Nezdenice – Uherský Ostroh 1:2 (1:0)

Pokud chtěli domácí udržet kontakt s dalšími týmy, které bojují o záchranu, potřebovali bodovat, nejlépe vyhrát. Už ve 4. minutě je poslal Kukuča do vedení, jenže jim to nakonec nebylo nic platné. Svůj náskok totiž i přes řadu možností nedokázali pojistit a hosté je po změně stran potrestali. Nejprve ostrožský kapitán Čápek ukázal, že hra hlavou je jeho parádní disciplínou, už v nastaveném čase pak rozhodl o kruté porážce Nezdenic rychlík Pavlas.

Branky: 4. Kukuča – 61. Čápek, 93. Pavlas. Rozhodčí: Fury. Nezdenice: Juriga – Uličník, Kalina, J. Kociňák, Sviták, Struhař, Šašinka, Kukuča, Salvet, Jurásek, Gabrhel (46. T. Kociňák). Trenér: P. Floreš. Uh. Ostroh: Hudeček – Čápek, Nováček, Ondroušek, T. Mrkva, Durna, Jurčeka (87. Šlapák), Procházka (75. V. Galuška), Lopata, L. Galuška, Pavlas. Trenér: neuveden.

Bánov – Hluk B 4:2 (3:1)

Záchranářský duel o šest bodů začali lépe hosté, které ve 14. minutě poslal do vedení Miroš. Hlucká obrana si pak ale vybrala několik slabších chvilek, čehož domácí dokonale využili. Velecký s Polanským nejprve otočili na 2:1 a zmar hostů završil vlastní brankou Štipčák. Hosté ale nesložili zbraně a Abrhám snížil na rozdíl jediné branky. A když byl vzápětí po druhé řluté kartě vyloučen Velecký, naskytla se záloze Hluku jedinečná omácí trenér Kopeček měl ale šťastnou ruku, když poslal na hřiště pelku, který po pěti minutách pobytu na hřišti přidal pojistku na výhru. Zápas nakonec dohrávaly v deseti oba týmy, neboť hostujicí kapitán Chytil nazval domácího trenéra expresivním výrazem pro ženské přirození a musel předčasně pod sprchy.

Branky: 26. Velecký, 34. T. Polanský, 38. vlastní Štipčák, 79. Pelka – 14. Miroš, 68. Abrhám. Rozhodčí: Houdek. ČK: 69. Velecký – 81. Chytil. Diváků: 30. Bánov: Goroš – T. Polanský, L. Mahdal, P. Mahdalíček, L. Polanský (6. Kročil, 74. Pelka), D. Mahdal, Horňák, Velecký, Polák (88. Černý), Guryča, Lux (24. Čaňo). Trenér: Kopeček. Hluk B: Bachan – Miroš, Chytil, Abrhám, Hrdina, Engler, Zlínský, E. Loutocký (46. Kryl), Hrabal, Jurásek, Štipčák (40. Minařík). Trenér: L. Loutocký.

Zlámanec – Drslavice 1:5 (0:3)

Lídr tabulky je k nezastavení, Zlámanci, který se nepříjmeně namočil do bojů o záchranu, nedal sebemenší šanci. V úvodu sice měli domácí dobré šance ke skórování, jenže je neproměnili a přišel trest. V pohodě hrající hosté nasázeli během osmi minut tři góly a nebylo co řešit.

Branky: 57. z pen. Dobrovský – 23. a 48. Vystrčil, 30. Přecechtěl, 31. Vidrman, 87. Mikulinec. Rozhodčí: Králíček. Diváků: 100. Zlámanec: B. Křen – Chmela, Vaculík, Koželuh, Mimránek, Blaško (56. Melichárek), Klučka, Šurmánek, P. Dobrovský, Smolka, Machala. Trenér: Maquete. Drslavice: M. Hroch – Zemánek, V. Hroch, Vidrman (67. Pijáček), I. Machálek, P. Přecechtěl ml., Máčala, J. Machálek, Vystrčil, Mikulinec, Kňazeje. Trenér: neuveden.

Havřice – Slavkov 8:0 (5:0)

Před utkáním asi nikdo nepředpokládal, že by se zápas mohl zvrhnout v takové vraždění neviňátek. Zvlášť, když první vzájemné měření sil v aktuální sezoně skončilo bezbrankovou remízou. Tentokrát ale zřejmě domácí snajpr Tomáš Rachůnek posnídal střeleckou kaši a už ve 27. minutě měl na své kontě hattrick. A když sv vizitky přidali Moštěk s Francem, vedly Havřice už v poločase 5:0. Ani po přestávce soupeře nešetřili a konečný účet se zastavil na osmi brankách.

Branky: 11., 16., 27. a 60. T. Rachůnek, 15. a 88. Moštek, 33. Franc, 77. Maršálek. Rozhodčí: Korolovych. Diváků: 80. Havřice: T. Rachůnek I – L. Maršálek (77. J. Bania), T. Rachůnek II, Klusák (75. Janíček), Doležálek, Slavětínský, M. Maršálek, Masařík, Franc (60. Buráň), Uherek, Moštěk. Trenér: Zámečník. Slavkov: Pochylý – Halík, Zimčík, Píštěk (46. Hrabec), Rožnovský, Polášek, Kopták (46. Švardala), Stojaspal, Jankůj, Peter, Chovanec. Trenér: Mančík.

Jarošov – Bílovice 5:0 (3:0)

V sousedském derby se hrál od začátku otevřený fotbal. Útočné akce se střídaly na obou stranách, jenže domácí byli ve finální části mnohem nebezpečnější. K první brance jim však pomohlo štěstí, když střelu Kováče tečoval za vlastního gólmana bílovický Morava. Pak už to šlo s hosty z kopce. Ve 23. minutě sice gólman Hanáček zneškodnil Němcovi penaltu, jenž pak ho obrana nechala dvakrát na holičkách. Nejprve proměnil „samostatný nájezd" Slaný, chvíli nato zakončoval do prázdné brány Blaha. Jestli Bílovičtí o přestávce v šatně osnovali obrat, tak jim plány už ve 47. minutě roztrhal čtvrtou brankou Slaný. Rukavici pak došil čtvrt hodiny před koncem z penalty Stojaspal.

Branky: 23. vlastní Morava, 33. a 47. Slaný, 37. Blaha, 77. z pen. Stojaspal. Rozhodčí: Mikulka. Diváků: 100. Jarošov: Gajarský – Němec, Penner, Marek Omelka, Laga (56. V. Jančík), Blaha (73. Jurča), Příplata, Kováč (62. M. Jančík), Martin Omelka, Vyorálek (56. Stojaspal), Slaný (68. Kamočai). Trenér: Vyoral. Bílovice: Hanáček – Zlámal (46. Matějík), J. Dujka, Fojtík (70. Hanák), Morava, E. Semela, E. Gajdošík (46. Dostálek), Sedlář, Čechmánek, Hlaváček, Raichel. Trenér: Kukla.

Dolní Němčí B – Šumice 0:4 (0:1)

Hosté měli bleskový nástup do utkání a Šmíd už v 5. minutě mířil do černého. Pak ale domácí hráli s favoritem otevřenou partii. I na začátku druhé půle ale neuhlídali opět Šmída, který přidal druhý gól. Domácí reklamovali ofsajd, jenže s argumentací to pořádně přehnal hrající trenér Marek Pochylý a po dvou žlutých kartách v rychlém sledu si prohlédl i červenou. Hosté už pak kontrolovali hru a frustrovaným domácím přidali další dvě branky.

Branky: 5. a 53. Šmíd, 67. Pančocha, 75. Kelíšek. Rozhodčí: Vlk. ČK: 53. Pochylý (D. Němčí B). Diváků: 101. D. Němčí B: Bobčík – Bobčík, Zimčík (56. Pastorek), P. Ježek (46. Mahdal), M. Pochylý, Václav Ježek, Salát, Chladil, T. Stojaspal, Machalík (77. Světinský), K. Daněk (85. Bršlica), M. Stojaspal (70. L. Daněk). Trenér: M. Pochylý. Šumice: Jiřík – T. Ondřej, Mach, Valášek (87. Dvořák), Kelíšek, Šmíd (85. Lekeš), Žampach, Zálešák (59. Hřib), Vykydal, Pančocha (75. Šidlo), S. Pilka. Trenér: Zicha.