Změnu nepřinesl ani první jarní zápas na domácím trávníku. Domácí selhali, bojovnější soupeř rozhodl o své zasloužené výhře čtvrt hodiny před koncem.

UHERSKÝ BROD – TASOVICE 0:1 (0:0)

Začátek zápasu byl z obou stran až příliš opatrný. Poprvé zahrozil domácí Lukeš po čtvrthodině hry, překonaného gólmana Tasovic ale zastoupil hostující obránce, který míč směřující do sítě v poslední chvíli odvrátil. Na druhé straně se řítil do gólové šance Doležal ale domácí kapitán, gólman Ondrůšek, si s jeho střelou poradil.

Nová posila Broďanů, exligový Faldyna, se poprvé do vážnější akce dostala deset minut před odchodem do kabin. Projektil z jeho kopačky ale mířil přesně do náručí hostujícího brankáře. V závěru poločasu mohl otevřít skóre aktivní Lukeš. Místo střely z nadějné pozice volil nepřesnou a zbytečnou přihrávku.

V prvním poločase tak mohlo diváky těšit jenom příjemné jarní počasí, na hřišti toho k vidění moc nebylo. „Bylo to z naší strany strašně křečovité, zbytečně nervózní. Nějaké šance jsme sice měli, ale soupeře podržel brankář,“ poznamenal kouč ČSK Lubomír Blaha.

Po změně stran byla na domácích vidět přece jenom větší snaha. Blízko k prvnímu zásahu v brodském dresu byl Faldyna, obrana hostů ale jeho pokus zblokovala na roh. Postupem času začali diktovat tempo hry hosté, kteří hrozili z rychlých a nebezpečných brejků.

Tříbodovou tajenku rozluštil patnáct minut před koncem Marek Dítě. Domácí mu při rohovém kopu věnovali na přední tyči až příliš mnoho volného prostoru a Dítě je potrestal přesnou hlavičkou – 0:1. „Takové situace si musí hráči pohlídat a balon odvrátit. Jednoznačně chyba naší obrany,“ zlobil se na svoje hráče Blaha.

Hrdinou utkání z pohledu domácích se ve druhé minutě nastavení mohl stát střídající mladíček Hruboš, ale jeho šance zůstala nevyužitá. Lubomír Blaha po zápase nezastíral obrovské zklamání. „Po získaném bodu z venku jsem takový výsledek vůbec nečekal. Nemusím ani říkat, že je to pro nás obrovská ztráta. O poločase jsem tvrdil, že to bude zápas o jednom gólu, netušil jsem ale, že bohužel skončí v naší síti. Přestože z naší strany tam šance byly, nedokázali jsme je proměnit a naopak jsme v závěru inkasovali. Na soupeři byla vidět větší snaha urvat všechny body, za vítězstvím šel daleko důrazněji,“ zhodnotil nepovedený zápas Blaha. Zbraně ale předčasně neskládá. „Do konce soutěže zbývá ještě spousta kol. Tabulka je nezvykle vyrovnaná a my hrajeme dál. Každý zápas je jiný a nám nezbývá než bodovat venku.“

Branka: 74. Dítě. Rozhodčí: Gasnárek – Drozdy, Trávníček. Diváci: 230.
Uh. Brod: Ondrůšek – Solařík, P. Ligas, Vrága, Kúdela – Daněk, M. David, Dvořák (82. Hruboš), Slinták – Lukeš, Faldyna. Trenér: L. Blaha.