Základní třída

skupina A

BABICE - PODOLÍ 3:3 (2:1)

Domácí na soupeře vletěli, po dvou rychlých kombinacích v pohodě vedli a diváci čekali, že skóre bude nadále narůstat. Opak byl však pravdou. Ještě do poločasu hostující Otto vymetl pavučinu a vrátil své mužstvo do hry. Po přestávce přidalo Podolí z brejků další dvě branky a Babičtí museli vsadit vše na útok. Z drtivé převahy vytěžili jen vyrovnávací branku, když Smělík prostřelil houštinu těl před Masarykem.

Branky: 9. Forró, 17. F. Litoš, 76. Smělík - 35. Otto, 58. Tvrdoň, 69. Beneš. Rozhodčí: Turchan. Diváci: 150. Babice: Hájek - Věrný, Litoš M., Lahola M. (78. Maňásek), Poisel - Litoš F., Smělík, Říha, Morava - Forró, Stojaník (46. Macháček). Podolí: Masaryk - Mikulec, Kolacia (46. Pavlík), Junaštík, Otto (38. Vagdal) - Dočkal, Elfmark, Michalec, Tvrdoň - Švejcar, Beneš.

TUČAPY - MEDLOVICE 2:0 (2:0)

Začátek utkání vyzněl lépe pro domácí, kteří v úvodní minutě nastřelili břevno a dostali soupeře pod tlak. Ten vyústil v 15. minutě úvodní brankou, která nesla Golův podpis. Tlak domácích pokračoval, ale končil na pozorné obraně hostí v čele s výborným gólmanem. Zvýšit skóre se domácím podařilo až pět minut před přestávkou, kdy zmatků ve vápně pohotově využil Kovář - 2:0. Po změně stran hosté přidali a hlavně z brejků se snažili ohrozit domácí. Branky se však nedočkali, a jelikož nebyli úspěšní ani domácí, skončilo derby poločasovým výsledkem.

Branky: 15. Gola, 40. Kovář. Tučapy: Hlaváček - Zapletal, Zbořil, L. Hrančík, Patrik Spišiak, Zbořil - Malina, Machynka, P. Hrančík, Pavel Spišiak - Kovář, Gola. Střídali: Šesták, Pochylý, Kročil.

TUPESY B - BŘEZOVÁ B 6:0 (4:0)

Domácí rezerva konečně zlomila prokletí a získala své první body v soutěži. Soupeři navíc nadělila půltucet branek.

Branky: Šimek 2, Hruška 2, Hanáček, Mikula. Rozhodčí: Vyroubal. Tupesy B: B. Polášek - Žák, Knap, Albrecht, P. Polášek, Hřebíček, Hruška, Hanáček, Mikula, Šmatelka, Šimek. Střídali: Bureš, J. Polášek, J. Křemeček. Březová B: Majer - O. Janků, M. Kubiš, D. Čaňo, T. Janků, Z. Kubiš, Matějíček, Provodovský, Moravčík, Hostýnek, P. Čaňo. Střídali: Šimek, Zetík, M. Janků.

UH. OSTROH B - ČÁSTKOV 3:3 (2:3)

Domácí fotbalisté spálili neuvěřitelné množství šancí a dovolili tak hostům odvézt si bod. Ostrožané tak zatím vůbec nenaplňují svůj cíl v podobě postupu. Domácí v první půli dvakrát vedli, hosté ale pokaždé dokázali vyrovnat a před přestávkou se dokonce dostali do vedení. Domácí vyrovnali po hodině hry, pak už ovšem trefovali pouze tyče a břevna, takže se na remíze 3:3 už nic nezměnilo.

Branky: Iš, Novotný, Mozga - Doležel 2, Kubíček. Rozhodčí: Vlašic. Diváci: 30. Uh. Ostroh B: Choravý - Bouřa, Kukuliš (60. Žák), Hanák, Jurásek (46. Paška), Galuška, Novotný, Lukáš, Mozga, Knotek, Iš (46. Jestřabík). Částkov: Soukup - Říha, Bílý, M. Kubíček, Poul, Flekač, Kročil (65. Gajdůšek), Pospíšil, P. Kubíček. Jakšík, Doležel.

JALUBÍ B - OSTR. N. VES B 2:7 (1:1)

Utkání dvou rozdílných poločasů. V první půli měli navrch domácí a po Hanáčkově krásné střele z hranice šestnáctky vedli. Hosty postavila na nohy branka do šatny a po přestávce začali naplňovat pověst vedoucího mužstva tabulky. Domácí pod jejich tlakem začali kupit chyby v obraně, za které je Štěrba a spol. nemilosrdně trestali. Po hezkých fotbalových akcích vstřelili šest branek, domácí snížili až v závěru utkání.

Branky: J. Štěrba 3, Pavlas, Štefaník, Zumr, Vařecha. Diváci: 60. Jalubí B: V. Najbrt - L. Horák, Marek Zapletal, Hruška, Grebeníček - Doseděl, P. Najbrt, Chvíla, M. Zapletal - Hanáček, Dobiáš. Střídali: Gajdorus, Novák, P. Horák. O. N. Ves B: Boček - Jurásek, Chmelař, Franěk, Silnica - Čápek, Zumr, Hábl (70. Štefaník), Vařecha - Štěrba, Pavlas (75. Kusák).

JANKOVICE - TOPOLNÁ 5:2 (3:0)

Domácí vstoupili do zápasu ve velkém stylu a o svém vítězství rozhodli už během úvodní pětačtyřicetiminutovky, kdy mohli vstřelit ještě víc než tři góly. Po změně stran se už soustředili na udržení náskoku, což se jim bez větších potíží podařilo.

Branky: Janošek 2, Němec 2, Mach - Blaho, P. Foltýn. Jankovice: T. Bilíček - Zapletal (75. Bartošek), Stuchlík, Baroň, Silný, Mach, Šilc (84. Havala), Janošek, D. Bilíček, Puk, Němec. Topolná: Stašek - Huňka, Bartoš, L. Mikulka, Blaho, M. Mikulka (69. Ostrožík), Doležal (79. Plšek), P. Foltýn, J. Foltýn (80. Mašlán), Stuchlík, Gajdošík.

BÍLOVICE B - STŘÍBRNICE 3:2 (1:1)

V Bílovicích se hrálo dramatické utkání, ve kterém o gól zaslouženě zvítězili domácí. Jako první se ale do sítě trefili hosté, když se v 5. minutě z přímého kopu nemýlil Balíček. Další góly však už stříleli pouze domácí. Nejprve otočili stav na 2:1 ve svůj prospěch, pak sice vlastní brankou opět vyrovnali, jenže poslední slovo si po nezištné přihrávce P. Dostálka vzal Gajdošík, který stanovil konečný výsledek – 3:2.

Branky: 16. J. Ondrůšek, 55. A. Dostálek, 72. Gajdošík - 5. Balíček, 65. vlastní. Bílovice B: Brázdil - Pospíšil, Bartoš, Tomeček, Blaha, A. Dostálek (80. Maňásek), Vařák, Knot, Stašek (75. M. Ondrůšek), J. Ondrůšek (50. P. Dostálek), Gajdošík. Stříbrnice: Chripák - Šustek, Polášek, Buchtík, Balíček, Bruštík, Zmrhal, Szabó, Vaculík, Kovařík, Šuranský. Na střídání: Juřík, Moulík, Polášek, Bureš.

Základní třída skupina B

ŽÍTKOVÁ - STRÁNÍ B 1:4 (0:2)

Utkání bylo kvůli podmáčenému hřišti na poslední chvíli přeloženo do Žítkové. I přes tento fakt si první poločas jako domácí počínali hráči Strání, kteří měli územní převahu i několik velmi dobrých šancí. Žítkovské fotbalisty mohl potěšit Repa, z bezprostřední blízkosti však brankáře nepřekonal. Pak se k hostům přiklonilo štěstí, když po sporném rohu tečoval domácí hráč míč nešťastně do vlastní sítě. Hned vzápětí zvýšil náskok Strání z penalty Motola. Ve druhé půli hosté přenechali aktivitu domácím a soustředili se na rychlé brejky. Po jednom z nich přidal třetí branku Zderčík. Domácí Hargaš sice snížil, když ale proti dalším šancím úspěšně zasáhl dobře chytající Bartoš a rezerva Strání přidala další zásah, bylo o zaslouženém vítězství hostů definitivně rozhodnuto.

Branky: R. Hargaš - Tinka, Motola, Haloda, P. Zderčík. Rozhodčí: Tureček, Diváci: 20. Žítková: Mojžíšek - Chovanec, Lukáš (82. V. Bulejko), F. Guga, M. Hargaš - R. Hargaš, Čekan, Repa, Hodulík (76. M. Bulejko) - Jurica (72. Mahdal), Horvát. Strání B: Bartoš - Tinka, Janovský, Popelka, R. Zderčík - Láska, Motola, Smetana, Haloda - Houšť, P. Zderčík (83. Mikláš).

KOMŇA - VLČNOV 1:4 (1:2)

Zápas začal bleskovou přestřelkou, kterou hned v 1. minutě zahájil hostující Tomala. Už za dvě minuty si ale podobně počínal Prchlík, který srovnal na 1:1. Pak se hra trochu uklidnila, šance se ale nadále střídaly na obou stranách. Hostům se otevřela cesta za třemi body ve 12. minutě, kdy domácí doplatili na nedisciplinovanost Machary, který za protesty dostal žlutou a následně i červenou kartu. Vlčnovjané začali domácí přehrávat a v polovině první půlky jim Koníček zařídil těsné vedení. Druhá půle se už odehrávala zcela v režii Vlčnova, který dalšími dvěma zásahy stvrdil své zasloužené vítězství.

Branky: 3. Prchlík - 1. Tomala, 21. Koníček, 65. Kašpařík, 75. Zemek. Komňa: Urbánek J. - Šašinka, Navrátil, Staník, Urbánek P. (62. Vaverka), Velecký, Králík, Palkovič, Machara, Prchlík, Kříž. Vlčnov: Janča P. - Podškubka, Slovák, Zemek P. st., Krása, Bartošek, Zemek P. ml., Kašpařík, Koníček, Mikulinec, Tomala.

BORŠICE U BLATNICE B – ZÁHOROVICE 1:4 (1:2)

Domácí se už ve 4. minutě ujali vedení, jenže pak převzali iniciativu hosté, kteří ještě do přestávky otočili vývoj střetnutí. Po změně stran kontrolovali průběh a ještě přidali dvě gólové pojistky.

Branky: Ondra - Michalčík 2, Šabršula, Klesnil. Boršice u Bl.: Slaník - Žufánek, L. Bartoš, M. Tureček, J. Ježek, Motyčka, R. Kusenda, B. Tureček, Šuránek, Dufka, Ondra. Střídali: Gál, Horňák, I. Rybnikář. Záhorovice: Andrlík - Šust, Klesnil, Surý, Gřunďel, Tlach, Jál, Pohan, Polanský, Šabršula, Michalčík. Na střídání: Hamšík, Ondrůšek, M. Dvořák, Přerovský, P. Dvořák.

KRHOV - STARÝ HROZENKOV 2:2 (1:1)

Ve vyrovnaném utkání se nakonec oba týmy o body podělily. Po nerozhodném prvním poločase šli hosté v 70. minutě do vedení, domácí ale okamžitě z rozehrávky srovnali na konečných 2:2.

Branky: Kala 2 - Lupták 2. Krhov: Kovář - A. Hodulík, Surý, Valter, T. Hanke, Martínek, Lisoněk, Kala, M. Masařík, Fagulec, J. Hodulík. Střídali: Hrnčář, Švorčík, L. Masařík.

RUDICE - PODOLÍ B 4:1 (1:0)

Hosté začali aktivně, jenže výborný Bažela v domácí bráně jim zlikvidoval dvě šance a nastartoval svůj tým ke zlepšenému výkonu. Ten ve 20. minutě korunoval vedoucím gólem Lux, další šance ale domácí nevyužili, a tak krátce po přestávce hosté srovnali krok. Pak ovšem domácí znovu zabrali a třemi góly v rozmezí deseti minut zápas rozhodli.

Branky: 20. a 60. Lux, 65. Rubík, 70. Vyoral - 55. M. Kryštof. Rudice: Bažela - Kratěna, Gregovský, P. Gavenda, Procházka (65. Schnürmacher), Kubáň, Rubík, Priessnitz, Vyoral, Jurásek, Lux (80. Chupík). Podolí B: Tyl - Radkovský, Haluza, S. Podškubka, Křivák, Snopek, Potomák, J. Kryštof, Kadlčík, Štauber (85. M. Podškubka), M. Kryštof.

PŘEČKOVICE - SUCHÁ LOZ 1:0 (1:0)

Vedoucí tým tabulky v Přečkovicích nečekaně zaváhal. Domácí si ale výhru za svůj výkon zasloužili. Jedinou branku střetnutí vstřelil Vodička, který přeloboval vyběhnuvšího gólmana hostí, a připravil tak Suché Lozi premiérovou porážku v sezoně.

Branka: 10. Vodička. Přečkovice: Kročil - Daněk - Holík, Pešek, Sviták - Nevěřil, Vodička, Gottfried (75. Vyhnálek), Dolina - Ambroz, Dostál (89. Boráň).