VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

6.12.2016

Barokní skladby odhalí akustiku staroměstského kostela

Uherské Hradiště – Baroko mnoha tváří v prostoru staroměstského kostela sv. Ducha představí Slovácký komorní orchestr (SKO), Jiří Pospíchal a jejich hosté. Koncert nazvaný Barokní šleh se uskuteční v neděli v 16 hodin.

AKTUALIZOVÁNO
5.12.2016

Kulturní dům v Nedakonicích rozeznělo Mikulášské zpívání

Nedakonice - Svátek Mikuláše, po němž se myšlenky upínají k Vánocům, je spojený s řadou stále živých zvyků a rituálů. V některých obcích a městech jsou pořádány mikulášské nadílky, jinde zase přijde Mikuláš zažehnout světla na vánočním stromě.

AKTUALIZOVÁNO
5.12.2016

Betlemskými i květinovými šaty vyvrcholila módní show Marie Zelené

Ostrožská Nová Ves /REPORTÁŽ/ - Také letos uspořádala módní návrhářka Marie Zelená svůj společensko charitativní večer ve své rodné Ostrožské Nové Vsi. Vůbec poprvé v jeho devítileté historii se však konal až začátkem prosince. I proto jej jeho autorka nazvala Adventní večer a jako již tradičně jej uspořádala dvakrát během jednoho dne. Na odpolední představení pozvala mimo jiné zdarma lidi z Oblastní charity Uherské Hradiště a z pečovatelských domovů.

5.12.2016

Obrazy ptáků zkrášlují turistickém centrum Velehrad

Velehrad – Každý výtvarník je vždy nadmíru spokojen, když může vystavovat svá díla na veřejnosti. Ještě větší radost má, když je o ně ze strany lidí zájem. Radost ze své páté samostatné výstavy, tentokrát nesoucí název Ptáci, měla v sobotu v Turistickém centru Velehrad pětatřicetiletá malířka Ivana Směšná, rodačka z Hluku.

5.12.2016

Kniha Jak chutná Slovácko, se stala nejlepší regionální kuchařkou roku 2016

Uherský Brod – Nejlepší kuchařkou roku 2016 v kategorii tradiční česká a regionální kuchařka se uplynulých dnech na XVIII. ročníku Mezinárodního – festivalu televizních a rozhlasových pořadů o gastronomii Znojemský hrozen 2016, rozšířeném o soutěž Nejlepší kuchařská kniha roku a nejlepší Gastročasopis roku 2016, stala publikace Jak chutná Slovácko, autora Libora Velana.

4.12.2016

Na Vánoční výstavu do dolněmčanské školy zamířily o víkendu davy návštěvníků

Dolní Němčí – Více než tisíc obrázků, kreseb a celé plejády dalších druhů výtvarných děl, včetně vernisáže, vyhodnocení výtvarné soutěže, divadelních, hudebních i tanečních vystoupení žáků ZUŠ a k tomu zpestření v podobě písní Mužského pěveckého sboru Dolněmčané a Dětského národopisného krúžku Dolněmčánek.

2.12.2016

Irena Černíčková: Dárky budou prodávat herci

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Klavíristka Irena Černíčková chystá spolu s herci Slováckého divadla v pořadí třetí Dobročinný bazar a koncert. Na co a koho se můžou návštěvníci těšit, nám prozradila samotná organizátorka.

30.11.2016

Jaromír Slavíček: svým psaním se pletu mezi věhlasné jazykoznalce a češtináře

Uherský Brod /ROZHOVOR/ - Dlouhé roky učil na gymnáziu v Uherském Brodě s aprobací zeměpis a biologie. V posledních letech je jeho koníčkem kromě turistiky a sportu také psaní. Jaromír Slavíček vydal už svou čtrnáctou publikaci a připravuje patnáctou na téma se studenty za školou.

30.11.2016

Slovácké divadlo pět pomůže Dobročinným bazarem

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Advent je dobou zklidnění, rozjímání a dobročinnosti. A to ctí i ve Slováckém divadle. Spolu s Irenou Černíčkovou chystají herci na tuto neděli už třetí Dobročinný bazar a koncert. Hlavním smyslem letošní akce bude pomoci pečovatelským zařízením pro seniory pod Charitou Uherské Hradiště. Celá událost proběhne formou odpoledního bazaru darovaných věcí a následného večerního koncertu, který bude už tradičně moderovat David Vacke.

30.11.2016

Putovní výstavu Trienále textilu bez hranic otevřeli v Uherském Hradišti

Uherské Hradiště – Slavnostní vernisáž Trienále textilu bez hranic se na konci minulého týdne uskutečnila v Galerii Slováckého muzea v Uherském Hradišti. Tento mezinárodní projekt mapující textilní tvorbu z celého světa po představení na Slovensku, v Polsku a Maďarsku doputoval i do České republiky, přesněji do Uherského Hradiště.

30.11.2016

Ženy zvolí nejhezčí knír v Galerii slováckých vín

Uherské Hradiště – Movember se rozhodla podpořit Galerie slováckých vín v Uherském Hradišti. Proto ve čtvrtek pořádá stejnojmennou akci.

30.11.2016

Na mikulášském zpívání v Nedakonicích zapěje na sto účinkujících

Nedakonice – Vystoupit na tradičním, letos již patnáctém mikulášském zpívání v Nedakonicích, je pro pěvecké sbory vzácnou příležitostí. I proto se jich letos v neděli 4. prosince od třetí hodiny odpolední sejde celkem osm. Zvučné hlasy zhruba stovky zpěváků z Moravské Nové Vsi, Milotic, Korytné, Hrubé Vrbky, Dolních Dunajovic, Boršic u Blatnice a místních žen i mužů z Nedakonic tak rozezní tamní Kulturní dům.

28.11.2016

Tam, kde čtou rodiče, nemají ani jejich děti problém sáhnout po knize

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Jeden z listopadových víkendů tradičně patří Dnu dětské knihy. V Uherském Hradišti se akce uskuteční už podesáté. Sobota bude v Knihovně Bedřicha Beneše Buchlovana věnovaná dětem, které budou vystupovat a pro které budou číst herci Slováckého divadla. Knihovnice dětského oddělení Hana Hanáčková a Miroslava Čápová prozradily Deníku, jak je to se čtením u dětí a které knihy mají děti nejradši.

28.11.2016

Anděl Páně po jedenácti letech

První prosincový den vstupuje do kin pohádka Anděl Páně 2. Jen málokterý snímek letos vyvolává taková očekávání jako právě nový film režiséra Jiřího Stracha.

28.11.2016

V úterý promoval, v sobotu při kateřinských hodech v Praze stárkoval

Praha, Slovácko – Tradiční, ale přesto od ostatních hodů konaných na Slovácku trochu odlišné, tak lze stručně charakterizovat sobotní kateřinské hody, které uspořádal Slovácký krúžek v Praze. Jde o nejstarší národopisný spolek v metropoli České republiky, který už 120 let sdružuje rodáky a přátele zapálené pro folklor Moravského Slovácka.

28.11.2016

Donští kozáci míří opět do Uherského Brodu

Uherský Brod – Jeden z nejslavnějších sborů Evropy Bolschoi Don Kosaken míří opět do Uherského Brodu. Vystoupit by měl už ve čtvrtek 1. prosince od 19 hodin ve velkém sále Domu kultury.

28.11.2016

První adventní neděle rozsvítila vánoční strom v Sušicích

Sušice – Podvečer první adventní neděle, nazvané želené, byl v Sušicích naplněn vánočními písničkami, společným setkáním u velkého rozzářeného vánočního stromu a atmosférou blížících se svátečních dnů.

27.11.2016

Žehnání adventních věnců ohlásilo příchod předvánočního času

Kudlovice – Do posvátné adventní atmosféry se v sobotním podvečeru zahalilo prostranství mezi kudlovickou zvonicí, staletou lípou a chalupou Strmenských. Advent se tu už několik let žehnáním adventních věnců a zažehnutím vánočního stromu vyznačuje v teologickém smyslu dvojím očekáváním – slavností Ježíše Krista a jeho druhého příchodu na konci věků.

27.11.2016

Písně vánočního času zahřály publikum hradišťské Reduty

Uherské Hradiště – Cimbálová muzika Cifra, které kraloval primáš Petr, třicetičlenný pěvecký sbor Viva la muzika z hradišťského gymnázia se sbormistrem Jakubem Tomalou, babický folklorní soubor Kalina s choreografkou Gabrielou Směřičkovou, dobrá nálada, radost z muziky a zpěvu, skvělá pohoda.

27.11.2016

ZDARMA na Adventní večer Marie Zelené nebo na představení Normální debil

Uherské Hradiště – Skvělá zpráva pro předplatitele Slováckého deníku. Připravili jsme pro Vás věrnostní program ABO BONUS, díky kterému si můžete vyzvednout poukázky na slevy a dárky v hodnotě až 1200 Kč ročně! Ještě jste se nepřihlásili?

AKTUALIZOVÁNO
27.11.2016

FOTO, VIDEO: Dolněmčan slavil padesátiny. Podívejte se

Dolní Němčí – Přípitkem vestoje vzdaly hold půlstoletí existence Národopisného krúžku Dolněmčan více než tři stovky návštěvníků závěrečné oslavy tohoto souboru. Slavnostní večer se konal v sobotu 26. listopadu v Kulturním domě v Dolním Němčí před zaplněním sálem.

26.11.2016

Před zaplněným sálem oslavila Dolina šedesáté výročí založení

Uherské Hradiště – Staroměstský soubor písní a tanců Dolina, to je především dlouhá tradice, spousta národních i zahraničních úspěchů a líheň nejlepších verbířů na Slovácku. Letos tomu je šedesát let od roku 1956, kdy se po staroměstských Michalských hodech domluvila chasa na založení souboru, s kterým mohla svoji radost z folklorních tradic přenášet i do dalších měst. Právě k této příležitosti si její současní členové připravili na pátek i sobotu 25. a 26. listopadu večerní představení v Klubu kultury Uherské Hradiště.

26.11.2016

Sedmero přání zazní v hradišťské Redutě

Uherské Hradiště – Zpěvem, tancem i muzikou si dnes podmaní návštěvníky Reduty v Uherském Hradišti adventně i vánočně laděný komponovaný pořad s názvem Sedmero přání. Od 19.30 hodin se v něm představí cimbálová muzika Cifra, pěvecký sbor Viva la musica hradišťského gymnázia, folklorní soubor Kalina z Babic a herečka Slováckého divadla Jitka Hlaváčová.

26.11.2016

Prakšické děti vystavují v Brodě malby na téma inkubátor

Uherský Brod, Prakšice – Žáci Základní a mateřské školy v Prakšicích se letos zapojili do výtvarného a literárního projektu Věda, která léčí. Nejlepší byly k vidění ve Fakultní nemocnici v Plzni, která projekt spolu s hnutím Na vlastních nohou – Stonožka spolupořádala. Od pátku mohou některé z kreseb žáků vidět zájemci i v Uherském Brodě. V tamním městském informačním centru jsou k vidění kresby na téma inkubátory. Na vernisáži žákyně popsaly, jakými technika soubor kreseb vytvářely i proč je to bavilo.

25.11.2016

Galavečer uspořádali na počest Straňanky a divadelníků

Strání – Téměř plný sál se smál, tleskal a bavil se více než dvouhodinovým programem na počest dechové hudby Straňanka a divadelníků ze Strání. Večer moderoval současný režisér ochotníků David Smetana, kterému asistoval sám tvůrce „křišťálových múz" Miloš Záleský (výborný herec a sklář – pozn. aut.). Skleněné výtvory byly malými „cenami Thálie" pro straňanské zasloužilé umělce Stanislava Popelku, Danku Kohnovou, Petra Bruštíka, Františka Turečka a Františka Kohna.

25.11.2016

Předplatné do Slováckého divadla je stále k mání

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Uherskohradišťská scéna připravuje slavný Marvinův pokoj. V jedné z hlavních rolí se představí David Macháček.

25.11.2016

Uherskobrodskou výstavu volnočasového kroužku navštívili i představitelé města

Uherský Brod – Výstava „Kdekoliv zasejeme sny, vykvetou růže" volnočasového kroužku pro dospělé při Základní umělecké škole Uherský Brod otevřela své dveře veřejnosti při slavnostní vernisáží ve čtvrtečních odpoledních hodinách. Na sto děl reprezentující šestadvacet absolventů výtvarných kurzů tak ozdobilo prostory galerie ZUŠky v Uherském Brodě.

25.11.2016

Czajkowská: Slovácký komorní orchestr přichystal pro děti překvapení v kině

Slovácko /ROZHOVOR/ - Je jí 32 let, pochází z Brna a od roku 2009 působí v Uherském Hradišti, kde se před pěti lety usadili s manželem, který odsud pochází. Řeč je o Kristině Hrubé Czajkowské. Ta vystudovala housle na konzervatoři a JAMU v Brně, v současné době vyučuje housle na ZUŠ Slovácko, kterou společně s manželem založili.

24.11.2016

Padesátileté jubileum završí soubor Dolněmčan slavnostním večerem

Dolní Němčí – Slavnostním večerem vyvrcholí v sobotu 26. listopadu letošní oslavy půlstoletí existence Národopisného krúžku Dolněmčan. Program v Kulturním domě v Dolním Němčí začne úderem 19. hodiny a jeho hlavními aktéry budou oslavenci, tedy členové Dolněmčanu. Závěr večera bude patřit besedě u cimbálu s cimbálovou muzikou Babica.

23.11.2016

Anna Pospíchalová: Pod stromečkem nás bude o jednoho víc

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Už je to rok, kdy byl z repertoáru kvůli několika těhotenství hereček stažen jímavý příběh o židovské dívce Anne Frankové, jež popisuje poslední měsíce života v úkrytu před nacistickým běsněním. Nyní se však inscenace, která v režii Zoji Mikotové získala dvě ceny Největší z pierotů a pozvání na nejprestižnější festivaly, vrátila na prkna uherskohradišťské scény.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies