Szmek zařídil posílené juniorce Slovácka tři body

Uherské Hradiště – Hned dvojnásobný triumf zaznamenala přes víkend juniorka 1. FC Slovácko. K cenné výhře v Břeclavi se totiž přidalo odstoupení Vítkovic, se kterými hradišťská záloha na podzim prohrála 1:2. „Výsledky budou anulovány, takže jsme si oproti soupeřům, kteří Vítkovice porazili, polepšili,“ uvedl trenér Slovácka B Anton Mišovec.

27.3.2011

Utkání Uherský Brod - Slovácko B.Foto: DENÍK/Michal Sladký

BŘECLAV – 1. FC SLOVÁCKO B 0:2 (0:1)

Juniorka naplno využila reprezentační přestávky v Gambrinus lize a z A-mužstva povolala do zbraně hned devět hráčů, které v základní sestavě doplnila dvojice Habanec, Borusík. Slovácko tak jasně deklarovalo, že chce za záchranou v soutěži vyrazit velmi rázně.

Tento plán začal už po devíti minutách naplňovat Radek Szmek, který stál na konci rychlé kombinační akce. Po Ondřejkově vysunutí mezi obránce, pronikl po pravé straně do pokutového území Břeclavi Hlúpik, zpětnou přihrávkou našel Szmeka, který zblízka nemohl minout – 0:1.

„Věděli jsme, že vstup do utkání bude hodně důležitý, takže jsme byli za rychlou branku samozřejmě rádi,“ poznamenal Anton Mišovec.

Domácí sice nesložili zbraně, jenže Slovácko je v průběhu celého zápasu do žádné šance nepustilo. „Na naši organizovanou hru Břeclav vůbec nenašla recept, takže brankář Matalyha byl prakticky bez práce,“ těšilo trenéra slovácké juniorky.

Přesto museli být hosté dlouho ostražití, neboť ještě v 85. minutě měli k dispozici pouze těsný náskok. Klid přinesl až druhý Szmekův zásah. Vytáhlý útočník Slovácka vyhrál po přihrávce Daníčka souboj s obráncem a po úniku přes polovinu hřiště zamířil přesně do pravého dolního rohu domácí brány – 0:2.

„Takhle nějak jsme si vstup do jarní části představovali. Teď ale musíme tento výsledek povrdit v domácím utkání s béčkem Brna,“ dodal Mišovec.

Branky: 9. a 85. Szmek. Rozhodčí: Vostřejž – Sedlář, Fojt. Slovácko: Matalyha – Habanec, Reinberk, Starý, Nešpor – Hlúpik, Perůtka, Cissé (46. Daníček), Borusík (60. Franta) – Szmek, Ondřejka (88. Čtvrtníček). Trenér: A. Mišovec.

27.3.2011 VSTUP DO DISKUSE

Den Země se ve Starém Městě konal už podesáté.
19

Den Země: přírůstek do kovozoo, rybář Jakub Vágner i koncert Marka Ztraceného

Hostem večera byl folklorní soubor Rozmarýn.
8

Světlovan uspořádal počtvrté Jiříkovský bál

U bunkru pod Antonínkem otevřeli letošní turistickou sezonu

Už rok si může veřejnost prohlédnout vojenský bunkr pod Svatým Antonínkem, který nadšenci z Ostrožské Lhoty otvírali 23. 4. 2016. Na známém poutním místě je to nejen pro zájemce vojenské historie obrovský tahák.

S přesedáním na vlak v Újezdci je od 15. června konec

Nový vlakový jízdní řád platný od prosince minulého roku přidal nejednomu cestujícímu řadu vrásek na čele. Například na krátké trase Uherský Brod – Brumov-Bylnice museli pasažéři přesedat v Újezdci u Luhačovic, ve stanici bez nádražní haly, záchodů či jiného přístřešku.

Sdružení výtvarných umělců moravsko-slovenského pomezí rozšířila keramička Rosinová

„Mnoho barev na paletě, mnoho kreseb v zimě v létě, mnoho světla, živijó," ozýval se ve středu 19. dubna v podvečer v restauraci Hotelu U Brány v Uherském Brodě sborový zpěv hymny Spolku sdružení výtvarných umělců moravsko-slovenského pomenzí (SVUMSP).

Oslavy 70. výročí startu slavné cestovatelské výpravy proběhly v centru Zlína. Krátce po 18. hodině přijela kolona historických Tater.