UHERSKÉ HRADIŠTĚ – UHERSKÝ BROD 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

V pořadí čtvrtá bitva přinesla napínavou podívanou od první až do poslední minuty. V úvodní části měli navrch domácí, z řady šancí se ale ujal jen nádherný Schusterův bekhend. Krátce po přestávce ovšem Bahula využil přesilovku a bylo srovnáno. Klíčovým momentem zápasu byla takřka šest minut trvající dvojnásobná přesilovka Uherského Brodu. Domácí ji přežili bez úhony a v závěrečné části rozhodli. Nejprve se šťastně trefil Kotačka, a když pak v rychlém sledu přidali další zásahy Sladký s Novákem, mohly vypuknout hradišťské oslavy.

Branky: 18. Schuster, 50. Kotačka, 55. Sladký, 55. Novák – 23. Bahula. Rozhodčí: Šiška – Hořelka, Vaněk. Vyloučení: 9:8, navíc Pochylý (UH) 10 min. a Kubiš (UB) 10+25 min. oba za nesportovní chování, využití 1:1. Uh. Hradiště: Oharek - Stašek, Sladký, Krystýnek, Pšeja, Pochylý, Gajdošík – Novák, Andrýsek, Kotačka – Schuster, Boháč, Vaněček – Karpíšek, Barák, Červenka. Trenér: P. Sakrajda. Uh. Brod: H. Kůdela - Kojecký, Březík, Bahula, Hlatký, Přikryl, Masař – Marek, Gergela, Peterka – Kubiš, Suhrada, P. Obadal – Šiller, Surý, L. Obadal – Krchňáček. Trenér: Z. Kůdela. Konečný stav série: 3:1.

Hlas trenéra domácích Petra Sakrajdy po zápase:

Měli jsme výhodu, že jsme urvali jedno vítězství v Uherském Brodě. Ale za nejdůležitější utkání celé série považuji v pořadí třetí zápas, který jsme vyhráli.
Dneska to bylo hodně napjaté. Zvlášť druhá třetina byla pro nás velice těžká. Hráli jsme skoro šest minut ve třech, ale zvládli jsme to. Třetí třetina už byla o morálce a o vůli. Už jsme se nenechali zbytečně vylučovat a když dal Martin Kotačka deset minut před koncem gól, tak jsem si říkal, že už to zvládneme. Třetí branka Michala Sladkého to potvrdila, to už jsem věřil, že je rozhodnuto.

Hodnocení trenéra Uherského Brodu Zbyňka Kúdely se nám nepodařilo získat, okamžitě po utkání ze zimního stadiónu odjel.

Finálová série o titul mistra Zlínského kraje:

Uh. Brod –Uh. Hradiště 3:2 sn
Uh. Brod –Uh. Hradiště 2:5
Uh. Hradiště – Uh. Brod 4:2
Uh. Hradiště – Uh. Brod 4:1

Konečný stav série: HC UHERSKÉ HRADIŠTĚ – HC UHERSKÝ BROD 3:1

Do kvalifikace o druhou ligu postupuje HC Uherské Hradiště.

On-line přenos sobotního zápasu:

60.00 - Utkání skončilo

55.00 - Další gól Hradiště. Autor branky Tomáš Novák. Stav zápasu 4:1. Utkání sleduje 1052 diváků

54.06 - Už je to o dva góly. Domácí zvyšují na 3:1. Autor Michal Sladký.

49.37 - Hradiště vstřelilo branku. Domácí využívají přesilovku. Autor gólu Martin Kotačka. Stav zápasu 2:1.

40.01 - začala třetí třetina

40.00 - skončila druhá třetina. V druhé části hry nedokázali hosté proměnit ani trojnásobou přesilovku 5:3. Domácím se ve stejné početní převaze také skórovat nepodařilo.

22.24 - Uherský Brod právě vstřelil branku. Je vyrovnáno. Hosté využívají přesilovku Autor gólu Pavel Bahula. Stav zápasu 1:1.

20.01 - začala druhá třetina

20.00 -skončila první třetina

17.05 - Uherské Hradiště právě vstřelilo branku. Autor gólu Marek Schuster. Stav zápasu 1:0.