Mizerná série Brodu skončila

Uherský Brod – Po třech prohrách v řadě dokázali fotbalisté ČSK Uherský Brod porazit Blansko a posunuli se do středu divizní tabulky. Oba góly domácích zaznamenali sváteční střelci. Poprvé v sezoně se trefil Karel Slinták, výhru pak zpečetil střídající Stanislav Josefík.

3.10.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

UHERSKÝ BROD – BLANSKO 2:0 (1:0)

Domácí začali zostra a už po třech minutách hry se ocitl v obrovské šanci Roman Daněk. Se střelou na zívající prázdnou branku, ale otálel tak dlouho, až mu míč zablokovala hostující obrana. Na druhé straně se po následném protiútoku nenudil ani domácí gólman Ondrůšek. Šípovu nebezpečnou střelu vytlačil konečky prstů na roh.

Poprvé se skóre měnilo deset minut před odchodem do kabiny. Lukeš našel parádní přihrávkou volného Slintáka, který měl dostatek času přesně zamířit – 1:0. „V první půlce jsme měli dvě vyložené šance, které jsme nedali, a to nás dostalo ještě níž. Po krásné brance Slintáka se naše hra trochu uklidnila,“ poznamenal kouč domácího celku Lubomír Blaha.

Pět minut po změně stran vystřídal zraněného Lukeše Josefík, který svou rychlostí oživil hru domácích. Jeho nasazení se ukázalo jako velmi dobrý tah. Už po třech minutách svého pobytu na hřišti hlavičkoval z bezprostřední blízkosti těsně vedle blanenské branky. Pár minut nato pak definitivně rozhodl o majiteli tří bodů, když jako nejmenší muž v šestnáctce hostů po přesném centru Vaculy hlavičkoval na druhý pokus naproto přesně – 2:0.

Po této brance se celkem sympatické představení změnilo na fotbalovou nudu. Hrálo se bez šancí a s množstvím osobních soubojů. Hosté se na kloudnější akci nezmohli a domácím dvoubrankový náskok vyhovoval.

Po zápase si trenér Brodu viditelně oddechl. „Potřebovali jsme vyhrát, a to nás svazovalo. Druhá půlka byla z obou dvou stran zbytečně nervózní, moc jsem to nepochopil. Rozhodčí dělal chyby na všechny světové strany. Po přestávce jsme viděli moc zbytečných a ostrých zákroků. Na můj vkus se hrálo až příliš tvrdě,“ zhodnotil duel Lubomír Blaha

Branky: 35. Slinták, 63. Josefík. Uherský Brod: Ondrůšek – L. Ligas, Vrága, P. Ligas (62. Horňák), Lysoněk – Dvořák (87. Zalubil) Daněk, David, Slinták – Vacula, Lukeš (51. Josefík). Trenér: L. Blaha.

Stanislav Dufka

3.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Miroslav Křižka. Ilustrační foto.

Neoprávněně si vyplatil odstupné, viní Podolí bývalého starostu

Zásah hasičů při vyprošťování osoby z autovraku nebo vyzkoušet si policejní želízka. To je jen výběr aktivit, které mohli vidět a vyzkoušet si děti v Uherském Hradišti.
11

Den bez aut v Uherském Hradišti nabídl zásah hasičů i dráhu pro koloběžky

Hodovou chasu ve Vážanech musely krýt před deštěm pláštěnky

Kolotoč hodů s právem nabral na Slovácku o třetím zářijovém víkendu na obrátkách. Jedny z nich se konaly ve Vážanech na úpatí Chřibů.

V létě pařáky, podzim bez babího léta a tuhou zimu nám přinesou hurikány z USA

Více jsme se potili takříkajíc ve vlastní šťávě, zapršelo jen málo. Sužovalo nás všechny vedro a sucho. Takové bylo v kostce uplynulé léto, které už v pátek minutu po dvaadvacáté hodině vystřídá astronomický podzim.

Tipy Deníku, kde a jak si užít víkend

Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.

Filip Kubala: Slovan musí tvořit, to může být naše výhoda

Dvě změny oproti zápasům, které vedl Stanislav Levý, udělal nový kouč prvoligových fotbalistů Slovácka Michal Kordula v uplynulém kole proti Mladé Boleslavi. Do základní sestavy poprvé v sezoně naskočil Jakub Petr a na hrot útoku se postavil Filip Kubala. Pro druhého jmenovaného to bylo vůbec první ligové utkání v základní sestavě v kariéře.