I. B třída: lídr padl u posledního. Trenér Skaštic mluví o korupci

Region – Hodně emocí během a hlavně po utkání fotbalové I. B třídy vzplálo v Lužkovicích, kde lídr skupiny B nečekaně klopýtl s posledním celkem. Zejména trenér Skaštic Roman Kolenič byl přesvědčen, že utkání bylo hrubě ovlivněno výkonem sudích.

5.5.2015 AKTUALIZOVÁNO 6.5.2015

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Stanislav Dufka

Kateřinice – Lidečko 0:1 Františák, Pr. Bečva – Hovězí 3:1 Ondryáš, Kysučan, Křenek st. – Blaha, Val. Polanka – Ratiboř4:0 Filgas 2, Řezníček, Daněk, Lhota u Vs. – Janová 4:0 Zgarba 2, Zimek, Doležel, Zašová – Dol. Bečva 0:3 Ručka 3, Hor. Lideč – Jablůnka 4:2 Abík, Fojtík, Mišutka, Surovec – Čuma, Smilek, Fr. Lhota – Hutisko 2:3 Kindl M., Kindl Z. – Vokáč R. 2, Michut.

LUŽKOVICE – SKAŠTICE 2:0 (0:0)

O osudu vyrovnaného zápasu se rozhodlo po změně stran, kdy nejprve po rohu si v 54. minutě dali hosté vlastní góly, aby definitivní pojistku zařídil pět minut před koncem lobem Turýn. Podle hostů ale byl duel hrubě ovlivněn výkonem rozhodčího Valčíka. „O výsledku zápasu bylo rozhodnuto dávno před jeho úvodním hvizdem. Kluby brečí, jak nemají finance, nejsou hráči, ale na sudího se vždycky ve finále prašulky najdou! No a potom jsou tady právě oni, kteří za pár stovek či tisícovek ze sebe dělají ale takové magory, že je to až k smíchu. Měl jsem co dělat, abych to zvládl… Není jednoduché hrát, když se vám rozhodčí směje celý zápas do očí," zlobil se po utkání na svém profilu sociální sítě kouč Skaštic Roman Kolenič. „Jasno mám ale v jedné věci, tady tohle nikdy z naší fotbalové žumpy nevymizí a divím se sám sobě, že pořád vstupuju do stejné řeky, vlastně žumpy! Ne, tohle opravdu nemám zapotřebí. Zbývá, tuším, ještě šest kol, možná se rozloučím stylově a přímo na hřišti," podotkl trenér hostů.

Jiný názor má domácí strana. „Utkání v ničem nevybočovalo. Navíc při druhé brance náš lajnový sudí z lidu mával ofsajd, ale hlavní celou situaci viděl lépe a nechal pokračovat. Odmítáme, že by utkání bylo jakkoliv ovlivněno," konstatoval domácí asistent trenéra Otakar Ronza.

Branky: 54. vlastní, Turýn. Rozhodčí: Valčík – Šimoník, Úšela, 120 diváků. Lužkovice: Vala – Ždanov, Škrabal, Zámorský – Klimt, Gruber, Langer, Šuba, Ronza T. – Turýn, Holý. Na střídání: Jenček, Čala, Polepil, Hoferek, Čech. Trenér: Karel Dolina. Skaštice: Vymětal L. – Dunda, Janalík, Motal T., Menšík D. – Bubla L., Sova, Icela, Uličný – Řiháček, Konečník. Střídali: Frýdl P., Soukup, Vymětal R. Trenér: Roman Kolenič.

LUKOV – VESELÁ 2:3 NA PEN. (1:1)

Od prvních minut začal Lukov dobře kombinačně a dostával se častěji před branku soupeře. Tato převaha byla korunována brankou, kterou po ideální přihrávce T. Teplého vstřelil J. Hudeček, když zakončil své sólo. Ve 25. minutě mohl druhou branku domácích přidat M. Šumšál, když se ocitl sám před brankářem, ze třiceti metrů přehodil vyběhnutého brankáře, ale jeho lob minul. Poté hosté několikrát zahrozili z brejkových situací. Ve 40. minutě přišlo vyrovnání, když si na kolmou přihrávku ze středu hřiště naběhl krajní záložník Veselé a ve skluzu poslal míč za záda brankáře. Ve druhém poločase se hrál vyrovnaný fotbal. V 60. minutě domácí neproměnili pokutový kop. Vedení se ujali až v 78. minutě po sólovém úniku M. Holomka. O sedm minut později však útočník hostí vyrovnal přesnou hlavičkou. Utkání tak skončilo 2:2 a následovaly pokutové kopy, v nichž byla úspěšnější Veselá.

Branky: Hudeček, Holomek – Divoký, Bodlák. Lukov: Jokl – Macík (70. Jantula), Šimčík, Králík, Vitovský M., Vitovský L., Hudeček, Holomek, Teplý M., Teplý T., Šumšál.

PŘÍLUKY – AD. HULÍN 1:0 (1:0)

Začátek byl bohatý na souboje, větší tlak ale nepřicházel ze žádné strany. Ve 25. minutě měl gól na noze domácí Pinkas a následně dorážel v šestnáctce Frolek, který ale napálil jen hradbu bránících hráčů. Ve 33. minutě poslal pohotovou dorážkou Frolek Příluky do vedení 1:0. Hosté z Hulína se ale nijak nepoložili. Nejdříve z hranice šestnáctky střílel po centru Dutkevič, následně měl Kostov brejk, ale oba mířili nad bránu. Po změně stran měla hra podobný ráz. Hosté se sice tlačili za vyrovnávací brankou, ale obrana je k ničemu nepustila. Naopak Příluky měly několik šancí na pojištění vedení, nejdříve tečoval k bližší tyči Kotík, ale gólman zázračně vytěsnil, byť za cenu zranění svého malíčku. Náhradní brankář působil od počátku nejistě, několikrát mu vypadl lehký míč, avšak se štěstím pro hosty za brankovou čáru nepřešel. V 70. minutě ho také zachránila tyč po střele domácího Janoše. Hulínští sice zkoušeli vyvinout závěrečný tlak, ale domácí si vedení pohlídali.

Branky: 33. Frolek D. 100 diváků. Příluky: Holásek – Čelůstka, Machalíček, Strachoň, Janoš, Pinkas, Zedníček, Frolek D., Zedníček K., Nesvadba, Rosinec. Střídali: Šuta, Dederle, Kotík. Hulín: Hložek – Janda, Jurášek, Prokop, Kubo, Kostov, Stáčil, Janeba, Dutkevič, Csomor, Šenkyřík. Střídali: Štoll, Nedbal, Karamon.

TLUMAČOV – TĚŠNOVICE 3:0 (1:0)

Domácí si během prvních deseti minut vytvořili tři slibné příležitosti ke skórování. Jejich tlak vyvrcholil ve 12. minutě, kdy byl po faulu na Máčalu nařízen pokutový kop, který sám faulovaný proměnil. Hosté po inkasované brance zvýšili aktivitu a ve středu hřiště měli častěji míč na kopačkách, Tlumačov však výborně bránil. Ve 36. minutě zabránil brankář hostů rychlým vyběhnutím jistému gólu. Ve 44. minutě hosté po faulu kopali penaltu, avšak brankář ji zneškodnil. Po změně stran Těšnovičtí přidali, ale jejich kombinace končily před šestnáctkou. Domácímu trenérovi se navíc povedlo hru oživit střídáními. V 64. minutě zvýšil hlavou na 2:0 pro Tlumačov čerstvý hráč na hřišti Patrik Mouka. Hosté byli nejblíže ke snížení v 72. minutě, kdy technická střela kapitána Pluhaře skončila na tyči. V 77. minutě hráči Těšnovic po rohovém kopu vytvořili závar před bránou, který však skončil rychlým brejkem domácích a chladnokrevným zakončením střídajícího Hlaváče na 3:0.

Branky: 12. Máčala, 64. Mouka, 77. Hlaváč. Rozhodčí: Katrňák – Hruška, Jeřábek, 200 diváků. Tlumačov: Škrabal – Dvořák, Malý, Sedlář, Juhaňák, Psota, Zálešák, Duroň, Jonášek J., Mouka P., Máčala. Střídali: Mouka P., Otevřel, Hlaváč, Mudřík, Barwig. Těšnovice: Maceja – Křížek, Bartůšek O., Bartůšek J., Černý, Matuška, Šojdr, Novotný, Řehák, Petrůsek, Pluhař. Střídali: Pochylý, Šafařík, Valoušek.

SEHRADICE – ROŠTĚNÍ 0:2 (0:2)

Sehradice vletěly na soupeře a během úvodní čtvrthodiny si vytvořily pět brankových příležitostí, ovšem ani z malého vápna se nedokázal nikdo trefit mezi tři tyče, a tak následoval trest po úniku Zakopala a následné zakončení Škrabany. Sehradice se opět tlačily před branku, ale jejich snaha vyznívala naprázdno. Chvíli před přestávkou pak udeřili hosté po střele ze šestnáctky podruhé. Prvních 15 minut druhého poločasu nepřineslo ani z jedné strany pohledný fotbal. Domácí ještě mírně ožili po dvou střídáních, ale i několik příležitostí kýženou brankou neskončilo.

Branky: Zapletal, Škrabana. Sehradice: Čechmánek – Holoubek, Okénka, Žáček V, Kraváček – Mikel, Zavadil, Krejčiřík, Zetek – Pavliš, Šůstek. Střídali: Plášek, Zerzan. Roštění: Nevřala, Menšík, Vlkolenszki, Paštěka, Filandr, Zapletal, Škrabana, Zakopal, Štěpánek, Jirsa, Navrátil. Střídali: Duda, Číhal, Nevřala, Dědič.

SLAVIČÍN B – MALENOVICE 1:3 (0:2)

Hosté i při problémech se sestavou skvěle bránili a přesnou kombinací pomalu rozebírali domácí obranu. Ve 25. minutě nejmenší hráč na hřišti Zimčík vyhrál hlavičkový souboj pro Bartoně a ten nekompromisně zavěsil pod břevno slavičínské branky. Tentýž hráč šel ve 38. minutě z půlky sám na gólmana, ale nepodařilo se mu ho prostřelit. Ve 42. minutě se uvolnil Zimčík, jeho tvrdou ránu k tyči domácí gólman jen vyrazil a tentýž hráč dorazil na dva nula. Ve druhém poločase Slavičínští zlepšili pohyb a bylo to hned znát. Několikrát před brankou Malenovic doslova hořelo a gólovou hlavičku domácích vytáhl brankář Juráň nad břevno. Kapituloval až po střele Fojtíka. Malenovice ale nechtěly připustit komplikace a v 84. minutě Zimčík našel před brankou Bartoně a ten upravil na konečných 3:1.

Branky: Fojtík – Zimčík, Bartoň 2.

KOSTELEC U H. – TEČOVICE 2:0 (1:0)

Do vedení šli domácí po trestném kopu v 16. minutě. Po centrovaném míči se trefil hlavou do horního levého rohu Křížkovy branky Přikryl. Hosté poté zabrali a vytvořili si převahu, avšak z dobrých příležitostí nedokázali vstřelit branku. Ve druhé polovině trápení Tečovic pokračovalo, neuspěl znovu Bořuta, Pala po ideálním uvolnění postupoval úplně sám na domácí branku, ale ve finále se zamotal tak, že brankář mu míč vzal přímo od nohy. Po skrumáži v šestnáctce Kostelce hosté pouze trefili v brance stojícího vlastního útočníka Bořutu, po Chudárkově centru hlavičkoval Sedláček těsně nad, znovu Pala nedokázal trefit Škarkův centr po zemi z hranice malého pokutového území. Deset minut před koncem domácí stopeři semleli Bořutu dva metry uvnitř velkého vápna a podle Tečovic zákrok jasně volal po penaltě, ale píšťalka rozhodčího Veselého zůstala němá. Tečovičtí dále tlačili a těsně před koncem kopali roh, ale po odkopu unikl domácí Přikryl a v 89. minutě potvrdil vítězství Kostelce.

Branky: Přikryl 2. Rozhodčí: Veselý – Rybka, Hruška, 75 diváků. Tečovice: Křížek – Sedláček – Družbík, Ondík (25. Dorazin), Plachý – Frkal (70. Šnajdr Vladimír), Chudárek, Kučera, Škarek – Pala (60. Vopatřil), Bořuta. Připraven: Středulinský R.. Trenér: Horáček P., as. tr. Soják R., ved. týmu: Halgaš L.

Dohrávky 16. kola:

TEČOVICE – TĚŠNOVICE 3:2 na pen.

Tečovice byly po celý zápas lepším týmem a v 11. minutě se ujaly vedení po Kučerově hokejové teči. Hosté z jediné šance za celý zápas vyrovnali, když centr prolétl napříč pokutovým územím a z boku vápna se zcela volný Lhotský trefil křižnou střelou k tyči. Ve druhé půli tlak domácích narůstal, šance se množily. Frkal trefil spojnici, dvakrát zasáhl reflexivně brankář, několikrát zachraňovali obránci. Tečovice se dočkaly v 81. minutě, když se hlavou po rohu prosadil Bořuta. Hosté prostřídali a v 88. minutě se poprvé ve druhé půli dostali do vápna domácích a v nastálé mele se Valouškova polostřela nešťastně odrazila od domácího obránce a zapadla k tyčce. Na řadu tak přišel penaltový rozstřel. V tom jsou Tečovice zatím neomylné, a připsaly si tak další dva cenné body.

Branky: 11. Kučera, 81. Bořuta – 37. Kojetský, 88. Valoušek. Rozhodčí: Smíkal – Skalický, Rovenský, 70 diváků. Tečovice: Křížek – Plachý, Družbík, Dorazin (55. Pala), Sedláček, Bořuta, Chudárek, Ondík, Škarek, Frkal, Kučera. Těšnovice: Maceja – Křížek, Brtušek, Černý, Matuška, Šojdr (75. Pochylý), Novotný, Řehák (63. Šafařík), Petrúsek (85. Valoušek), Pluhař, Kojecký (85. Konečný).

MALENOVICE – ROŠTĚNÍ 6:0 (3:0)

Malenovice šly od začátku důrazně a přesnou kombinací za vítězstvím. V 10. minutě vysunul Zbranek Tormu a ten nedal gólmanovi hostů sebemenší šanci. Na druhý gól se čekalo do 35. minuty, kdy centr Bartoně sklepl Zimčík Mařákovi a ten zvýšil na 2:0. Ve 42. minutě obešel Torma dva hostující obránce, nezištně předložil Mařákovi, který skóroval na 3:0. Ve druhém poločase pokračoval cílený rozklad obrany hostí. Ve 49. minutě utekl po křídle Votava, naservíroval Mařákovi a ten mohl slavit hattrick. Neuplynula ani minuta a Votava po hezké individuální akci obešel i brankáře a zvýšil na 5:0. Hosté se marně snažili cokoli vymyslet. V 71. minutě upravil na konečných 6:0 z trestného kopu střelou k tyči opět Mařák.

Branky: Mařák 4, Torma, Votava. Malenovice: Juráň – Navrátil, Brázda, Struška, Zbranek – Torma, Lhotský, Mařák, Votava – Bartoň, Zimčík. Střídali: Zahnaš, Kovaříček, Střelec.

ZLECHOV – KORYČANY 1:3 (0:1)

Klíčový moment zápasu přišel už ve 20. minutě. Domácí gólman Vendel zahrál mimo šestnáctku rukou a viděl červenou kartu. Hosté navíc z nařízeného přímého kopu vytěžili vedoucí branku. První střela sice zdí neprošla, do odraženého balonu se ale opřel Koval a bombou do šibenice nedal Juráškovi, který se postavil mezi tři tyče, šanci. Koryčany po přestávce přidaly druhou branku a vypadalo to, že si neohroženě kráčí pro vítězství. Jenže v 70. minutě fauloval v šestnáctce Mušálek, po druhé žluté kartě rovněž předčasně zamířil do sprch, a domácí navíc z penalty snížili na 1:2. Svěřenci trenéra Kramla pak vrhli všechny síly do útoku, vyrovnání jim ale nebylo přáno. Naopak z rychlého brejku upravil na konečných 1:3 Hanák. V závěru utkání se na hřišti ještě jednou červenalo, za nesportovní chování byl vyloučen hostující Kroutilík.

Branky: Kowalík – Koval, Kroutilík, Hanák. Rozhodčí: Zpěvák. Zlechov: Vendel – Zelinka, Kedra, Machala, H. Vaněk, Mikula, Zajíc, Kalmus (68. Kowalík), Velcr, Kotek, Mazůrek (20. Jurášek). Koryčany: Gejdoš – Tesař (60. Vybíral), Bleša, Mušálek, Huška, Prokeš, Hanák, Kroutilík, Koval, Lysko, Prachař (80. Burget).

MORKOVICE B – KUNOVICE 1:3 (1:2)

Domácí měli raketový start a už ve druhé minutě otevřel účet utkání Martin Pajgr – 1:0. Většinou se hrálo na polovině hostí, ti však byli velmi produktivní. Nejprve z penalty vyrovnal Brim a gólem do šatny otočil kormidlem Šebák. Hned na začátku druhého poločasu navíc přidali Kunovičtí třetí gól – 1:3. Domácí si vytvořili výraznou převahu, jenže své šance neproměnili, a tak si všechny body odvezli hosté.

Branky: M. Pajgr – Brim z pen., Šebák, Lahodný. Morkovice B: Vdoleček – Vymazal, Zápařka, T. Oplt, Skácel – D. Pajgr, Majda, M. Oplt, M. Pajgr – Horák, Šimčík. Střídali: Novák, Přecechtílek. Kunovice: Uhlík – Uhlíř, Petřek, Žák, Černý – Lahodný, Brim, Baný (72. Sklenář), Škrášek (83. Sedlář) – Polášek (86. Šafránek), Šebák (60. Náplava).

SUŠICE – NEDAKONICE 0:2 (0:2)

Domácí sužuje rozsáhlá marodka, do zápasu nastoupili bez sedmi hráčů základní sestavy. V bojovném utkání si první velkou příležitost vytvořily Nedakonice. Po nešťastné ruce Jurči kopaly penaltu, kterou ovšem Beránek neproměnil. Hosty to však nemuselo mrzet, protože ve 25. minutě se prosadil Klečka. Sušičtí se sice snažili, ale v první půli vůbec netrefili bránu. Zato hosté odcházeli do kabin ještě veselejší, neboť už v nastaveném čase přidal druhou branku Šebek. Ve druhé půli se domácí tlačili dopředu, ale v útočné fázi jim chyběla kvalita. Jedinou pořádnou střelu mířící mezi tyče zlikvidoval bravurním zákrokem Vitásek. Nedakoničtí podnikali do rozhozené domácí obrany rychlé výpady, dvakrát trefili brankovou konstrukci a několikrát kouzlil Lašák.

Branky: 25. Klečka, 45. Šebek. Rozhodčí: Slavík. ŽK: Švejčara, Šuba, Jurča – Klečka, Petek, Hyrák. Diváků: 100. Sušice: Lašák – Omachlík (46. Skopal), Lahola, Janošek, Šlechta, Hastík, Švejčara, Šur, Šuba (87. Novák), Palinek, Jurča. Trenér: Surý. Nedakonice: Vitásek – Král (73. Marek), Šebek (82. Hyrák), Stupka, Čagánek (46.Vaculík), Beránek, Duhajský, Mařák, Klečka, Balíček, Petek. Trenér: Strakáč.

PRAKŠICE – VIKTORIA OTROKOVICE B 2:1 (2:1)

Domácí navázali na velmi dobrý výkon z páteční dohrávky a zaskočili soupeře zodpovědnou hrou. Důležité bylo, že dokázali uhlídat kanonýra Silného, který o den dříve v dresu áčka nasázel čtyři branky. Do vedení šli po čtvrthodině hry hosté, když Skřivanovu střelu z dálky tečoval jeden z domácích. Od té chvíle ale měli navrch domácí, kteří ještě do přestávky stav otočili. Nejprve se křižnou střelou k zadní tyči prezentoval Ondra, v poslední minutě první půle pak přidal druhý gól po perfektně zahrané standardní situaci hlavou Šimuni – 2:1. Po obrátce hosté přidali, domácí ale dvakrát podržel brankář Marášek. Činil se i na druhé straně Janečka, který zneškodnil několik nebezpečných protiútoků. Zodpovědnou hrou domácí cennou výhru udrželi.

Branky: 22. Ondra, 45. Šimuni – 15. Skřivan. Prakšice: Marášek – Hostýnek, Ulčík, Bičan, Babušík – Zálešák (80. Vrablík), Němeček, Gajdůšek, Šimuni – Dynka, Ondra. Trenér: Gajdůšek. V. Otrokovice B: Janečka – Ševčík, Gojš, Kryšpín, Kozel, Bahounek, Skřivan, Zelinka, Silný, Gába, Škrabal. Střídali: Koštial, Doležal. Trenér: Gába.

OŘECHOV – STARÉ MĚSTO 3:2 (0:1)

V první půli byli lepší hosté a od 26. minuty vedli brankou Milana Trubačíka. Po hodině hry Hlůpik vyrovnal, ale Staroměšťané ještě v téže minutě po trefě Smělíka opět odskočili. Jenže v závěrečné desetiminutovce se paní Štěstěna přiklonila na stranu Ořechova, který brankami Hlůpika a Rezka otočil stav utkání na konečných 3:2.

Branky: Hlůpik 2, Rezek – M. Trubačík, Smělík. Ořechov: S. Kuchař – Flašar, Zukič, Schenel, Rezek, Matula, Trlida, Hlůpik, Váňa, Vanek, Pavlíček. Na střídání: Kokta, Krys, Hlaváč, Šesták, Z. Kuchař. Trenér: Jegla. St. Město: Dekret – V. Trubačík, Šopík, M. Trubačík, Smělík, O. Hastík, Martinec, Müller, Damovský, Daťko, Bělaška. Na střídání: Vávra, Žajdlík, Juráň, Doseděl, Svoboda P. Vlček. Trenér: Višenka.

BUCHLOVICE – HAVŘICE 4:3 PK (2:2)

Domácí byli po většinu zápasu jasně lepším týmem, jenže neproměnili spoustu šancí a naopak dvě branky soupeři darovali svými chybami. Alespoň trochu si náladu vylepšili v penaltovém rozstřelu. Buchlovice poprvé udeřily už v 7. minutě. Centr z pravé strany gólman hostí tečoval jen k dobíhajícímu Křivovi, pro kterého již nebyl problém otevřít z malého vápna skóre. Pak se ukázali i hosté. Francův trestný kop ještě Kučík s vypětím všech sil vytlačil na roh, proti hlavičce Rachůnka už však byl bezmocný – 1:1. O chvíli později se ale po spolupráci bratří Belantů dostal balon opět ke Křivovi, který ho poslal přímo k tyči – 2:1. Domácí střelec byl při chuti a Mikula po jeho centru trefil břevno. Pak ještě David Křiva po krásném sóle mířil těsně vedle, víc už toho ale ukázat nemohl, neboť si natáhl stehenní sval a zápas pro něj skončil. Tři minuty před přestávkou navíc Kučík nezkrotil Josefíkův nepovedený centr, srazil si ho do brány a do kabin se šlo za stavu 2:2. Po několika sekundách druhé půle ale domácí potřetí vedli, když přesně k tyči mířil Mikula. Domácí mohli přidat další góly, jenže Rašticovu pumelici z pětatřiceti metrů zastavilo břevno a Procházku s Tomášem Belantem vychytal gólman Rachůnek. A tak přišel trest. Gólman Kučík a hned nato i stoper nastřelili při odkopu Josefíka, pro kterého nebyl problém uklidit balon do prázdné brány – 3:3. Domácí pak měli velký tlak i šance, stav už se ale až do konce nezměnil. Na řadu tak přišly pokutové kopy. Rozuzlení přinesla až sedmá série, kdy domácí Zábojník dal a Kučík chytil pokus hostů.

Branky: 7. a 14. Křiva, 46. Mikula – 12. T. Rachůnek, 42. a 70. Josefík. Buchlovice: Kučík – Krystýnek, Zábojník, Novák, Kořínek, L. Belant, Mikula, T. Belant, Procházka (72. Valeš), Schuster, D. Křiva (30. Raštica). Trenér: J. Křiva. Havřice: T. Rachůnek I – L. Maršálek, T. Rachůnek II, Klusák, Kadlčík, Doležálek, Buráň, Josefík, Masařík, Franc, Uherek. Střídali: M. Maršálek, Bania. Trenér: Zámečník.

VLČNOV – JALUBÍ 5:1 (2:0)

Domácí sice postrádali trio zraněných hráčů Gregor, Tománek, Bortel, přesto se celý zápas jednoznačně odehrával pod jejich taktovkou. Účet otevřel Činčala, ještě do přestávky přidal druhý gól tvrdou bombou pod břevno Matějíček. Po změně stran nejprve zvýšil na 3:0 proměněnou penaltou Kameník, pak se dočkali i hosté, jejichž čestný úspěch zaznamenal Doseděl. Domácí měli otěže zápasu nadále pevně ve svých rukou a vítězství ještě zvýraznili dalšími dvěma trefami.

Branky: Činčala 2, Matějíček, Kameník, Tomala – Doseděl. Vlčnov: Chvojka – Křapa (65. Kužela), Mikulec, Hlahůlek, Machala – Tomala (75. Moštěk), Němčický, Kameník, Matějíček – Fibichr, Činčala.

PRAKŠICE – MORKOVICE B 5:0 (4:0). Branky: Jurák, Šimuni, Vlček, Němeček, Hostýnek. OŘECHOV – KORYČANY 1:2 (1:1) Branky: Zukič – Koval, Huška.

Amatérští výtvarníci si odskočili na týden malovat na Velehrad

Obrazy se dají prezentovat nejen v tradičních galeriích, ale ledaskde. O tom se mohli přesvědčit obyvatelé i návštěvníci poutního Velehradu.

Novoveští dragoni doma vybojovali sedm medailí

Sedm medailí vybojovaly na Dračím mistrovství Moravy v Ostrožské Nové Vsi domácí posádky ONV Box. Přestože si na Kunovské tabuli brousily zuby i na nejcennější kov, ten jim pokaždé unikl. Postarali se o to famózní přerovští dragoni, kteří ovládli všech devět závodů. Mezi amatérskými posádkami se dařilo slováckému seskupení s názvem Pobřežní hlídka, které slavilo dvě druhá místa.

Slovácko rozesmutnil kanonýr Lafata

Fotbalisté Slovácka se v předehrávce 4. kola HET ligy statečně rvali na hřišti pražské Sparty, další body do tabulky si ale nepřipsali. O výhře domácích rozhodl v 60. minutě David Lafata.

Lukášek z Mařatic bojuje s leukemií. Kostní dření můžete pomoct i vy

FOTOGALERIE / Ještě na začátku roku byl Lukášek z Mařatic bezstarostný kluk, který si užíval dětství, běhal po hřišti a chodil do Hradišťánku. Únor 2017 bude už navždy pro celou rodinu jedním z nejsmutnějších měsíců letošního roku.