UHERSKÉ HRADIŠTĚ – BLANSKO 8:3 (5:1, 1:0, 2:2)

Když nová posila Hradiště gólman Jakubčík, který přišel na hostování z Kroměříže, hned
v první minutě lovila puk ze své brány, nezdálo se, že by domácí měli po třech porážkách zvednout prapor. Jenže svěřenci trenéra Lukáše Kašného ještě v první třetině předvedli nečekaný kousek, když soupeře smetli pěti brankami. „Bylo vidět, jak z nás po prvních gólech spadla deka, kluci pak hráli výborně," pochvaloval si hradišťský kouč.

Ve zbytku zápasu domácí kontrolovali hru a po přesvědčivé výhře 8:3 opustili poslední příčku tabulky.

Branky: Šrenk 2, Rozhon, Karpíšek, Kotačka, Horehleď, Bureš, Nohál – Jílek. Uh. Hradiště: Jakubčík – Studený, Kršjak, Foltýn, Rozhon, Fuksa – Horehleď, Karpíšek, Kotačka – Bureš, Šrenk, Nohál – Dobeš, Kubal, Fridrich. Trenér: Kašný.

BŘECLAV – UHERSKÝ OSTROH 3:4 (2:0, 0:1, 1:3)

Vstup do zápasu měli hosté tragický a po první třetině prohrávali o dvě branky. „Začali jsme vlažně, hráli bez důrazu a nasazení. Domácí také nehráli moc dobře, dokázali ale potrestat dvě naše zaváhání," řekl ostrožský lodivod Ivan Klauda. Ten proto provedl několik úprav v sestavě, což mužstvo nakoplo. Žlutočervení postupně převzali inciativu a v polovině zápasu Mik snížil. Rozhodující úder si Ostrožané nechali na závěrečnou část. Nejprve při přesilovce bombou od modré srovnal Zahradný a pak během jediné minuty Nevídal s Antonovičem zařídili rozhodující „brejk" na 2:4. Domácí už stihli pouze korigovat, a tak se všechny body stěhovaly do Ostrohu. „Na výhru jsme se nadřeli. Kdybychom se vyvarovali zbytečných vyloučení, mohlo být utkání daleko jednoznačnější," dodal Ivan Klauda.

Branky: 15. Gabriška, 18. Martínek, 58. Hrbatý – 31. Mika, 46. Zahradný, 54. Nevídal, 55. Antonovič. Uh. Ostroh: Valúch – Heča, Kučera, Nevídal, Zahradný, Rapant, Beneš – Antonovič, Hanák, Mika – L. Galuška, V. Galuška, Stránský – Rauš, Ťok, Neuwirth – Melichárek, Bachan. Trenér: Klauda.

BOSKOVICE – UHERSKÝ BROD 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

V sestavě Broďanů se poprvé objevil slavný odchovanec Miloslav Gureň, který se vrátil po dlouholetém působení v zahraničí. Devětatřicetiletý obránce si vyzkoušel i slavnou NHL, dlouhé roky hrál v Rusku a něco má za sebou i v české extralize. Naposledy působil v Maďarsku.

Premiéra v mateřském dresu mu ale nevyšla, Boskovice totiž po Hradišti a Ostrohu porazily
i třetího zástupce Slovácka v soutěži. Broďané sice v polovině zápasu prohrávali o tři branky, od druhé třetiny přitom byli lepším týmem. Jenže nedávali ani ty největší šance, Gergela dokonce neuspěl ani z trestného střílení.

Branky: 14. a 28. Fadrný, 14. Holub, 58. Skácel – 38. Pavlůsek. Uh. Brod: Zubo – Surý, Pšeja, Bednařík, Gureň – Nesrsta, Gergela, Šiller – Holík, Okénka, Hladiš – Ondra, Bujáček, Pavlůsek. Trenér: Uhříček.

1. Boskovice 5 5 0 0 0 29:7 15
2. Velká Bíteš 5 3 1 0 1 23:12 11
3. Uh. Ostroh 5 2 1 1 1 19:17 9
4. Kroměříž 4 2 0 1 1 14:9 7
5. Rosice 4 2 0 1 1 13:12 7
6. Velké Meziříčí 5 2 0 0 3 11:19 6
7. Uh. Brod 4 1 1 0 2 9:8 5
8. Břeclav 5 1 0 1 3 20:22 4