SLOVÁCKO B – PROTIVANOV 3:1 (2:1)

Utkání se hrálo v Kunovicích na umělé trávě, domácím však tato změna, alespoň co se týče herního projevu, nevadila. Od začátku svému soupeři zatápěli, hosté svou útočnou snahu omezili na dlouhé nákopy na někdejší olomoucký talent Rojku, kterého ale obrana domácích vždy zpacifikovala.

Už v 6. minutě mohl po nádherné akci otevřít skóre Smetana. Vytáhlý útočník však po Pyclíkově centru mířil těsně vedle. Jako první se tak mezi střelce zapsal Vít Valenta, jehož ráně z pětadvaceti metrů pomohla do sítě teč jednoho z bránících hráčů. Pak měli hosté naopak dvakrát štěstí, když pokusy Abraháma a znovu Valenty skončily na tyči. Po druhé střele ale akce pokračovala, Semela našel Smetanu, který už mířil naprosto přesně – 2:0.

Hosty vrátil zpět do hry ještě před přestávkou Zachar, který zakončil rychlý brejk.

Žádný obrat se ale nekonal. I po změně stran totiž měli jasně navrch domácí, gólman Protivanova ale dlouho odolával. Rozhodnutí tak přinesla až 83. minuta, kdy se po narážečce se Semelou z hranice šestnáctky krásně trefil Valenta – 3:1.

„S vítězstvím jsem samozřejmě spokojený. Jen mě trošku mrzí, že kmenoví hráči juniorky nejsou víc odvážní v koncovce. Jakoby se báli vzít na sebe zodpovědnost a místo zakončení někdy zbytečně volí přihrávku,“ zhodnotil zápas trenér Slovácka Jiří Dekař.

Branky: 25. a 83. Valenta, 32. Smetana. Slovácko B: Kubásek – Ruman, Šimáček, Grabec, Svízela – Semela, Abrahám, Valenta, Pyclík (64. Borusík) – Smetana (46. Dolina), Sasín (73. Hesek). Trenér: J. Dekař.