Staroměšťané uloupili Kudlovicím bod

Slovácko – Zimní fotbalové turnaje pokračovaly dalšími zápasy.

2.3.2010

Vedle zimních turnajů pokračovaly i přípravné zápasy. V jednom z nich rozstříleli fotbalisté Hluku (v tmavém) na umělé trávě v Kunovicích Veselí nad Moravou 6:1 .Foto: DENÍK/Michal Sladký

Skupina A

SPYTIHNĚV – OSTROŽSKÁ NOVÁ VES 3:2 (2:1)

V podzimní části vyhrála Spytihněv v Ostrožské Nové Vsi 2:0, a tak svěřenci trenéra Soldána měli soupeři co oplácet. Ani tentokrát ale na výhru nedosáhli. V prvním poločase měl navrch druhý celek krajského přeboru, po změně stran ale Novoveští vyrovnali, a dokonce mohli jít i do vedení. Z řady šancí se ale žádná neujala, naopak spytihněvský Kašpar završil svůj hattrick a rozhodl o výhře svého týmu.
Branky: Kašpar 3 - Straka, M. Pokorný.

Skupina B

UHERSKÝ BROD B – HAVŘICE 3:2 (0:2)

V uherskobrodském derby měly v první půli navrch sehranější Havřice, které si vytvořily dvoubrankový náskok. Druhá pětačtyřicetiminutovka ale patřila týmu pod hlavičkou Uherského Brodu B, který třemi góly vývoj zápasu dokonale otočil. Situace na čele tabulky skupiny B je tak pořádně vyrovnaná.
Branky: Slovák, Mahdalík, Ficenc - P. Masařík, Doležálek.

BOJKOVICE – HŘIVÍNŮV ÚJEZD 4:0 (0:0)

Hosté se po úvodní vysoké výhře Bojkovic soustředili především na defenzivu, nechtěli dopadnout jako Horní Lhota, která si odvezla „pětku“. V první půli jim tato taktika vycházela, po změně stran se však domácí rozstříleli a nasázeli čtyři góly.
Branky: Zoubek, Floreš, Balíček, Varga.

OSVĚTIMANY – KORYČANY 2:2 (2:1)

Oba soupeři se utkali v závěrečném kole podzimní části I. B třídy a vypjatá atmosféra se přenesla i do tohoto přípravného duelu. Utkání mělo dva rozdílné poločasy a skončilo zaslouženou dělbou bodů.
Branky:
Dobeš, Macek - Vrba, Koval.

ZLECHOV – NEDACHLEBICE 3:1 (3:1)

Favoritem utkání byly Nedachlebice, které hrají o soutěž výš. Jenže na hřišti to zejména v prvním poločase nebylo vidět. Zlechovští dokázali eliminovat útočnou snahu soupeře, a když se k tomu přidala jejich stoprocentní koncovka, bylo nečekané vítězství na světě.
Branky: Kedra, Šebák, Kremr - Polášek

BUCHLOVICE – MEDLOVICE 4:3 (1:1)

Ani jeden z týmů v předchozích utkáních nebodoval. V zápase bohatém na góly nebyly Medlovice horším mužstvem, z výhry se ale nakonec radovaly Buchlovice, které z mnoha šancí na obou stranách daly o jeden gól víc.
Branky: Křiva, Jurča, Prášilík, B. Marek - Marčík, Březina, Kuchař

STARÉ MĚSTO – KUDLOVICE 2:2 (2:1)

Domácí fotbalisté uhráli s favoritem nečekanou, ale zaslouženou remízu. Staroměšťané dvakrát vedli, Kudlovice ale v obou případech dokázaly odpovědět.
Branky: Panáček, Sháněl - Najbrt, Vaculík.

2.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

Branka bude otevřená ve všední dny.

Lidem ze Štěpnic zkrátí cestu do nemocnice ve všední dny branka

Lidé se mohli při komentované prohlídce dozvědět, jak se knížka Broučci z pohledu výtvarného umění vyvíjela.
16

Karafiátovi Broučci stále oslovují a přitahují čtenáře všech generací

Kunovice jsou investičně atraktivním regionem

Ocenění Investičně atraktivní region v regionálním kole a druhé místo ve stejné kategorii v celostátním si v minulých dnech odneslo město Kunovice. Porotu zaujala efektivní kombinace investic do rozvoje podnikatelského prostředí, otevřenost radnice vůči názorům podnikatelů a rozsáhlá připravenost infrastruktury, včetně úspěšného provozování podnikatelského inkubátoru.

Na most přes Holomňu jen na vlastní nebezpečí

Z důvodu zhoršujícího se stavu mostu přes Holomňu poblíž soutoku s Olšavou u Drslavic umístilo vedení obce z obou stran cedule zákaz vjezdu a vstupu pouze na vlastní nebezpečí. Lidé by měli v těchto místech dbát zvýšené opatrnosti, děti samotné na most rozhodně nepouštět.

Nejdelší rybu na nočních rybářských závodech ulovila Jarmila Sedláčková

V sobotu, v den svátku sv. Petra, patrona rybářů, se uskutečnil u Konventního rybníka a mokřadu Žabince před velehradskou bazilikou 15. ročník nočních závodů v lovu ryb.