Košút rozhodl utkání, Slovácko si z Ostravy veze 3 body

Ostrava /FOTOGALERIE/ – Krize fotbalistů Ostravy je stále výraznější, bez potrestaného útočníka Václava Svěrkoše Baník v osmém kole nejvyšší soutěže doma podlehl Slovácku 0:1. O jeho první ligové výhře na Bazalech rozhodl osm minut před koncem Tomáš Košút.

24.9.2011

FC Baník Ostrava – 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)Foto: Petr Kotala

Ostrava v domácím postředí prohrála šestý zápas v řadě, už 453 minut nedala gól a stává se horkým adeptem na sestup. Slovácko popáté za sebou neprohrálo.

Stalo se letošní ostravskou tradicí, že minimálně jednu vyloženou šanci soupeři Baník nabídne sám. Potvrdila to hned druhá minuta, v níž po špatně zahraném ofsajdsystému běžel sám na domácího gólmana Pavelka, ale při střele dal míči opačnou faleš a Bazaly si oddechly.

Akutní potřeba bodovat na domácích visela jako závaží. Ostrava znovu dřela, ale už v předfinální fázi z její snahy čišela nervozita a svázanost. Do zakončení domácí dotáhli rychlý kontr v 12. minutě, Ferenčík však ze slibné pozice branku neohrozil.

Slovácko sice v mezihře soupeře výrazně nepřevyšovalo, ale větší sehranost v ofenzivě byla cítit. Hosté byli nebezpečnější. Došek se v 18. minutě šikovně prosmýkl středem vápna a tentokrát Baník zachránila tyč.

Domácí pak zdálky vystrašil Ondřejka jedovatou střelou těsně vedle a v poslední minutě poločasu vytáhl bravurní zákrok gólman Pietrzkiewicz, jenž se vrhl pod nohy osamocenému Ondřejkovi a zabránil skoro jistému gólu.

I po pauze byl polský gólman vidět. Převaha hostů vzrostla, Daníček z brejku netrefil branku a tyčku lízla i Ondřejkova tečovaná rána, po níž se Pietrzkiewicz už jen bezradně díval. Vzápětí se ale ostravský brankář vyznamenal, když po signálu Slovácka reflexivně vyrazil další tečovanou střelu z malého vápna.

Baník byl bezzubý. Krautův trestný kop měl však v 75. minutě gólové parametry a vyznamenal se i hostující brankář Filipko. Osm minut před koncem pak zhatil domácí naděje Košút, který v situaci zavánějící ofsajdem v pádu nohou usměrnil do sítě centr a postaral se o první vítězství Slovácka na Bazalech v prvoligové historii.

FC Baník Ostrava – 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)

Branka: 82. Košút. Rozhodčí: Příhoda – Chytil, Gallo. ŽK: Kraut, Ferenčík – Daníček. Diváci: 4357.

Ostrava: Pietrzkiewicz – Zawada, Marek, Vomáčka, Cverna – Droppa, Lukeš – Poliaček, Kraut, Malcharek (46. Badaljan) – Ferenčík (79. Greguš). Trenér: Malura.
Slovácko: Filipko – Reinberk, Trousil, Košút, Kubáň – Daníček, Kordula – Pavelka, Valenta (88. Mezlík), Jeleček (34. Ondřejka, 90. Lukáš) – Došek. Trenér: Soukup.

Autor: ČTK

24.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Uherskohradišťská nemocnice. Ilustrační foto.
20

Už žádné čekání. Zjistěte si, kolik je v nemocnici pacientů

Dětství našich babiček připomíná muzeum hraček

FOTOGALERIE / Vyhozený kočárek na dvoře jedné kamarádky určený do sběru. Ten vzbudil před časem lítost u Andrey Miklasové z Hulína, slovo dalo slovo a kočárek záhy změnil majitelku. Nyní sympatickou maminku ročního chlapečka vyhledávají lidé z různých koutů naší země.

AUTOMIX.CZ

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, terakotovou armádu i řadu hvězd

Především záplavu pestrobarevných květů vrcholícího léta nabízí letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc.

Ve Starém Městě se na tenisové exhibici představí i wimbledonský vítěz

Benefiční tenisový turnaj za účasti vysloužilých českých profesionálních tenistů se uskuteční v sobotu 19. srpna od 13 hodin ve Sport parku Rybníček ve Starém Městě. Fanoušci se můžou těšit třeba i na wimbledonského vítěze.