Melichárek: Na nuly moc nedám, důležité je vítězství

Uherské Hradiště – Byl to gólman Dušan Melichárek, který si i přes jasnou výhru Slovácka zasloužil ocenění muž zápasu. I přes třígólové vítězství domácích si na nedostatek práce rozhodně nemohl stěžovat. Po sedmi minutách hry vychytal v gólové šanci Nitranského. Ještě před poločasem zpacifikoval gólovou hlavičku Cicmana a o pár minut později bravurně zneškodnil střelu kapitána sešívaných Kisela.

6.10.2012

Dušan MelichárekFoto: DENÍK/Stanislav Fufka

Čtěte: Famózní Slovácko nehledělo na neprůstřelnost Slavie a totálně ji zničilo

Po změně stran si na něho nepřišel ani Mičola. Po zápase si mohl oddechnout, že ani jedna slávistická šance za jeho zády neskončila.

Jaké to je, vychytat proti Slavii nulu?

Pro mě nic nového, bylo to v krátkém čase podruhé. Minulou sezonu jsme na Slavii vyhráli 1:0, takže asi dobré. Já na nuly moc nedám. Samozřejmě, že mě to těší, ale důležitější je naše vítězství.

Během zápasu jste se zranil. Omezovalo vás to? Měl jste to složitější?

Nakopnul mě jeden soupeřův útočník, pak jsem dostal ještě koňara. Byly tam nějaké dobré zákroky, zápas jsem si užil, ale je potřeba pochválit celý mančaft. Ušlapali jsem to a máme před reprezentační pauzou klid.

Bylo vaše zranění na střídání?

Ne.

Takže vaše ošetřování bylo jenom pro diváky?

Můžete se zeptat zítra, až to všechno oteče. (úsměv) Pro diváky hraji, ale fotbal a ne divadlo.

Před reprezentační pauzou jste měli těžký los, takže asi velká spokojenost, že jste zápasy v Plzni a doma se Slavií zvládly?

Že přivezeme nějaký bod z Plzně, vůbec nikdo nečekal. Nakoplo nás to a chtěli jsme to potvrdit vítězstvím se Slavií, což se podařilo.

Neprožíváte v posledních zápasech trošku pohádkový podzim? Po špatném startu do sezony se všechno otočilo…

To si nemyslím. Máme kvalitní mužstvo, i když první tři kola to tak nevypadlo, každý nás odepisoval. Jsem rád, že se to otočilo, ale teď si na nás bude dávat každý velký pozor.

Do zápasu nenastoupila slávistická opora Martin Latka. Myslíte, že to ovlivnilo průběh utkání?

To šlo úplně mimo mě, nijak jsem to neřešil a myslím, že ostatní kluci také ne.

Vyhráli jste rozdílem třídy, ale Slavie asi o tři góly horší nebyla. Byl výsledek spravedlivý?

O tři góly horší nebyla, ale zase na druhou stranu, pokud bychom dali všechny naše šance, tak to pro ně mohlo dopadnout ještě hůř. Spravedlivé, nespravedlivé? Tři nula jsme vyhráli, a tak to je.

První tři kola vás vedl trenér Soukup, to jste nebodovali. Pod trenérem Habancem to ale rázem vypadá úplně jinak…

Každá výměna trenéra přinese nějaký impuls, a teď si můžeme říct, že to byl impuls pozitivní.

Chtěl bych ale říct, že za trenéra Soukupa se v minulé sezoně uhrálo také dost bodů a něco na něho házet by nebylo fér. Je pravda, že se v tréninku víc zaměřujeme na útočnou fázi a útok dostává přednost před obranou.

Nevadí vám to, jako gólmanovi?

Kdybych dostal čtyři góly, tak budu nadávat. Ale že bych šel za trenérem a prosil ho, abychom hráli na jednoho útočníka a dva defenzivní záložníky, to ne.

Vaše výhra vám přinesla klid před reprezentační pauzou. Budete si užívat čtrnácti denní volno?

Po zápase máme regenerační trénink a jeden den volna. Ale je potřeba znovu trénovat a od pondělí do toho vletíme zase naplno.

Takže jedete podle plánu? Žádné volno navíc za výhru nebude?

V sobotu dopoledne je trénink, odpoledne máme volno, neděla je také volná. Volna je dost. (úsměv)

Co budete ve volném dnu dělat? Půjdete na hřiby?

Na hřiby chodí otec, já ne. Jedině, že by mě tam odnesl na zádech.

6.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

Jak reklamovat koupený dům či byt

Slavnostní vyhlášení výsledků X. ročníku soutěže TOP Víno Slovácka 2017 v Polešovicích. Jedná se o regionální ocenění nejlepších vín Slovácka
33

Absolutním vítězem TOP Víno Slovácka 2017 je Jaroslav Vaďura

AKTUALIZUJEME

Déšť krajské dožínky nepokazil, v průvodu se sešlo osm stovek lidí

Osm stovek krojovaných účastníků průvodu, dožínkové věnce pro hlavního hospodáře v kraji a samozřejmě bohatý doprovodný program: i letošní oslava sklizně se v Kroměříži o uplynulém víkendu vydařila.

Pro lidi jsme mnohdy poslední záchrana, říká vedoucí Centra potravinové pomoci

ROZHOVOR/ - „Poslat je domů hladové nechci.“ Tímto citátem z Bible se řídí pracovníci Centra potravinové a materiální pomoci (CPMP) sv. Zdislavy Uherském Brodě, které provozuje tamní Oblastní charita. Vedoucím tohoto zařízení, jehož cílem je okamžitá pomoc sociálně slabým, je František Bílek. Ten vysvětlil okolnosti vzniku centra i náplň jeho činnosti.

Nově narozená miminka na Slovácku - 33. týden 2017

HLASUJTE V ANKETĚ, FOTOGALERIE / Díky vstřícnosti uherskohradišťské porodnice vám na našem webu přinášíme fotky dětí, které se právě narodily.

Stanislav Hofmann: Mrzí mě, že ze Sparty jedeme s prázdnou

ROZHOVOR/ - Hodně solidní zápas odehrálo Slovácko na pražské Letné. Bohužel, domů se svěřenci trenéra Levého vraceli bez bodového zisku. K vysněné remíze scházely doslova centimetry. Šest minut před koncem, po rohu střídajícího Sadílka, orazítkoval Stanislav Hofmann jenom tyčku sparťanské branky.