Krajský přebor: Morkovice opět klopýtly, o vedení ale nepřišly

Zlínsko – Až poslední kolo rozhodne, kdo se stane vítězem Zlínského krajského přeboru a postupujícím do divize, přičemž naději stále živí hned pět nejlepších celků soutěže. Fotbalisté Morkovic odmítli předčasné oslavy, neboť i přes dvoubrankové poločasové vedení duel s Luhačovicemi nečekaně nezvládli.

11.6.2012

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Kacerovský

BORŠICE – DOL. NĚMČÍ 1:1 (0:1)

Domácí měli již od úvodu jasnou převahu, ale v první půli zcela selhali v koncovce. Vytvořili si osm vyložených šancí, ovšem hráči nebyli schopni trefit ani prázdnou branku. Hosté útočili sporadicky a po úniku T. Stojaspala trefil M. Krchňáček tyč. Domácí toto varování nebrali vážně a trest přišel v nastaveném čase, kdy hrubou chybu domácího gólmana potrestal Šmehlík. Ve druhé půli Dolní Němčí „zabetonovalo" prostor před svou brankou a Boršičtí těžko hledali skulinky k Hájkově bráně. Vyloženou šanci si domácí nevypracovali, připravili pouze několik závarů, ale ty pohotově vyřešila obrana soupeře. Až v 77. minutě Kopčil narazil míč Mikulčíkovi, kterého faulovala obrana hostí a z nařízené penalty vyrovnal Činčala. V samém závěru mohl zajistit body pro hosty T. Stojaspal, ale samostatný únik nedotáhl do konce. Nejlepším hráčem na hrací ploše byl gólman hostí Hájek, který zneškodnil Boršickým několik šancí. Domácí svou střeleckou nemohoucností promarnili jedinečnou šanci vystoupat v tabulce do čela.

Branky: 77. z pen. Činačala – 45. Šmehlík. Rozhodčí: Valčík, 300 diváků.

Boršice: Remeš – Hromada, Vašek, Martinec, Mikulčík, Kopčil, Vlček, Zach, Činčala, M. Dufek, Konrád. Střídali: A. Brzica, F. Brzica.

Dol. Němčí: Hájek – Šmehlík, Cmol, Pochylý, L. Kadlček, Grabec, P. Krchňáček, T. Kadlček, Zimčík, T. Stojaspal, M. Krchňáček. Střídali: K. Stojaspal, M. Stojaspal, Škařupa.

MORKOVICE – LUHAČOVICE 2:3 (2:0)

Vedoucí celek soutěže rozehrál svou partii s Luhačovicemi dobře, brankami Huška už ze 4. minuty a Hladkého po necelé půlhodině hry si vypracoval dvoubrankový náskok a zdálo se, že utkání dotáhne ke zdárnému konci a zisku tří bodů. Druhá půle ale byla o něčem jiném. Hosté se hnali do útoku a krátce po zahájení spálili vyloženou šanci. Pět minut po obrátce ale dali kontaktní gól O. Červenkou a soupeř znervózněl. Luhačovic bylo najednou plné hřiště, získaly územní převahu a dostávaly se i do šancí. Skóre se jim podařilo otočit, když v 74. minutě vyrovnal Košárek a deset minut nato vstřelil Pešek vítězný gól. Celá druhá půle probíhala v nervózní atmosféře, domácím se hra nedařila a v souboji o první místo nečekaně zaváhali.

Branky: 4. Hruška, 27. Hladký – 50. O. Červenka, 74. Košárek, 84. Pešek. Rozhodčí: Zpěvák, 150 diváků.

Morkovice: Veselý – Svoboda, Rozsypal, Bleša, Havlík, Hušek, Hladký, Majda, Handl, Valášek, Žourek. Střídali: Krejčí, Oplt M., Přecechtílek.

Luhačovice: Coufalík – Haloda, Pantálek, Košárek, Červenka D., Červenka O., Kovařík L., Jasenský, Pešek, Ševčík, Lišak. Střídali: Michalec, Bernátek.

UHERSKÝ BROD – SLUŠOVICE 5:1 (1:0)

Ani jednomu z celků už o nic nejde, a tak diváci viděli oboustranně útočný fotbal. V úvodní půlhodině byli lepší hosté, J. a M. Foltýnovi nastřelili tyč Pochylého branky. Po půl hodině se domácím povedl rychlý brejk, na jehož konci byl Josefík, který překonal brankáře soupeře. Po přestávce se domácím podařilo v úvodní čtvrthodině dvakrát překonat obranu soupeře Popelkou a Dvořákem a o výsledku bylo rozhodnuto. Hosté sice snížili Čuříkem na rozdíl dvou branek, ale domácí měli výhodu pokutového kopu. Penaltu však brankář Juřík Dvořákovi vyrazil na roh, ale k míči se postavil opět Dvořák, posadil míč na hlavu Popelkovi a bylo to 4:1. V 85. minutě pak dorostenec Plšek po minutovém pobytu na hrací ploše vstřelil pátý gól.

Branky: Dvořák 2, Josefík, Popelka, Plšek – Čuřík. Rozhodčí: Dostálek, 100 diváků.

Uh. Brod: Pochylý – Nevařil, Uherek, Zemánek, Galuška, Josefík, Dvořák, Dolina, Kudela, Hruboš F., Popelka. Střídali: Plšek, Indra, Odstrčil.

Slušovice: Juřík – Sedláček, Polčák, Škrabana, Foltýn J., Zbranek, Čuřík, Gajdůšek D., Vlachynský, Manďák, Foltýn M. Střídali: Gajdůšek M., Mikšík, Plšek.

PROVODOV – VSETÍN 2:0 (1:0)

Oba celky podaly dobrý výkon a zápas měl náboj až do samotného konce. Vsetínští se v utkání lépe pohybovali a domácí fotbalisty do vážné akce nepustili. Až ve 43. minutě se Gargulákovi podařilo obejít tři hráče a po narážečce s Ulmanem vsítil první gól. Po přestávce se hosté začali více tlačit do útoku a dvě dobré příležitosti promarnil Čuma. Deset minut před koncem Ulmanovu střelu gólman neudržel a Slončík míč pohotově dorazil do sítě bezmocného Sedláka. V samém závěru ještě Slončík trefil tyč.

Branky: 43. Gargulák, 80. Slončík. Rozhodčí: Šumšal, 100 diváků.

Provodov: Zámorský – Beňo, Josefík, Bužek, Gargulák, Malaník, Březík, Chalupa, Hellebrand, Ulman, Slončík. Střídali: Burša, Máčala.

Vsetín: Sedlák – Jantoš, Němec T., Hurtoň, Němec N., Mucha, Švach, Doležel, Kašpar, Fojtík, Čuma. Střídali: Lukáč, Luhový.

VAL. MEZIŘÍČÍ B – HOLEŠOV 1:8 (0:3)

Domácí odehráli svůj typický zápas. Do třicáté minuty se jejich výkon jevil sympaticky, ve 26. minutě šel dokonce Výmola sám na brankáře, ale tutovku zahodil. Holešov udeřil o chvíli později a jak jinak než ze standardní situace – 1:0. Po úvodní brance se Benfika totálně sesypala. Ve 33. minutě přidali hosté druhou branku a o pět minut později opět z rohového kopu třetí. Druhá část hry se v podstatě ani nemusela hrát. Meziříčští se už nejspíše viděli někde na večerním zápase EURA a na Vondráka se valil jeden útok za druhým. Fotbalisté Holešova si v poklidu zatrénovali, za trápící se domácí snižoval až v 82. minutě Orság. „Je až s podivem, jak vám může vyšší soutěž rozložit mančaft. Ale není se čemu divit, když celý rok netrénujete. Ty dvě soutěže pod námi se tak nějak s jedním tréninkem týdně uhrát dají, krajský přebor bohužel ne," posteskl si domácí kouč Daniel Šulák.

Branky: Orság – Marek 6, Křenek, Hausknecht. Rozhodčí: Veselský, 50 diváků.

Val. Meziříčí B: Vondrák – Badošek, Škorňa, L. Malina, Brachánek – Soukup, Gromus, Výmola, Václavík – Orság, Vajgl. Střídali: Ligas, Sekyra, Šulák.

Holešov: Krejčí – Olša, Bačik, Charuza, Očadlík, Marek, Sedlařík, Matulík, Machálek, Barták, Münster. Střídali: Hausknecht, Roubalík, Křenek.

V. KARLOVICE – VALAŠSKÝ FC 2:1 (1:1)

Domácí měli raketový start. Hned v 1. minutě se uvolnil na šestnáctce Vašut a míří přesně – 1:0. V 10. minutě pěknou akci Vrážela s Haničákem vyřešil brankář Majer. Hosté zahrozili ve 12. minutě dělovkou M. Maléře – těsně vedle. O dvě minuty později bylo vyrovnáno – po dlouhém autu přesně vystřelil z otočky J. Maléř – 1:1. Hosté mohli jít v 16. minutě do vedení, ale J. Mikula obětavým skluzem zachránil. Svižný fotbal pokračoval. Druhý poločas začal vlažně, fotbal dorazil v 65. minutě. Po krásném průniku z křídla centroval Maliňák, gólová hlavička Orsága jen těsně minula branku. Další šance nedali opět Orság s Davídkem. Rožnov zahrozil v 76. minutě, ale Bartoň na rohový kop nedosáhl. Rozhodnutí přišlo v 79. minutě. Vrážel si naběhl na dlouhý pas Orsága a chladnokrevně rozhodl – 2:1. Hosté mohli vyrovnat v 85. minutě. M. Maléř kopal trestný kop, ale byl z toho jen roh.

Branky: 1. Vašut , 79. Vrážel – 14. J. Maléř. Rozhodčí: Poláček, 200 diváků.

VKK: Sváček – Štuler, J. Mikula, Zeť, Maliňák – Kocurek, Orság, Davídek, Vašut – Vrážel (88. P. Mikula), Haničák.

VFC: Majer – Radek Bartoň, Poledník, Bortl, Žitník – Stavinoha, J. Maléř (45. Šimek), Nečas – M. Maléř, Talpa (82. Roman Bartoň).

KATEŘINICE – VIGANTICE 2:0 (0:0)

Fotbalová tabule na záchranářském stole byla připravena jasně: domácí museli vyhrát, hostům stačil bod. Hosté v první půli hráli zakřiknutě a do ohrožení Zimka se nedostali. Závěr poločasu nabídl tři šance Kateřinic, ovšem bez přesného zakončení, chvíli před přestávkou hostující obrana vykopla z čáry hlavičku Ondry. Druhý poločas ale patřil Viganticím. Již v 56. minutě pronikl do vápna Štreit a K. Olšák jej školácky fauloval. Jasná penalta. Jenže Štreit to vzal na sebe a trefil nohy padajícího Zimka. V 63. minutě se dostal sám před brankáře Zimka Křiva, ale neměl sílu na zakončení a mířil vedle. Hosté začali hrát na čas a to se jim nevyplatilo. Poslední desetiminutovku totálně nezvládli a Kateřinice předvedly smrticí závěr. V 80. minutě poslal před branku centr Drda, Slovák jej plácnul na šestnáctku a Novosad pálil z jedné. Jeho střela šla vedle, ale trefila Peredarjuka – takový odraz gólman nečekal – 1:0. Hosté začali spěchat, ale brejky Kateřinic byly smrticí. V 88. minutě si Peredarjuk došel v pokutovém území pro faul a kapitán Kotrla z penalty s přehledem vyvolal v domácím táboře radost – 2:0.

Branky: 80. Peredarjuk, 88. z pen. Kotrla. Rozhodčí: Konečný, 100 diváků.

Kateřinice: Zimek – K. Olšák (67. Peredarjuk), Kuzník, Kotrla, Ondra – Cahlík, Novosad (89. Konvičný), Sacher, Drda (88. Vítek) – Válek, M. Olšák.

Vigantice: Slovák – Gálik, Z. Vokáč, Frydrych, Matůš – Vičan, Štreit, Náměstek, Mohyla (83. Porubský) – Křiva (72. Kulišťák), Mičkal.

HLUK – BYSTŘICE P. H. 1:1 (0:1)

Po opatrném úvodu začali aktivně domácí, v dobré střelecké pozici se ocitl Minařík, ale v koncovce neuspěl. V dalším průběhu měl šanci M. Zalubil, ale prováhal pravý moment ke střelbě. Do vedení šli hosté ve 39. minutě Kotasem, který měl až příliš volného prostoru – 0:1. Domácí se snažili o rychlé vyrovnání a dvě šance promarnil O. Machala, na druhé straně Fojtík v poslední moment zlikvidoval šanci Kušíka. Úvod druhého dějství patřil Hluku, který v 53. minutě vyrovnal; na lehký centr si v šestnáctce naběhl Zelinka a nikým nehlídaný hlavou pohodlně zakončil. O pár minut později měl dobrou šanci střídající Zlínský, na druhé straně pak Matějka. V 68. minutě byl vyloučen hostující Zvirinský, ale na hrací ploše nebyla znát početní převaha. V závěru nervózní Bystřice spíše než hrála, tak diskutovala s hlavním rozhodčím a ten vyloučil v 88. minutě Kušíka a v samám závěru i Třasoně. Skóre se přesto již nezměnilo.

Branky: 53. Zelinka – 39. Kotas. Rozhodčí: Chlevišťan, 100 diváků.

Hluk: Fojtík – Zelinka, Machala A., Masařík, Machala J., Kachlík, Minařík, Zalubil Ma., Machala O., Hrdina, Říha. Střídal: Zlínský.

Bystřice p/H.: Trochta – Zvirinsky, Šenovský, Zezulka, Matějka, Tureček, Šindelek, Třasoň, Kušík, Kotas, Sadil.

O nemoci očí s doktorkou Dospělovou ON-LINE

Odborný pořad Vesnický folklor?! o záludnostech lidové kultury v obcích na Slovácku.
32

Vesnický folklor byl vložený do rukou vědeckého týmu

Herec Pavel Majkus: Step, to je radost a nabíječka

ROZHOVOR / Herec Slováckého divadla v Uherském Hradišti Pavel Majkus patří k osvědčeným a známým tvářím souboru. Na uherskohradišťských prknech ztvárnil bezpočet rolí, v poslední době exceluje například jako logoped Lionel Logue ve hře Králova řeč, diváci jej mohou vidět i v nové pohádce režisérky Zoji Mikotové Špalíček veršů a pohádek.

Londýn? Lidé se bojí voleb, říká bývalá redaktorka Deníku

Další teroristický čin v Evropě, v anglickém Manchesteru, si vyžádal 22 obětí a další šedesátku zraněných. K útoku došlo v pondělí v noci, po koncertu zpěvačky Ariany Grande. Šlo o druhý útok v západní Evropě při nebo po kulturní akci během dvou let, v listopadu 2015 teroristé stříleli do publika při koncertu v pařížském klubu Bataclan.

ON-LINE o Holešovské Regatě s Michalem Žáčkem

Jak vypadá finále příprav na již tradiční Holešovskou Regatu? Jak bylo těžké získat například kapelu Olympic? Kde bude možné stanovat a jaká se chystají dopravní omezení? Nejen na to jste se mohli ptát Michala Žáčka, majitele pořádající Agentury Velryba. Odpovídal vám ve středu 24. května od 14 hodin.