Z utkání však udělali ve třetí třetině zbytečně drama a o tři body museli bojovat až do závěrečné sirény.

HC ZUBR Přerov – HC Uherské Hradiště 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)

V Porubě odchytal druhou polovinu utkání třetí přerovský gólman Jiří Sklenář a proti Uherskému Hradišti nastoupil od začátku, jelikož jak Radek Tihlář, tak Petr Okáč jsou na listině zraněných hráčů. A na svůj první zákrok si musel počkat až do dvanácté minuty. To už ale Zubři vedli. Obránce Vlček udržel pásmo, Sedlák pálil a vyraženou střelu brankářem Kůdelou poslal do sítě Marek Kundrátek.

Poté Sklenářovi dvakrát pomohla tyč po samostatné akci Hrabce.

Domácí hráli v první třetině čtyři přesilové hry, ale gól padl až krátce po přestávce v dohrávané početní výhodě. Brančík vyvezl puk zpoza branky, na druhé tyči viděl nekrytého Marka Ditricha, pro kterého už nebyl problém dopravit puk do sítě. Ze druhé části bylo odehráno sotva 16 sekund.

Zubři tedy vedli 2:0, ale místo toho, aby soupeře dorazili, tak polevili a ten začal vystrkovat růžky, na což trenérské duo Sedlák-Václavíček reagovalo v polovině utkání oddechovým časem a ráznou domluvou.

Před druhou sirénou přidalo Meo třetí branku. Při hře čtyři na čtyři Hanák dobře podržel pásmo, našel najíždějícího Ference, ten ještě lépe postaveného Vladimíra Kočaru, na jehož střelu byl Kůdela krátký.

Zdálo by se, že Přerov má utkání pod kontrolou, jenže soupeř do 46. minuty dvěma brankami snížil na 3:2. Nejprve se prosadil Petr Sakrajda v přesilové hře a po něm doslova dotlačil puk do klece Vojtěch Hrabec.

Domácí příznivce uklidnil v čase 55.54 Jan Kolařík, který se v přesilové hře prokličkoval až před Kůdelu a skóroval.

Stav 4:2 ale trval jen několik desítek sekund. Dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny totiž Uherské Hradiště vstřelilo kontaktní branku. Pokus od modré čáry Sklenář vykopl před sebe a Michal Rapant pohotově posla puk do sítě.

Závěrečný nápor hostí se ale nekonal, jelikož se o něj připravili svou nedisciplinovaností a utkání tak dohrávali v oslabení.

„První třetina vypadala hodně slibně, ale dali jsme pouze jednu branku. Ve druhé části po naší trefě na 2:0 jsme se natolik uspokojili, že jsme přestali úplně hrát a přenechali iniciativu soupeři. Poté už jsme se do zápasu pořádně nedostali. Ve třetí třetině se nám to vymstilo…kluci si nevěřili, Uherské Hradiště vycítilo šanci a až do poslední minuty jsme se báli o výsledek,“ pověděl Lubomír Václavíček, asistent přerovského kouče Sedláka.

Na straně poraženého celku cítili trenéři velkou křivdu vůči sudímu. „Klukům jsme říkali, ať do toho jdou na plno. Měli jsme nějaké šance, ale dali jsme jen tří góly. Pan rozhodčí Mrkva nám pískal už čtvrtý nebo pátý zápas a opět nezklamal. Co on dělá z hokeje, to už je výsměch. Rozhodčí, neříkám, že všichni, jsou bohužel nejslabší článek českého hokeje,“ nechal se slyšet jeden z trenérů Uherského Hradiště Petr Sakrajda starší.

Statistiky

Branky a nahrávky: 11. Kundrátek (Sedlák), 21. Ditrich (Brančík), 40. Kočara (Ferenc, Hanák), 56. Kolařík (Vlček) – 44. Sakrajda (Šťastný), 46. Hrabec (Horehleď, Sakrajda), 58. Rapant M. (Krystýnek, Mikeš).

Vyloučení: 5:9, navíc Krystýnek (Uherské Hradiště) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. Rozhodčí: Mrkva – Vengřín, Záviský. Diváků: 1100. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3.

HC ZUBR Přerov: Sklenář J. – Krajíček, Pospíšil – Faltýnek, Vlček – Pala, Ferenc – Goiš, Brančík, Ditrich – Kolařík, Sedlák, Kundrátek – Kočara, Hanák, Blinka. Trenér: Pavel Sedlák.

HC Uherské Hradiště: Kůdela – Vodák, Šťastný – Matula, Krystýnek – Sladký, Pochylý – Hrabec, Sakrajda ml., Horehleď – Rapant M., Mikeš, Červenka – Šoula, Sekerka, Karpíšek. Trenéři: Petr Sakrajda st., Zdeněk Albrecht.

Zubři vyhráli už své jedenácté utkání, a jelikož Opava i Prostějov si vedly přesně obráceně, posunuli se žlutomodří už na druhé místo za suverénní Havířov. A právě na ledě lídra odehrají další zápas. Ve středu od 18 hodin tak bude v Havířově k vidění šlágr 18. kola východní skupiny druhé hokejové ligy.

Další výsledky 17. kola: Frýdek-Místek – Valašské Meziříčí 1:2 pr, Karviná – Prostějov 4:3 sn, Opava – Havířov 3:4, Vsetín – Poruba hraje se v neděli.