Základní třída, sk. A

MEDLOVICE - TUČAPY 1:2 (0:1)

Domácí i hosté nastoupili do utkání v kombinované sestavě. A bylo to znát, hra, v níž byla na obou stranách řada nepřesností, se odvíjela hlavně ve středu hřiště. Ve 25. minutě se hosté ujali vedení, když po autovém vhazování Vyskočil prodloužil míč, který zapadl do šibenice domácí brány. Medlovice odpověděly střelou A. Vrtala, jenž ale ve vyložené šanci netrefil bránu. Druhá půle se nesla v duchu té první a šancí bylo jako šafránu. V 65. minutě se na pravé straně uvolnil Vyskočil, na jeho centr si na zadní tyči počkal nikým nehlídaný Šlechta, který nemohl minout 0:2. O zdramatizování zápasu se postaral deset minut před koncem Gottwald, který po signálu z přímého kopu trefil šibenici. Domácí se snažili o vyrovnání, jenže střela A. Vrtala se opět nevešla mezi tři tyče, a hosté si tak odvezli všechny tři body.

Branky: 80. Gottwald 25. Vyskočil, 65. Šlechta. Rozhodčí: Piža. Diváci: 50. Medlovice: Černoch Mrkůs, Škodík, Tichý, N. Vrtal, Dvouletý, Zmrhal, Pondělek, A. Vrtal, Gottwald, Panáček. Střídali: Elis, Palica. Tučapy: Fryšták Zbořil, Šmít, Bajaja, P. Hrančík, Krsička, Machynka, Plevák, Vyskočil, Šesták, Šlechta. Střídal: Korvas.

MISTŘICE - PODOLÍ 6:0 (1:0)

Zpočátku se hrál vyrovnaný fotbal. Ani jedno mužstvo se nedokázalo dostat na dostřel soupeřovy branky. Časem ale domácí získávali mírnou převahu a začali si vytvářet rohové kopy a z toho plynuly i brankové příležitosti. Domácím se však dlouho nedařilo dostat míč do branky. Mohlo tak platit pravidlo Nedáš dostaneš. Ve 25. minutě zůstala před útočníkem hostů zcela prázdná domácí branka a jen díky skvělému zákroku brankáře Vyorálka zůstalo skóre nezměněno. Ve 37. minutě se dočkali domácí, když se v síti zatřepetala Horňákova umístěná střela 1:0. Druhý poločas už byl jasnou záležitostí domácích. Hned ve 46. minutě prošel obranou Podolí jako nůž máslem Vyoral a s pomocí tyče a brankáře zvýšil na 2:0. O pouhé dvě minuty později přidal třetí gól důrazný Vávra. Na hřišti existovalo pouze jedno mužstvo a konečný účet se zastavil na 6:0.

Branky: 48. a 75. Vávra, 37. Horňák, 46. Vyoral, 70. Nesázal, 83. Sedláček. Rozhodčí: Vlčnovský. Mistřice: Vyorálek Stašek, Lapčík, Blaha, Nesázal, Krupa, Vyoral (75. Salinger), Huňka, Sedláček, Horňák (65. Šimík), Vávra. Podolí: Malina Směták, Junaštík (83. Božarov), Vagdal, Elfmark, P. Tvrdoň, Pavlík, T. Tvrdoň (51. Kolečkář), Kryštof, Hlaváček, Švejcar (67. J. Tvrdoň).

SLOVÁCKO-VÁŽANY - TOPOLNÁ 4:2 (1:2)

Domácí působili v prvním poločase nervózním dojmem, naopak hosté nastoupili velmi koncentrovaní a byli i důraznější a efektivnější. Skóre otevřel ve 25. minutě po chybě domácí obrany Válek, domácí vyrovnali z penalty po faulu brankáře Kločka, úspěšným exekutorem byl Gottwald. Hosté přesto šli do kabin s jednobrankovým náskokem, když se rovněž z penalty za nastřelenou ruku v pokutovém území trefil opět Válek 1:2. Po přestávce nastoupilo za domácí úplně jiné mužstvo. Klíčová byla vyrovnávací branka ihned po přestávce, po které se domácí uklidnili a následně potvrdili postavení v tabulce dvěma slepenými góly- 4:2. Utkání bylo zajímavé až do konce, když na obou stranách měli hráči ještě řadu šancí, tentokrát ale už bez gólového efektu. Domácí, které v utkání podržel brankář Šoustek, dohrávali poslední čtvrthodinu oslabení o vyloučeného Gottwalda za opakované fauly. Bojovné utkání se spoustou branek ale i šancí na obou stranách se muselo divákům líbit.

Branky: Kolář, Gottwald, M. Janík Válek 2. Rozhodčí: Hanák. Slovácko-Vážany: Šoustek Roubalík, Z. Janík, M. Janík, Bernatík Měšťánek, Bilík, Gottwald, Kolář Vaculík, Pavlíček. Střídali: O. Čevora, Panasko, Hlaváček. Topolná: Kloček Viceník, Ostrožík, Blaho, O. Hoferek, P. Hoferek, J. Hoferek, Stuchlík, R. Polášek, Válek, Karmazín.

POPOVICE- JALUBÍ B 10:1 (5:1)

O vítězství domácích nebylo pochyb prakticky od úvodního hvizdu rozhodčího Houdka. Hned ve 3. minutě otevřel skóre Šácha a od té chvíle zaznamenával jalubský gólman Vrábl pravidelný přísun branek. Vraždění neviňátek se nakonec zastavilo na deseti trefách do černého. Čtyřmi přesnými zásahy se blýskl Jiří Omelka, který tak ve dvou jarních utkáních zaznamenal už šest branek.

Branky: 32., 42., 53. a 89. Omelka, 3. a 16. Šácha, 57. a 70. Tetera, 31. Kadlčík, 86. Mimránek 38. Horák. Rozhodčí: Houdek. Popovice: Mikel Hladný, Prajza, R. Mikulčík, Halouzka (60. Lyko) Kadlčík, Mimránek, Šácha (75. Hanáček), Omelka Tetera (72. Kryštof), Musil. Jalubí B: R. Vrábl Janeček, M. Zich, Haničinec, Kovařík, Zapletal, M. Vrábl, Novák, Botek, Horák, Sýkora. Střídali: Gajdošík, Andrýsek, R. Zich.

JANKOVICE - OSTROŽSKÁ NOVÁ VES B 9:2 (5:1)

Domácí načali svou kanonádu hned v první minutě, kdy se trefil Uherka. Stejný hráč se prosadil i ve 12. minutě, třetí gól přidal nádhernou bombou z pětadvaceti metrů Gahura. Bratři Silní poté zaokrouhlili stav na 5:0, pak si alespoň dílčí radost užili i Novoveští, za které snížil Slezák. Druhý poločas patřil jedinému hráči. Jan Silný čtyřmi brankami navýšil skóre na 9:1, až pak se opět prosadili hosté. Jankovice může mrzet Zapletalova neproměněná penalta, podruhé na jaře tak na dvouciferný výsledek nedosáhli.

Branky: J. Silný 5, Uherka 2, Gahura, V. Silný Slezák, Štěrba. Rozhodčí: Doležal. Jankovice: Kutálek Bartoň Grossert, Zapletal (46. Dostál), Gahura, Doseděl (80. Mach), Němec (46. Zich), Uherka, V. Brázdil, V. Silný, J. Silný. O. N. Ves B: Hůsek Kosík (55. Foral), Štefaník, Ťok, Jirásek Ťok, Pavlas, Slezák, Štěrba Bouchal, Petratur.

NEDAKONICE B - BÍLOVICE 1:2 (1:1)

Domácí sice měli častěji míč na svých kopačkách a kontrolovali hru, v koncovce ale byli bezzubí. I jejich jediný gól si totiž museli vstřelit hosté, kteří si po Beránkově centru srazili míč do vlastní sítě. V ten okamžik už však vedli, když se chvíli předtím po chybě obrany Nedakonic trefil J. Dostálek. Rozhodnutí přinesla 70. minuta. Domácí darovali míč Sedlářovi, který z dálky přehodil Frýzu a zajistil Bílovicím cennou výhru. Domácí se pak snažili o vyrovnání, jejich úsilí ale končilo na tyčkách a břevně.

Branky: 33. vlastní 30. J. Dostálek, Sedlář. Rozhodčí: Knot. Nedakonice B: Frýza Čagánek, Šňupík, Ventrča, Šoustek, Bartošík (55. Hyrák), Klečka (50. Cigoš), V. Beránek (65. Bouřa), Balíček, Stanko, Dvouletý. Bílovice: Vrzal Strapina, Štětkář, J. Dostálek, F. Dujka, J. Dujka, Burša, Gajdošík, Bernatík, Hubáček, Sedlář. Střídali: Mokráš, A. Dostálek.

BABICE - UHERSKÝ OSTROH B 5:1 (1:0)

Babice si už v první půli vytvořily velkou převahu, z řady šancí se ale ujala pouze ta Litošova 1:0. Po změně stran se domácí rozstříleli, za stavu 3:1 byl navíc vyloučen jeden z hostujících hráčů, a o vítězi tak nebylo pochyb.

Branky: J. Maňásek 2, Chybík 2, Litoš Bouřa. Rozhodčí: Hanáček. Babice: M. Fusek Körber, Sečen, Tomaštík, Buksa, Rozum, Litoš, Chybík, J. Maňásek, Z. Maňásek, Medek. Střídali: Liška, Čaník, D. Horníček.

ŽÍTKOVÁ - OREL UHERSKÝ BROD 1:4 (1:1)

První poločas patřil domácím, kteří si vypracovali řadu gólových šancí, ale proměnili pouze jednu, když se po nahrávce Polláka prosadil Janků. Hosté srovnali v závěru prvního poločasu po rychlém kontru Šenkeříka. Druhý poločas ovládli Orli, kteří zásluhou dvou slepených gólů z úvodu poločasu strhli vedení na svou stranu. Poslední hřebíček do rakve si domácí po vlastním gólu v 80. minutě zatloukli sami. V závěru zápasu se po hrubé kritice rozhodčího Dolinského nechal zcela hloupě vyloučit jeden z hráčů hostí, Žítková ale přesilovku ke zkorigování výsledku nevyužila.

Branky: Janků Šenkeřík 2, Konrád, vlastní. Rozhodčí: Dolinský. Žítková: Orság M. Hargaš, Belák, Čejka, Janíček, Husár Janků, Pollák, Šedivý, Kramárik Lak. Střídali: P. Hodulík, K. Hodulík. Orel Uh. Brod: Kubiš Šmíd, Jahoda, Jančař, Ševčík, Konrád, Machala, Meindlschmid, Šenkeřík, Odstrčil, Menšík. Střídal: Skřivánek.

BŘEZOVÁ - KOMŇA 6:0 (2:0)

Souboj dvou týmů z horní poloviny tabulky vyzněl nečekaně jednoznačně pro domácí, kteří soupeři nasázeli půltucet branek. Komňa držela krok pouze pětadvacet minut, pak už na hřišti kralovali fotbalisté Březové, za kterou se hned třikrát trefil Jurda.

Branky: 37., 55. a 82. Jurda, 25. Mudrák, 71. D. Čaňo, 77. M. Janků. Rozhodčí: Mlček. Diváci: 70. Březová: D. Bruštík Křeháček Trecha, Mudrák (66. Ševčík), Miškář (80. Popelka) Plášek, Uher, Jurda, D. Janků (61. D. Čaňo) Pomajbík, M. Janků. Komňa: J. Urbánek Sochor, Hrnčář, Králík, Hanke P. Urbánek, Glajch, Varaďa (59. Váverka, 74. Matoušek), Pospíšil (67. Gago) Lisoněk, Kala.

KORYTNÁ - STARÝ HROZENKOV 0:1 (0:0)

Domácí nasadili do hry hned osm dorostenců, přesto dokázali s kvalitním soupeřem odehrát vyrovnané utkání. Utkání nakonec rozhodla jediná velká chyba domácích. Špatného odkopu obrany se zmocnil Breznický a pohotově poslal míč do brány.

Branka: 75. Breznický. Rozhodčí: Kubíček. Korytná: Máčalík Matucha, Janča, Zetka, Kalavský, Flasar, Kadlčík, Zámečník, Lukeš, Popelka, Vacula. St. Hrozenkov: Köszeghy M. Husařík, Skriečka, Juriga, Lacina R. Breznický, Blaho, Lupták, Martínek Lebánek (87. Duchoň), P. Husařík (28. Gabrhel, 66. Bečar).

PŘEČKOVICE - DRSLAVICE B 2:2 (0:2)

V Přečkovicích se v první půli hrál otevřený fotbal. Za krásného jarního počasí viděli diváci festival zahozených šancí, především na straně domácích. Jen domácí Smištík se v prvním poločase řítil třikrát sám na branku. Jenže buď ztroskotal na velmi dobře chytajícím Huňkovi, nebo jeho pokus zastavila tyč. Zato hosté byli velmi efektivní. Ve 30. minutě se Pijáčkův tečovaný centr snesl až za záda překvapeného Šenkeříka a o pět minut později využil nedorozumění domácí obrany Pišoja 0:2. Domácí však vývoj utkání nepoložil a do druhého poločasu vstoupili velmi aktivně. Po obrovském tlaku skóroval nejdříve střelou zpoza šestnáctky Bezruč, krátce poté se na pravém křídle krásně uvolnil Smištík, potáhl míč do vápna a nastřelil jej před bránu, kde číhal připravený Nevěřil 2:2. Domácí nadále tlačili, ale strhnout vedení na jejich stranu se jim už nepodařilo. V oboustranně kvalitním utkání se tak zrodil nerozhodný výsledek.

Branky: Bezruč, Nevěřil Pijáček, Pišoja. Rozhodčí: Zámečník. Přečkovice: K. Šenkeřík (45. Novosád) Lebloch, Holík (75. Dolina), Skovajsa, Pešek, Bezruč, Nevěřil, Valíček, Kaniok (60. Slovák), Smištík, J. Červenka. Drslavice B: Huňka Sehnal, Bureš, Pijáček, Šrámek, Vacula, Hamada, Vidrman, Ševčík, Hroch, Pišoja, Duba, Přecechtěl.

RUDICE - BYSTŘICE POD LOPENÍKEM 2:4 (2:4)

Rozhodčí Masař nepustil do hry několik hráčů na obou stranách a oba týmy tak začínaly zápas v deseti, na kompletní jedenáctku doplnily stav až v průběhu první půle. Domácí prospali začátek utkání, čehož hosté využili k vytvoření tříbrankového náskoku. Domácí se sice snažili a dvakrát snížili, favorizovaní hosté si ale vítězství pohlídali.

Branky: Jurásek, Gavenda Dornica 2, Koktavý, Horňák. Rozhodčí: Masař. Rudice: Bažela Gavenda, V. Houba, Křivan, Hurbiš, Jurásek, Sviták, Priesnitz, Křapa, Mánek, Lukáš. Bystřice p. L.: Gavenda Bělánek, Machala, Struhařík, Brázda, Horňák, Zelinka, Dornica, Kubena, Koktavý, Mahdal.

ZÁHOROVICE - HRADČOVICE 9:2 (5:0)

Klíčový okamžik utkání přišel ve 25. minutě. Za stavu 2:0 jeden z hostujících fotbalistů rukou zastavil míč směřující do sítě a viděl červenou kartu. Z následné penalty domácí zvýšili na 3:0 a od té chvíle nebylo co řešit.

Branky: Klesnil 3, Šabršula, Varga, Dvořák, Jál, Miroš, Denemark Mikulec, Máčala, Rozhodčí: Mlček. Záhorovice: Struhelka Kočí, Surý, Dvořák, Miroš Gřunděl, Varga, Bahrytsevitch, Denemark (65. Jál) Šabršula (46. Hamšík), Klesnil (75. Šašinka).

1. Bystřice p/L. 15 11 3 1 40:14 36

2. Březová 13 11 2 0 62:16 35

3. Záhorovice 15 9 4 2 46:20 31

4. Suchá Loz 14 9 0 5 34:33 27

5. Komňa 15 8 2 5 36:23 26

6. Drslavice B 16 7 4 5 47:39 25

7. St. Hrozenkov 14 7 2 5 30:24 23

8. Orel Uh. Brod 15 6 1 8 28:42 19