OKRESNÍ PŘEBOR

KUNOVICE - NEZDENICE 5:0 (2:0)

Kunovjané se přestavili před početnou návštěvou v prvním domácím utkání v okresním přeboru. Nezdenice, které v minulém ročníku skončily na 3. místě, jim měly být silný protivníkem. Jenže nakonec nebyly. V úvodu se oba soupeři oťukávali, domácí si ale postupem času vytvořili převahu, kterou úvodním gólem potvrdil Střelec. Do konce poločasu přidali domácí ještě druhou branku, pod kterou se podepsal Ondřej Brim. A když stejný hráč na začátku druhé půle rozvlnil síť za nezdenickým gólmanem Malaskou potřetí, změnilo se utkání v exhibici domácího týmu. Ten na hřišti jasně dominoval a nakonec zvítězil vysoko 5:0.

Branky: 19. Střelec, 33. a 46. O. Brim, 50. Petřek, 88. Škrášek. Rozhodčí: Kubíček. Diváci: 210. Kunovice: Noha Sklenář, Kučera, Černý, Petřek Šebák (69. Škrášek), Baný, O. Brim (52. J. Lahodný), David Střelec, Hřivňák (55. M. Brim). Nezdenice: Malaska Uličník, Krčma (81. Jančařík), Kociňák, Kolínek, Sviták, Valter, Mikliš, Šašinka, Kukuča (69. Vaculín), Skočovský.

KOSTELANY NAD MORAVOU - KOŠÍKY 5:4 (3:1)

Když domácí kanonýr Julius Mojžíš měl na svém kontě ve 12. minutě už dva zásahy do černého, zdálo se, že Kostelanům nic nestojí v cestě za vítězstvím. Jenže kostelanští jsou pověstní tím, že mají rádi hodně branek a dramatické zápletky. A skutečně, fanoušci si místo poklidného průběhu prožili přádné nervy. Hosté se totiž dokázali vrátit do zápasu a v 70. minutě se za stavu 4:4 začínalo odznova. Poslední slovo ale měl kdo jiný než Julius Mojžíš, který svou třetí brankou v zápase rozhodl, že všechny body nakonec zůstanou u srubu.

Branky: 9. z pen., 12. a 79. Julius Mojžíš, 42. Josef Mojžíš, 57. Němec 19. J. Poháněl, 48. Fedor, 65. J. Ovsík, 70. M. Ovsík. Rozhodčí: Tureček. Diváci: 100. Kostelany n. M.: J. Vávra Josef Mojžíš, Šimík, Panáček (90. Procházka), Němec (83. Facalka), V. Vávra, Julius Mojžíš, Marek, Chmelař, Horký, Mikulčík (64. Dvouletý). Košíky: Ondruch J. Poháněl, J. Ovsík, Němeček (84. Janováč), K. Poháněl (46. Surovec, 71. Mucha), Šlechta, Přílučík, M. Ovsík, Mařák, Fedor, Bémer.

VLČNOV - MAŘATICE 4:0 (2:0)

Stačila dvě kola a fotbalisté Vlčnova naznačili, že letos budou patřit ke kandidátům na nejvyšší příčky. Tentokrát je nedokázaly zastavit Mařatice, které si odvezly čtyřbrankový příděl. Domácí měli od začátku utkání jasně pod kontrolou a bylo jen otázkou, kolik gólů nastřílí.

Branky: 28. I. Bída, 33. Bartošek, 52. Miroš, 65. Palinek. Rozhodčí: Bednář. Diváci: 100. Vlčnov: Hlaváček Zemek, Palinek, Miroš, Mikulec, Koníček (82. Podškubka), Kameník, Hlahůlek, Fibichr (86. Flašar), I. Bída, Bartošek. Mařatice: Matoušek Kroča, Zedek, Zbořil (70. Měrka), Andrýsek, Širůčka, Prekop (75. Ižo), Mrva, Janků, L. Bída, Vyorálek (46. Kubíček).

HLUK B - BŘESTEK 2:4 (1:1)

Břestečtí potvrdili, že s posilami jsou na začátku sezony ve výborné formě. Po domácí tříbrankové výhře přidali v Hluku ještě jeden gól navíc a opět brali všechny body. S domácím béčkem ale měli o poznání větší práci než s Kudlovicemi, neboť na začátku druhé půle prohrávali 1:2. Dokázali ale rychle vyrovnat a v závěrečné čtvrthodině pak rozhodli zápas ve svůj prospěch. Vítězný gól vstřelil sváteční zakončovatel Lahola, na konečných 4:2 upravil v poslední minutě hrající trenér Sonntag.

Branky: 28. a 46. Hanák 24. Frühauf, 56. Plevák, 75. Lahola, 90. Sonntag. Rozhodčí: Chramcov. Diváci: 30. Hluk B: Horák Marek, Olexa (78. Machala), Loutocký, Klabačka, Žajdlík, Gál, Janča, Horák, Bachánek, Hanák. Břestek: Martinák Lahola, Čagánek, Vojtěšek, Jan Kříž, Vojtek, Sonntag, Plevák, Jaromír Kříž, Frühauf, Dvořáček.

KUDLOVICE - ŠUMICE 2:1 (1:1)

Domácí byli po úvodním kole bez bodu a potřebovali nutně zvítězit. Vyrovnané utkání překlopil na jejich stranu střelecký apetýt Hložného, který vstřelil obě branky Kudlovic. Kelíškovo vyrovnání ze závěru první půle Šumicím na body nestačilo.

Branky: 33. a 58. z pen. Hložný 41. Kelíšek. Rozhodčí: Vlčnovský. Diváci: 100. Kudlovice: J. Grebeníček Bělíček, Kraváček, Klajn, Vaculík (86. Gabriel), O. Grebeníček, Bohun, Ježek ml. (78. Štulíř), Mikulík, Hložný (89. Ježek st.). Šumice: Šidlo V. Žampach, J. Žampach, Žampach, Vykydal, Šmíd, Kandrnál (65. Valášek), I. Pilka, Kelíšek (58. Šaloušek), Kunovský, S. Pilka (85. Hudeček).

SLOVÁCKO C - DRSLAVICE 1:0 (1:0)

Domácí v úvodním kole podlehli na svém hřišti Kunovicím a tento nezdar chtěli napravit. Proti Drslavicícm se jim to nakonec povedlo, byl to ale boj do posledních vteřin. Jedinou branku utkání vstřelil dvě minuty před koncem první půle Sanchéz. Hosté po změně stran usilovali o vyrovnání, Chvojka ale udržel čisté konto, a tak se céčko Slovácka radovalo z důležité výhry.

Branky: 43. Sanchéz. Rozhodčí: Martykán. Diváci: 80. Slovácko C: Chvojka Mikulášek, Sanchéz (56. Remeš), Žůrek (74. Heger), Mareček, Zemánek, J. Huráb, Bučák (61. L. Huráb), T. Blažek, R. Blažek, Paška. Drslavice: Hroch Šobáň, Mikulinec, J. Machálek, Kňazeje, Přecechtěl, I. Machálek, Vystrčil, Vidrman, Vacula (46. Ševčík), Orlovský.