Mizerná série Brodu skončila

Uherský Brod – Po třech prohrách v řadě dokázali fotbalisté ČSK Uherský Brod porazit Blansko a posunuli se do středu divizní tabulky. Oba góly domácích zaznamenali sváteční střelci. Poprvé v sezoně se trefil Karel Slinták, výhru pak zpečetil střídající Stanislav Josefík.

3.10.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

UHERSKÝ BROD – BLANSKO 2:0 (1:0)

Domácí začali zostra a už po třech minutách hry se ocitl v obrovské šanci Roman Daněk. Se střelou na zívající prázdnou branku, ale otálel tak dlouho, až mu míč zablokovala hostující obrana. Na druhé straně se po následném protiútoku nenudil ani domácí gólman Ondrůšek. Šípovu nebezpečnou střelu vytlačil konečky prstů na roh.

Poprvé se skóre měnilo deset minut před odchodem do kabiny. Lukeš našel parádní přihrávkou volného Slintáka, který měl dostatek času přesně zamířit – 1:0. „V první půlce jsme měli dvě vyložené šance, které jsme nedali, a to nás dostalo ještě níž. Po krásné brance Slintáka se naše hra trochu uklidnila,“ poznamenal kouč domácího celku Lubomír Blaha.

Pět minut po změně stran vystřídal zraněného Lukeše Josefík, který svou rychlostí oživil hru domácích. Jeho nasazení se ukázalo jako velmi dobrý tah. Už po třech minutách svého pobytu na hřišti hlavičkoval z bezprostřední blízkosti těsně vedle blanenské branky. Pár minut nato pak definitivně rozhodl o majiteli tří bodů, když jako nejmenší muž v šestnáctce hostů po přesném centru Vaculy hlavičkoval na druhý pokus naproto přesně – 2:0.

Po této brance se celkem sympatické představení změnilo na fotbalovou nudu. Hrálo se bez šancí a s množstvím osobních soubojů. Hosté se na kloudnější akci nezmohli a domácím dvoubrankový náskok vyhovoval.

Po zápase si trenér Brodu viditelně oddechl. „Potřebovali jsme vyhrát, a to nás svazovalo. Druhá půlka byla z obou dvou stran zbytečně nervózní, moc jsem to nepochopil. Rozhodčí dělal chyby na všechny světové strany. Po přestávce jsme viděli moc zbytečných a ostrých zákroků. Na můj vkus se hrálo až příliš tvrdě,“ zhodnotil duel Lubomír Blaha

Branky: 35. Slinták, 63. Josefík. Uherský Brod: Ondrůšek – L. Ligas, Vrága, P. Ligas (62. Horňák), Lysoněk – Dvořák (87. Zalubil) Daněk, David, Slinták – Vacula, Lukeš (51. Josefík). Trenér: L. Blaha.

Den Země: přírůstek do kovozoo, rybář Jakub Vágner i koncert Marka Ztraceného

Ani nepřízeň počasí neodradila stovky lidí, aby přišly do areálu společnosti REC Group ve Starém Městě. Konal se tam už podesáté Den Země. Každý příchozí si našel něco pro sebe, nejširší nabídky mohly využít děti.

Světlovan uspořádal počtvrté Jiříkovský bál

Počtvrté se folklorní soubor Světlovan rozjel do jedné z menších okolních obcí, aby tam uspořádal Jiříkovský bál. Letos se konal v kulturním domě v Šumicích.

U bunkru pod Antonínkem otevřeli letošní turistickou sezonu

Už rok si může veřejnost prohlédnout vojenský bunkr pod Svatým Antonínkem, který nadšenci z Ostrožské Lhoty otvírali 23. 4. 2016. Na známém poutním místě je to nejen pro zájemce vojenské historie obrovský tahák.