I. B třída: Sousedské derby rozhodl „vyčůraný" Kowalík

Region – Vůbec první porážku v sezoně si připsal aktuální lídr fotbalové I. B třídy skupiny B ze Sehradic. Na vlastním hřišti až na penalty podlehli Tlumačovu. Přesto i nadále zůstávají první o čtyři body před druhými Příluky, které také prohrály na pokutové kopy v Tečovicích. V céčku první Nivnice přivezla tři body z Nedakonic, nezaváhaly ani druhé Koryčany s Ořechovem.

6.10.2015

I. B třída: Tečovice (žlutí)-PřílukyFoto: DENÍK/Břenek Martin

ZAŠOVÁ – VIZOVICE 3:0 (1:0)

Zašová šla do vedení po půlhodině hry brankou Petřeka. Po přestávce jej navíc navýšil i Chlevišťan. Vizovice se prosadit nedokázaly, naopak výhru domácích potvrdil svým druhým gólem v zápase Petřek.

Branky: 30., 72. Petřek, 53. Chlevišťan. SK Vizovice: Špaček – Kolařík, Polách, Kulhánek, Punčochář – Štěpaník (83. Hrachový), Mikeska (74. Jurygáček), Jurečka, Fusek (54. Žažo) – Fuksa, Pšenčík (62. Světlík).

DALŠÍ VÝSLEDKY: Kateřinice – Prlov 2:0 (1:0), 27. Kotrla, 47. Kuzník, Ratiboř – Jablůnka 3:0 (1:0), 15. Mikula, 60. Bernát, 84. Adámek, Hovězí – Fr. Lhota 4:1 (1:0), 29., 48. Kučera, 54. Štrbík, 57. Hromada – 66. Zimek, Hutisko – Lidečko 4:1 (1:0), 27., 55. Křenek, 50., 70. Kozák – 68. Gargulák, Lhota u Vs. – Hrachovec 3:0 (1:0), 2., 88. Doležel, 65. Zgarba, Val. Polanka – Prostř. Bečva 0:1 (0:1), 21. Fiurášek.

SEHRADICE – TLUMAČOV 0:1 NA PEN.

Tlumačovu se vrátili zkušení hráči Radek Dvořák s Danielem Máčalou. Naopak Sehradice nebyly v kompletním složení. Domácí nastoupili do utkání vlažněji. Po dvaceti minutách hru vyrovnali, ale ani Sehradice a ani Tlumačov si kromě střel z dálky nevytvořily žádnou vážnější šanci. Do druhého poločasu vstoupily Sehradice mnohem aktivněji a přitlačily Tlumačov před jejich branku. Vytvořily si několik slibných příležitostí, ale kromě nastřeleného břevna Martinem Žáčkem se Sehradicím více nepodařilo. Utkání tak dospělo k penaltám, ve kterých byli v šesté sérii šťastnější hosté.

Sehradice: Kupka – Plášek (65. Polášek), Okénka, Krejčiřík – Mikel, Zavadil, Bahulík, Blažek, M. Žáček – Kraváček, V. Žáček. Tlumačov: Škrabal – Juhaňák, J. Mouka (72. Houser), Dvořák, P. Mouka – Zálešák, B. Psota (90. B. Psota), Malý, Duroň – Jonášek (42. Šimoník), Máčala (72. Otevřel).

TEČOVICE – PŘÍLUKY 3:2 NA PEN. (0:0)

Už v první minutě si Příluky vypracovaly šanci, ale útočící hráč z několika metrů přestřelil. Hosté byli fotbalovější, získali mírnou převahu, domácí zase bojovnější a po dvaceti minutách se hra vyrovnala. Oba týmy si vypracovaly několik šancí, ovšem ani jedno mužstvo se nedokázalo prosadit a do kabin se odcházelo za bezbrankového stavu. Druhý poločas začali aktivněji Tečovičtí, jako první se ale prosadili hosté, když nabídnutou šanci zkušeně proměnil Lošťák. Domácí vědomi si důležitosti utkání ještě přidali na bojovnosti a důrazu a v rozmezí dvou minut se ujali vedení po hlavičce Paly a tvrdé umístěné střele Ondíka. Za pět minut hosté srovnali Vlčkem. Příluky poté ovládly střed hřiště, byly o něco lepší, ovšem domácí obrana odolala a zápas dospěl k penaltové loterii. V ní se vyznamenal domácí brankář Křížek, když hostům zneškodnil tři pokusy, a vyčaroval tak Tečovicím důležité dva body.

Branky: 69. Pala, 70. Ondík – 66. Lošťák, 75. Vlček. Rozhodčí: Katrňák, 110 diváků. Tečovice: Křížek – Družbík, Balcárek, Frkal, Šnajdr Z., Chudárek, Ondík, Závoda (90. Poulíček M.), Vopatřil (88. Koplík), Piňos (59. Bořuta), Pala. Příluky: Pavelka – Čelůstka, Humpál, Machalíček, Pinkas, Dederle, Zedníček D., Nesvatba, Zedníček K., Vlček, Lošťák.

MALENOVICE – KOSTELEC U HOL. 8:1 (3:1)

Domácí začali zápas ve velkém stylu. Ve 3. minutě Lhotský sehraný rohový kop nasměroval na Dorotíka – 1:0. Ve 13. zakroutil trestný kop nad hlavy hostujících obránců Střelec a brankář byl bez šance 2:0. Hosté v těchto minutách hráli jednoduše. Nebezpečné dlouhé míče na vysoké hrotové hráče odvraceli bez větších potíží domácí obránci nebo jistý golman. Proto zkoušeli hru po křídle. Jedna z mála akcí, kdy se dostal k míči nepokrytý Darebník, znamenala snížení na 1:2. Malenovice přidaly a přesnou kombinací se snadno dostávaly před branku Zapletalíka. Ve 44. minutě opět Lhotský zahrával další ze série rohů, našel Mařáka a ten zvýšil na 3:1. „V první půli byla hra celkem vyrovnaná, domácí ovšem vytěžili maximum ze svých rohových kopů a standardních situací," litoval hostující hrající předseda Tomáš Marek.

Ve druhém poločase tlak domácích narůstal, Kostelečtí nestíhali, a proto si pomáhali nedovolenými zákroky. Po jednom z nich musel ve 47. minutě po druhé žluté kartě pod sprchy hostující Zmeškal. Domácí vědomi si početní převahy s chutí kombinovali, změnili rozestavení a výsledek na sebe nedal dlouho čekat. Na 4:1 zvyšoval v 59. minutě důrazný Torma a v 62. minutě si Střelec zopakoval situaci z 13. minuty 5:1. V 67. minutě si David Bartoň snadno poradil s krajním obráncem a naservíroval Jakubovi Bartoňovi před prázdnou branku a ten po minutovém pobytu na hřišti vsítil šestý gol. Tentýž hráč se v 79. minutě mohl radovat znovu, tentokrát po nahrávce od Radima Střelce. Skóre upravil v 80. minutě na konečných 8:1 David Bartoň tvrdou střelou k levé tyči. „Ve druhé půli se hra Kostelce po vyloučení našeho stopera naprosto rozsypala, hráči se nevraceli do svých pozic a důsledkem byl konečný debakl," litoval Marek.

Branky: 3. Dorotík, 13., 62. Střelec, 43. Mařák, 59. Torma, 67., 79. Bartoň J., 80. Bartoň D. – 25. Darebník. Malenovice: Juráň – Gazda, M. Bartoň, D. Bartoň (86. Zahnaš), Brázda – Střelec, Dorotík, Struška, Mařák – Torma (65. Zimčík), Lhotský (84. Kovaříček). Kostelec u Holešova: Zapletalík – D. Marek, Přikryl, Zmeškal, T. Marek – Kovalda (72. Ragoš), J. Hradil, M. Hradil (76. Sklenář), Gerát – Ballnér (46. Odložilík), Darebník.

ADMIRA HULÍN – VESELÁ 3:1 (2:0)

Hosté si v prvních 10 minutách vytvořili dvě šance, které ale neproměnili. Hulín zaútočil v 11. minutě, kdy Karamonův centr našel u zadní tyče Kubu, ale brankář jeho střelu vyrazil na roh. Hrál se pěkný technický fotbal z obou stran a diváci se rozhodně nenudili. Ve 31. minutě centroval zleva domácí Štoll, stoper hostí na míč nedosáhl a Kubo ho poslal hlavou do sítě. Než se Veselá vzpamatovala, přišel další úder, Kubo dostal míč za obranu a vstřelil druhou branku Hulína. Druhá půle začala dvěma šancemi hostů. Ale udeřilo na druhé straně, Dutkevič podél vápna našel volného Kubu, který dovedl míč do prázdné brány, a završil tak svůj hattrick. Ale ani za tohoto stavu Veselá nerezignovala a zahrozila v 64. minutě trefou do břevna. A v 86. minutě po skrumáži ve vápně vstřelili hosté první branku. Další však již nepadla a Hulín vybojoval 3 body proti výbornému soupeři.

Branky: 31., 36., 54. Kubo – 86. Manďák. Admira Hulín: Hložek – Janda, Šenkyřík, Zavadil, Jurášek, Karamon (88. Kostov), Tabara, Prokop, Dutkevič, Štoll (60. Podmol), Kubo (75. Horáček). Veselá: Červenka P. – Dujka, Divoký, Bodlák, Čoček, Červenka J., Dlabaja, Odstrčilík, Sokol, Pavel, Žůrek. Střídali: Manďák, Klečka.

V. OTROKOVICE B – SLAVIČÍN B 3:1 (0:1)

Už ve 4. minutě se prosadil hostující Goňa a rezervě třetiligové Viktorie trvalo celou první půli, než se prosadila. Zodpovědnost na sebe vzal kanonýr Silný a vyrovnal. Navíc v 64. minutě otočil výsledek Kryšpín a o čtyři minuty zvýšil vedení Skřivan. Slavičín už reagovat nedokázal.

Branky: 51. Silný, 64. Kryšpín, 68. Skřivan – 4. Goňa. Rozhodčí: Polaštík, 90 diváků. Viktoria B: Janečka – Juhás, Koštiál, Bahounek, Frydrych (61. Kozel), Skřivan, Silný (79. Caudr), Křivánek (71. Gába), Zach, Lendler, Kryšpín. Slavičín B: Vypušťák – Fojtík, Floreš (55. Kalík), Bureš, Hlava (68. Pavelka), Švach, Ocelík, Bartoš, Sochora, Havlín (75. Kročil), Goňa.

NEVŠOVÁ – LUKOV 2:4 (0:2)

Domácí vstoupili do zápasu ustrašeně a soupeř toho dokázal rychle využít. Již ve 20. minutě je Lukovští potrestali první trefou z rohového kopu. I nadále byli hosté lepší a po chybě stopera Nevšové, který špatně zahrál malou domů, útočník Šumšal přeloboval gólmana domácích podruhé. Ve druhé půli do zápasu nastoupili domácí Hradil a Vacula a Nevšové se podařilo soupeře zatlačit, hra se zlepšila a Tomšů snížil v 60. minutě na kontaktních 1:2. Lukov začal bránit těsnou výhru a chyboval. V 65. minutě se domácí dožadovali pokutového kopu, ten však odpískán sudím nebyl. Naopak pár minut poté byl posouzen zákrok obránce Nevšové jako nedovolený a nařízen pokutový kop pro Lukov. Ten hosté proměnili, a srazili tak Nevšovou na kolena. Do konce utkání ještě oba týmy skórovaly, nicméně Lukov si odvezl všechny body. Domácí poukázali na to, že utkání řídil rozhodčí, který byl před časem hráčem Lukova, a zejména ve druhé půli to bylo znát.

Branky: 61., 87. Tomšů – 19., 36. Šumšal, 70. Smetana, 72. Holomek. Rozhodčí: Konečný, 45 diváků. Nevšová: Zámorský – Juriga (46. Vacula), Bůžek, Machač (46. Hradil), Srcháček – Dubec, Zoubek, Munster, Vašička – Šoman, Tomšů. Lukov: Jokl – Králík, M. Teplý, Šumšal, Šimčík – Holomek, Vítovský, Sedláček, T. Teplý – Smetana, Drábek.

ZLECHOV – BUCHLOVICE 1:0 (1:0)

Domácí vletěli do sousedského derby jako velká voda a v úvodní dvacetiminutovce měli tři velké šance. Hosty ovšem podržel gólman Kučík, který reflexivními zákroky postupně pokazil radost Zajícovi, Kedrovi a Mikulovi. Hosté, kterým chyběl motor ofenzivy David Křiva, si za celý zápas žádnou šanci nevytvořili. Tedy až na jedinou, kdy se řítil sám na bránu Belant. Jeho únik ale metr před šestnáctou uťal Machala, který si za svůj zákrok vysloužil u rozhodčího Veselého červenou kartu. Hostům ale ani dlouhá přesilovka nepomohla, proti dobře organizované obraně Zlechova se vůbec nedokázali prosadit. O osudu zápasu rozhodla šikovnost a vyčůranost Jiřího Kowalíka. V poslední minutě první půle z volného přímého kopu ze strany pokutového území nachytal gólmana Kučíka chytrým přízemním obstřelem zdi, který si hostující gólman, jenž čekal centr, srazil do brány.

Branka: 45. Kowalík. Rozhodčí: Veselý. Diváků: 100. Zlechov: Drobisz – Tománek, Zajíc, Kowalík, Kedra, T. Vaněk, Machala, Mikula, H. Vaněk, Kubiš (70. Kotek), Zelinka. Trenér: Kraml. Buchlovice: Kučík – Schuster, Zábojník, Machálek (71. Pientok), Kořínek, L. Belant, Mikula, Jurča (76. Němec), Procházka, Tomešek, Huráb. Trenér: J. Křiva.

KUNOVICE – 1. FC SLOVÁCKO C 0:1 (0:0)

Dlouho očekávané sousedské derby přilákalo na Bělinku tři stovky fanoušků, kteří od první do poslední vteřiny viděli napínavou podívanou. Mírným favoritem byli hosté, kteří opět nastoupili posílení o několik mladíků z B-týmu Slovácka. Právě jeden z nich, útočník Dan Fojtášek, také duel nakonec jedinou brankou utkání rozhodl.

Branka: 70. Fojtášek. Rozhodčí: Olša. Diváků: 250. Kunovice: Noha – Krček, O. Brim, Žák, Flek – Škrášek, Baný, Lahodný (74. M. Brim), Řihák (60. Vlk), Černý – Klvaňa. Trenér: neuveden. Slovácko C: Semanko – Uhlíř, Fojtášek, Petrucha, Vašek, Králík, Šišák, David, Balaštík, Remeš, Bučák (85. Žůrek). Trenér: Chvojka.

JALUBÍ – OSTROŽSKÁ NOVÁ VES 2:3 PK (1:1)

Domácí, kteří potřebují body jako sůl, začali velice dobře, když krásnou akci zakončil úvodní brankou utkání Doseděl. Z vedení se ovšem radovali jen tři minuty, neboť vzápětí hostům vyšla standardka a Lorenc dorážkou do prázdné brány vyrovnal. V polovině první půle došlo k ošklivému zranění novoveského Radka Zálešáka. Po hlavičkovém souboji mu na nohu nechtěně dopadl jeden z domácích hráčů a následky byly hrozné – zlomená holenní kost. Utkání se pak dohrávalo ve stínu této nešťastné události. Blíže k vítězství měli hosté, kteří po brance Petratura drželi těsný náskok až do 86. minuty. Pak byl ale v šestnáctce faulován Gajdorus a Doseděl z penalty srovnal na 2:2. O vítězi tak musely rozhodnout pokutové kopy. Zatímco hosté neproměnili pouze jeden, domácí nebyli úspěšní dvakrát, a druhý bod si tak do tabulky připsali fotbalisté Ostrožské Nové Vsi.

Branky: 10. a 86. z pen. Doseděl – 13. Lorenc, 70. Petratur. Rozhodčí: Horváth. Diváků: 200. Jalubí: David – Klajn, T. Gajdorus, Hromada (76. Andrýsek), Žaluda, Janeček, Doseděl, Jungman, Nosek (72. Botek), Burián, Kříž (46. Gajdošík). Trenér: Otrusina. O. N. Ves: Boček – Vávra, Franta, Zálešák (26. Herák), Kreisl, Šálek, Jurásek, Píštěk, Petratur, Pokorný, P. Lorenc (81. Ťok). Trenér: Voráč.

MORKOVICE B – STARÉ MĚSTO 1:2 (0:2)

Staroměšťané se doposud v sezoně prezentovali nevyrovnanými výkony, teď ale poprvé vyhráli podruhé za sebou, když dokázali navázat na drtivé vítězství nad Jalubím. V Morkovicích rozhodli o osudu utkání už v prvním poločase. Domácí béčko sice bylo před utkáním favoritem, jenže svým výkonem zklamalo. Navíc ho nepodržel ani gólman Jarka, neměl svůj den a pustil hodně laciné branky. Po obrátce si domácí vytvořili velký tlak. L. Šimoňuk trefil tyč, Koláček nedal stoprocentní šanci, jiskřičku naděje vykřesal proti Jiskře po hodině hry Dutka, když po rohu snížil na 1:2. Morkovičtí ale v závěru z drtivé převahy vyrovnat nedokázali, a tak se radovali hosté.

Branky: 63. Dutka – 24. Salay, 35. Doseděl. Rozhodčí: Katrňák. Diváků: 120. Morkovice B: Jarka – L. Šimoňuk, Skácel, Smažinka, R. Šimoňuk – J. Petráš (76. Novák), R, Handl (74. M. Pajgr), T. Oplt, M. Oplt (65. D. Pajgr), Přecechtílek (46. Koláček) – Dutka. Trenér: J. Pajgr. St. Město: Vanda – Žajdlík, M. Grebeň, Juráň (70. M. Trubačík), Doseděl, Šmatelka (90. Maňásek), Salay (75. Müller), Vlček (86. Svoboda), Daťko, Melichárek, Bělaška. Trenér: Vlček.

NEDAKONICE – NIVNICE 1:2 (0:2)

Domácí v prvním poločase hrozili ze standardních situací, žádnou vážnější šanci si ale nevytvořili. Dva trestné kopy Lukůvky a Cigoše ze zajímavých pozic skončily pouze na zdi. Na druhé straně platila rychlost Františka Májka. Ve 24. minutě využil nedorozumění domácí obrany s gólmanem, bleskově upláchl a s přehledem otevřel účet zápasu. Už o tři minuty později se stejný hráč radoval podruhé, když zužitkoval milimetrovou přihrávku Veleckého mezi obránce. Na svůj svátek si mohl Májek nadělit hattrick, gólman Červinka mu ale v závěru poločasu radost překazil. Po změně stran měli více ze hry domácí fotbalisté. Po hodině hry ještě hosty na brankové čáře zachránil Petr Ligas, v 72. minutě už se ale Nedakonicím podařilo vstřelit zaslouženou kontaktní branku, když se hlavou trefil Petek – 1:2. Nedakonice pořádně přitlačily na pilu a vyrovnání viselo na vlásku. Obrana vedoucího týmu tabulky ale s vypětím všech sil odolala, a Nivničtí si tak i ze čtvrtého výjezdu ven odvezli všechny body.

Branky: 72. Petek – 24. a 27. Májek. Rozhodčí: Houšť. Diváků: 100. Nedakonice: Červinka – Král, Vaculík, Cigoš, Lukůvka (78. Juřena), Marek, Mařák (72. Hyrák), Petek, Hána, Ježek, Stupka. Trenér: Strakáč. Nivnice: Kostelník – Pražan, M. Máčalík, P. Ligas, Michalec – Smítal (83. Kašpárek), Velecký, L. Ligas, Stojaspal (89. Bartoš) – Borýsek (74. Ryšávka), Májek (90. Vrága). Trenér: Ondrůšek.

KORYČANY – OŘECHOV 4:0 (0:0)

Utkání začalo ve svižném tempu. První gól měl na kopačce domácí Kroutilík. Dobře si zběhl pro míč a najednou stál sám před gólmanem, nabídnutou šanci ale zahodil. Ořechov odpověděl rychlou akcí, kdy se po kolmé přihrávce řítil na bránu jeden z hostujících hráčů, gólman Vrba ale tutovku nadvakrát zlikvidoval. Po půlhodině krásně zakombinovali Huška s Lyskem, míč už všichni viděli v bráně, ale i Kuchař se blýskl výborným zákrokem. Rozuzlení zápletky přinesl až druhý poločas, když domácí konečně našli způsob, jak překonat obranný val Ořechova. Nejprve se jím protáhl Posolda, přihrál přesně Kroutilíkovi, a ten obloučkem za Kuchařova záda konečně rozvlnil síť. Důležitý druhý gól přidaly Koryčany v 62. minutě. Na přesný centr Gejdoše si naběhl střídající Koval a hlavou mířil přesně – 2:0. I poslední dvě branky domácí vstřelili hlavou. V závěru utkání se během jediné minuty trefili Huška a znovu Koval.

Branky: 62. a 89. S. Koval, 49. Kroutilík, 88. Huška. Rozhodčí: Malota. Diváků: 100. Koryčany: Vrba – Samsonek, Gejdoš (88. Brázda), Šnajdr, Posolda, Huška, Zabloudil (46. S. Koval), Lysko (69. Hanák), Prokeš, K. Věžník, Kroutilík (80. Hubr). Trenér: Andrýsek. Ořechov: S. Kuchař – Hlúpik, Pavlíček, Bublík (72. Šesták), Váňa, Březina, Flašar, Trlida, Žák, Sklenka, Z. Kuchař (65. Andrýsek). Trenér: L. Jegla.

ZBOROVICE – PRAKŠICE 4:0 (2:0)

Domácí potvrdili roli favorita a proti oslabenému soupeři získali povinné tři body. Skóre otevřel Prachař po centru Veselého a pak už přišlo na řadu střelecké představení Ivana Gröpla. Domácí kanonýr nejprve před přestávkou po faulu na Vybírala s přehledem proměnil penaltu, totéž si zopakoval i krátce po změně stran, když byl v šestnáctce faulován Veselý. A když se pak prosadil i po hezké individuální akci, mohl slavit hattrick. Pro hosty je výsledek možná i krutý, neboť si také vytvořili šance, jenže pokaždé ztroskotali na výborně chytajícím gólmanovi Chytrém.

Branky: 16. Prachař, 35. z pen., 49. z pen. a 74. Gröpl. Rozhodčí: Doležal. Diváků: 70. Zborovice: Chytrý – Krčmář, Štěpánek, Švejcar, Laube (74. Kojetský), Hanák (76. Marek Šprňa), Šumbera, Gröpl, Prachař (67. Medek), Veselý, Vybíral. Trenér: Kunc. Prakšice: Minařík – Ulčík, Hostinek, Dynka, Vlček, Ondra, Mikel (81. Kadlček), Sychra, Jurák, Michálek, Babušík. Trenér: Dynka.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Slavnostní vyhlášení výsledků X. ročníku soutěže TOP Víno Slovácka 2017 v Polešovicích. Jedná se o regionální ocenění nejlepších vín Slovácka
33

Absolutním vítězem TOP Víno Slovácka 2017 je Jaroslav Vaďura

AKTUALIZUJEME

Déšť krajské dožínky nepokazil, v průvodu se sešlo osm stovek lidí

Osm stovek krojovaných účastníků průvodu, dožínkové věnce pro hlavního hospodáře v kraji a samozřejmě bohatý doprovodný program: i letošní oslava sklizně se v Kroměříži o uplynulém víkendu vydařila.

Pro lidi jsme mnohdy poslední záchrana, říká vedoucí Centra potravinové pomoci

ROZHOVOR/ - „Poslat je domů hladové nechci.“ Tímto citátem z Bible se řídí pracovníci Centra potravinové a materiální pomoci (CPMP) sv. Zdislavy Uherském Brodě, které provozuje tamní Oblastní charita. Vedoucím tohoto zařízení, jehož cílem je okamžitá pomoc sociálně slabým, je František Bílek. Ten vysvětlil okolnosti vzniku centra i náplň jeho činnosti.

Nově narozená miminka na Slovácku - 33. týden 2017

HLASUJTE V ANKETĚ, FOTOGALERIE / Díky vstřícnosti uherskohradišťské porodnice vám na našem webu přinášíme fotky dětí, které se právě narodily.

Stanislav Hofmann: Mrzí mě, že ze Sparty jedeme s prázdnou

ROZHOVOR/ - Hodně solidní zápas odehrálo Slovácko na pražské Letné. Bohužel, domů se svěřenci trenéra Levého vraceli bez bodového zisku. K vysněné remíze scházely doslova centimetry. Šest minut před koncem, po rohu střídajícího Sadílka, orazítkoval Stanislav Hofmann jenom tyčku sparťanské branky.