Kunovice poskočily na čelo tabulky

Slovácko - Fotbalisté Záhorovic uhájili svou stoprocetní bilanci a po šesti kolech mají plný počet 18 bodů. S Přečkovicemi ale měli těžkou práci, v poločase prohrávali už o dvě branky. Ve skupině A se na první příčku posunuly Kunovice, které využili remízy Kněžpole s Jarošovem.

16.9.2009

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/David Taneček

Základní třída skupina A

TRAPLICE B – KUNOVICE 0:6 (0:2)

Odlišné postavení obou mužstev v tabulce bylo na hřišti znát. V první půli sice ještě domácí stačili jakž takž vzdorovat, po změně stran ale odpadli. Kunovjané využili remízy Kněžpole s Jarošovem a posunuli se na vedoucí příčku tabulky.
Branky: Remeš 2, R. Černý 2, Fábry, Balaštík. Traplice B: Vávra - Zich, Kubina, Lahola, Růžička, Mikuláštík, Blecha, Růžička, Kotyza, Hána, Skopal. Kunovice: Kulhavý - Fábry, L. Černý, R. Černý, Baný, Juřík, Abrahám (30. Šuranský), Balaštík, Klvaňa (46. Mareček), Remeš (65. M. Lahodný), J. Lahodný.

KNĚŽPOLE B - JAROŠOV B 2:2 (1:0)

Souboj dvou vedoucích týmů tabulky začali lépe domácí, kteří se brzy ujali vedení. Na pas za obranu hostí si naběhl Malina a hlavou přehodil gólmana. I ve zbytku první půle byli domácí lepší, další gól už ale nepadl. Když však na začátku druhé půle zvýšil Varga na 2:0, zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže pak převzali iniciativu Jarošovští a nakonec urvali bod za remízu 2:2.
Branky: Malina, Varga - Mir. Žáček, Mar. Žáček. Kněžpole B: Hančík - Janík, Hruboš L., Lapčík V., Kozelek, Pastyřík, Hruboš P. (Kašný P.), Kašný T., Malina (Musil), Varga, Flíbor.

TOPOLNÁ – TUČAPY 8:0 (5:0)

Domácí mužstvo začalo útočně, navíc proměňovalo vytvořené šance, takže hosté odcházeli do kabin s pětibrankovým přídělem. Ve druhém poločase hosté přidali a snažili se stav zvrátit, ale jenom bojovnost na to nestačila. Hráči domácího celku přidali další tři góly a zaslouženě vysoko vyhráli.
Branky: Dohnal 3, Bartoš 2, Hoferek J., Foltýn P., Polášek P. Topolná: Janeček D. - Gajdošík, Pavlica, P., Foltýn P., Doležal I. - Foltýn J., Hoferek, Polášek P., Stuchlík M - Dohnal P., Bartoš. Střídali: Foltýn M., Mikulka M., Ančinec R. Tučapy: Fryšták - Hrančík, Zbořil, Machynka, Spišiak, Mikulka, Zapletal, Kovář, Vyskočil, Malina, Bajaja.

SLOVÁCKO-VÁŽANY – STŘÍBRNICE 4:1 (1:0)

V bojovném utkání bylo jazýčkem na miskách vah proměňování šancí. V první půli si domácí vytvořili více střeleckých příležitostí, proměnili však pouze jedinou. Když po přestávce zvýšil Gottwald na 2:0, zdálo se, že bez problémů dotáhnou zápas do vítězného konce. Hosté ale zabrali a po snížení zle dotírali na domácí bránu. V závěrečné čtvrthodině ale domácí využili dva brejky a Měšťánek s Čevorou stanovili konečný výsledek na 4:1.
Branky: Vaculík, Gottwald, Měšťánek, Čevora – Březina. Slov.-Vážany: Šoustek – Pavlíček R., Pavlíček M., Roubalík, Gottwald, Hlaváček, Bilík, Machynka, Čevora, Vaculík, Filípek. Střídali: Kolář, Měšťánek, Šoc.

TUPESY B – JALUBÍ B 1:7 (0:3)

Záloha Jalubí v Tupesích jasně dominovala a zaslouženě vysoko zvítězila.
Branky: Hvožďa - M. Zapletal 2, Žaluda 2, Hanáček 2, Horák. Tupesy B: B. Polášek – Grebeň (45. Hanáček), R. Oslzla, Knap, F. Molek – Hvožďa, O.Vávra, Hruška, Mikula – Vaculík, R. Churý (85. Jak. Polášek).

PODOLÍ - ČÁSTKOV 1:9 (0:2)

Podolí nastoupilo do utkání bez šesti hráčů obvyklé základní sestavy, kteří utrpěli zranění při předchozích zápasech. V prvním poločase domácí torzo stačilo s hosty držet krok a prohrávali jen o dvě branky. Po přestávce se ovšem zranil další obránce a na jeho místo musel nastoupit trenér Pípal. I přes snahu domácích hosté jasně dominovali a vstřelili dalších sedm gólů. Čestný úspěch domácích zaznamenal Tvrdoň.
Branky: Tvrdoň - Jakšík 3, Řezníček, 2, Vašek 2, Brázdil, Flekač. Podolí: Masaryk – Blažek (Pípal), Junaštík, Otto, Švejcar, Tvrdoň, Bahula, Vatrál, Hráček, Hezucký, Božarov.

MEDLOVICE – MISTŘICE 2:2 (1:1)

Do utkání lépe vstoupili domácí, když se už ve 2. minutě z trestného kopu přesně trefil Kuchař. Hra pak byla plná nepřesností, přesto Mistřičtí ještě do poločasu srovnali. Ani po změně stran se toho na hřišti příliš nezměnilo. V závěru se k domácím přiklonilo štěstí a Březina je v 87. minutě znovu poslal do vedení. Radost domácích ale netrvala dlouho, hned z rozehrávky totiž hostující Bilavčík vyrovnal na 2:2. Dělba bodů je spravedlivá.
Branky: Kuchař, Březina – Sládek, Bilavčík. Medlovice: Černoch - Machala Leoš, Kolaja, Panáček, Elis, Vrtal, Březina, Ryška (46. Tichý), Smělík, Kuchař (75. Chludil), Vaculík (70. Blažek). Mistřice: Garba - Huňka, Mikulčík, Abrhám P., Trčka, Jánoš, Abrhám O. (70. Bilavčík), Ondroušek, Vašek, Sládek, Janás.

ZÁHOROVICE – PŘEČKOVICE 4:2 (0:2)

Favorizovaní domácí byli v prvním poločase zaskočeni kvalitní hrou soupeře, který se dostal do dvoubrankového vedení. Oba góly měl na svědomí Ambroz, který z přímých kopů dvakrát vymetl šibenici domácí brány. Záhorovice nastartovala k obratu až Klesnilova rychlá branka z úvodu druhého poločasu. Hamšík s Klesnilem vzápětí skóre úplně otočili a poslední hřebíček do přečkovické rakve zatloukl v poslední minutě zápasu Richard Michalčík.
Branky: 46. a 65. Klesnil, 55. Hamšík, 90. Rich. Michalčík – 20. a 38. Ambroz. Záhorovice: Struhelka - Šuránek, Janíček, Gřunděl, Surý, Klesnil, Dufka, Rich. Michalčík, Polanský, Šabršula, Hamšík. Na střídání: Ondrůšek, Rom. Michalčík, Jál, Šust. Přečkovice: Boráň - Nevěřil, Skovajsa, Beníček, Sviták, Gottfried, Ambroz, Vaňhara, Londýn, Vyhnálek, Valíček.

RUDICE – STARÝ HROZENKOV 1:3 (1:2)

Domácím nezdenické hřiště očividně nesedí a opět na něm neuspěli. Ve vyrovnaném utkání si hosté vytvořili dvoubrankový náskok, domácí ale ještě do přestávky vykřesali jiskřičku naděje, když se přesně trefil Rubík. Měli i další šance, ty ale nevyužili. Po přestávce mohly Rudice vyrovnat po krásné přihrávce Schnürmachera na Svitáka, domácí obránce ale své sólo neproměnil. Hosté tak čtvrt hodiny před koncem potvrdili své vítězství, když se do střelecké listiny podruhé zapsal Lupták.
Branky: 35. Rubík - 15. a 75. Lupták, 25. Šebeň. Rudice: Bažela - Brostík, Gavenda P., Houba V., Sviták - Jahoda, Vyoral, Csoka, Houba O. (53. Minařík) – Schnürmacher (70. Huška), Rubík. St. Hrozenkov: Keňo - Lupták, Husařík, Vaculík, Šotník, Šebeň, Machalík, Michalec (84. Orság), Blaho, Lebánek, Martínek.

OSTROŽSKÁ NOVÁ VES B – BYSTŘICE POD LOPENÍKEM 4:1 (3:0)

Novoveští chtěli pokračovat na vítězné vlně a od prvních minut zamkli soupeře na jeho polovině. Dlouho se však nemohli střelecky prosadit, akcie hostí dlouho držel jejich výborný gólman. Bystřice se rovněž dostávala do šancí, domácí obrana v čele s brankářem Bočkem ale také fungovala na jedničku. Domácí rozhodli o svém vítězství v závěru první půle, kdy soupeři v rychlém sledu nasázeli tři branky. Po přestávce přidali ještě jeden gól, hosté už jen v závěru Hodulíkovou penaltou korigovali na konečných 4:1.
Branky: Hábl, Kosík, Chmelař, Nikl – Hodulík. Rozhodčí: Drozdy. Diváci: 50. O. N. Ves B: Boček - Zumr, Kosík, Jirásek (55. Polách), Szabó - Hábl (65. Hlůšek J.), Jurásek D., Kusák, Hlůšek Jar. - Chmelař (80. Jurásek M.), Nikl.

SUCHÁ LOZ - KOMŇA 1:1 (0:0)

Zápas začal ve velmi rychlém tempu, kdy si obě mužstva vytvořila několik nadějných příležitostí, ale díky skvělým zákrokům obou gólmanů se stav nezměnil. Ve druhé polovině měli domácí několik tutovek, chybělo jim však přesné zakončení. V 70. minutě však Bujáček využil hrubé chyby hostujícího stopera ve velkém vápně a tvrdou střelou otevřel skóre. Hosté následně vrhli všechny síly do útoku a zanedlouho se jim podařilo vyrovnat Glajchem. Do konce utkání se domácí snažili zlomit utkání ve svůj prospěch, v cestě jim ale stálo nepřesné zakončení.
Branky: 70. Bujáček - 77. Glajch. Diváci: 63. Suchá Loz: Mahdal R. - Velecký Z., Chovanec, Gazdík P., Mahdal P. - Bradáč, Gazdík M., Kliment, Velecký T. - Bujáček, Mahdal J. Komňa: Urbánek - Sochr, Valter, Králík, Lisoněk - Palkovič, Navrátil, Glajch, Prchlík - Kříž, Menšík.

BORŠICE U BLATNICE B - ŽÍTKOVÁ 0:3 (0:1)

Přestože zápas řídil rozhodčí z lidu, obě mužstva hrála velmi korektně a slušně. Lépe začali hosté, kteří se už ve 14. minutě ujali vedení. Pohledný fotbal pokračoval i po přestávce, kdy se domácí snažili otočit skóre na svou stranu, jenže se předháněli ve spalování šancí. Hosté naopak byli produktivnější, po hodině hry přidal Krovina svůj druhý gól. Domácí pak dokonce pohrdli pokutovým kopem, který v 70. minutě neproměnil I. Rybnikář. V zoufalém náporu pak ještě jednou inkasovali, když se v nastaveném čase trefil hostující kapitán Hargaš.
Branky: 14. a 62. Krovina, 90. Hargaš. Boršice u Bl. B: M. Šajdler - Žufánek, Chudík, Motyčka, M. Bartoš (40. P. Šimek, 72. L. Bartoš), Libosvár, R. Kusenda, P. Ježek, R. Šimek (17. M. Tureček), B. Tureček, I. Rybnikář. Žítková: Mojžíšek – M. Hargaš, Kopúň, Krovina, R. Hargaš, Hodulík, Repa, Čekan, Guga, Bulejko (46. Mikušinec, 90. Šedivý).

PODOLÍ B – UHERSKÝ OSTROH B 1:2 (1:0)

Ani jednomu z celků to na začátku sezony nejde podle představ. Ve vzájemném duelu rozhodl o výhře hostí Knotek, který po přestávce dvěma zásahy otočil stav utkání z 1:0 na 1:2 pro Ostroh.

Míkovický košt vína a jeho třicáté jubileum

Míkovice – Příjemné chvíle při ochutnávání pěti set čtyřiceti vzorků bílých, červených a rosé vín ze 44 obcí a měst východní a jižní Moravy strávili vyznavači lahodných vinných moků v sobotu v kulturním domě v kulturním domě v Uherském Hradišti - Míkovicích. Uskutečnil se tam letos druhý košt vína na Slovácku, ale pro Klub přátel vína z Míkovic už 30. jubilejní ročník ochutnávání vína, v němž jsou uchovány teplo a jas slunce.

Fanoušci FC 1. Slovácko darovali hradišťské nemocnici více než 25 tisíc korun

Uherské Hradiště - Už podruhé předali fanoušci fotbalového klubu 1. FC Slovácko zástupcům dětského oddělení Uherskohradišťské nemocnice peníze, které vybrali při prodeji upomínkových předmětů během několika fotbalových utkání.

DOTYK.CZ

Chystá se bič na soukromé lékaře

Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.

Svoz odpadu: Neplatiči si nadělají dluhy a mají ostudu

Zlínský kraj -  /KOLIK SE KDE PLATÍ ZA SVOZ ODPADU?/ Dluhy v řádu tisíců korun, ostuda a úřední tahanice. I takovým problémům musejí čelit radnice a hlavně domácnosti napříč krajem kvůli nezaplacenému poplatku za svoz odpadu. Leckdy města sahají ke splátkovému kalendáři vůči dlužníkům. Přitom se ročně jedná o částku v řádu několika set korun na hlavu.