PODLESÍ – NEDAŠOV 7:1 (2:0)

V prvním poločase převažovala ofenziva nad defenzivou a hlavně hosté spálili řadu vyložených šancí. Do vedení šli domácí v 8. minutě, na centr si naběhl Stolář a hlavou otevřel skóre – 1:0. Na druhé straně hosté spálili první gólovku, Fojtík zakončoval mimo a další nebezpečnou střelu vyrazil Michut na roh. Mezi 25.- 35. minutou mělo Podlesí tři dobré šance. Nejdříve byl neúspěšný Bína, poté zakončoval těsně vedle Radim Blažek a nakonec přímý kop Košuta šel od břevna nad. Poté hosté neměli dobré šance, to byly přímo gólovky! V 31. minutě další samostatný únik hostujícího Šuráně zlikvidoval Michut. Ve 34. minutě pak Fojtíkovi nesedlo v jasné šanci zakončení a střela šla vedle. V 36. minutě pak napřáhl z dobrých 22 metrů Borák a mířil do protipohybu brankáře – 2:0.

Zápas rozhodl probuzený střelec Bína, kterému se povedl čistý hattrick za 11 minut. Svou první branku vstřelil v 52. minutě – 3:0. V 57. minutě ho vyslal do úniku přesným výkopem Michut, Bína se zbavil obránce a zakončil přesně na zadní tyč – 4:0. V 63. minutě pak předskočil obránce a hlavičkou přidal pátou branku.

To bylo pro hosty těžké k.o. V 78. minutě dostal míč do běhu Borák a zakončil přesně k tyči – 6:0. V 79. minutě vybojoval balon na obránci Bína a zakončil nekompromisně – 7:0. O čestný úspěch hostů se postaral v 89. minutě Cícha, který se prosadil přesnou střelou zpoza šestnáctky – 7:1.

Branky: 8. Stolař, 36. a 78. Borák, 52., 57., 63. a 79. Bína. Rozhodčí: Blažek – Kýr, Perutka.

BRUMOV B – DOL. BEČVA 2:1 (0:1)

Dolní Bečva přijela do Brumova se zkušeným kádrem. Domácí však přistoupili k zápasu vlažně. Přestože byli fotbalovější, vytvořili si jen náznak šance. Bečva měla dvě příležitosti a jednu z nich ve 38. minutě Šena z brejku proměnil. Brumov se po přestávce zlepšil. Po hodině hry byl po druhé žluté kartě vyloučen kapitán Šena. O tři minuty později z penalty vyrovnal Kolínek. Brumov pak ještě vstřelil gól, který ale rozhodčí neuznali. Zároveň pak neodpískali podle domácích další penaltu. Dvě minuty před koncem si Dekleva naskočil na roh, míč hlavou jen lízl přímo do sítě. Závěr byl z obou stran vyhecovaný a emotivní, ale na konečném výsledku a výhře Brumova se již nic nezměnilo.

Branky: 63. z pen. Kolínek, 88. Dekleva – 38. Jaroslav Šena. Rozhodčí: Mikulášek – Kostelník. Brumov B: Vypušťák – Kolínek, Šindler, Dekleva, Vaněk, Filo, Naňák, Chovanec, Macháč, Beňo, Ritter. Střídali: Janáč, Kiačik, Vobořil. Trenér: M. Vaněk.

ZUBŘÍ – VIZOVICE 1:5 (0:3)

Vizovice od první minuty poslední tým tabulky přehrávaly a vytvářely si šance. Už ve třetí minutě otevřel skóre Macháč a do přestávky přidali další dvě trefy Velev a Hlava. A to ještě některé šance zahodily. Druhá půle nic nezměnila, jen domácí zahodili penaltu, kterou bravurně Pavelka chytil. Naopak Dubec a Macháč zvýšili na pětibrankový rozdíl, čtyři minuty před koncem Krupa snížil.

Branky: 86. Krupa – 3. a 80. Macháč, 18. Velev, 28. Hlava, 74. Dubec. Rozhodčí: Bělunek – Holub, Nevrla. SK Vizovice: Pavelka – Valenta, Polách, Dvořák, Drga – Novák – Zícha (75. Kolařík), Laciga, Hlava (80. Sviečka), Macháč – Velev (72. Dubec). Trenér: P. Polášek.

PODKOPNÁ LHOTA – VALAŠSKÉ KLOBOUKY 3:0 (2:0)

Okresní derby začala lépe Podkopná Lhota a hned v 1. minutě šla do vedení přesnou hlavičkou do šibenice Mahďákem. I nadále diktovali tempo utkání domácí a jasně Valašské Klobouky přehrávali. Další tutovku domácích zahodil Nedavaška. Hosté ohrozili domácí branku po sérii rohových kopů, ale brankovou příležitost si v první půli nevytvořili. Ve 20. minutě zvýšil vedení pro domácí Holeňák přesnou střelou k tyči Kovaříkovy branky. Ve 38. minutě šel sám na branku hostí Elšík, ale dobře nezakončil. Ve druhé půli tlak domácích polevil, ale Valašské Klobouky si vážnější šanci nevytvořily. Rozhodnutí utkání přinesla 62. minuta, kdy pěknou akci domácích zakončil přesnou střelou k tyči Nedavaška. Hosté sice nesložili zbraně, snažili se o snížení, ale gólovku měli jen jedinou, kdy Trnavského střela skončila na tyči Valčíkovy branky. V 77. minutě nastřelil břevno z přímého kopu Bořuta a následnou dorážku Rudolfa kloboucký brankář vychytal. Závěr utkání se už jen dohrával.

Branky: Mahďák, Holeňák, Nedavaška. Rozhodčí: Chlevišťan, Zubek, Staško, 120 diváků. Podkopná Lhota: Valčík – Psota, Čunek, Staněk, Holeňák, Hrdlička, Bořuta, Rudolf, Nedavaška, Nevrlka, Mahďák, Elšík, Videman, Srovnal. Valašské Klobouky: Kovařík – Trnavský, Kristin, Sáblík, Kováč, Kachlík, Smolka, Šimáček, Ptáček, Trojáček, Nahodil, Častulík, Novák, Kocourek.

HOVĚZÍ – ŠTÍTNÁ N. VLÁŘÍ 2:0 (2:0)

Hosté začali zápas velmi vlažně, čehož hned využili Hovězané, když Zádilský vybojoval u branky Štítné balon a přesným pasem našel Zdeňka Kostku, který poslal Hovězí do vedení – 1:0. V poslední minutě prvního poločasu skórovali domácí podruhé. Rohový kop Hromady do brány tečoval Radek Kostka. Ještě předtím zahrával přímý kop Kocurek a míč z jeho kopačky jen těsně lízl tyčku. Po čtvrthodině druhého poločasu konečně překonal z přímého kopu obranu Hovězí Soja, míč ale nakonec zastavilo břevno. Ani závěrečný nápor hostů alespoň vyrovnání nepřinesl, pozorná obrana Hovězí všechny nebezpečné akce dokázala odvrátit. První domácí výhra tak byla na světě.

Branky: 8. Zdeněk Kostka, 45. Radek Kostka. Rozhodčí: Stodůlka – Kneisl, Ruman.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Val. Meziříčí B – Vidče 2:1 Vaigl, Výmola – Dobeš, Hutisko – Juřinka 1:0 Mikulenka D.

O. N. VES – MLADCOVÁ 2:3 (0:2)

První poločas domácí hráli, hosté dávali branky. Nejdříve v 17. minutě penaltu za údajný faul brankáře Bočka v malém vápně proměnil Jaroš. Ve 40. minutě opět zvýšil Jaroš. Do druhého poločasu nastoupili domácí s cílem zápas otočit. To se jim dařilo plnit, jelikož v 55. minutě snížil Bronislav Šálek na 2:1 a v 75. minutě vyrovnal s trestného kopu Michal Pokorný. V 86. minutě však hosté proměnili trestný kop a rozhodli o své výhře. Domácí mají výhrady k řízení utkání ze strany hlavního rozhodčího.

Branky: Šálek B., Pokorný M. – Jaroš 2. Rozhodčí: Zicháček Martin, 50 diváků. Ostrožská Nová Ves: Boček – Franta, Merta, Zálešák, Šálek R., Jurásek, Šálek B., Máčala, Galuška, Pokorný, Straka. Na střídání: Hůsek, Kreisl, Pokorný L., Píštěk. Mladcová: Korch – Hamerník, Struška, Krahula, Chludil, Julina, Krahula, Sovják, Jaroš, Venený, Vaněk. Na střídání: Dlabač, Brhel, Petlach, Paták, Lebánek, Káňa, Luňák.

ŽALKOVICE – DOLNÍ NĚMČÍ 0:2 (0:0)

Žalkovice odehrály vyrovnané utkání, přičemž v první půli diváci branku neviděli. Ta padla k radosti hostujících diváků až po hodině hry Šmehlíkem. V závěru se domácí snažili o vyrovnání, ale otevřené obrany využili hosté a Tinkou si pojistili vítězství.

Branky: Šmehlík, Tinka P. Rozhodčí: Škrobák – Mičkal, Zicháček.

BŘEZOLUPY – NEDACHLEBICE 2:1 (1:1)

Aktivně začali hosté a ve 20. minutě si dala domácí obrana vlastní gól. Domácí pak přidali a zaslouženě vyrovnali ve 28. minutě Kundrtem. Po přestávce se hrál vyrovnaný fotbal. V závěru se štěstí přiklonilo na stranu domácích, kteří vstřelili v 85. minutě vítězný gól Kundrtem. Březolupští pak měli ještě dvě dobré šance, ale ty už neproměnili.

Branky: Kundrt 2 – vlastní. Rozhodčí: Skalický – Dokoupil, Konečný, 300 diváků. Březolupy: Doušek – Michálek (73. Kukla), Vycudilík, Jevický, Drga, Schubert, Chaloupka (83. Blažek), Kundrt, Johaník, Soška, Navrátil (7. Pavlík). Nedachlebice: Řešetka – Pisklák, Soviš, Bartoš, Šuranský, Urban, Křenek (69. Nožička), Perutka, Kaňovský, Ryška (60. Hladiš), Zoubek.

KVASICE – ÚJEZDEC 0:2 (0:1)

V prvním poločase se hrál ve Kvasicích vyrovnaný zápas. Hosté otevřeli skóre ve 26. minutě ze sporné ofsajdové pozice rukou, autorem branky byl Popelka. Domácí nevyužili hned několik vyložených šancí. V 52. minutě skóre utkání uzavřel z ojedinělého útoku Gregor.

Branky: 26. Popelka, 52. Gregor. Rozhodčí: Havlín – Dujíček, Bernatík. 200 diváků. Kvasice: Vymazal – Večerka, Kovář, Lepša, Močička, Musil, Prešnajder, Foltýn, Stodůlka, Zapletalík, Potočný. Střídali: Hrabal, Droběna, Ambruz, Němeček. Újezdec: Fojtík – Těthal, Coufalík, Kobzinek, Vystrčil, Uher, Pilka, Gregor, Šmíd M. (roč. 89), Popelka, Slinták. Střídali: Brulík, Roder, Bachůrek, Šmíd M. (roč. 85), Zábranský.

PŘÍLUKY – FRYŠTÁK 1:0 (1:0)

Příluky pod vedením nového trenéra Bohuslava Elšíka začaly první poločas ve velkém tempu a už v 7. minutě vedly. Míč se odrazil za velké vápno a K. Zedníček, tvrdou střelou pod břevno nedal hostujícímu brankáři šanci – 1:0. Hra se dále odehrávala ve velkém tempu a domácí hráči měli svým napadáním maličko více ze hry a měli i další nové šance, které neproměnili. Fryšták byl nebezpečný hlavně v dlouhých přihrávkách na svého útočníka T. Křenka, který svou rychlostí dělal domácí obraně problémy. Z jedné takové šance mohl dokonce vyrovnat, ale když už se uvolnil a šel sám na gólmana, tak mu stála v cestě tyč. Ve stejném obraze se odehrával i druhý poločas, až do 69. minuty, kdy byl vyloučen hostující Valášek, který za oplácení dostal červenou kartu. Příluky tohoto oslabení chtěly využít ke vstřelení druhé branky, ale jejich šance končily na tyčkách, břevnu anebo ve stoprocentních šancích netrefily branku. Skóre už se nezměnilo a domácí se mohli radovat z prvního vítězství v letošní sezoně.

Branka: Zedníček K. Rozhodčí: Nohavica – Žniva, Polaštík, 150 diváků. Příluky: Sebera – Čelůstka, Kolínek, Machlíček, Strachoň, Vlček, Zedníček K., Zedníček D., Frolek D., Dederle, Nesvadba. Střídali: Frolek M., Frolek R., Stuchlík, Metela. Trenér: Bohuslav Elšík. Fryšták: Mikel – Kolář, Bednařík, Valášek, Křenek, Krhůtek, Chudý T., Rudolf, Skalička, Chudý D., Šumšala. Střídali: Balažík, Holub, Holomek, Gajdůšek, Petráš. Trenér: Jaroslav Hrbáček.

HLUK – OŘECHOV 2:1 (0:0)

V první půli diváci mnoho pohledných akcí neviděli, mírnou převahu měl Hluk, který se dostal do dvou šancí, z první trefil Dohnal břevno a pak J. Machala v dobré pozici nezkrotil míč. Po přestávce se domácím podařilo dát rychlý gól ve 47. minutě Dohnalem. Hra byla v dalším průběhu vyrovnaná a hostující Rezek svým důrazem vyrovnal v 61. minutě na 1:1. V bojovném závěru dal vítězný gól v 79. minutě opět Dohnal.

Branky: Dohnal 2 – Rezek. Rozhodčí: Janča – Toman, Kotačka.

KNĚŽPOLE – BOJKOVICE 5:2 (2:1)

Domácí konečně po čase zabrali a bylo z toho přesvědčivé vítězství nad nováčkem z Bojkovic. Hosté šli sice do vedení po půlhodině hry Vaculou, ale Kněžpolští během sedmi minut dokázali otočit průběžné skóre. O definitivním osudu zápasu rozhodli domácí dvěma brankami v samém nástupu do druhé půle.

Branky: Staroba 2, Brzica, Klvaňa, Uhlíř – Vacula, Bartoš. Rozhodčí: Filgas – Skalický, Filipenský.

Březolupy zůstávají nohama pevně na zemi

Březolupy – Už se nemohl dívat, jak jeho spoluhráči zahazují jednu šanci za druhou, a tak vzal osud víkendového šlágru v Březolupech do svých rukou. Útočník domácích Petr Kundrt dvěma góly zajistil obrat v zápase a vítězství 2:1 nad rivalem z Nedachlebic.

„Velmi cenné vítězství. Za stavu 1:1 přitom spoluhráči zahodili tři tutovky, naštěstí mně se po povedené přihrávce podařilo z brejku dát vítězný gól," oddechl si 32letý útočník. „Ve vyrovnaném duelu mohl soupeř v samém závěru vyrovnat. Vzhledem k tomu, že jsme ale měli více vyložených šancí, vyhráli jsme zaslouženě," dodal fotbalista, který v Březolupech kroutí již pátou sezonu. „Ambice hrát výše nemám, třebaže před deseti lety jsem měl nabídku z rodné Hané hrát za Dolany přebor. Nyní pracuji v Praze, ale na zápasy si vždy čas udělám," dušuje se Kundrt.

Přestože jeho tým po víkendu snížil náskok vedoucích Nedachlebic na dva body, po postupu v Březolupech nepošilhávají. „Zůstáváme nohama pevně na zemi. Již nyní jsme rádi za sérii šesti zápasů bez porážky, kdy jsme navíc pětkrát zvítězili," připomněl kanonýr, který svému celku letos pomohl už devíti góly. „Zatím mě to moc nestálo. U nás se platí litrem slivovice pouze za hattrick nebo rozhovor v novinách. Zatím mám ale slivovice dost," uklidnil s úsměvem kanonýr spoluhráče, jenž by rád v rozehrané sezoně dosáhl na dvacetigólovou metu. ⋌(mb)