Mikova exploze srazila lídra na kolena

Slovácko – Jediný bod ztrácí na první místo krajské ligy hokejisté HC Uherský Brod. A to navíc mají odehrané o jedno utkání méně než vedoucí tandem Kroměříž, Velké Meziříčí. Boje playoff se takřka jistě nebudou týkat Uherského Hradiště, které na elitní osmičku ztrácí už deset bodů. Stále se lepší Ostroh, který především díky pěti trefám Miky skolil lídra z Kroměříže.

20.1.2017

Krajská liga: Uherské Hradiště (v červeném) – Velká Bíteš 3:4Foto: DENÍK/Michal Sladký

Hradišťští hokejisté doma podlehli Velké Bíteši a sen o playoff se jim rozplývá.

UHERSKÝ OSTROH – KROMĚŘÍŽ 8:6 (0:2, 3:2, 5:2)

0:3, 1:4, 6:4, 6:6, 8:6. Plno dramatický zvratů přinesl duel Ostrohu s Hanáky. Ještě ve 36. minutě prohrávali domácí o tři góly, nakonec se ale radovali z vítězství. Hlavním hrdinou zápasu byl útočník Vít Mika. Po jeho hattricku vedli domácí 6:4, soupeř ale dokázal srovnat. Nejlepší kanonýr ostrožského mužstva ovšem v 59. minutě v rozmezí 44 sekund přidal další dvě trefy a zimní stadion se otřásal v základech.

Branky domácích: Mika 5, Z. Kučera, Flora, Maršálek. Uh. Ostroh: Valúch – Maršálek, R. Kučera, Karpíšek, D. Rauš, Maršálek, Rapant, Andrýsek – L. Galuška, Flora, Stránský – V. Galuška, Mika, Z. Kučera – M. Rauš, Ťok, Větříšek. Trenér: Klauda.

UHERSKÝ BROD – VELKÉ MEZIŘÍČÍ 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)

Broďané se s druhým celkem tabulky vůbec nepárali, když po dvou třetinách vedli už 4:0. Soupeř sice postupně začal zlobit, domácí ale výhru bez potíží uhájili.

Branky domácích: Ondráček 2, Ondra, Šiller, Tomek. Uh. Brod: Zubo – Surý, Gureň, Tomek, Vaněk, Krůžela – Ondra, Klusák, Vaculín – Šiller, Pšurný, Holík – Nesrtsta, Hladiš, Ondráček – Bujáček. Trenér: Kůdela.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – VELKÁ BÍTEŠ 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)

Domácí se snažili vykřesat jiskřičku naděje na postup do playoff, jenže ji nakonec asi definitivně udusili. V duelu proti Bíteši se jim ovšem na hokejky přilepila pořádná smůla, když nejenže pálili šance, ale rozhodující gól si za stavu 3:3 vstřelili sami.

Branky domácích: Šlapák, Haničinec, Nohál. Uh. Hradiště: Jakubčík – Lažek, Studený, Foltýn, Škubal, M. Hrabec, Lišaník – Kotačka, Fridrich, Šlapák – Haničinec, Nohál, Kubal – Zlámal, Kršjak, Bednařík. Trenér: Pochylý.

20.1.2017 VSTUP DO DISKUSE

Kapitán Slovácka Veliče Šumulikoski (vpravo)
66

Veliče Šumulikoski: Sparta je velký tým, remízu musíme brát

Alternativa pro Podolí vedená Janou Rýpalovou vyhrála předčasné volby v Podolí.
7

Nejprve ji odvolali a teď své kritiky porazila na hlavu ve volbách

Na Velehradě zpívalo devadesát zpěváků z pěti pěveckých sborů

Úchvatným hudebním zážitkem, na který se bude dlouho vzpomínat, byl na Velehradě v pátečním podvečeru společný koncert pěti pěveckých těles, čítající devadesát zpěváků.

Sparta na Slovácku vedla, bod zachránil kapitán

„V žádném případě se nechceme loučit porážkou," prohlásil před posledním zápasem letošního ročníku ePojisteni.cz ligy trenér Slovácka Stanislav Levý. Přání se mu splnilo, jeho svěřenci dokázali s pražskou Spartou remizovat a vysloužili si ovace fanoušků. Šestatřicetinásobný český mistr se sice ve druhé půli ujal vedení, v 72. minutě ale stanovil konečný výsledek domácí kapitán Veliče Šumulikoski.