„Byly to důležité výhry se soupeři, se kterými bojujeme o postup do osmičky. Sice jsme teď třikrát za sebou vyhráli, ale zůstáváme na zemi. Potřebujeme získávat další body se silnějšími týmy," varoval před uspokojením hradišťský kouč Lukáš Kašný.

Mnohem lépe jsou na v tabulce krajské ligy zbylé dva týmy z našeho regionu. Ty však tentokrát vyšly naprázdno, když neuspěly na hřištích velmi silných soupeřů. Ostrožané padli po čtrnáctigólové přestřelce v Boskovicích. Po dvou třetinách sice u lídra soutěže vedli 4:3, domácí ale na začátku závěrečné části třemi brankami v rozmezí dvou minut vývoj otočili a výhru už si nenechali vzít.

Podobně dopadli i Broďané v Kroměříži. Na Hané se ujali vedení 2:0, domácí ovšem do druhé sirény srovnali krok a rozhodnout tak opět musela až závěrečná třetina. Domácí si vytvořili dvoubrankový náskok, hosté ale v závěru sahali po bodu. Při power play snížili na 6:5 a následně byli i blízko vyrovnání, domácí ale vítězství se štěstím uhájili. „Asi nám to nebylo souzeno. Prohra samozřejmě mrzí, kluci ale bojovali do konce zápasu. Škoda, zbytečných gólů ve třetí třetině, kdy jsme moc otevřeli hru a zkušený soupeř dokázal naše potrestat," nechal se slyšet brodský trenér Roman Uhříček.

ROSICE – UH. HRADIŠTĚ 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Branky hostí: Hruboš 2, Karpíšek, Studený, Haničinec. Uh. Hradiště: Hubáček – Studený, Burša, Foltýn, Lišaník, Fuksa, Lažek – Nohál, Karpíšek, Kotačka – Haničinec, Hruboš, Šrenk – Horehleď, Fridrich, Tomešek. Trenér: Kašný.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – ROSICE 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky domácích: Hruboš, Šrenk, Kotačka. Uh. Hradiště: Hubáček – Studený, Burša, Foltýn, Lišaník, Fuksa, Lažek – Nohál, Karpíšek, Kotačka – Haničinec, Hruboš, Šrenk – Horehleď, Rozhon, Tomešek. Trenér: Kašný.

KROMĚŘÍŽ – UHERSKÝ BROD 6:5 (1:2, 1:0, 4:3)

Branky hostí: Kubiš 2, Nesrsta, Gergela, O. Chovanec. Uh. Brod: Zubo – Bednařík, Pšeja, Kubiš, Gureň, Peterka, Kojecký – Doležálek, Holík, Nesrsta – D. Pavlůsek, Šiller, O. Chovanec. Trenér: Uhříček.

BOSKOVICE – UHERSKÝ OSTROH 8:6 (0:0, 3:4, 5:2)

Branky: 24. Karný, 28. Matouš, 31. Fadrný, 43. Pelikán, 43. Hnilička, 45. a 50. Kroupa, 59. Skácel – 21. a 48. Neuwirth, 23. Beneš, 31. V. Galuška, 32. Ťok, 48. Zahradný. Uh. Ostroh: Šivel – Zahradný, Nevídal, Heča, Rapant, Červínek, R. Kučera – L. Galuška, V. Galuška, Neuwirth – Beneš, Ťok, Šlapák – Stránský, Mika, Rauš – M. Kučera. Trenér: Klauda.

1. Boskovice 13 10 0 0 3 61:26 30
2. Velká Bíteš 13 9 1 1 2 54:32 30
3. Uh. Ostroh 13 6 3 1 3 49:39 25
4. Kroměříž 12 7 0 2 3 64:41 23
5. Uh. Brod 12 5 2 0 5 39:32 19
6. Vel. Meziříčí 13 6 0 1 6 46:48 19
7. Rosice 13 4 0 1 8 37:51 13
8. Břeclav 12 3 1 1 7 48:57 12