Okresní přebor: Havřice ovládly přestřelku, diváci viděli dvanáct gólů

O vítězi už je ve fotbalovém okresním přeboru rozhodnuto, ale boj o druhé místo je otevřený do posledního kola. Ve 25. kole zaváhaly Bílovice, které doma prohrály s Březovou 1:5. Za zmínku stojí krásná návštěva v Šumicích, kde si na utkání s Topolnou našlo cestu 350 diváků. A oproti předchozímu kolu padalo spoustu branek!

13.6.2017

Fotbalisté Havřic (v zeleném). Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Michal Sladký

UH. OSTROH – KNĚŽPOLE 6:3 (2:3)

Fotbalisté Uherského Ostrohu mají před posledním kolem nejlepší pozici v boji o druhé místo. Po obratu ve druhé půli zvládli přestřelku s Kněžpolem. Domácí začali lépe a ve 2. minutě se trefil Jurečka – 1:0. Hosté odpověděli v 10. minutě zásluhou Uherka. Pak si znovu vzali slovo Ostrožané, když na 2:1 skóroval Šlapák, ale záhy Kněžpole během tří minut stav otočilo. Dvěma góly se o obrat postaral Brázdil. Domácí hráči srovnali krok hned dvě minuty po změně stran, to se zapsal mezi střelce Větříšek. A ve zbytku zápasu stříleli góly už jen oni. V 66. minutě se prosadil Durna, na 5:3 zvýšil v 74. minutě Pavlas a účet uzavřel v 77. minutě Čápek.
Branky: 2. Jurčeka, 24. Šlapák, 47. Větříšek, 66. Durna, 74. Pavlas, 77. Čápek – 10. Uherek, 27., 30. Brázdil. Rozhodčí: Vlašic – Durna, Vyorálek, 60 diváků.

HAVŘICE – HLUK B 8:4 (4:4)
O divoký duel se postarali hráči Havřic a béčka Hluku. Jen za první poločas padlo osm branek a stav byl 4:4! Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Lépe začaly Havřice – ve 2. minutě se trefil Moštek. Hluk reagoval za dvě minuty brankou Saba a v 11. minutě vedl po zásahu Martiše. Ve 20. minutě odstartoval své galapředstavení Rachůnek, vyrovnal na 2:2 a o deset minut později dalším gólem zajistil Havřicím vedení 3:2. Následoval však další obrat. Ve 37. a v 38. minutě se prosadil Bihári a veseleji bylo znovu na straně Hluku. Jenže za minutu vyrovnal na 4:4 Doležálek.
Stejně jako v Uherském Ostrohu stříleli po změně stran góly už jen domácí. V 56. a v 70. minutě dal svou třetí a čtvrtou branku Tomáš Rachůnek a Havřice vedly 6:4. V 83. minutě pak definitivně uklidnil domácí tým Bania a v 87. minutě dal tečku krásnému gólovému zápasu Klusák.
Branky: 2. Moštek, 20., 30., 56., 70. Rachůnek, 87. Klusák, 39. Doležálek, 83. Bania – 4. Sabo, 11. Martiš, 37., 38. Bihári. Rozhodčí: Vitásek – Prachař, Šupák, 120 diváků.

BÍLOVICE – BŘEZOVÁ 1:5 (1:2)
Bílovice utrpěly doma ztrátu v boji o druhou příčku. Sice se dostaly do vedení ve 22. minutě po gólu Dujky, ale pak střelecky úřadovali hráči Březové. Ve 26. minutě vyrovnal Janků, ve 32. minutě se prosadil Fruhauf, v 55. minutě se radoval Pomajbík, v 63. minutě se zapsal mezi střelce Smítal a tečku dal zápasu v 90. minutě autor první branky Březové Janků.
Branky: 22. Dujka – 26., 90. Janků, 32. Fruhauf, 55. Pomajbík, 63. Smítal. Rozhodčí: Tureček – Reichel, Janků, 125 diváků.

ŠUMICE – TOPOLNÁ 6:2 (5:1)
Po minulém výpadku se postupující Šumice prostřílely k vysoké výhře. Už ve 3. minutě načal skóre Kelíšek a v 16. minutě stejný hráč zvýšil na 2:0. Když se ve 23. minutě prosadil Kunovský a po půlhodině hry Pilka, bylo to už 4:0. Poté přišli ke slovu i hosté, Lapčík ve 32. minutě korigoval na 1:4. Ještě do přestávky se ale trefil domácí Floreš. Po změně stran viděli spokojení diváci jeden gól na každé straně. V 53. minutě Topolná snížila díky Foltýnovi na 2:5 a v 80. minutě dal výsledku konečnou podobu 6:2 domácí Ondřej.
Branky: 3., 16. Kelíšek, 23. Kunovský, 30. Pilka, 41. Floreš, 80. Ondřej – 32. Lapčík, 53. Foltýn. Rozhodčí: Korolovych – Horčica, Sklenář, 350 diváků.

SLAVKOV – DOLNÍ NĚMČÍ B 0:0
První poločas byl vyrovnaný, ale domácí měli více šancí ke skórování. Ve druhém poločase si domácí vytvořili územní převahu a řadu gólových šancí, ale žádná neskončila v brance. Neskórovali ani hosté, kteří byli nebezpeční z rychlých brejků, a tak utkání skončilo bez branek.
Rozhodčí: Jílková – Pindeš, Hrbáč, 83 diváků. Slavkov: Pochylý – Zimčík, Šimek (75. Halík), Stojaspal, Sedlář, Rožnovský, Plšek, Peter, Miroš, Jankůj (80. Lux), Habarta (21. Polák). Trenér: Mančík. Dolní Němčí B: Kolísek – Talský Jan, Světinský A., Stojaspal Mi., Stojaspal Ma., Stojaspal D.,Pastorek, Mahdal, Krchňáček R., Krchňáček P. (77. Světinský L.), Hlaváček (63. Talský Jakub). Trenér: Stojaspal.

SUŠICE – BÁNOV 0:3 (0:1)
Tým Bánova se vměstnal do první poloviny tabulky, k čemuž mu pomohla výhra v Sušicích. Hosté se ujali vedení v 10. minutě po brance Horňáka a po změně stran tříbodový zisk zpečetili. V 52. a v 87. minutě se trefil Velecký.
Branky: 10. Horňák, 52., 87. Velecký. Rozhodčí: Bednář – Jurák, Polanský, 100 diváků.

JAROŠOV – JALUBÍ 2:1 (0:1)
V Jarošově rozhodl o vítězi nastavený čas a k velké radosti se jím stali domácí. Šťastným střelcem byl Stojaspal. V 57. minutě vyrovnával utkání za Jalubí Příplata, za hosty se prosadil v 38. minutě Doseděl. (red)
Branky: 57. Příplata, 92. Stojaspal – 38. Doseděl. Rozhodčí: Bednář – Smetka, Oharek, 150 diváků.

13.6.2017 VSTUP DO DISKUSE

Na vernisáží šestice fotografů ze Slovácka mapujících tradici a krajinu regionu byly v komunitní kavárně Cafe 21 k vidění také snímky procesí či Děvčátka z Velkého Lopeníka, oblíbená fotka jejího autora Martina Štechera.
7

Vernisáž odkryla pohled na Slovácko skrz objektiv fotografů

Mladíka srazil vůz v ulici Neradice v Uherském Brodě.

Policie hledá svědky srážky mladíka s osobním vozem v Uherském Brodě

Uzavírka ulice Nádražní v Újezdci potrvá do října

Kvůli rekonstrukci, která začala 9. srpna, bude ulice Nádražní v Újezdci u Luhačovic až do 2. října uzavřena. Práce zahrnují poklad nového povrchu silnice, opravu chodníků a přeložení veřejného osvětlení.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Absolutním vítězem TOP Víno Slovácka 2017 je Jaroslav Vaďura

Desátý ročník jedné z nejprestižnějších soutěží s názvem TOP Víno Slovácka 2017 zná už deset vyhodnocených vín s nejvyšším počtem bodů, ale také tři nejlepší kolekce vín.