15.10.2008

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Základní třída skupina A

OSTROŽSKÁ NOVÁ VES B - PODOLÍ 3:0 (1:0)

Na nepříliš kvalitním terénu první poločas mnoho hezkého fotbalu nepřinesl. Domácím se nedařilo a nebezpečnější tak bylo Podolí, které si vytvořilo několik nebezpečných šancí. Ke konci prvního poločasu už se na to zřejmě nemohl dívat domácí Vařecha a parádní střelou otevřel účet zápasu – 1:0. Do druhého poločasu nastoupili domácí s cílem dát co nejrychleji druhý gól. Hodně k tomu pomohlo i povedené střídání, když se trefili Hábl i Hlůšek, kteří tak potvrdili sílu novoveské lavičky.

Branky: Vařecha, Hábl, Hlůšek. Diváci: 100. O. N. Ves B: Boček - M. Jurásek, Chmelař, Franěk, Silnica - Čápek, Zumr (46. Hábl), D. Jurásek, Vařecha - Štěrba (80. Štefaník), Lahodný (65. Hlůšek).

STŘÍBRNICE - JANKOVICE 1:2 (1:1)

Utkání bylo od začátku zcela vyrovnané, od domácích se ale opět odvrátilo štěstí, když si zápas prohráli sami kvůli vlastní a druhé skoro vlastní brance.

Branky: Balíček - Šilc, vlastní. Stříbrnice: Chripák - F. Polášek, Balíček, T. Buchtík, Šustek - Zmrhal, Bruštík, L. Vaculík, Sabo (55. D. Polášek) - P. Kovařík, P. Moulík (70. M. Šuranský). Jankovice: Balíček - Zapletal, Stuchlík, Bartoň, Mach - Silný, Janáček, Bilíček, Puk - Šilc, Němec. Na střídání: Zich, Bartošek, Brázdil, Kiseliovas.

TOPOLNÁ - BABICE 1:3 (0:1)

V prvním poločase byla hra vyrovnaná, šance se střídaly na obou stranách. Gólově se však prosadil pouze hostující Stojaník, který po půlhodině hry poslal svůj tým do vedení. Po změně stran domácím začaly docházet síly a Babice převzaly nad utkání kontrolu. Výsledkem toho byly další dva góly v síti domácích, kteří už pouze tři minuty před koncem kosmeticky upravili výsledek.

Branky: 87. Gajdošík - 30. Stojaník, 68. Smělík, 75. Forró. Topolná: Stašek - Huňka, L. Mikulka, Ostrožík, Doležal - M. Foltýn, P. Foltýn, Blaho, Plšek (Bouchal) - J. Foltýn (Mašlan), Gajdošík. Babice: Hájek - Maňásek, M. Litoš, M. Lahola, Macháček - Poisel, Smělík, Říha, Věrný - Forró, Stojaník. Střídali: F. Litoš, Tomaštík, Morava.

BŘEZOVÁ B - BÍLOVICE B 2:4 (1:3)

Oba týmy vstoupily do utkání aktivně, ovšem zatímco domácí ohrožovali bránu hostí jen sporadicky, na druhé straně spálil velkou šanci Tomeček. To jej však nemuselo mrzet, neboť o chvíli později proměnil penaltu za ruku T. Janků. Domácí inkasovaná branka neprobrala a Bílovice tak postupně navýšily svůj náskok až na hrozivých 0:3. Těsně před přestávkou ale P. Čaňo pohotovou dorážkou snížil. Druhý poločas hráli domácí o poznání lépe než první, jenže byli na štíru s koncovkou. Střelecky disponovaní hosté jim tak opět utekli na rozdíl tří branek, čtvrt hodiny před koncem domácí už pouze upravili konečný stav na 2:4.

Branky: 38. a 76. P. Čaňo - 29. z pen. J. Tomeček, 34. A. Dostálek, 35. Blaha, 68. Ondrůšek. Rozhodčí: Melichárek. ŽK: P. Čaňo, D. Čaňo - Blaha, Knot, Bartoš. Diváci: 70. Březová B: Majer - M. Kubiš - T. Janků (60. Ondřejka), Z. Kubiš, O. Janků - Miškář, Provodovský, D. Čaňo - P. Čaňo - Zetík (75. Šimek), M. Janků. Trenér: J. Janků. Bílovice B: Konečný - R. Pospíšil, Brázdil, Bartoš (86. Stašek), J. Tomeček - Knot, Vařák, A. Dostálek, Janků (90. T. Tomeček) - Ondrůšek, Blaha (70. M. Dostálek). Trenér: J. Posípíšil.

MEDLOVICE - UH. OSTROH B 0:1 (0:1)

Jedinou branku utkání vstřelil ve 29. minutě po hrubé chybě domácích ostrožský Novotný. Medlovice ve druhém poločase zlepšily kombinaci a vypracovaly si dvě tutové šance, jenže Kolaja ani R. Elis je nedokázal přetavit ve vyrovnání.

Branka: 29. Novotný. Medlovice: Šilhavík - P. Elis, Chludil, Kolaja, Dvouletý, Sklenka, Gottwald, Stejskal (70. R. Elis), Panáček, Ryška (50. Berka), Bartoněk.

JALUBÍ B - TUČAPY 1:4 (0:1)

Ve vyrovnaném prvním poločase rozvlnili síť pouze hosté a položili tak základ ke svému vítězství. Po změně stran už měli hosté jasně navrch a bez problémů si zajistili další tři body.

Branky: Racek - P. Spišiak 2, Gola, Machynka. Jalubí B: V. Najbrt - L. Horák, Racek, Michal Zapletal, Chvíla - Slavík, P. Horák, Doseděl, Marek Zapletal - M. Dobiáš, Hanáček. Střídali: Gajdorus, A. Dobiáš. Tučapy: Hlaváček - Zapletal, Šmit (70. Šoustek), L. Hrančík, Patrik Spišiak - Malina, Machynka, P. Hrančík, Pavel Spišiak - Kovář (65. Pochylý), Gola (75. Šesták).

ČÁSTKOV - TUPESY B 7:2 (2:1)

V prvním poločase hosté ještě stačili s domácími držet krok, po přestávce ale odpadli a nakonec museli spolknout sedm hořkých pilulek.

Branky: Jakšík 4, Doležel, Tureček, Gajdůšek - Hruška, Bureš. Částkov: Soukup - Bílý, M. Kubíček (75. Obdržálek), Flekač (80. Křižka), Pospíšil, P. Kubíček, Kročil, Jakšík (85. Skovajsa), Tureček, Doležel, Gajdůšek. Tupesy B: B. Polášek - Molek, Hanáček, Albrecht, J. Polášek, Kubíček, F. Mikula Hvožďa, Bureš, Hruška.

Základní třída skupina B

SUCHÁ LOZ - BORŠICE U BL. 4:2 (1:1)

Domácí si hned na začátku vytvořili několik vyložených šancí, do vedení šli ale až ve 21. minutě, kdy Mahdal hlavou nechytatelně tečoval míč za záda bezmocného Humpuly. Po obdržené brance hosté začali lépe kombinovat a deset minut před přestávkou Kusenda vyrovnal. Ve druhém poločase už ovšem ovládli hru favorizovaní Sucholozští, kteří svému soupeři postupně utekli až na 4:1 a výhru už v pohodě uhájili.

Branky: 21. P. Mahdal, 56. Chovanec, 64. Bujáček, 80. M. Gazdík - 35. a 85. R. Kusenda. Rozhodčí: Zámečník. Diváci: 50. Suchá Loz: R. Mahdal - Staroba, Velecký, Hloušek (80. Jakub Mahdal), Chovanec - R. Bradáč, M. Gazdík, Jan Mahdal, Tomanec - Bujáček, P. Mahdal (70. Vítek). Trenér: J. Janík. Boršice u Bl. B: Humpula - Dufka, Halík, P. Kusenda, Bartoš - Motyčka, R. Kusenda, Mlčůch, Galuška - Ondra, Šuránek.

VLČNOV - KRHOV 8:0 (3:0)

Už ve 12. minutě domácí vedli po brejku Tomaly, střele Podškubky a penaltě Slováka 3:0 a to určilo ráz celého utkání. Do konce poločasu se hrálo na polovině Krhova, ale na skóre se už nic nezměnilo. Ve druhém poločase domácí přidali na přesnosti i rychlosti kombinace a nastříleli ještě dalších pět branek.

Branky: 46. a 56. K. Tomala, 7. J. Tomala, 8. Podškubka, 12. z pen. Slovák, 53. Kašpařík, 79. Chmelina, 87. Palinek. Vlčnov: Janča - Palinek, Slovák, P. Zemek, Křapa, Podškubka, P. Zemek st., Kašpařík, J. Tomala, Mikulinec, K. Tomala. Střídali: Hlaváček, Chmelina, J. Janča. Trenér: I. Šimčík. Krhov: T. Hanke - A. Hodulík, M. Hanke, Valter, Hrnčíř, J. Hodulík, Kala, Martinek, Pyszko, Šopík, Švorčík. Střídali: Lisoněk, Fagulec, Rudolf. Trenér: V. Šašinka.

STARÝ HROZENKOV - PŘEČKOVICE 2:1 (1:1)

Hosté se ujali vedení již ve 4. minutě, kdy Ambroz proměnil penaltu. Pak si Hrozenkov vytvořil převahu, zlobila ho však nepřesná koncovka, přesto ve 44. minutě z přímého kopu vyrovnal Kročil. I po změně stran se domácí tlačili do útoku a v 78. se zaslouženě radovali z druhé branky – hlavou po závaru v šestnáctce skóroval Blaho.

Branky: 44. Kročil, 78. Blaho - 4. z pen. Ambroz. Diváci: 50. ŽK: Blaho, Janků, Lupták, Hodulík - Pešek, Nevěřil. St. Hrozenkov: Bilčík - Orság, Kročil, Keňo, Husařík (70. Babrnák) - Vaculík, Hodulík, Blaho, Lebánek - Lupták, Janků (65. Michalec). Přečkovice: Kročil - Nevěřil, Pešek, Dolina, Sviták - Hodál, Gottfried, Daněk, Vodička - Ambroz, Dostál.

ŽÍTKOVÁ - KOMŇA 1:1 (1:0)

První poločas přinesl útočný fotbal plný šancí na obou stranách. Mírnou převahu přetavili domácí ve vedení, když se krásně do šibenice trefil Chupáč. Poté mohl z brejku kontrovat Prchlík, ale Mojžíšek v bráně domácích byl proti. Ve druhém poločase padla na hřiště i do hlav některých hráčů Komně hustá mlha. Žítková se soustředila na obranu a hosté, snažící se o zteč domácí brány, se začali uchylovat k tvrdým a nesmyslným faulům. V závěru zápasu však domácí obrana nedokázala odkopnout míč do bezpečí, čehož využil Glajch, který rozhodl o dělbě bodů.

Branky: Chupáč - Glajch. Rozhodčí: Strapina. Diváci: 45. Žítková: Mojžíšek - Repa, F. Guga, Krovina, M. Hargaš - R. Hargaš, Brostík, Lukáš (64. Horvát), Hodulík - Chupáč (76. Brázda), Jurica (26. Čekan). Komňa: Urbánek - Šašinka, Pollack (26. Špíšek), Králík, Kubiš - Staník, Kříž, Navrátil, Glajch - Prchlík, Velecký (89. Vaverka).

PODOLÍ B - ZÁHOROVICE 0:5 (0:3)

Domácí se od začátku nemohli dostat za polovinu hřiště a hosté po několika pěkných akcích vedli 2:0. Jedinou šanci domácích měl Potomák, místo tvrdé střely ale zvolil technickou a nechal tak vyniknout hostujícího gólmana. Vzápětí navíc hosté potrestali další chybu v obraně domácích a do kabin se tak šlo za stavu 0:3. Po přestávce se hra domácích zlepšila, ale ke gólovému úspěchu to nevedlo. Naopak v pohodě hrající hosté přidali další dva góly.

Branky: Michalčík 2, Surý, Šabršula, Plesnil. Podolí B: Tyl - Haluza, J. Kadlčík (55. Snopek), Rathouszký (70. Vaculík), S. Podškubka, Mi. Kryštof, Křivák, M. Stauber, Ma. Kryštof, Potomák (45. M. Podškubka), J. Kryštof. Záhorovice: Andrák - Šust, Přerovský, Polanský, Gřunděl, Klesnil, Surý, Michalčík, Tlach, Šabršula, Jál. Střídali: Dvořák, Ondrušík, Hamšík.

RUDICE - STRÁNÍ B 1:1 (1:0)

Domácí začali výborně, Lux sice svou první šanci neproměnil, o chvíli později se však už nemýlil a poslal svůj tým do vedení. Ve druhé půli mohli domácí svůj náskok znásobit, jenže Bartoš tutovky Jahody s Vyoralem fantasticky vyškrábl. Závěrečná čtvrthodina pak patřila hostům, kteří nakonec z penalty vyrovnali na konečných 1:1.

Branky: 5. Lux - 85. z pen. P. Zderčík. Rudice: Bažela - Kratěna, Jahoda, P. Gavenda (70. R. Gavenda), Kubáň, Houba, Rubík, Priessnitz (75. Procházka), Vyoral (80. Sviták), Jurásek, Lux. Strání B: Bartoš - Zámečník, Smetana, Tinka, Haloda, Janovský, R. Zderčík, J. Zderčík, Popelka, Houšť, P. Zderčík.

15.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Branka bude otevřená ve všední dny.

Lidem ze Štěpnic zkrátí cestu do nemocnice ve všední dny branka

Lidé se mohli při komentované prohlídce dozvědět, jak se knížka Broučci z pohledu výtvarného umění vyvíjela.
16

Karafiátovi Broučci stále oslovují a přitahují čtenáře všech generací

Kunovice jsou investičně atraktivním regionem

Ocenění Investičně atraktivní region v regionálním kole a druhé místo ve stejné kategorii v celostátním si v minulých dnech odneslo město Kunovice. Porotu zaujala efektivní kombinace investic do rozvoje podnikatelského prostředí, otevřenost radnice vůči názorům podnikatelů a rozsáhlá připravenost infrastruktury, včetně úspěšného provozování podnikatelského inkubátoru.

Na most přes Holomňu jen na vlastní nebezpečí

Z důvodu zhoršujícího se stavu mostu přes Holomňu poblíž soutoku s Olšavou u Drslavic umístilo vedení obce z obou stran cedule zákaz vjezdu a vstupu pouze na vlastní nebezpečí. Lidé by měli v těchto místech dbát zvýšené opatrnosti, děti samotné na most rozhodně nepouštět.

Nejdelší rybu na nočních rybářských závodech ulovila Jarmila Sedláčková

V sobotu, v den svátku sv. Petra, patrona rybářů, se uskutečnil u Konventního rybníka a mokřadu Žabince před velehradskou bazilikou 15. ročník nočních závodů v lovu ryb.