Generálka hradišťských hokejistů: zbytečný debakl

Uherské Hradiště – Takřka padesát minut hráli hokejisté HC Uherské Hradiště při generálce na start druhé ligy s domácí Břeclaví vyrovnanou partii. Jenže pak přišel výpadek, který jejich snažení totálně znehodnotil. V závěru totiž inkasovali pět branek, a zrodil se tak naprosto zbytečný debakl.

2.9.2010

Hokejisté HC Uherské Hradiště.Foto: DENÍK/Martin Břenek

Vyrovnaný duel pokazili Sakrajdovi svěřenci v závěrečných dvanácti minutách zápasu
BŘECLAV – UHERSKÉ HRADIŠTĚ 8:2 (2:1, 1:0, 5:1)

Hosté začali výborně a hned při prvním střídání se Kotačka řítil sám na bránu, jenže na Chvátala nevyzrál. Celou úvodní dvacetiminutovku byli Hradišťané mírně aktivnější, svou snahu ale dokázali přetavit v gól pouze v jenom případě, kdy po Nesrstově střele dorazil puk do prázdné klece Pochylý. V té době však už prohrávali o dvě branky, neboť Jedličku z nenápadných akcí během jediné minuty překonali Barták a Čikl.

Od druhé třetiny se aktivita přestěhovala na břeclavské hokejky a Grmela v polovině zápasu zvýšil na 3:1.

V závěrečné třetině však přišlo něco, co nikdo nečekal. Snad ani domácí. Čtyři trefy během pěti minut totiž vymrštily průběžný stav až na 7:1 a hosté byli zralí na ručník. „Dostali jsme dva rychlé góly z přesilovky a už to jelo. Je to škoda. Nepodali jsme špatný výkon, ale konečný výsledek vypadá hodně špatně,“ uznal hradišťský trenér Petr Sakrajda, který ještě připomněl absenci čtyř hráčů – Mikeše, Sladkého, Šimka a Vodáka.

Ve výpravě chyběl i obránce Rajnoha, u toho však byl důvod jiný, než u výše uvedeného kvarteta. Stal se totiž prvním vyřazeným hráčem. „Ve čtvrtek se ještě rozloučíme se dvěma útočníky. Není to nic příjemného, ale široký kádr prostě zúžit musíme,“ poznamenal Sakrajda.

Branky: 9. a 54. Čikl, 30. a 48. Grmela, 53. a 59. Paško, 8. Barták, 52. Fiedler – 20. Pochylý, 58. Piluša. Vyloučení: 4:6, využití: 2:0. Poměr střel: 37:31. Uh. Hradiště: Jedlička (31. Oharek) – Heča, Šudoma, Krystýnek, Pšeja, Matula, Stašek – Kotačka, Andrýsek, Novák –Piluša, Klabačka, Pochylý – Kundera, Nesrsta, Schuster – Kartusek, Červenka, Karpíšek. Trenér: P. Sakrajda.

2.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

V Bánově zmizela ze zaparkovaného auta horská kola za 170 tisíc

Vítězství oslavila obec ve své sportovní hale, kam přijeli i další ocenění včetně zástupců kraje.
5

Starosta Slavkova Libor Švardala si převzal zlatou stuhu za vítězství v kraji

Poutní slavnost Matice velehradské si užívali dospělí i děti

FOTOGALERIE / Slavnost Nanebevzetí Panny Marie, která připadá podle liturgického kalendáře na 15. srpna, si už několik let přicházejí věřící užít do poutního Velehradu. Nejinak tomu bylo v úterý, kdy se v církevním areálu uskutečnila na oslavu patronky tamní baziliky jedenáctá pouť Matice velehradské.

Objíždění kolon v Kunovicích bude zase složitější

FOTOGALERIE / Dopravní zácpy a kolony aut v Kunovicích nejsou pro řidiče žádnou novinkou. Mnoho z nich si proto cestu zkracuje přes vedlejší uličky tak, aby nemuseli v nepohyblivé mase aut trávit několik desítek minut navíc.