Slovácko nadělilo diviznímu Hodonínu čtyři branky

Dubňany – Úvodní přípravný duel zimní přípravy mají za sebou fotbalisté Slovácka. Diviznímu Hodonínu na umělé trávě v Dubňanech nasázeli čtyři góly. Kouč modrobílých nasadil do hry dvě kompletní jedenáctky. „Výsledek neřeším. Pro mě bylo důležité, že nastoupili všichni hráči. Ti, kteří tady nebyli, měli zase individuální trénink, takže všichni byli v pohybu. Zápas splnil účel. Na celkem kvalitní umělé trávě se i díky soupeři hrálo ve slušném tempu," uvedl trenér Slovácka Stanislav Levý.

11.1.2017

Hodonín - 1.FC SlováckoFoto: Deník/Libor Kopl

Premiéru v novém týmu si odbyl Jan Navrátil. Posila z Liberce nastoupila s kapitánskou páskou na kraji zálohy. Olomoucký odchovanec pohybem nešetřil. V závěru poločasu mohl dát i gól, ale v jasné šanci přeloboval gólmana Petráše i hodonínskou branku.

„Na hodnocení je brzy. S kluky si na sebe teprve zvykáme. Proti Hodonínu jsme ve hře dominovali. Škoda, že jsme z několika šancí dali pouze jeden gól," litoval šestadvacetiletý fotbalista.

Šanci ukázat se dostal i Dominik Kunca. Slovenský záložník na podzim působil v Michalovcích, kde v osmnácti zápasech zaznamenal dvě branky. Proti soupeři z divize se ale střelecky neprosadil.

V prvním poločase skóroval pouze stoper Hoffmann. Vysoký zadák ve 34. minutě dorazil balon zblízka do sítě – 0:1.

Další vyložené šance celek z Uherského Hradiště neproměnil. Dvě příležitosti měl Kubala, dorážka Kaloudy skončila na tyči a střelu Kuncy vyrazil Petráš na roh.

Hodonín zahrozil v úvodní části pouze dvakrát. Po přiťuknutí aktivního Sasína pálil tvrdě Masaryk. Jeho ránu pozorný Daněk ztlumil v rukavicích. Ve 44. minutě střílel stoper Konečný z trestného kopu mimo.

Kvalita ligového týmu se naplno projevila po krátké přestávce. Favorit z trvalé převahy vytěžil další tři góly. Nejprve se parádní ranou do šibenice blýskl mladý záložník Sadílek, vzápětí si Palkovič po úniku a stříleném centru Civiče nešťastně srazil míč do vlastní branky. Na konečných 4:0 upravil dravý útočník Zajíc.

Známí trenéři skóre vůbec neřešili. „Jsem rád, že jsme neinkasovali. Měli jsme další šance, které jsme bohužel neproměnili," uvedl Stanislav Levý.

Jeho protějšek František Komňacký hodnotil ostrý test pozitivně. „Výsledek není podstatný. Byl to slušný a pro nás poučný zápas. Hráči viděli, že se fotbal na nejvyšší úrovni hraje v jiném tempu, rychlosti i přesnosti," uvedl si bývalý trenér Synotu, Ostravy a Jablonce nad Nisou.

FK Hodonín – 1. FC Slovácko 0:4 (0:1)

Branky: 34. Hofmann, 50. Sadílek, 51. Palkovič vlastní, 74. Zajíc. Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Podaný. Diváci: 250. Slovácko: 1. poločas: Daněk – Reinberk, Rada, Hofmann, Chyla – Kunca, Machalík, Kalouda, Havlík, Navrátil – Kubala. 2. poločas: Heča – Chvátal, Břečka, Daníček, Civič – Šumulikoski – Biolek, Ťok, Sadílek, Rezek – Zajíc. Trenér: Levý.

V sobotu dopoledne, sehraje Slovácko další zápas, od 11 hodin se v Uherském Brodě utká s Vítkovicemi.

Jedenáct zadržených fanoušků. Superpohár zaměstnal stovky policistů

Vysoký stupeň rizika, nasazení desítek těžkooděnců, psovodů, jízdní hlídky, vrtulníků či antikonfliktního týmu a jedenáct zadržených výtržníků. I tak se dal vnímat ostře sledovaný fotbalový zápas mezi týmy FC Fastav Zlín a ŠK Slovan Bratislava, které se utkaly po třiadvaceti letech v obnoveném finále o Československý pohár.

Beauguel: Jsem šťastný!

ROZHOVOR/ - Přišel, proměnil dvě penalty a už tahal nad hlavu druhý pohár v krátké době. Fotbalový Zlín oslavuje dalšího hrdinu. Útočník Jean-David Beauguel nejprve proměněnou penaltou tři minuty před koncem vyrovnal a poté v sedmé sérii penaltové loterie zajistil ševcům triumf v Česko-slovenském superpoháru proti Slovanu Bratislava.

Jakub Prajza po návratu z Vítkovic: Priorita je zůstat ve Slovácku

ROZHOVOR / Rok prožil na hostování ve Vítkovicích a patřil k nejvytíženějším hráčům druholigového klubu.