Hradiště ztratilo dobře rozehraný zápas

Valašské Meziříčí – Hokejisté Valašského Meziříčí ani Uherského Hradiště ve středečním 22. kole východní skupiny druhé ligy na body nedosáhli. Bobři doma podlehli Karviné a slovácký celek ztratil slušně rozehrané utkání s Prostějovem. Hokejisté Vsetína měli volný los.

23.11.2011

Michal Sladký HC Uherské Hradiště. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – KARVINÁ 3:7 (0:3, 1:2, 2:2)

Bobři měli soupeři co oplácet, první vzájemný zápas sezony ve Slezsku totiž prohráli vysoko 0:8. Jenže odplata se jim vůbec nevyvedla. Valaši už po první třetině prohrávali 0:3 a do poloviny zápasu to bylo už hrozivých 0:5. Až poté domácí částečně srovnali krok, reálně však třetí celek tabulky už ohrozit nemohli. Hosté nastříleli Bobrům sedm gólů, hattrickem se blýskl útočník Mikšan.

Branky a nahrávky: 34. Balga (Zábojník), 47. Ovšák (Ambruz), 49. Kopecký (Vašut) – 5. Hegegy (Luka), 13. Hegegy (Luka, Ivan), 20. Urbánek (Galvas, Blatoň), 25. Mikšan (Moravec), 29. Mikšan (Javín, Samiec), 45. Mikšan (Moravec, Luka), 50. Ivan (Luka). Val. Meziříčí: Slovák (21. Vlachýnský) – Vašut, Zábojník, Ovšák, Hartmann, Blažek, Dvořák, Ambruz, D. Varga, Balga, Bokroš, Dostál, Knebl, Kopecký, Lehečka, Machala, Martiník, Rác, Mar. Varga, Mir. Varga.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – PROSTĚJOV 4:5 (2:1, 1:3, 1:1)

Hokejisté Uherského Hradiště měli zápas slušně rozehraný. Vedli už 3:1 a měli nakročeno ke třetí výhře v řadě. Jenže prostřední třetinu nezvládli a v poslední části nakonec přišli o všechny body. Zápas rozhodli hostující Jestřábi ve svůj prospěch šťastnou tečí Stejskala pět minut před koncem.

Branky a nahrávky: 14. Horehleď (Sakrajda), 20. Horehleď (Antonovič, Sakrajda), 31. Červenka (Kříž, Mikeš), 50. Šťastný (Antonovič, Sakrajda) – 13. Osina (Smejkal), 34. Kumstát (Černý, Smejkal), 39. Zachar (Osina), 40. Ševčík (Paška), 54. Stejskal (Šebek). Uh. Hradiště: Kůdela – Šťastný, Vodák, Matula, Krystýnek, Jedlička, Sladký, Šafařík, Horehleď, Kříž, Červenka, M. Rapant, Mikeš, Karpíšek, Šoula, Sekerka, Sakrajda, Piluša, Antonovič, Křemeček, J. Rapant.

Další výsledky: Frýdek-Místek – Nový Jičín 2:1, Přerov – Opava 1:2p.

Pořadí: 1. Havířov 45 bodů, 2. Prostějov 43, 3. Karviná 40, … 6. Vsetín 34, 7. Val. Meziříčí 31, … 9. Uh. Hradiště 15.

Autor: Marek Havran