Region Po 17. kole Zlínského krajského přeboru fotbalistů se zdá, že o první postupovou příčku si to rozdá vedoucí trio. Holešov, Vsetín i Boršice totiž zvládly víkendové boje a v čele se dostaly do bodového trháku.

FK VSETÍN - SK BAŤOV 2:0 (1:0)

Podle očekávání byli domácí od začátku aktivnější, Kašparova rána z 5. minuty šla těsně nad břevno. Hosté odpověděli střelou Krajči, ten ale také nebyl přesný. Obrovskou šanci pak spálili Baťovští, v 15. minutě se objevil na hranici malého čtverce Gerych, ovšem Eliáš zázračným zákrokem tuto šanci zlikvidoval. Vsetínská radost přišla ve 23. minutě, kdy obránce Jirásek zahrával malou domů tak nešťastně, že jeho chyby využil rychlonohý Mydlář, lehce obešel brankáře Maráka a pohodlně zavěsil do prázdné branky. Druhá půle začala pro domácí velmi dobře. Nejenže si vytvořili převahu, ale v 53. minutě docílili druhého úspěchu. Ze středu pole dostal Cahlík velmi pěknou přihrávku za soupeřovu obranu a postupoval zcela sám na svatyni Baťova. Zezadu byl nemilosrdně sražen obráncem Spurným a hlavní rozhodčí Lysák ukázal jasně na značku pokutového kopu. K míči se postavil Hořelica a bezpečně proměnil 2:0. Navíc za tento zákrok byl hostující hráč poslán předčasně pod sprchy. V deseti už pak Baťov nemohl pomýšlet na nějaké velké útočení, Vsetín si své tři body kontroloval.

Branky: 23. Mydlář, 53. Hořelica. Rozhodčí: Lysák, ČK: D. Spurný (Baťov), 150 diváků. Vsetín: Eliáš Fojtík, Zezulka, Ďulík, Doležel Cahlík, Jaroš (79. Maček), Kučerňák, Kašpar, Mydlář (75. Mucha) Hořelica. Baťov: Marák Novák, Jirásek, Krajča, Spurný Pindryč, Vitásek, Malát, Ondráš Gerych, Pospíšil.

KELČ - VIZOVICE 0:1 na pen.

Domácí Kanárci si brousili zuby na tři body, ale nakonec si ze zápasu slabé úrovně urvali jen jeden. V první půli byli zprvu o trošku lepší domácí, tutovku nedal Topič a pak ještě dvakrát vykopávali hosté skoro jistý gól z brankové čáry, více než stovka fanoušků se však branky nedočkala. Naopak aktivitu přebrali hosté, kteří podzimní zápas doma s Kelčí vyhráli. Branky ovšem napadaly ani na jedné straně a to vydrželo až do konce zápasu. Ve druhé půli ještě více klesla úroveň utkání a rozuzlení tak přinesly až pokutové kopy. V nich rozhodla hned první penalta domácího Luboše Horáka a kuriózní situace. Horák chtěl mazácky počkat, až brankář padne do strany, jenže nestřeleckou nohou se dostal kousek za úroveň míče a ještě než stihl vystřelit, rozhodčí situaci odpískal jako odehranou. Nakonec právě Horákova penalta byla jediná neproměněná, všichni další střelci proměnili. Dva body tak brali hostující fotbalisté, kteří ze svých celkových osmi bodů za sezonu mají pět právě s Kelčí.

Rozhodčí: Kovařčík, 100 diváků. Kelč: Kiza Minář, Novák, Hegar, Vinklár, Škařupa, Olšák, Jan Hlavica, Jaroslav Machač Topič, Horák. Střídali: Tomáš Hlavica, Pitrun. Vizovice: Pavelka Štěpaník, Adamuška, Cetnárik, Dvořák, Kolařík, Fuksa, Bielik, Krejčí, Foltýn, O. Polách. Střídali: D. Polách, Braborec.

LUHAČOVICE - BYSTŘICE P. H. 5:1 (3:1)

Domácí se obuli do soupeře a už ve 3. minutě se střelecky prosadil Polách a další šance volaly po zvýšení náskoku. To se povedlo až v 16. minutě D. Červenkovi. Luhačovičtí hráli ve velké pohodě a ve 26. minutě si dlouhý pas elegantně zpracoval O. Červenka a z voleje nedal Trochtovi šanci. Bystřičtí se dostali do hry až po půlhodině a naděje jim svitla Světlíkovou proměněnou penaltou. Ale domácí žádné další komplikace nepřipustili a v 56. minutě zvýšili náskok opět Poláchem a vše pojistil střídající Zámorský čtvrt hodiny před koncem.

Branky: 3. a 56. Polách, 16. D. Červenka, 26. O. Červenka, 76. Zámorský 33. z pen. Světlík. Rozhodčí: Volek, 100 diváků. Luhačovice: Kořenek Jakub Červenka D., Coufalík, Červenka O., Kalus, Polách, Pešek, Kořenek Jan, Talaš, Liška, Heger. Střídali: Bernátek, Zámorský, Indra. Bystřice p. H.: Trochta Klimek, Habanec, Tureček, Světlík, Zapletal, Ondroušek, Kušík, Krajcar, Sadil, Šindelek. Střídali: Pálka, Hradil, Machala.

HOLEŠOV - PROVODOV 4:0 (1:0)

Hned v úvodu zápasu mohli jít do vedení domácí, ale Bačík centr Olši minul. Vzápětí minul bránu Janalíka hostující Velev. Poté už holešovský celek převzal iniciativu na hřišti, jeho převahu korunoval po kombinaci Olša Křenek posledně jmenovaný 1:0. Radost domácích byla ještě větší v 53. minutě, kdy výborně hrající Křenek po úniku z půlky hřiště zvýšil na 2:0. O chvíli později pronikl do vápna Očadlík, jeho střela orazítkovala spojnici Máčalovy branky. V 72. minutě se situace opakovala, když postupoval na branku Provodova Křenek a nastřelil břevno. Následně zabránil gólu Janalík, když chytl střelu ze šesti metrů. V závěru utkání po vysunutí Machálka postupoval na Máčalu Pumprla a brankáři Provodova nedal šanci. Ta samá situace se opakovala za dvě minuty, když opět Pumrpla se ocitl před brankářem Máčalou, který ho zastavil za cenu faulu, ale míč se dostal k volně stojícímu Machálkovi 4:0.

Branky: 31. a 53. Křenek, 89. Pumprla, 90. Machálek. Rozhodčí: Vacula, 250 diváků. Holešov: Janalík Matulík, Bačík, Charuza, Roubalík, Olša, Chudárek, Očadlík, Sumec, Křenek, Marek. Střídali: Machálek, Pumprla, Lomaka. Provodov: Máčala Beňo, Zakopal, Novák P., Urbánek, Laciga, Chalupa, Hnilo, Gargulák, Velev, Ulman. Střídali: Hellebrand, Slončík, Malaník.

MORKOVICE - ROŽNOV P. R. 3:0 (0:0)

Na straně domácích byla z počátku viditelná nervozita, což se projevilo ve dvou hrubkách obrany v 5. minutě M. Maléř ve vyložené šanci netrefil míč a po čtvrthodině hry M. Zetocha bránu. Morkovičtí o sobě dali vědět až po dvaceti minutách, v dobré pozici si Oplt ale nezpracoval míč a bylo po šanci. Pak se až do 60. minuty hrálo mezi vápny bez vážnějšího ohrožení branky. V 62. minutě pěknou akci Horáka se Škrdlíkem zakončil Oplt 1:0. Rožnovští od tohoto okamžiku přidali v tempu a brankář Jarka musel řešit nejednu složitou situaci. V závěru se domácím podařilo zužitkovat dva brejky, které zakončili v 85. minutě Bombicz a o chvíli později Šimoňuk. Konečný výsledek je pro hosty až příliš krutý.

Branky: 62. Oplt, 85. Bombicz, 87. Šimoňuk. Rozhodčí: Dunda, 200 diváků. Morkovice: Jarka - Šimoňuk, Smažinka, Svoboda, Chalupa, Kapounek, Škrdlík, Drápal, Oplt, Bombicz, Horák. Střídali: Rozsypal, Majda. Rožnov p. R.: Michut Žitnik, Bolf, Zetocha F., Bolcek, Zetocha M., Fuksa, Karban, Náměstek, Šimek, Maléř M. Střídali: Rezdar, Maléř L.

FRYŠTÁK - CHROPYNĚ 1:2 (1:0)

V první půli byla hra obou mužstev poznamenána řadou nepřesností, a tak pěkných fotbalových momentů moc k vidění nebylo. V 9. minutě nebezpečně vystřelil hostující Paciorek, ale míč šel vedle brány. Po čtvrthodině hry poslal Křenek do šance Laholu, ale ten přehodil gólmana i jeho bránu a o tři minuty později ani střela Valáška nenašla cestu do sítě. Až ve 38. minutě si na centr Valáška naběhl Křenek a dal úvodní branku. Po změně stran se obraz hry radikálně změnil. Od začátku byli herně lepší a pohyblivější Chropyňští a dvakrát měli možnost vyrovnat náskok. To se povedlo až Vojtáškovi v 55. minutě. Hosté i v dalším průběhu diktovali hru, ale střelecky se prosadili Kutňákem, který dal vítěznou branku v poslední minutě.

Branky: 38. Křenek T. 55. Vojtášek, 90. Kutňák. Rozhodčí: Mikulášek, 150 diváků. Fryšták: Mikel Kolář, Bednařík, Skalička, Křenek, Krhutek, Valášek, Troják, Chudý, Lahola, Dvořák. Střídali: Petráš, Hřebačka, Bureš. Chropyně: Večeřa Vojtášek, Gajdošík, Kutňák, Urubek, Vaňhara, Paciorek, Prešnajder, Panáček, Hrabal, Stratil L. Střídali: Štěpánek, Stratil D.

BORŠICE - VIGANTICE 2:1 (0:0)

V první půli byli pány na hrací ploše Boršičtí, ale z řady šancí se nedokázali prosadit proti výbornému Slovákovi v bráně. Dvakrát z počátku zahrozil střelami Kaspřák, největší šanci první půle spálil aktivní Ohnutek, který z malého vápna branku minul. Po půlhodině hry Kaspřákův trestný kop jen těsně minul Slovákovu branku. Po přestávce začaly Vigantice vystrkovat růžky a Řepka postupoval sám na Remeše, ale bránu přestřelil. V 67. minutě už byli hosté úspěšnější a po rohovém kopu míč propadl k nehlídanému Mydlovi, pro něhož nebyl problém poslat míč do sítě. Boršičtí v dalším průběhu přeřadili na vyšší rychlost a Ohnutek z trestného kopu jen těsně minul branku Vigantic. Vše si ale vynahradil v 73. minutě, kdy dokázal překonat brankáře Slováka. O deset minut později si na rohový kop nejlépe naskočil Ohnutek a zajistil domácím vítězství.

Branky: 73. a 83. Ohnutek 67. Mydlo. Rozhodčí: Houšť, 250 diváků. Boršice: Remeš Brzica, Večeřa, Kaspřák, Ohnutek, Kopčil, Filipský, Dufek, Brázdil, Vlček, Hromada. Střídal: Šustr. Vigantice: Slovák Vašek, Řepka, Matůš, Kožušník, Bolcek, Štreit, Vičan, Mydlo, Kučera, Macíček. Střídali: Křiva, Uribe.

1. Holešov 16 12 2 1 1 40:15 41

2. FK Vsetín 16 12 0 1 3 44:17 37

3. Boršice 17 10 3 0 4 31:22 36

4. Rožnov p. R. 17 9 1 1 6 32:20 30

5. Morkovice 16 7 3 2 4 33:21 29

6. Provodov 16 7 2 1 6 40:32 26

7. Fryšták 16 6 1 2 7 29:28 22

8. Bystřice p. H. 16 5 2 3 6 23:23 22