Spekuluje se až o sto padesáti tisících korun měsíčně. Hradišťský klub by se této finanční zátěže velmi rád zbavil, už více než půl roku se mu to však nedaří. Před několika dny se opět otevřelo přestupové okno, vnese konečně jasno do zatím temného vztahu obou stran?

Zimní přípravu zahájil Zelenka opět individuálně, Slovácko s ním nepočítá. Postoj klubu je jasný, hráče by se nejraději zbavil. „Už v létě jsme mu řekli, že může odejít klidně zadarmo,“ tvrdí ředitel klubu Vladimír Krejčí. Fotbalista má na věc poněkud jiný názor, ten však nechce prozradit. „Víte, nechci říct něco, za co by mě mohl klub pokutovat,“ je opatrný.

Krejčí se domnívá, že Zelenka už na fotbal dávno rezignoval, chce jen brát peníze a je mu jedno, že nehraje. „Něco podobného předvedl už při svých předchozích angažmá, asi to pro nás mělo být varování,“ zamýšlí se. Za chybu však angažování zkušeného záložníka nepovažuje. „Ve chvíli, kdy přišel, tak svou roli splnil, byl platným hráčem. Angažmá u nás však pomohlo i jemu, znovu oprášil své schopnosti, zviditelnil se, tak mohl odejít,“ vrací se o půl roku zpět Krejčí, který vytáhl na světlo světa jednu nepříliš známou skutečnost.

„Ano, s hráčem jsme podepsali smlouvu na dva roky, která vyprší teď v létě. Jenže mezi námi existoval gentlemen's agreement, tedy gentlemanská dohoda, ve které jsme si podali ruce na to, že pokud jedna nebo druhá strana bude chtít smlouvu po roce jednostranně ukončit, ta druhá jí v tom nebude bránit. A když jsme to chtěli v létě udělat, Zelenka cuknul, což svědčí o jeho charakteru,“ pálí ředitel Slovácka těžkým kalibrem.

Když jsme se na zmiňovanou dohodu zeptali samotného fotbalisty, šili s ním všichni čerti. I přes telefon bylo cítit, že by se rád rozpovídal. Nakonec ale zachoval chladnou hlavu. „Rád bych řekl pravdu, jak to bylo, ale zatím nemůžu. V klubu čekají na moji sebemenší chybu, aby mě mohli pokutovat, a já ji nechci udělat,“ zopakoval pouze Lukáš Zelenka.

O moc sdílnější nebyl ani ohledně své budoucnosti. „Už půl roku jsem bez fotbalu, věřím, že se to konečně vyřeší. Něco už je rozjednaného, ale nerad bych o tom mluvil, když to ještě není jisté. Chci zase hrát fotbal, za Slovácko už to však nikdy nebude,“ nechal se slyšet.

Blokace přestupů brzy skončí

Zatímco kauzy Zelenka se tedy Slovácko ještě nezbavilo, jiné nepříjemné záležitosti už téměř ano. „Podnikli jsme určité kroky k odblokování přestupů,“ prozradil Vladimír Krejčí. Ty Slovácku zastavila Arbitrážní komise Českomoravského fotbalového svazu (AK ČMFS) kvůli dluhu za sedm let starý přestup Lukáše Kubáně z Frýdku-Místku. „My jsme ten dluh od začátku uznávali, měli jsme připraveny prostředky na jeho zaplacení. Nesouhlasíme však, komu jsme jej měli uhradit. Proto jsme s platbou čekali do posledního momentu,“ začíná Krejčí rozplétat zašmodrchaný příběh.

Slovácko už v roce 2009 uhradilo Frýdku-Místku 350 tisíc, vzápětí ale na základě rozhodnutí AK ČMFS muselo stejnou částku zaplatit i jistému panu Martínkovi, který byl dříve spjat s frýdeckým klubem a vyvedl z něj pohledávky. „Vadí nám, že jsme museli platit někomu, kdo není z fotbalového prostředí. Vždyť arbitrážní komise má rozhodovat ve sporech mezi členy ČMFS a to pan Martínek určitě nebyl,“ vysvětluje Krejčí.

Slovácko následně vymohlo prvních 350 tisíc korun z Frýdku-Místku a zdálo se, že je celá věc uzavřená. „Jenže v letošním roce se všechno opakovalo, arbitrážní komise, aniž by případ pořádně projednala, opět rozhodla, že další peníze máme opět zaplatit panu Martínkovi. Proto jsme na jakýsi protest čekali se zaplacením až do poslední chvíle,“ dodal ředitel hradišťského klubu. Teď už by však nic nemělo bránit tomu, aby komise Slovácku přestupy opět odblokovala.