VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

16.10.2016

Babičtí stárci letošních hodů tvoří pár i v životě

Babice – Ačkoliv jsou císařské hody v Babicích už čtyřiašedesát let ustáleným pojmem, letos měly na kahánku. Přesto se v sobotu Babičtí dočkali hodové premiéry, při nedělní obchůzce měly hody jakousi reprízu. Chasa si znovu došla pro své hodové vládce, zastavila se na požehnání v kostele sv. Cyrila a Metoděje a nezapomenula se zastavit u starostky obce.

16.10.2016

Dolněmčanka slavila 140 let. Jubileum oslavila koncertem

Dolní Němčí – O tom, že tradiční dechovka stále zůstává živou součástí společenské zábavy a dobré pohody vůbec, nelze ani v období jiných dravějších proudů populární hudby pochybovat. Ostatně, kdo by chtěl tvrdit, že z života lidí na Slovácku mizí, měl být v sobotu večer v kulturním domě v Dolním Němčí na slavnostním koncertu dechové hudby Dolněmčanky, nad jiné vzácném tím, že rodný list kapely se začal psát před sto čtyřiceti lety.

15.10.2016

Čarodějnice uvaří už v neděli

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Už tuto neděli čeká divadelníky Evropská premiéra komedie Čarodějnice v kuchyni, kterou v rámci své dramaturgické „OFF" linie uvede v restauraci Beef & Beer Slovácké divadlo. Na otázky odpovídala dramaturgyně Iva Šulajová.

15.10.2016

Jiří Hadaš: Jsme neziskovka kouzelníků, ale peníze si vyčarovat neumíme

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - V našem regionu je obor kouzel a triků spojen s jedním konkrétním jménem. Jiří Hadaš čaruje především pro děti, ale udivuje svým uměním i dospělé. V říjnu se Jiří Hadaš stal prezidentem Českého magického svazu (ČMS).

14.10.2016

Josef Kubáník: Televizní éra sympatických vysokoškoláků mi skončila

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Uherské Hradiště Letos má odehráno nejvíc představení z celého Slováckého divadla, zároveň je jeho mluvčím, do toho stíhá natáčet a už teď plánuje dovolenou na příští rok. Řeč je o jedné z nejvýraznějších tváří uherskohradišťské scény herci Josefu Kubáníkovi. Jaké to je, když musí na jevišti nečekaně improvizovat? Co zažil s Josefem Somrem? A proč je v Ordinaci v růžové zahradě, kde bude opět hrát, už teď vánoční výzdoba?

13.10.2016

Rocková událost této sezóny se blíží. Lordi zavítají do Hluku už příští víkend

Hluk – Fanoušci hard rocku a heavy metalu se můžou už příští týden těšit na návštěvu Hluku. Do prostor tamější sportovní haly totiž v pátek 21. října od večerní půl osmé zamíří dnes již legendární finská skupina Lordi, aby posluchačům nabídla ochutnávku ze své nové desky Monstereophonic.

AKTUALIZOVÁNO
12.10.2016

Čarodějnice ze Slováckého divadla obsadí kuchyni v BEEF & BEER

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Evropská premiéra druhé inscenace dramaturgické linie SLoffÁCKÉHO DIVADLA je tady. Už tuto neděli se divákům v uherskohradišťské restauraci Beef & Beer představí komedie kanadské autorky Caroline Smithové Čarodějnice v kuchyni.

12.10.2016

S Ranvej vystoupí i zpěvák slavných Motorband

Region - Milovníci rocku si přijdou na své už v sobotu 15. října v sokolovně v Napajedlích. Od 20. hodin se tam uskuteční comebackové vystoupení kapely Ranvej, která po šestileté odmlce a vydání celkem tří CD obnovila svou činnost. Hudebními hosty večera budou kapela Bigbity Rock z Kostelce, zpěvák tuzemské rockové legendy Motorband Luděk Struhař a další. Součástí programu bude také bohatý košt piv. (red)

12.10.2016

Hradišťan přidává v Kroměříži další koncert

Region - Milovníci kvalitní hudby, kteří se 5. listopadu chystají na koncert Hradišťanu a Jiřího Pavlici v kostele sv. Mořice v Kroměříži, a nepodařilo se jim sehnat vstupenky, nemusí zoufat. Kvůli mimořádnému zájmu o večerní vystoupení Hradišťanu, které je již vyprodáno, se uskuteční v kroměřížském svatostánku ještě jeden koncert, a to v 16.00 hodin.

12.10.2016

Reflexy vyráží za svými fanoušky

Region - Od října na pultech, v obchodech u prodejců s hudbou naleznete i zcela nové, již jedenácté CD pop-rockové čtverky, skupiny REFLEXY. Toto CD je velmi rozmanitým důkazem, že tato autorská továrna na hity stále zraje nejen po muzikantské, či textařské stránce, ale i zvukově Reflexy jdou s dobou, přičemž si krom nejmladšího publika, na tomto CD, svému srdci songy blízké najdou i fanoušci, kteří kapelu podporovali už v jejich začátcích, před více než dvaceti lety.

11.10.2016

Stanislav Nemrava: Divadlo je návyková droga. Dá se mu velmi snadno podlehnout

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Téměř čtvrtstoletí je v čele Základní umělecké školy (ZUŠ) v Uherském Hradišti a po svých dlouholetých ochotnických zkušenostech jej lze aktuálně spatřit v roli svérázného strýce Oty v představení Slováckého divadla Kniha o hřbitově. Řeč je o Stanislavu Nemravovi, kterému za pár dnů bude třiašedesát a v rozhovoru pro čtenáře Slováckého deníku přiznává nejen to, jak funguje uherskohradišťská ZUŠ v improvizované podobě, vysvětluje také něco o své duši divadelníka a výtvarníka.

10.10.2016

Hradišťan Jiří Hadaš se stal novým prezidentem kouzelníků

Uherské Hradiště – Novou Výkonnou radu si na svém sněmu v Týnu nad Vltavou v druhé polovině září volili členové Českého magického svazu. Hlasy všech přítomných získal dosavadní viceprezident Jiří Hadaš z Uherského Hradiště, který po sedmi letech vystřídá ve funkci prezidenta svazu Pavla Kožíška, který z osobních a pracovních důvodů na funkci rezignoval. Viceprezidentkou se stala Renata Táborská a ekonomkou Jarmila Svobodová.

10.10.2016

Vzácný poklad mincí z nálezu u Boskovic vystaví Slovácké muzeum

Uherské Hradiště – Významný objev z roku 2010, boskovický poklad, bude od čtvrtku 13. října až do konce letošního roku vystaven v hlavní budově Slováckého muzea ve Smetanových sadech v Uherském Hradišti.

AKTUALIZOVÁNO
10.10.2016

Hradišťský Klub kultury přivítal folklorní festival

Uherské Hradiště – Ženy a folklor. Právě takové bylo téma šestadvacátého Festivalu folklorních nástrojů a lidových muzik s názvem Ženičky milé, kterým se již tradičně v Hradišti zakončuje vinařské žně odstartované Slavnostmi vína.

AKTUALIZOVÁNO
9.10.2016

V Dolním Němčí začaly Reflexy křtinovou show nového alba

Dolní Němčí – Legendární poprocková skupina Reflexy začala křtinou show svého jedenáctého alba s názvem Proud mezi námi v Dolním Němčí.

9.10.2016

Sbírka odznaků, kartičkových kalendářů a pivních tácků jako osud

Velehrad – Nadšeně cosi hromadit je základem sběratelství. Ono to hromadění se liší tím, co člověk sbírá, jak dlouho to sbírá a na kolik ho ta či ona sbírka přijde. Obyčejné sbírání odznaků si zkusil ve svých patnácti letech Ján Glosz, rodák ze Slovenska, žijící dvaačtyřicet let na Velehradě.

8.10.2016

Kapela Ranvej chystá překvapení

Region – /ROZHOVOR/ Rocková kapela Ranvej se po šestileté odmlce, vrací zpátky na pódia. O tom, co si pro fanoušky připravila a co bylo důvodem pauzy formace, která brázdila „štace" prakticky po celé republice, hovořil zpěvák Radek Vičánek.

8.10.2016

Eva Urbanová zahájí advent ve Zlíně

Zlín - Na koncert jedné z nejvýznamnějších českých operních pěvkyň a sopranistek Evy Urbanové se mohou těšit návštěvníci koncertu, který se uskuteční ve čtvrtek 
1. prosince v 19 hodin v Kongresovém centru ve Zlíně.

7.10.2016

Divadlo odkrývá karty na rok 2017

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Slovácké divadlo představilo předplatné na rok 2017. V příští sezoně však uvede pouze pět titulů. Proč? Na otázky odpovídala manažerka divadla Jitka Honsová.

7.10.2016

Když neučíme: učitelé ZUŠ vystavují

Uherské Hradiště – Sedm učitelů Základní umělecké školy Uherské Hradiště (ZUŠ) spojilo své síly a vystavují ve foyer kina Hvězda v Uherském Hradišti. Výstava nazvaná Když neučíme je souborem obrazů, fotografií, plakátů, užitkové keramiky ale i skulptur.

5.10.2016

Nový OFF projekt Slováckého divadla se blíží

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Po úspěchu inscenace Večer na psích dostizích, kterou uherskohradišťská scéna v rámci alternativní dramaturgické linie SLoffÁCKÉ DIVADLO nastudovala v rockovém Klubu Mír, představí divadelníci v neděli 16. října inscenaci novou, a to komedii kanadské autorky Caroline Smithové Čarodějnice v kuchyni.

5.10.2016

Ondřej Siman požádal přítelkyni o ruku před plným sálem

Uherské Hradiště – Ano. Odpověď, která může změnit život. A ten se doslova otočil o 180 stupňů Alžbětě Havlíčkové při návštěvě Slováckého divadla. Se svým partnerem Ondřejem Simanem si šla užít 450. reprízu Rychlých šípů. Závěr večera však nepatřil hercům, ale Alžbětě a Ondřejovi.

5.10.2016

Učitelé hradišťské základní umělecké školy předvedou, co dělají, když neučí

Uherské Hradiště – Když neučíme je název první společné výstavy učitelů Základní umělecké školy Uherské Hradiště. K vidění bude ve foyer kina Hvězda v Uherském Hradišti. Vernisáž je naplánovaná na středu 18 hodin a potrvá do konce října.

5.10.2016

Spolek Umíme hrát a Jiří Pospíchal zahajují sezonu

Uherské Hradiště – Milovníci vážné hudby si přijdou na své na zahajovacím koncertě spolku Umíme hrát. Ten vystoupí ve čtvrtek společně s houslistou Jiřím Pospíchalem v Redutě v Uherském Hradišti od 19 hodin.

3.10.2016

Traplický starší stárek slavil při hodech pětadvacetiny

Traplice – První říjnová sobota přinesla také do Traplic teplé a slunečné počasí, které přilákalo do jejich ulic mnoho místních i přespolních občanů. Ti se nechali unášet duchem pětašedesátého ročníku slováckých hodů s právem, při nichž početná krojovaná chasa, která si po mši svaté v kapli Panny Marie Růžencové vyšlápla pro své vládce, a v ulicích dědiny tancovala, zpívala, juchala a vyvolávala, čí sú hody.

2.10.2016

Zrezivělé dětství připomnělo ve věznici život v 50. letech

Uherské Hradiště – Odsuzuje se doktor Václav Svoboda za vlastizradu ke 12 letům odnětí svobody, 10 letům ztráty občanských práv, 60tisícové pokutě a propadnutí veškerého majetku.

2.10.2016

Růžencová pouť: stovky věřících zaplnily klášterní zahradu v Brodě

Uherský Brod – Jedním z vrcholů víkendových slavností v Uherském Brodě byla nedělní Růžencová pouť. Procesí nejen krojovaných se do klášterní zahrady dominikánů vyrazilo od Gymnázia Uherský Brod. V čele šli ministranti, kněží, za nimi krojované děti, starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar v kroji, ale také třeba starosta nedalekého Vlčnova Jan Pijáček nebo starosta Drslavic Jan Mihel.

2.10.2016

Michalské slavnosti pořádají ve Starém Městě už 60 let

Staré Město – Už šedesát let se ve Starém Městě pořádají hody. O prvním říjnovém víkendu tomu nebylo jinak. Na Michalských slavnostech nechyběla krojovaná chasa, stárci, ani muziky. Do čela průvodu, který si hodinu a půl po sobotním poledni vyrazil pro své vládce, stanuli stárek Jan Pluhař a stárka Kristýna Vaculíková.

1.10.2016

Slováckým muzeem voněly vlčnovské vdolečky

Uherské Hradiště – /Máme pro vás RECEPT/ Odhalit tajemství vlčnovských vdolečků mohli návštěvníci dalšího pokračování Vaření v muzeu. Slovácké muzeum v Uherském Hradišti uspořádalo v sobotu dopoledne akci Vdolečky na hody základ dobré pohody.

30.9.2016

Komedie 1+2=6 je zpět. Trčálek nechal přípravu na poslední chvíli

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Oblíbená komedie 1+2=6 se po roční pauze v úterý při obnovené premiéře vrátila na prkna Slováckého divadla. Jak se na ni těšil představitel hlavní role Zdeněk Trčálek?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies