Slovácko srazil kanonýr Škoda

Fotbalisté Slovácka dokázali po Plzni pořádně potrápit dalšího aspiranta na titul pražskou Slavii, stejně jako před pěti dny ale opouštěli hřiště se sklopenými hlavami. Svěřenci trenéra Levého sice měli míč častěji na svých kopačkách, góly ale stříleli pouze slávisté.

21.4.2017 AKTUALIZOVÁNO 22.4.2017

1. FC Slovácko - SK Sklavia Praha 0:2 (0:1)Foto: DENÍK/Stanislav Dufka

Nejprve se už popatnácté v letošní sezoně prosadil kanonýr Milan Škoda, výhru hostů, kteří se minimálně do neděle posunuli do čela tabulky, zpečetil osm minut před koncem Simon Deli.

1. FC SLOVÁCKO – SLAVIA PRAHA 0:2 (0:1)

„Slovácko nehraje špatný fotbal, ale chybí góly," konstatoval v přímém přenosu ČT sport po prvním poločase komentátor utkání Jaromír Bosák.

Jedinou větou dokonale shrnul dění na hřišti. Domácí fotbalisté v úvodní pětačtyřicetiminutovce favorizovanou Slavii nečekaně přehrávali, jenže ve finální fázi jim chyběla větší kvalita.

Dělovka Zajíce mířila jen do míst, kde stát připravený gólman Pavlenka, který ještě předtím zlikvidoval i pokus Daníčka. A když už Slovácko dalo gól, stál Havlík při dorážce další Daníčkovy střely v ofsajdu.

To Slavia hned z první velké šance udeřila. Hušbauer vybojoval míč na Hofmannovi, rychlík Mingazov našel Milana Škodu, který svou patnáctou brankou poslal favorita do vedení – 0:1.

„Viděl jsem tam Mingiho (Mingazova), risknul jsem to do skluzu a vyšlo to," popsal klíčový souboj Josef Hušbauer, který ale uznal, že jeho tým si vedení ani nezasloužil.

„Je to bída, nehrajeme nic moc, kromě gólu jsme tam měli jen pár střel. Slovácko hraje po zemi, je kombinačně lepší, ten stav je pro ně krutý," dodal slávistický záložník v poločasovém rozhovoru do kamer České televize.

Jedním z tahounů domácího týmu byl jednadvacetiletý David Machalík.

„Snažíme se soupeře napadat hodně nahoře a znepříjemňovat mu rozehrávku. Měli jsme tlak, ten gól nás přibrzdil, musíme se ale snažit dál, abychom po přestávce nějaký gól dali," nechal se slyšet slovácký štírek.

Po obrátce se on i jeho spoluhráči snažili minimálně vyrovnat, větší šance si ale vytvářeli hosté, kterým se s přibývajícím vepředu otvíraly volné prostory. Gólovou pojistku Slavia přidal sedm minut před koncem, kdy Daňkem vyboxovaný míč napálil do šibenice Deli – 0:2.

Fotbalisté Slovácka tak po Plzni sehráli vyrovnanou partii s dalším aspirantem na titul, opět ale zůstali bez bodu.

Branky: 31. Škoda, 83. Deli. Rozhodčí: Královec – Moláček, Dobrovolný. ŽK: Daníček – Ngadeu, Frydrych. Diváků: 5648.

Slovácko: Daněk – Reinberk, Břečka, Hofmann, Civič – Daníček, Šumulikoski – Navrátil, Havlík (82. Rezek), Machalík – Zajíc (72. Koné). Trenér: Levý.

Slavia: Pavlenka – Frydrych, Lüftner, Deli, Flo – Ngadeu – Sýkora (60. Zmrhal), Ščuk, Hušbauer (90+3. Tecl), Mingazov (73. Bořil) –Škoda. Trenér: Šilhavý.