III. třída: Hattrick za 15 minut. Lošťák hraje vlastní ligu

Region – Ten borec si už zřejmě hraje vlastní soutěž. Kanonýr Hvozdné Luděk Lošťák o víkendové III. třídě skupiny A proti Mysločovicím opět řádil. Tentokrát se utrhl hned ze začátku a po patnácti minutách měl tři gólové zářezy. Velká radost panovala také v Březůvkách, které poprvé v sezoně vyhrály, když otočily duel ve Štípě.

3.10.2012

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Dostál

HALENKOVICE – VŠEMINA 3:2 (2:0)

Po první desetiminutovce Halenkovice opustily oboustranně oťukávací taktiku a začaly nátlakovou hrou více zaměstnávat soupeřovu obranu. Tato taktika slavila úspěch již v 15. minutě, kdy domácí záložník Kníchal poslal střelu ze střední vzdálenosti pod břevno. Tlak domácích neutuchal, a přestože v 19. minutě Sudolský neproměnil stoprocentní šanci, když jeho střelu brankář hostů instinktivně vykryl, nakonec stejný hráč akci přece jen zakončil pohotovou hlavičkou. I přes několik slibných šancí se už výsledek do přestávky nezměnil.

Obraz hry však dostal jinou podobu a Všemina prvních deset minut odehrála na polovině Halenkovic. Především kvůli svým nepřesnostem a důsledné obraně domácích svůj tlak nevyužila ke změně skóre. Naopak ojedinělou šanci využily po hodině hry Halenkovice. Sudolského krásná střela z levé strany vápna skončila v pravém horním růžku – 3:0.

Akce to byla ale opravdu ojedinělá, neboť již v další minutě hosté svůj tlak přece jen zužitkovali, když Polách po standardní situaci hlavou snížil na 3:1. Když hostující Antonín Burša v 84. minutě proměnil penaltu za faul domácího Abraháma, měli domácí o perný závěr zápasu postaráno. Nakonec však těsné vedení uhájili.

Branky: Sudolský J. 2, Kníchal M. – Polách J., Burša M. Rozhodčí: Střelec, 80 diváků.

Halenkovice: Marholt D. – Kadlčák, Sudolský, Režný M., Režný T., Kníchal, Kašpar, Stuchlík, Gabrhelík, Vlachynský, Fojtík. Střídali: Abrahám, Liška.

Všemina: Chovanec – Ježík, Vala, Polách, Mikšík, Burša, Holík, Železník, Burša, Karlík, Kordula, Gajdošík, Martinů.

ŠTÍPA – BŘEZŮVKY 1:3 (1:0)

Ve vyrovnaném prvním poločase se střídaly šance na obou stranách, ale gólově se prosadila jen Štípa z dorážky v nepřehledné situaci Voráčem. Po přestávce se začaly více osmělovat Březůvky a po čtvrt hodině bylo vyrovnáno. Po následném trestném kopu se hosté dostali do vedení a v závěru utkání své vítězství ještě potvrdili třetí brankou. Březůvky tak poprvé v sezoně vyhrály.

Branky: Voráč – Mikel 2, Kozmík. Rozhodčí: Kop. Štípa: Kolář D. – Holík Rad., Šarman, Doležel, Šebík, Košák, Silný, Voráč, Štěpaník, Krajča, Holík Rom.

KOMÁROV – BŘEZOVÁ 2:1 (1:0)

Souboj o čelo tabulky pro Komárov nezačal dobře a v 17. minutě kopala Březová podle domácích po sporném zákroku penaltu, kterou ovšem gólman Komárova Novotný chytil. Jeho spoluhráč Tomek pak ve 23. minutě otevřel proměněným trestným kopem skóre. Po pauze Březová vyrovnala, když si po rohu domácí hráč srazil míč do vlastní branky. V závěrečné čtvrthodině domácím po autu u šestnáctky hostů proletěl míč až k Michalovi Beranovi, který nezaváhal – 2:1. Březová mohla ještě vyrovnat, ale domácí zachránila tyč.

Branky: 23. Tomek, 76. Beran – 61. vlastní. Rozhodčí: Korch, 70 diváků.

Komárov: Novotný – Laciga, Hrabec, Zelinka, Hloch – Šerý (60. Mikel) Tomek, Bača, Kubík (90. Tetur) – Beran, Velísek (74. Kurzer).

MLADCOVÁ B – POHOŘELICE 2:1 (1:0)

Domácí mužstvo podruhé za sebou v domácím zápase zachraňovalo tři body až v závěru. Přitom v prvním poločase hosty jasně přehrálo a jen nepřesná koncovka je připravila o výraznější vedení. Po střelách J. Černého chytil Láník hlavičku Zbořila, ve 28. minutě pak po průniku Sovjáka trefil Zbořil z brankové čáry pouze tyč. Ujala se tedy až střela M. Černého z hranice šestnáctky. Ještě před přestávkou mohli z ojedinělé šance hosté vyrovnat, ale Ruszelák míč netrefil.

Po přestávce hosté vyrovnali hru a záhy i skóre. Nejprve sice hlavičkoval po rohovém kopu osamocený Karlík vedle, ale chvíli nato po závaru před brankou dorazil míč do sítě Vendolský. Pohořelice se pak dostaly do tlaku a domácí při šancích Marholta a Ruszeláka podržel gólman Ondráš. Mladcovští se postupně přece jen vzpamatovali, ale kanonýr Zbořil neměl den, v největší šanci po rohovém kopu trefil z voleje jen břevno. Nakonec se domácím vyplatily změny v sestavě, když po autovém vhazování přiťukl hlavou míč střídající Fröhlich Zbořilovi a jeho přihrávku tečoval do sítě Sovják.

Branky: 41. M. Černý, 86. Sovják – 53. Vendolský. Rozhodčí: Frajt.

Mladcová B: Ondráš – O. Struška, Sedláček, O. Skovajsa, Gurský – Sovják, Luňák (84. Fröhlich), J. Černý, Vals (75. Kattauer) – Zbořil, M. Černý (62. J. Novák).

Pohořelice: Láník – Ruszelák, Karlík, Strakoš, Bartůněk, Sychra, Máca, Trčka, Vendolský, Pleca, Marholt.

PŘÍLUKY B – FRYŠTÁK B 2:4 (0:2)

Fryšták poprvé udeřil v 11. minutě Ševčíkem a o chvíli později po chybě Zahradnického zvýšil Holomek. V prvním poločase měl dobrou šanci Šuta, který nabíhal na ostrou přihrávku z levé strany. Míč mu však těsně před nohou skočil, a tak ho netrefil přesně a minul bránu.

Druhý poločas taky nezačal nejlépe pro Příluky. Zahradnický nejprve přestřelil branku z malého vápna, kam nečekaně míč propadl přes obranu hostů. V 55. minutě Příluky už prohrávaly gólem Velikovského – 0:3. Příluky se však nevzdávaly a začaly nepříjemně Fryšták tlačit. Po standardní situaci z pravého rohu velkého vápna míč sice skončil v brance hostů, Frolkovi však branka nebyla uznána za faul na brankáře.

Na 1:3 tak snížil až v 65. minutě Polanský. A o osm minut později skóroval podruhé – 2:3. Tlak na Fryšták rostl a Příluky měly šance na vyrovnání. V 85. minutě ale pohřbil jejich naděje Ševčík.

Branky: Polanský, Mezírka – Ševčík 2, Holomek, Velikovský. Rozhodčí: Vyoral.

Příluky B: Metela – Ratajský, Polanský, Janků L., Krumpolc – Zahradnický, Blažek, Šuta, Bittner – Ondroušek, Mezírka. Střídali: Frolek R., Pokorný T.

TEČOVICE B – LHOTA U MAL. 1:3 (1:0)

Tečovice promarnily šanci odpoutat se ze dna tabulky, když po převaze v prvním poločase nedokázaly proměnit hned několik příležitostí. A tak do vedení šly až po akci Ševčíka, který se po uvolnění ve vápně dostal sám před Hrubého. Ten jeho střelu srazil, ale ve snaze ji dostat pod kontrolu si míč vzápětí srazil sám do vlastní sítě.

Hosté zahrozili pouze z brejků. Těsně před koncem poločasu Piňos v dobré pozici po rohu minul. Ve druhém poločase hosté vyrovnali, když Ondra využil uklouznutí Křena po míči a nedůrazný odkop Ševčíka. Sám před Kristkem se nemýlil a vyrovnal – 1:1. Nedlouho poté přišel trest, když se po přesném pasu po samostatné akci prosadil Gajdůšek – 1:2.

Domácí ve snaze zvrátit skóre na svou stranu přitlačili, ale ani Kostka, Paštěka a Družbík šance nevyužili. Po další hrubé chybě středu obrany domácích přidal branku Libor Brázda a hosté vedli 1:3. Do konce utkání si hosté i přes snahu Tečovic vítězství pohlídali a jejich mizerie pokračuje i nadále.

Branky: Vlastní – Ondra, Gajdůšek, Brázda. Rozhodčí: Mikoška –Kozel (laik domácí), Vyoral (laik hosté), 75 diváků.

Tečovice B: Kristek S. – Mrázek, Křen, Polomík, Koplík, Kostka, Družbík, Ševčík, Kristek R., Paštěka, Piňos. Střídali: Řiháček T., Poulíček a Soják L. Trenér: Soják R., Vedoucí mužstva: Kozel.

Lhota u Malenovic: Hrubý – Brázda Lukáš, Ondra, Nemečkay, Vávra, Gajdůšek, Strojil, Bořuta, Mikoška, Brázda Libor, Pavlovský. Střídali Válek, Mihál, Prokop. Trenér: Prokop Petr, Vedoucí mužstva: Vidrman.

HVOZDNÁ – MYSLOČOVICE 6:1 (4:0)

Kanonýr Luděk Lošťák opět řádil. A vzal za to pěkně od začátku, kdy hattrickem v prvních patnácti minutách zaskočil Mysločovice. Navíc se podílel i na poločasové trefě, kdy přihrával Juříkovi. Přesto Mysločovice nic nevzdávaly a bojovaly i za nepříznivého stavu. Vytvořily si i nějaké náznaky šancí. Po přestávce přidal pátou trefu z trestného kopu Válek. Šestý gól měl „na svědomí" Juřík, který tečoval míč do sítě po jednom z centrů. Mysločovice snížily až pět minut před koncem Šídlem.

Branky: Lošťák 3, Juřík P. 2, Válek – Šídlo. Rozhodčí: Goňa.

Hvozdná: Elšík – Sovadina T, Chytrý, Sovadina M., Válek, Juřík R., Juřík P., Peňas, Košťák L. ml., Langr, Střídali: Říhák, Burger, Tomšů.

VLACHOVICE B – ROKYTNICE 0:4 (0:2)

Rokytnice neponechala ve Vlachovicích nic náhodě a proti tamní rezervě začala zostra. Ve 20. minutě skončila v síti střela z 25 metrů. O čtvrt hodiny později Rokytnice skórovala podruhé. Vlachovice se téměř k ničemu nedostaly. Naopak hosté prostřídali a hráči z lavičky přidali další dva góly. Nejprve Plášek byl na konci vyvedené akce na jeden dotek. Čtvrtou trefu zajistil M. Goňa.

Branky: Goňa A., Goňa M., Hamalčík P., Plášek. Rozhodčí: Frajt. Rokytnice: Baklík – Orgoník, Vaněk, Eliáš, Kovařík – Goňa T., Hamalčík, Both, Mikloš – Goňa A., Šuráň. Střídali: Goňa M., Plášek.

LUHAČOVICE B – POZLOVICE 4:2 (1:0)

Domácí po překvapivé výhře v Poteči chtěli naplno bodovat i v derby s Pozlovicemi. Hosté nastoupili v hodně omlazené sestavě, a již z počátku se dostali pod tlak. V 17. minutě se po rohovém kopu dostal k míči stoper Surý a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Domácí se snažili výšit, ale obrana hostů odolala celý poločas. Druhá půle byla divácky daleko atraktivnější. Do druhé půli nastoupil místo zraněného Zichy na křídlo Ševčík a tento tah domácí lavičky vyšel stoprocentně.

V 66. minutě se na pravé straně krásně uvolnil Ševčík, naservíroval míč do pokutového území na nohu Bartoše, který se nemýlil – 2:0. Za dalších pět minut se opět prosadil na pravé straně Ševčík a přihrál před prázdnou bránu Smištíkovi – 3:0. Nic nenasvědčovalo tomu, že by z utkání bylo ještě drama, ale opak byl pravdou.

Nejprve deset minut před koncem krásně prošel Adámek přes čtyři protihráče a prostřelil Kuchaře – 3:1. Pět minut před koncem prošel do pokutového území Vrba a lobem na zadní tyč snížil na 3:2. Hosté zahrávali v poslední minutě rohový kop, k míči se dostal Ševčík a odkopem na polovinu hřiště nalezl Smištíka, který postupoval sám na branku a uzavřel účet pohledného utkání na 4:2 pro domácí.

Branky: Surý, Smištík 2, Bartoš – Adámek, Vrba. Rozhodčí: Uhlár, 180 diváků.

Luhačovice B: Kuchař – Šenovský, Surý, Bartoš, Knot – Zicha (45. Ševčík), Červenka (75. Fojtů), Slezák (80. Hubáček), Pařízek – Smištík.

MIROŠOV – POTEČ 4:1 (1:0)

Fotbalisté Mirošova vyzvali v tabulce lépe postavenou Poteč ve velmi slepené sestavě. Hosté začali lépe, ale jistý brankář Procházka Mirošov podržel. A tak po krásné souhře tří hráčů otevřel skóre na druhé straně Svoboda. Po přestávce přidal navíc druhý gól J. Obadal.

Domácí se uklidnili a začali předvádět pěkný fotbal, který se divákům musel líbit. Když Andrýs krásnou střelou z 25 metrů do šibenice přidal třetí trefu, bylo o výsledku rozhodnuto. O chvíli později navíc přidal čtvrtý gól Rajznauer. Hosté našli recept na pozornou obranu i brankáře Procházku až šest minut před koncem.

Branky: Svoboda, Obadal J., Andrýs, Rajznauer – Smolek. Rozhodčí: Měrka.

Mirošov: D. Procházka – Prášil, Němeček, Řepka P., Strouhal, Pecl, Andrýs, Frys, Obadal J., Svoboda, Rajznauer. Střídal: Řepka J.

ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ B – BISKUPICE 0.3 (0:0)

Fotbalisté rezervy Štítné nad Vláří ještě v první půli drželi naděje na dobrý výsledek. Ovšem po přestávce hosté rozhodli dvěma góly T. Gajdůška a Krajči o svém vítězství.

Branky: Gajdůšek T. 2, Krajča. Rozhodčí: Ševčík.

PASEKY – NEDAŠOVA LHOTA 3:2 (1:1)

Paseky bez distancovaného Langra a zraněných Švacha s Reimitzem začaly utkání v solidním tempu a do 15. minuty si vytvořily dvě tutovky. Nájezd promarnil Jermakov a hlavou vedle ve vyložené šanci mířil Pagáč. Hosté spoléhali na důrazný styl hry, dobře postavený obranný blok a při každé příležitosti vyráželi k brejkům. Po jednom z nich kopala Lhota ve 23. minutě roh a ve skrumáži se prosadil Bartošák – 0:1. Poté se hra převážně odehrávala ve středu pole a šance se rodily velmi ztěžka.

Paseky vyrovnaly ve 44. minutě, kdy na dlouhý nákop Šafaříka naskočil Jermakov a hlavou prodloužil míč do svatyně hostí – 1:1. Druhá půle pomalu ještě ani nezačala a hosté se dostali opět do vedení. Z 22 metrů napřáhl levou nohou Vaněk J. a skóroval – 1:2. Paseky tento moment nesložil a poctivým výkonem se snažily výsledek zvrátit, když v 67. minutě Jermakov unikl po křídle, jeho prudkou ránu hostující brankář vyrazil jen před sebe a dobíhající novic v dresu Pasek Petr Mol vyrovnal – 2:2.

Ani jedno mužstvo se nechtělo spokojit s remízou a šance se střídaly na každé straně. U domácích neproměnil Gracl s Tunou, u hostí nedal Bartošák. Rozuzlení přišlo v 90. minutě. Do vápna se vřítil stoper Pagáč, který byl sražen ve vápně hostujícím hráčem a penaltu proměnil zkušený kapitán Tuna – 3:2.

Branky: 44. Jermakov, 67. Mol, 90. Tuna z pen. – 23. Bartošák, 47. Vaněk J. Rozhodří: Dvořák, 155 diváků.

Paseky: Mikulík – Šoula, Šafařík, Pagáč, Krčmář (70. Prokop) – Vicherek, Gracl, Novotný, Mol – Tuna, Jermakov (86. Sklenář). Trenér: Michal Hlavňovský.

NÁVOJNÁ – SLOPNÉ 7:2 (4:0)

Návojná chtěla navázat na svoji pěknou domácí sérii, kdy od začátku sezony doma neztratila ještě ani bod. Úvod se jí vůbec nevydařil a Slopné mělo možnost penalty, kterou ale neproměnilo. Návojnou to povzbudilo a od té doby se do hostů zakousli a předvedli snad nejlepší poločas této sezony. Po gólech Aleše Šenkeříka, Pavla Šánka, Josefa Řeháka a Václava Janáče vedli při odchodu v poločase do kabin 4:0. Hosté zažili strašidelný poločas, když se jim nedařilo vesměs nic.

Druhý poločas se ale nesl v úplně jiném duchu. Domácí ukolébáni vysokým vedením si zbytečně komplikovali život a kupili chybu za chybou, čehož hosté využili a vstřelili gól. Poté se konečně domácí aspoň trochu probudili a snažili se zas převzít kontrolu nad zápasem, v čemž Slopné pomohlo, když faulovali v pokutovém území a Pavlík z penalty zvýšil – 5:1. Hostům je nutno smeknout poklonu, když i za značně nepříznivého skóre nic nevzdávali a snažili se hrát až do konce. Za to byli odměněni ještě jednou vstřelenou brankou. Domácí taky hráli až do konce a podařilo se jim ještě rozvlnit síť, když se trefili podruhé v zápase Šenkeřík Aleš a Janáč Vašek.

Branky: Šenkeřík A. 2, Janáč 2, Pavlík, Řehák J., Šánek – Pařízek, Šustek. Rozhodčí: Liška, 150 diváků.

Návojná: Šenkeřík J. – Lorenc, Pavlík, Janáč, Vaněk Miroslav – Šánek, Řehák P., Macháč, Vaněk Martin – Řehák Josef, Šenkeřík Aleš. Střídali: Šenkeřík Marek, Řehák R., Řehák B.

ŠANOV – DRNOVICE 1:0 (1:0)

Šanov měl celý zápas převahu a více vyložených příležitostí. Drnovice hrozily z rychlých protiútoků. Už v první půli rozhodla krásná střela Bohumila Kročila asi z 20 metrů do horního růžku.

Branka: Kročil. Rozhodčí: Zikmund. Šanov: Gromský – Peléšek, Ščuglík J., Humpola, Ščuglík P., Kročil B., Kročil M., Chlebana,Tureček J. (Krajíček), Macík M.

Zazářil: Chce záchranu a po sezoně skončí

Březůvky – Roli kapitána a vůdce týmu do puntíku na hřišti ve Štípě splnil Marek Mikel. Záložník Březůvek v duelu o černého Petra dvěma góly po změně stran prakticky rozhodl o výhře svého týmu (3:1).

„Přestože jsme prohrávali, byli jsme po celý čas lepší. První gól jsem dal po rohu a následné skrumáži, druhý pak z přímáku kolem zdi," popsal rozhodující okamžiky zkušený podhrotový záložník, který v létě oslavil čtyřicátiny. Na podzim zatím v sedmi duelech dal tři branky.

„Měl jsem ještě další dvě šance na hattrick. Škoda, protože letošní sezona je mou poslední. Kluci mě sice ještě přemlouvali, ale teď si přečtou mé definitivní rozhodnutí," řekl neoblomně.

Coby i předseda klubu udělá vše pro to, aby se klub v soutěži zachránil. „Naším jediným cílem je záchrana. V opačném případě by zřejmě řada kluků také s fotbalem skončila. Věřím, že se nám podaří udržet," dodal odhodlaně Marek Mikel. (mb)

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU

Autor: Redakce

3.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

Na vernisáží šestice fotografů ze Slovácka mapujících tradici a krajinu regionu byly v komunitní kavárně Cafe 21 k vidění také snímky procesí či Děvčátka z Velkého Lopeníka, oblíbená fotka jejího autora Martina Štechera.
7

Vernisáž odkryla pohled na Slovácko skrz objektiv fotografů

Mladíka srazil vůz v ulici Neradice v Uherském Brodě.

Policie hledá svědky srážky mladíka s osobním vozem v Uherském Brodě

Uzavírka ulice Nádražní v Újezdci potrvá do října

Kvůli rekonstrukci, která začala 9. srpna, bude ulice Nádražní v Újezdci u Luhačovic až do 2. října uzavřena. Práce zahrnují poklad nového povrchu silnice, opravu chodníků a přeložení veřejného osvětlení.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Absolutním vítězem TOP Víno Slovácka 2017 je Jaroslav Vaďura

Desátý ročník jedné z nejprestižnějších soutěží s názvem TOP Víno Slovácka 2017 zná už deset vyhodnocených vín s nejvyšším počtem bodů, ale také tři nejlepší kolekce vín.