Přímý střet o čelo rozhodl brumovský Ritter

Region – Pouze čtyři fotbalové duely byly na programu v krajských I. A a I. B třídách. Asi nejnapínavější utkání viděli fanoušci ve Štítné nad Vláří, kde tamní fotbalisté smolně podlehli v brankové přestřelce gólem ze čtvrté minuty nastavení Dolní Bečvě.

9.4.2013

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Ve všech dalších případech se z plného bodového zisku radovala domácí strana.

I. A TŘÍDA

ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ – DOLNÍ BEČVA 3:4 (0:2)

Utkání bylo velmi atraktivní pro diváky, nabídlo dostatek šancí i gólů. Domácí začali zostra a hned v úvodu měli dvě velké šance, které neproměnili. Naopak hosté z brejku otevřeli skóre po tečované střele Růčka. Krátce nato stihla Dolní Bečva zvýšit náskok, když po standardní situaci a zmatcích v domácí obraně skóroval Šena. Štítná nad Vláří byla po úvodní sprše chvíli rozhozená, ale do konce poločasu si opět vypracovala šance, které ale ke své škodě neproměnila. Druhý poločas už byl trochu o něčem jiném.

Domácí borci si vypracovali řadu standardních situací a nadějných šancí, leč bez efektu. Hosté se skoro nedostávali přes půlku, čehož Štítná využila k vyrovnání. Když už se čekalo na definitivní zvrat, opět se nečekaně prosadili v 79. minutě hosté. Štítná ještě stihla v 89. minutě vyrovnat, v nastavení měla dvě velké šance, ale udeřilo na druhé straně. Dolní Bečva po velké chybě domácího brankáře strhla v 94. minutě vítězství na svoji stranu.

Branky: 50. Hnaníček T., 66. Šuráň, 89. Sloboda – 6. Růčka, 15. Šena J., 78. Paprskář, 90 + 4. Jurečka. Rozhodčí: Šubík. Diváci: 100.

Štítná: Vaculík P. – Sloboda – Babulík, Kořenek, Machuča (83. Šanta) – Šurán (86. Zvonek), Hnaníček T., Soja, Hnaníček M. – Vaculík T., Struhař (83. Polách).

Dolní Bečva: Einšpiegl – Jurečka, Skalík, Balán, Šena J., Vojkůvka J., Šena V., Paprskář, Vojkůvka P., Růčka, Adamec. Střídali: Filka, Trna, Kozák.

BRUMOV B – VAL. MEZIŘÍČÍ B 6:1 (1:0)

Hosté mohli nastoupit k řádnému utkání jinak odloženého kola na umělém hracím povrchu. K utkání odjeli pouze v jedenácti hráčích a trenér Vinklár nemohl na nepříznivývoj zápasu ve druhém poločase reagovat střídáním. Domácí Brumov výborným výkonem potvrdil čelní postavení v tabulce. V prvním poločase visel gól na vlásku. Domácí béčko Brumova vyvinulo velký tlak a hostující obrana jen stěží odolávala.

Za prvních čtyřicet pět minut přesto inkasovala pouze jednou, a to ve 20. minutě. Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Brumov byl pánem zápasu a během jedné minuty přidal další dva góly. Až za stavu 3:0 pro domácí se gólově prosadil z přímého kopu Tomáš Kundrát. Hosté na chvíli ožili, totálně otevřeli hru, ale inkasovali další tři branky a bylo rozhodnuto o jejich vysoké prohře tenisovým skóre. Hattrickem se blýskl brumovský David Ritter.

Branky: Ritter 3, Beňo 2, Šindler – Kundrát T. Rozhodčí: Mikulášek – Kostelník, Bartoň. Diváci: 100.

Brumov B: Výpušťák – Vobořil, Dorňák, Niklas, Smolík – Šindler, Beňo, Chovanec, Novák – Macháč, Juřica. Střídal: Holba.

Val. Meziříčí B: Kovář – Václavík, Škorňa, Mézl – Výmola, Fröhlich, T. Kundrát, M. Kundrát – Drápela, Baroš, J. Vajgl.

VIZOVICE – NEDAŠOV 2:0 (2:0)

Vizovice nakročily k vítězství již v prvním poločase. Úvodní gól přinesla standardní situace domácích, po níž se dostal k odraženému míči Drga a zblízka míč dorazil. Hned vzápětí však mohl Nedašov odpovědět. Bezprostředně po rozehrání míče ze středového kruhu postupoval sám z úhlu na bránu Šuráň, jenomže v nejméně vhodnou chvíli mu míč odskočil.

„To byl patrně rozhodující okamžik celého zápasu. K vyrovnání jsme byli blízko," konstatoval nedašovský záložník Jiří Fojtík. Nadále více ze hry ale měly Vizovice, které před poločasem přidaly druhý gól. Nedašov po útočné standardní situaci nezvládl návrat do obranných pozic a rychlý brejk domácích zakončil střelou do poloodkryté brány Dvořák. Ve druhém dějství už se Vizovice více stáhly, hlídaly si výsledek a z rychlých brejků ještě hostující obranu několikrát provětraly. Nedašov se sice pokusil zápas zdramatizovat, ale kromě několika závarů jej Vizovice k ničemu nepustily.

„Vyloženou šanci jsme si už nevypracovali. Soupeř byl lepší a vyhrál zaslouženě," uznal Fojtík.

Branky: 18. Drga, 39. Dvořák. Rozhodčí: Dujiček. Diváci: 90.

Vizovice: Pavelka – Valenta, Krejčí, Polách, Drga – Novák, Laciga, Foltýn M., Dubec (Kovařík) – Hlava (Macháč), Dvořák.

Nedašov: Psota – Fojtík Jakub, Fojtík R., Novák P. (Holba V.), Novák M. – Holba M. (Holba P.), Marek, Talčík, Fojtík Jiří – Šuráň, Šenkeřík.

TĚŠNOVICE – ADMIRA HULÍN 3:1 (3:1)

Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně a již v druhé minutě využil chyby obránců Admiry průbojný Bartušek a poslal domácí do vedení. Těšnovice byly v tu chvíli na koni a hrály velmi dobře, ovšem s postupem času se i hráči Admiry dostávali do tempa a zejména Spáčil táhl většinu akcí hostujícího celku. Když se hosté nadechovali k náporu, srazila je hrubka v obraně, kterou využil Chalupa. Po druhé brance jakoby nastalo uspokojení a na kopačky domácích borců se začala vkrádat nepřesnost. Hulín tento výpadek potrestal šikovně zahranou standardkou, když nikým nekrytý Štoll hlavou prostřelil Valouška. Do konce poločasu ale Valoušek podržel Těšnovice, když vytáhl ze svého repertoáru dva velmi dobré zákroky. Zejména Csomor měl na kopačce vyrovnání. Těsně před koncem poločasu využil Malát další chyby zadáků Hulína a před poločasem vrátil klid na kopačky domácího celku. Admira se však nevzdávala a ve druhé půli připravila Těšnovicím nejednu horkou chvilku. Blýskl se zejména domácí brankář Valoušek, jenž chycenou penaltou zmařil hostům naději na zdramatizování zápasu. Jednou jej zachránilo břevno. Těšnovice také měly možnosti na zvýšení vedení, ovšem většinou se nachytaly do ofsajdové pasti anebo obránci vykopávali míč z brankové čáry.

Branky: Bartušek, Chalupa, Malát – Štoll. Rozhodčí: Olša. Diváci: 50.

Těšnovice: Valoušek – Novotný, Slováček, Pluhař, Šojdr – Chalupa, Matuška (75. Petrůsek), Pochylý, Suchánek, Malát (88. Kunc) – Bartušek (62. Černý).

Admira: Hložek – Janda, Prokop, Kubo (Nedbal P.), Jurášek, Simerský R. (Timan), Spáčil, Csomor, Volek, Motal, Štoll.

Na Slováckém létě vystoupí Michal Hrůza i Mňága a Žďorp

Jubilejní desátý ročník Slováckého léta začne v pátek 30. června. Akce potrvá až do 9. července. Návštěvníci se můžou těšit na vystoupení Michala Hrůzy, Vašo Patejdla či hudebních skupin Mňága a Žďorp, Iné Kafe, Argem a Rybičky 48. Tradičně se uskuteční také několik sportovních turnajů.

Síla kouzelného Svatojánského čarování zaujala svobodné i vdané ženy

Areál zahrady Základní školy Polešovice se stal v neděli odpoledne kulturním prostorem pro nápadité členky tamního ženského sboru Drmolice.

Marek Havlík: Moc jsem nemířil, prostě jsem vystřelil a byl z toho gól

Z náhradníka hrdina. To je silný sportovní příběh. Ještě minulý pátek Marek Havlík začínal se Slováckem letní přípravu, ve chvíli kdy absolvoval kondiční testy se na tréninku českých lvíčat v polských Tychách zranil Aleš Matějů. Už po cestě z testů volal Havlíkovi reprezentační kouč Vítězslav Lavička, aby byl záložník Slovácka připraven.