Slovácko v deseti remizovalo s nováčkem z Ústí

Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ – Za jiných okolností by byla domácí remíza Slovácka s nováčkem z Ústí nad Labem pro fanoušky velkým zklamáním. Jenže tentokrát museli svým oblíbencům zatleskat. Domácí totiž hráli takřka celý zápas v deseti bez vyloučeného Kubáně, přesto sahali po třech bodech.

21.8.2010

Slovácko v bílém proti Ústí nad LabemFoto: DENÍK/Michal Sladký

Do utkání vypustil domácí trenér Soukup osvědčenou sestavu, tedy i s uzdravenými Švancarou a Ondřejkou na hrotu útoku. Aktivní vstup do utkání vyvrcholil nebezpečným pokusem Kubáně, který pořádně protáhl gólman Ústí Nováka.

Ve 13. minutě ale přišla nečekaná rána. Po závaru před Filipkovou brankou totiž na brankové čáře vytáhl Doležalovu dorážku rukou Fujerik a rozhodčí Matějek po konzultaci se svým asistentem nařídil pokutový kop. Vzápětí ještě vytasil červenou kartu, mylně ji však ukázal nevinnému Kubáňovi. Další trest Slovácko naštěstí nestihl. Doležalovu penaltu totiž Filipko zneškodnil a uchoval tak modrobílým naději na dobrý výsledek.

„Špatně jsme vyřešili standardku, míč na malé vápno prostě nesmí propadnout. Vlastní vinou jsme se dostali do situace, kdy jsme museli hrát takřka celý zápas o deseti,“ zlobil se po utkání domácí kouč Miroslav Soukup, který pochválil svého jmenovce Filipka. „Miro nás podržel, bylo důležité, že jsme neměli gólový deficit. Za celý zápas zaslouží velkou pochvalu.“

Další výraznou postavou v domácím dresu byl Michal Kordula. Nejprve zabránil jasné gólovce soupeře, pět minut před přestávkou pak krásnou přihrávkou vysunul do šance Fujerika. Domácí záložník ale potvrdil, že stále nemůže nalézt střeleckou formu z jarní části. Podařilo se mu sice obstřelit gólmana Nováka, jenže těsně i pravou tyč.

Přestože domácí hráli takřka od začátku v deseti, byli Ústí minimálně vyrovnaným soupeřem. „Nezalezli jsme, i v deseti jsme chtěli vyhrát. Bohužel nám ale chybí víc klidu a kvality v koncovce,“ posteskl si Soukup.

Hlavně v úvodu druhé půle Slovácko svého soupeře pořádně zmáčklo. Nejprve Švancarova střela „propleskla“ gólmana Nováka, který vzápětí vytáhl skvělý zákrok po Volešákově hlavičce. O chvíli později ale už lovil míč ze své sítě. Po rohu čerstvého novomanžela Víta Valenty totiž nesmyslně zahrál rukou ve vlastní šestnáctce Volek a Švancara se z penalty nemýlil – 1:0.

„Jsem strašně rozčarovaný z našeho výkonu, tak ustrašeně se liga hrát nedá. S některými hráči asi uděláme krátký proces,“ hřímal po utkání ústecký trenér Svatopluk Habanec. „Hrajeme proti deseti, přesto si Slovácko vytvoří šest vyložených šancí,“ kroutil nechápavě hlavou.

Až pak převzali iniciativu jeho svěřenci. Blízko k vyrovnání měl Martykán, toho ale vychytal skvělý Filipko. Na střelu Volka ze 70. minuty už však domácí gólman neměl šanci zareagovat a bylo vyrovnáno – 1:1.

Ve strhujícím závěru se hrálo nahoru dolů, obě mužstva se až do posledních vteřin snažila strhnout vítězství na svou stranu, výsledek se však již nezměnil. Největší šanci měl už v nastaveném čase hostující Jindráček, jenže Filipko na brankové čáře opět čaroval.

„Mohli jsme vyhrát i prohrát. Chtěli jsme ale tři body a remíza je pro nás ztráta. Hráčům ovšem musím poděkovat, dohrávali na krev,“ uzavřel sobotní podvečer Soukup.Obě mužstva se až do posledních vteřin snažila strhnout vítězství na svou stranu, výsledek se už vak nezměnil.

1. FC SLOVÁCKO – ÚSTÍ NAD LABEM 1:1 (0:0)

Branky: 61. z pen. Švancara – 70. Volek. Rozhodčí: Matějek – Wilczek, Urban. ŽK: Ondřejka – Martykán, Volek. ČK: 13. Kubáň. Diváci: 5562.

1. FC Slovácko: Filipko 1 – Kuncl 2, Mezlík 3, Košút 3, Kubáň 4 – Fujerik 3 (83. Szmek), Kordula 2, Volešák 3, V. Valenta 2 – Ondřejka 3 (73. J. Valenta), Švancara 2 (63. Urbánek). Trenér: M. Soukup.

Ústí nad Labem: Novák – Polák 3, Džuban 2, Valenta 3, Vrtělka 4 (56. Benčík 3) – Doležal 3, Zachariáš 3, Martykán 3, Volek 3 (78. Gibala) – Jindráček 2, Krbeček 4 (46. Kraut 4). Trenér: S. Habanec.

21.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
Vedoucí fyzioterapeutka Kroměřížské nemocnice Pavla Zemanová

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Odchytové klece na divočáky na myslivecké střelnici ve Zlíně.
23

Když se prase otočí, klec se uzavře. Hejtman nevylučuje ani trávení divočáků

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Vernisáž odkryla pohled na Slovácko skrz objektiv fotografů

Detaily krojovaných průvodů mísící se s dominantami regionu v podobě křesťanských kapliček či rozhlednami zasazenými v malebném prostředí slovácké přírody. Na vernisáží fotografií ze Slovácka 21. srpna v komunitní uherskohradišťské kavárně Cafe 21 představilo šest místních autorů svůj pohled na Slovácko skrz objektivy svých fotoaparátů.