Szmek zařídil posílené juniorce Slovácka tři body

Uherské Hradiště – Hned dvojnásobný triumf zaznamenala přes víkend juniorka 1. FC Slovácko. K cenné výhře v Břeclavi se totiž přidalo odstoupení Vítkovic, se kterými hradišťská záloha na podzim prohrála 1:2. „Výsledky budou anulovány, takže jsme si oproti soupeřům, kteří Vítkovice porazili, polepšili,“ uvedl trenér Slovácka B Anton Mišovec.

27.3.2011

Utkání Uherský Brod - Slovácko B.Foto: DENÍK/Michal Sladký

BŘECLAV – 1. FC SLOVÁCKO B 0:2 (0:1)

Juniorka naplno využila reprezentační přestávky v Gambrinus lize a z A-mužstva povolala do zbraně hned devět hráčů, které v základní sestavě doplnila dvojice Habanec, Borusík. Slovácko tak jasně deklarovalo, že chce za záchranou v soutěži vyrazit velmi rázně.

Tento plán začal už po devíti minutách naplňovat Radek Szmek, který stál na konci rychlé kombinační akce. Po Ondřejkově vysunutí mezi obránce, pronikl po pravé straně do pokutového území Břeclavi Hlúpik, zpětnou přihrávkou našel Szmeka, který zblízka nemohl minout – 0:1.

„Věděli jsme, že vstup do utkání bude hodně důležitý, takže jsme byli za rychlou branku samozřejmě rádi,“ poznamenal Anton Mišovec.

Domácí sice nesložili zbraně, jenže Slovácko je v průběhu celého zápasu do žádné šance nepustilo. „Na naši organizovanou hru Břeclav vůbec nenašla recept, takže brankář Matalyha byl prakticky bez práce,“ těšilo trenéra slovácké juniorky.

Přesto museli být hosté dlouho ostražití, neboť ještě v 85. minutě měli k dispozici pouze těsný náskok. Klid přinesl až druhý Szmekův zásah. Vytáhlý útočník Slovácka vyhrál po přihrávce Daníčka souboj s obráncem a po úniku přes polovinu hřiště zamířil přesně do pravého dolního rohu domácí brány – 0:2.

„Takhle nějak jsme si vstup do jarní části představovali. Teď ale musíme tento výsledek povrdit v domácím utkání s béčkem Brna,“ dodal Mišovec.

Branky: 9. a 85. Szmek. Rozhodčí: Vostřejž – Sedlář, Fojt. Slovácko: Matalyha – Habanec, Reinberk, Starý, Nešpor – Hlúpik, Perůtka, Cissé (46. Daníček), Borusík (60. Franta) – Szmek, Ondřejka (88. Čtvrtníček). Trenér: A. Mišovec.

27.3.2011 VSTUP DO DISKUSE

Hejtman Čunek se nechal namaskovat jako legendární kapitán Jack Sparrow.
3

Hejtman Čunek se nechal namaskovat za kapitána Jacka Sparrowa

Život jednačtyřicetiletého muže vyhasl při tragické dopravní nehodě, která se stala v pátek 22. září v ranních hodinách na výjezdu ze Starého Města směrem na Huštěnovice.
4

Tragédie u Starého Města. Po srážce s kamionem zemřel řidič osobního vozu

Neoprávněně si vyplatil odstupné, viní Podolí bývalého starostu

Zdá se, že ještě neskončily dny posledního zúčtování v Podolí s pěticí pučistů, která se rozhodla v červenci minulého roku odvolat do té doby úřadující starostku Janu Rýpalovou a nahradit jí dvojicí Jaromír Hastík a Miroslav Křižka.

Den bez aut v Uherském Hradišti nabídl zásah hasičů i dráhu pro koloběžky

Zásah hasičů při vyprošťování osoby z autovraku nebo vyzkoušet si policejní želízka. To je jen výběr aktivit, které mohli v pátek 22. září vidět a vyzkoušet si děti na Masarykově náměstí a v Jezuitské zahradě v Uherském Hradišti.

Hodovou chasu ve Vážanech musely krýt před deštěm pláštěnky

Kolotoč hodů s právem nabral na Slovácku o třetím zářijovém víkendu na obrátkách. Jedny z nich se konaly ve Vážanech na úpatí Chřibů.

V létě pařáky, podzim bez babího léta a tuhou zimu nám přinesou hurikány z USA

Více jsme se potili takříkajíc ve vlastní šťávě, zapršelo jen málo. Sužovalo nás všechny vedro a sucho. Takové bylo v kostce uplynulé léto, které už v pátek minutu po dvaadvacáté hodině vystřídá astronomický podzim.