1. FC SLOVÁCKO – ČÁSLAV 2:0: (0:0)

Nudné oťukávání skončilo až po více než dvaceti minutách hry. Všechno odstartoval pád Psohlavce v pokutovém území, po kterém se domácí marně dožadovali penalty. Po následném rohu se k hlavičce protlačil Formánek, gólman Malík ale balón vytlačil nad břevno.

Domácím jakoby první povedená akce nalila krev do žil a hosté nevěděli, kam dřív skočit. Šimáčkova střela sice mířila nad, chvíli na to si ovšem mohl zopakovat pohárovou trefu Psohlavec, který dostal šanci v základní sestavě místo zraněného Chmelíčka. Němčického totálně nepovedená střela mu připravila ideální pozici, technický pokus levačkou ale brankář Čáslavi konečky prstů vytěsnil mimo tyče. Poslední šanci první půle spálil Randa, který po úniku pálil z deseti metrů nad.

I druhý poločas byl ve znamení zarputilé snahy domácích o překonání hostující obrany.

Po hodině hry mířil Gonda jen do boční sítě, o chvíli později se však skvělé domácí publikum konečně dočkalo. Po závaru před čáslavskou bránou posunul Randa hlavou míč k volnému Psohlavcovi, který z voleje nedal Malíkovi šanci – 1:0.

Pak se vydali na polovinu Slovácka i hosté, kteří do té chvíle bránili takřka v jedenácti lidech. Tím se však otevřel prostor pro domácí brejky a Kerbr s Gondou byli blízko gólové pojistce. Podruhé rozvlnit síť se povedlo až čtyři minuty před koncem hlavičkujícímu Inemanovi – 2:0.

„Museli jsme vyvinout velké úsilí, abychom vyhráli,“ nechal se slyšet domácí kouč Ladislav Jurkemik. „Soupeř potvrdil, že mu vedoucí příčka nepatří náhodou,“ dodal domácí kouč.

Vedoucí celek tabulky přitom, kromě urputné obrany a neustálého polehávání na trávníku, za celých devadesát minut nepředvedl zhola nic. K pořádnému ohrožení Filipkovy brány se vůbec nedostal. Trenér Čáslavi Miroslav Koubek byl však s výkonem svých svěřenců nečekaně spokojený. „Domácím jsme pořádně ztížili jejich úlohu, odcházíme se vztyčenou hlavou,“ uvedl kouč hostí, podle kterého zápas rozhodly pouze standardní situace. „Bylo jich tam hodně a dvě jsme neustáli. Někteří hráči si tam nesplnili své úkoly,“ dodal Koubek.

Branky: 66. Psohlavec, 86. Ineman. Rozhodčí: Adam – Košec, Dobrovolný. ŽK: Psohlavec, Ineman, Kerbr – Peškar, Haniak. Diváci: 3856.

1. FC Slovácko: Filipko – Němčický, Šimáček, Hrotek (78. Ineman), Formánek – Kubáň, Randa, Stýskala, Gonda – Psohlavec (69. Kerbr), Čtvrtníček (85. Matůš). Trenér: L. Jurkemik.

Čáslav: Malík – Kotrba, Mráz, Brezinský, Špidlen – Bednář (46. Fikejz), Haniak (70. Nulíček), Dian, Prášil, Peškar (63. Brunclík) – Strnad. Trenér: M. Koubek.

Více čtěte v zítřejším vydání Slováckého deníku 8. září.