Pohodovou výhru si po dvou porážkách v řadě přál prostějovský trenér Petr Zachar. Ale hned čtvrtá minuta domácího střetnutí s Uherským Hradištěm naznačila, že se toto přání nejspíše nevyplní.

Skóre zápasu totiž otevřel hostující Knebl, který dopravil kotouč za Slovákova záda po akci Mikeše.

Domácí hokejisty to zaskočilo a dlouho se nemohli dostat do tempa. Naopak hosté ze Slovácka si počínali na venkovním kluzišti nejlépe jak mohli. Hráli se zabezpečené obrany a na rychlé brejky, překonávat doslova zabetonovanou útočnou modrou čáru bylo pro Jestřáby hodně komplikované.

V polovině první části hry hosté nevyužili velké šance v přesilové hře, kdy Heča s Červenkou nebyli od druhé branky daleko. Domácí to dokázali potrestat vyrovnávací brankou.

Patrik Šebek se z rohu kluziště protlačil až před branku hostí a bekhendovou střelou nahoru vstřelil první branku domácího celku.

Jestřábi nehráli v ideálním rozpoložení. Ve druhé třetině se ale přesto dostali do vedení. V přesilové hře napřáhl ke střele Petr Doseděl, jeho střelu tečoval Meidl a odražený puk od hostujícího gólmana dopravil za jeho záda Jakub Čuřík.

Kdo čekal, ze tento moment hosty zlomí byl na omylu. Za tři minuty bylo vyrovnáno. Slováka překvapil střelou po ledě Mikeš, který byl i u druhé branky svého mužstva.

Třetí třetina začala tlakem domácích. Dopravit puk do uherskohradišťské branky byl ale pro Jestřáby nadlidský úkol. Soupeř navíc potrestal chybu Slováka a druhý gól v zápase si připral opět Mikeš, který se výraznou měrou zasloužil o tři střelecké zásahy hostů.

Jestřábům se sice znovu zaplnila soupiska, když chyběli pouze Stejskal (koleno, pozn. red.) se Staňkem (kotník), ale ze zápasu později kvůli žaludečním problémům a teplotě odstoupil také Radek Meidl a nedohrál ani obránce Kolibár. „Máme problémy se sestavou. Junioři jsou snad všichni nemocní, takže jsme to poskládali improvizovaně,“ řekl domácí kouč Zachar.

Na hře domácích to bylo znát. Přesto se snažili za každou cenu strnovat stav.

Jestřábům se to nedařilo ale i z důvodu, že byli v poslední desetiminutovce stále na trestné lavici. Kapitán Lukáš Duba byl dokonce v posledních třech minutách vyloučen hned dvakrát. Osobní tresty do konce zápasu dostali navíc Doseděl a Patrik Šebek. Poslední minuta zápasu připomínala svou délkou koncovku vyrovnaného basketbalového utkání. Navíc nechyběla ani bitka a emoce létaly ze strany na stranu i při odchodu týmů do kabin.

Z ledu se lépe odcházelo hokejistům z Uherského Hradiště. Ti totiž dokázali na Hané vytěžit překvapivé tři body za výhru 3:2.

„Je to pro nás zcela nečekaná výhra. Prostějov je zkušený mančaft poskládaný z kvalitních hráčů. Jestli jsme sem něco získat, ale bylo to spíše v rovině teorie. Tohle jsme nečekali a jsme naprosto spokojeni,“ řekl po utkání trenér hostů Petr Sakrajda.

Domácí Jestřábi podruhé v řadě v domácím prostředí přišli nešťastně o body „To nebylo nešťastné utkání, ale těžká nedisciplinovanost některých našich hráčů a individuální chyby, po kterých jsme dostali gól,“ zlobil se po zápase domácí kouč Zachar.

„Pokud budeme takhle hrát, tak budeme mít problém porazit kohokoliv. My jsme se zkrátka porazili sami,“ dodal prostějovský kouč.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Uherské Hradiště 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. P. Šebek (D. Šebek, Jedlička), 31. Čuřík (Meidl, Doseděl) – 4. Knebl (Mikeš), 35. Mikeš (Matula, Kotačka), 45. Mikeš (Sladký). Rozhodčí: Skoupý – Brabec, Pospíšil. Vyloučení: 7:9, navíc Doseděl a D. Šebek 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváků: 1830.

LHK Jestřábi Prostějov: Slovák – Paška, Halouska, Kolibár, Doseděl, Peštuka, Finkes, Jedlička – Zachar, Duba, Matoušek – Žajgla, Čuřík, Meidl – P. Šebek, D. Šebek, Šimo – Bartošek, Kryl, Stráněl – Tomiga. Trenér: Petr Zachar.

HC Uherské Hradiště: Oharek – Stašek, Heča, Matula, Knebl, Piluša, Sladký, Sladký, Andrýsek, Mikeš, Kundela, Karpíšek, Schuster, Kotačka, Červenka, Šudoma, Nesrsta, Měšťánek, Rapant. Trenér: Petr Sakrajda.