníků 5. září své devadesáté narozeniny zpěvák a muzikant Jan Vančura (narodil se 13. 8. 1926 v Uherském Hradišti). Pochopitelně mu s chutí a nevídanou vitalitou hrál 102letý primáš František Hamada se svojí muzikou Hudci Pondělníci.

14.9.2016

Slovácké divadlo uvede novou komedii v restauraci

Uherské Hradiště – S originální novinkou přichází Slovácké divadlo v Uherském Hradišti. Nejde však "jen" o další z mnoha premiér. Po úspěchu inscenace Večer na psích dostizích, kterou divadelníci nastudovali v prostředí rockového klubu, vstoupí do místa, kde by je diváci asi nečekali – do jedné z uherskohradiš­ťských restaurací. Právě zde uvedou v evropské premiéře komedii kanadské autorky Caroline Smithové Čarodějnice v kuchyni.

13.9.2016

Sobota bude v Boršicích ve znamení tónů, vína a burčáků

Boršice – Slavnostní průvod krojovaných, přes dvě stovky účinkujících a tři hodiny bohatého kulturního programu bude zahrnovat pátý ročník Burčákových slavností v Boršicích. V sobotu 17. září ve 13 hodin vyrazí od kulturního domu ulicemi vesnice průvod krojovaných a pěveckých souborů a o půl hodiny později zahájí slavnosti ve sportovním areálu starosta obce Roman Jílek.

12.9.2016

Velkomoravský koncert si opět získal srdce publika

Staré Město – Benefiční Velkomoravský koncert, jemuž v neděli po mši svaté předcházelo otevření a požehnání vyhlídkové věže kostela sv. Ducha ve Starém Městě, podtrhl už pošesté význam jednoho z významných center někdejší Velké Moravy. Působivou kulisu koncertu vytvářelo náměstí Velké Moravy a kulturně duchovní centrum s chrámem sv. Ducha, které se stalo vyhledávaným místem pro pořádání kulturních akcí a nejrůznějších komunitních aktivit se zaměřením na všechny generace.

12.9.2016

Břestecká pouť k Panně Marii Sedmibolestné

Břestek – Břestecká kaple Panny Marie Sedmibolestné v trati Hlůšek a při cyklostezce do Buchlov je pro věřící z obce místem odpočinku, útěchy a proseb k Matce Boží. Věrni odkazu svých zbožných předků se Břestečtí v roce 2011 rozhodli, že u příležitosti svátku Panny Marie Sedmibolestné, patronky Slovenska, uspořádají v osmisetsedmdesátileté historii obce první pouť.

11.9.2016

Circus Problem roztancoval Masarykovo náměstí

Uherské Hradiště – Balkánské rytmy, které rozhýbali nejednoho návštěvníka Masarykova náměstí v Uherském Hradišti, se ozývaly vpodvečer sobotního programu Slováckých slavností vína a otevřených památek.

11.9.2016

Ve Vinohradské ulici koštovali rekordní počet vzorků na národní výstavě vín

Uherské Hradiště – Nedílnou součástí Slováckých slavností vína a otevřených památek bylo i letos tradiční Putování Vinohradskou ulicí. Její bránu oživilo vinařské náměstí s ochutnávkou těch nejlepších vín od malých vinařů ze Slovácka. Otevřeny byly téměř všechny vinné sklepy, které uličku lemují. A v nich bylo živo až do brzkých ranních hodin.

11.9.2016

Folklorní studio Buchlovice předvede Slováckou odysseu

Uherské Hradiště - Reprízou slavnostního vystoupení k 25. výročí Folklorního studia Buchlovice a 10. výročí CM Rubáš se budou tato tělesa prezentovat na Slováckých slavnostech vína. Program nazvaný Slovácká odyssea aneb Putovali Martin s Jurú slavnosti téměř uzavře, uskuteční se v neděli od 16.15 na Masarykově náměstí.

11.9.2016

Revirvál Kašpárka v rohlíku oživí slavnosti vína

Uherské Hradiště - Divadelní skupina Kašpárek funguje na české scéně téměř deset let. Jelikož ale nikde na Slovácku nekoncertovala, rozhodli se kyjovští obyvatelé založit si svůj vlastní kašpárkovský revirvál. A právě ten vystoupí v neděli od půl desáté na slavnostech vína v Uherském Hradišti.

9.9.2016

Jiří Čevela: Já víno zbožňuju, ale většina kapely jsou pivaři

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Jedním z nefolklorních vystupujících na slavnostech vína bude pražská kapela Circus Problem. Jeden z jejích zakladatelů Jiří Čevela Slováckému deníku řekl, jak kapela vznikla i jaký vztah mají k vínu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies