VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

18.1.2017

Igor Stránský: Králova řeč je nejlepší text poslední doby

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Příběh o koktavém následníku trůnu Bertiem, který vlivem nečekaných událostí nastoupí na trůn jako Jiří VI., uvede Slovácké divadlo už příští sobotu, jako svou druhou inscenaci tohoto roku. Režie se chopil Igor Stránský, který v rozhovoru ro Deník říká: "Jde především o výrazný lidský příběh dvou osobností, společensky od sebe značně vzdálených, které k sobě nalézají osobitou cestu."

18.1.2017

Boršická čtyřka roztančila myslivce i jejich příznivce

Velehrad – Letošní plesovou sezonu na Velehradě odstartovali o druhé lednové sobotě příslušníci Hubertova cechu z mysliveckého sdružení Háj Velehrad-Modrá. Návštěvníky XVI. mysliveckého bálu nadchla hned při vstupu do sálu turistického centra Velehrad bohatá tombola.

17.1.2017

Polonézu zatančili školáci v Dolním Němčí v červeno bílo černé barevné kombinaci

Dolní Němčí – V nádherně vyzdobeném sále Kulturního domu v Dolním Němčí předvedlo v sobotu 14. ledna své taneční umění pod vedením Simony Synčákové a Šárky Doškové celkem 21 párů tanečníků – deváťáků. Konal se tam totiž tradiční ples SRPŠ.

17.1.2017

Reprezentační ples Hradiště zpestří český revival Queenie

Uherské Hradiště – Tóny hudebních nástrojů Slováckého komorního orchestru uvítají v soboty návštěvníky 26. ročníku Reprezentačního plesu města Uherské Hradiště. První tanec ve 20 hodin bude patřit vídeňský valčík Johanna Strausse Na krásném modrém Dunaji, a na parket tak vstoupí první taneční pár – starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha s chotí.

15.1.2017

Děkanátní ples si nenechal ujít ani hejtman Jiří Čunek

Staré Město – Vyšňořené a navoněné dámy, elegantní pánové, Staroměstská kapela, cimbálová muzika Bálešáci, hudební skupina Trinom, taneční vystoupení společenství staroměstské křesťanské mládeže MEETina, tři sta hodnotných věcných cen v tombole, účast vzácných hostů, skvělá taneční zábava a pohodová atmosféra. To vše charakterizovalo již XVIII. ples hradišťského děkanátu, který otevřel letošní plesovou sezonu ve společensko-kulturním centru ve Starém Městě.

14.1.2017

Galerii Vladimíra Hrocha zdobí expresivní obrazy Petra Rašky

Uherské Hradiště – Průřez tvorbou v podobě jednadvaceti obrazů původem kyjovského 34letého malíře Petra Rašky mohou od pátku 13. ledna až do konce února obdivovat milovníci umění v uherskohradišťské Galerii Vladimíra Hrocha.

14.1.2017

Přes patnáct historiků připravuje knihu o Hradčovicích. Vyjít má na výročí obce

Hradčovice – Počátky Hradčovic ležících v Poolšaví na křižovatce jedné ze starých obchodních a vojenských cest, spadají až do jedenáctého století. Oficiálně se však založení Hradčovic datuje do roku 1247, a tak si letos chtějí v obci připomenout výročí 770 let knihou pojednávající o tamní bohaté historii. Nová publikace vzniká v kolektivu více jak patnácti autorů z řad vědeckých pracovníků a historiků. K dostání pak bude v červnu tohoto roku.

12.1.2017

Kam na ples ve Zlínském kraji? VYBERTE SI

Zlínský kraj /HLASUJTE V ANKETĚ/ - Plesová sezona je v plném proudu. Přichystali jsme pro vás nabídku plesů od sportovních, vinařských, jarních, zámeckých, papučových nebo krojových.

11.1.2017

Fotogalerie z divadelní novinky Marvinův pokoj

Uherské Hradiště - Slovácké divadlo má za sebou úspěšnou premiéru prvního titulu z předplatného pro rok 2017. Byla jí inscenace hry amerického dramatika Scotta McPhersona Marvinův pokoj, podle které vznikl stejnojmenný slavný oscarový film.

9.1.2017

Benefiční Ozvěny Vánoc přinesly radost, lásku a příjemné zážitky

Velehrad – Víc než 130 účinkujících na jednom pódiu mezi historickými chórovými lavicemi a před nimi – v tom o druhém lednovém nedělním večeru spočívala jedinečnost největší vánoční akce, která se uskutečnila v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje na Velehradě.

9.1.2017

V Buchlovicích uzavřeli koledníčkem a chlebem vánoční čas

Buchlovice – Vánoční bonus, tak by se dal nazvat velkorysý pořad s názvem Zavírání koledníčku, který v Muzeu Podhradí Buchlovice připravila autorská dvojice Miloslav Hrdý s Františkem Hrňou.

9.1.2017

Ples připomene výročí stanovení Kunovic městem

Kunovice – Ples města bude první z akcí, která připomene 20. výročí určení obce Kunovice městem. Letošní kunovický bál se v sobotu 14. ledna ponese v duchu rozverné atmosféry Paříže 30. let minulého století, kam se návštěvníci plesu přenesou prostřednictvím francouzského kankánu v provedení seniorů Tanečního klubu Rokaso a kabaretními a muzikálovými tanci, jimiž oslní taneční skupina Enola Flirt Society z Olomouce.

8.1.2017

Hlavní cenou na hopsáckém plese bylo 20 litrů slivovice

Horní Němčí – Když před osmi lety poprvé folkloristé z Horního Němčí uspořádali hopsácký ples, pozvali si tehdy začínající cimbálovou muziku Rozmarýn z Uherského Brodu. Od té doby jsou tyto dvě akce nerozlučně spjaty. I o letošní sobotě 7. ledna nechyběl Rozmarýn na osmém ročníku krojového plesu.

8.1.2017

Hradišťan rapoval na novoročním koncertě ve Vlčnově

Vlčnov – Velikonoční rap ozvláštnil vystoupení Hradišťanu v kostele ve Vlčnově. Sobotní podvečer patřil ve svatostánku sv. Jakuba staršího novoročnímu koncertu. Během téměř dvouhodinového vystoupení zazněly všechny známé i méně známé skladby.

5.1.2017

V neděli porota na vernisáži vyhlásí vítěze Ohlédnutí 2016

Uherské Hradiště – Už v neděli vyhlásí porota vítěze letošního ročníku Ohlédnutí. Vernisáž začne v 17 hodin v kině Hvězda v Uherském Hradišti. Do jedenáctého ročníku neformálního „slováckého pressfota" se přihlásilo 77 autorů s celkem 767 fotografiemi, které zachycují život na Slovácku i Horňácku v mnoha podobách.

AKTUALIZOVÁNO
4.1.2017

VIDEO: Slavný Marvinův pokoj uvede Slovácké divadlo už v sobotu

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Už jen tři dny mají uherskohradišťští divadelníci na dopilování první novinky letošního předplatného - citlivého rodinného příběhu amerického dramatika Scotta McPhersona Marvinův pokoj, který režíruje ředitel divadla Michal Zetel. V hlavních rolích dvou sester, které se více než dvacet let neviděly a sblíží je až nemoc jedné z nich, se představí hostující herečka Dana Růžičková a Jaroslava Tihelková, která odpovídala na otázky.

4.1.2017

Ondráš oslnil diváky v bazilice pořadem Nesem vám tu novinu

Velehrad – Když ve středu 28. prosince odbily hodiny na věžích baziliky Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje na Velehradě sedmnáctou hodinu, začal se v ní odehrávat půvabný pořad Nesem vám tu novinu.

31.12.2016

Kam vyrazit na silvestrovské a novoroční mše a bohoslužby?

Zlínský kraj - Přehled silvestrovských a novoročních mší a bohoslužeb ve Zlínském kraji.

30.12.2016

Silvestr na horských chatách Slovácka? Volno i beznadějně vyprodáno

RegionZažít silvestrovskou noc na sněhu stále láká mnoho zájemců, kteří horské chaty na Slovácku nekompromisně obsazují už od konce letních prázdnin. Ne všechny vysoko položené příbytky však hlásí plno, a tak stále mohou opozdilci na poslední chvíli přemýšlet o tom, zdali chtějí přelom roku strávit v malebné slovácké přírodě Bílých Karpat či Chřibů.

29.12.2016

Kam vyrazit na Silvestra ve Zlínském kraji?

Zlínský kraj - Nechcete trávit Silvestra zavřeni mezi čtyřmi stěnami a raději dáváte přednost pobytu na čerstvém vzduchu? Inspirujte se tipy Deníku na silvestrovské akce v kraji. Můžete třeba vyrazit na Brdo, Velkou Javořinu, Pepčín či Velký Lopeník. Meziříčané si užijí soutěže, diskotéku i ohňostroj, ve Spytihněvi rok ukončí zabijačkou. Ve Vsetíně přivítají nový rok 2017 pohádkové postavy. 

28.12.2016

V Polešovicích po jedenácté světili mladá vína

Polešovice – „Bože, prosím, požehnej všem, kdo budou tento nápoj pít, aby se nechali vést pravou moudrostí a žili v opravdové lásce a radosti. Skrze Krista našeho pána. Amen," žehnal ve středu 27. prosince mladým vínům v polešovické sokolovně místní farář Petr Souček.

AKTUALIZOVÁNO
26.12.2016

Štěpánský koncert naplnil posluchače poselstvím pokoje

Velehrad – Štěpánský koncert v podání Hradišťanu s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou a jeho hosty plní svými posluchači už sedmadvacet let, a to vždy o druhém svátku vánočním, prostory velehradské baziliky Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje.

AKTUALIZOVÁNO
25.12.2016

Svatupluk, Jiří Pospíchal a Kunovjan oslavovali narození Krista

Uherské Hradiště /VIDEO/ – Jak se správně naladit na vánoční svátky v duchu Slovácka předvedli Smíšený pěvecký sbor Svatopluk, Jiří Pospíchal a cimbálová muzika Kunovjan na vánočním koncertu v Kostele svatého Františka Xaverského v Uherském Hradišti. Na Boží hod, tedy v neděli 25. prosince společně přinesli pohodovou vánoční atmosféru zaplněnému chrámu na Masarykově náměstí.

19.12.2016

Metalovému večírku v hradišťském klubu Mír vévodili Hypnos

Uherské Hradiště – Metalové koledy. I tak by se s určitou nadsázkou daly nazvat skladby, které v sobotu 17. prosince zněly uherskohradišťským klubem Mír. Své dostaveníčko si totiž v jeho prostorách dala hned čtveřice metalových uskupení, jejichž vystoupení si ani v předvánočním čase nenechaly ujít davy fanoušků.

19.12.2016

Už po pětatřicáté se bez bab sejde klub Štěpánů v Brodě

Uherský Brod – Už jen několik dnů dělí účastníky od 35. Poštěpánského posezení klubu POPO. To se má uskutečnit v Domě kultury v Uherském Brodě ve středu 28. prosince od 17 hodin, přičemž registraci chystají organizátoři spustit v 15 hodin.

17.12.2016

Anděl Páně 2 trhá v kinech rekordy. Přidávat projekce musejí i v Hradišti

Uherské Hradiště – O tom, jak velký zájem diváků je o volné pokračování zdařilé filmové pohádky Anděl Páně, svědčí i to, že Městská kina v Uherském Hradišti musela neplánovaně přidat několik dalších projekcí tohoto pohádkového hitu režiséra Jiřího Stracha.

16.12.2016

Barbora Nesvadbová: Potlačovala jsem touhu stát se herečkou

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Slovácké divadlo získalo novou hereckou tvář. Je jí absolventka brněnské konzervatoře Barbora Nesvadbová, která se už představila v jedné z hlavních rolí černé komedie Táta, kterou uherskohradišťská scéna uvádí na Malé scéně. Nyní studuje jednu z postav v připravované Králově řeči.

15.12.2016

Expozice Po stopách chřibských sklářů vdechuje kulturáku nový život

Stupava – V revitalizovaných nebytových prostorech kulturního domu ve Stupavě byla o druhé prosincové sobotě zpřístupněna veřejnosti expozice Po stopách chřibských sklářů.

15.12.2016

Klára Vojtková je zpět na prknech Slováckého divadla

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Diváci, kteří navštívili minulý týden reprízu oblíbené komedie Bez roucha, si jistě všimli změny v obsazení. V roli Belindy Blairové se místo Alžběty Kynclové objevila Klára Vojtková. Alžbětu totiž brzy čekají mateřské povinnosti, a aby divadlo nemuselo na čas stáhnout bláznivou komedii z repertoáru, bylo nutné najít náhradu. A tak se Klára maminka osmiměsíční dcery Matyldy alespoň na skok vrátila na uherskohradišťská prkna.

14.12.2016

Advent si v Suché Lozi připomněli pěticí nejznámějších českých koled

Suchá Loz - Ve středu 14. 12. 2016 od 18:00 proběhla před místním kostelem v Suché Lozi akce Česko zpívá koledy pod záštitou Základní a Mateřské školy Suchá Loz a Slováckého deníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies