Generálka hradišťských hokejistů: zbytečný debakl

Uherské Hradiště – Takřka padesát minut hráli hokejisté HC Uherské Hradiště při generálce na start druhé ligy s domácí Břeclaví vyrovnanou partii. Jenže pak přišel výpadek, který jejich snažení totálně znehodnotil. V závěru totiž inkasovali pět branek, a zrodil se tak naprosto zbytečný debakl.

2.9.2010

Hokejisté HC Uherské Hradiště.Foto: DENÍK/Martin Břenek

Vyrovnaný duel pokazili Sakrajdovi svěřenci v závěrečných dvanácti minutách zápasu
BŘECLAV – UHERSKÉ HRADIŠTĚ 8:2 (2:1, 1:0, 5:1)

Hosté začali výborně a hned při prvním střídání se Kotačka řítil sám na bránu, jenže na Chvátala nevyzrál. Celou úvodní dvacetiminutovku byli Hradišťané mírně aktivnější, svou snahu ale dokázali přetavit v gól pouze v jenom případě, kdy po Nesrstově střele dorazil puk do prázdné klece Pochylý. V té době však už prohrávali o dvě branky, neboť Jedličku z nenápadných akcí během jediné minuty překonali Barták a Čikl.

Od druhé třetiny se aktivita přestěhovala na břeclavské hokejky a Grmela v polovině zápasu zvýšil na 3:1.

V závěrečné třetině však přišlo něco, co nikdo nečekal. Snad ani domácí. Čtyři trefy během pěti minut totiž vymrštily průběžný stav až na 7:1 a hosté byli zralí na ručník. „Dostali jsme dva rychlé góly z přesilovky a už to jelo. Je to škoda. Nepodali jsme špatný výkon, ale konečný výsledek vypadá hodně špatně,“ uznal hradišťský trenér Petr Sakrajda, který ještě připomněl absenci čtyř hráčů – Mikeše, Sladkého, Šimka a Vodáka.

Ve výpravě chyběl i obránce Rajnoha, u toho však byl důvod jiný, než u výše uvedeného kvarteta. Stal se totiž prvním vyřazeným hráčem. „Ve čtvrtek se ještě rozloučíme se dvěma útočníky. Není to nic příjemného, ale široký kádr prostě zúžit musíme,“ poznamenal Sakrajda.

Branky: 9. a 54. Čikl, 30. a 48. Grmela, 53. a 59. Paško, 8. Barták, 52. Fiedler – 20. Pochylý, 58. Piluša. Vyloučení: 4:6, využití: 2:0. Poměr střel: 37:31. Uh. Hradiště: Jedlička (31. Oharek) – Heča, Šudoma, Krystýnek, Pšeja, Matula, Stašek – Kotačka, Andrýsek, Novák –Piluša, Klabačka, Pochylý – Kundera, Nesrsta, Schuster – Kartusek, Červenka, Karpíšek. Trenér: P. Sakrajda.

2.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Cyklisté si mohly vybrat ze sedmi tras, pěší ze dvou.

FOTO, VIDEO: V Rožnově se předvedlo třináct dětských valašských souborů

Regionální přehlídka dětských valašských souborů se konala poslední dubnovou sobotu v Janíkově stodole v rožnovském Dřevěném městečku.

Cesty do Vápenic zbrocených krví trávou nezarostou

Čas nelze zastavit. Zacelil rány II. světové války, ale z paměti salašských lidí je nevymazal. Ani po dvaasedmdesáti letech chodníky do Vápenic za obcí Salaš, kde se stýkají svahy chřibských lesů a mezi nimi zurčí potůček Salaška, trávou nezarůstají.

Auto zastavilo až zábradlí

Až zábradlí zastavilo osobní automobil, který se srazil s jiným vozem na hlavní křižovatce v Uherském Hradišti. Na místě zasahovali hasiči, kteří likvidovali únik provozních kapalin. Jeden z účastníků nehody, jež se stala v sobotu okolo poledne, byl lehce zraněn.

Kam o víkendu: Na Den Země, na bitvu o Bílé Karpaty, na pálení čarodějnic

Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.