I. A třída: lídr z Osvětiman poprvé zaváhal, ztratil v Žalkovicích

Region – První zaváhání! Už ani současný lídr fotbalové I. A třídy skupiny B z Osvětiman není neporazitelný. V pátém kole nečekaně ztratil body v Žalkovicích. Vedoucí tým áčka ze Slušovic přivezl body z Valašského Meziříčí.

5.9.2016

I. B třída: Malenovice - VlčnovFoto: pro DENÍK/Jan Zahnaš

JAROSLAVICE – VLACHOVICE 3:2 NA PEN. (2:0)

Obě mužstva se od začátku snažila o útočný fotbal a v 17. minutě po dlouhém nákopu z domácí obrany využil L. Macalík vyběhnutí brankáře Vlachovic a lobem vstřelil první gól Jaroslavic. Ve 26. minutě rozehráli domácí rychle autové vhazování a po centru vstřelil hlavičkou M. Lebánek druhou branku. Ve 29. minutě se ocitl hráč hostů před brankářem domácích P. Žbelem, který jeho střelu vyrazil nohou na rohový kop. Další brankovou šanci měli hosté v 35. minutě, kdy po rychlém brejku vystřelil hráč Vlachovic z velkého vápna a opět výborně zasáhl brankář Jaroslavic, když tuto střelu vytlačil na tyčku a míč se odrazil do zázemí.

Ve druhém poločase zahrozili ihned po rozehrání hosté a domácí okamžitě odpověděli, když po křižné přihrávce vstřelil branku D. Horňák, ale pomezní rozhodčí signalizoval ofsajd. V 60. minutě se hostům podařilo snížit na 1:2 T. Olejníkem. Jaroslavičtí měli další šance: D. Mynarčík nastřelil tyčku branky, hlavičku D. Vrby výborným zákrokem vyrazil z branky gólman Vlachovic. V závěrečném náporu hostů v 86. minutě po zahraném rohovém kopu vyrovnal hlavičkou T. Kolouch a zápas musely rozhodnout pokutové kopy. Až v 5. sérii vyrazil jaroslavický brankář P. Žbel střelu hráče T. Olejníka a rozhodující penaltu domácích proměnil M. Podéšť, a domácí tak získali dva body.

Branky: 17. Macalík, 26. Lebánek – 60. Olejník, 86. Kolouch. Jaroslavice: Žbel – Dujsík, Valenta, Podéšť, Červenka, Macalík (44. Horňák), Š. Polách, O. Polách, Vrba, Mynarčík, Lebánek. Na střídání: Paníček. Vlachovice: Machač – Kolouch, Olejník, Macek, Miča, Obadal, Hlavica, Fojtík (46. Horáček), Nedavaška, J. Hovězák, Kořenek. Na střídání: Jandík, Trčka, P. Hovězák, Bodlák.

H. LIDEČ – V. PŘÍKAZY 6:2 (4:1)

Hostům totálně zápas zpackal brankář Michal Valčík, který se podílel na většině inkasovaných branek. Domácím to šlo k duhu a svého soupeře jasně přestříleli. „Všichni včetně hostů se dnes smáli chybám, které tady vyráběl brankář Valčík. Všechny pokutové kopy nařízené v zápase posoudili rozhodčí správně. Mohlo na obou stranách padnout i více branek, zápas jsme měli pod kontrolou," dodal k zápasu předseda domácího klubu Bronislav Gajdošík.

„Co k tomu dodat? Čtyři branky jdou na vrub našeho brankáře. Udělal také jednu penaltu a když jsme se dostali do hry za stavu 3:1, vyrobil další hrubku. To nás úplně srazilo do kolen," řekl zklamaný trenér Valašských Příkaz Josef Miklas.

Branky: 10., 24. a 68. Jakub Fojtík, 11. a 58. Liška, 42. Martin Petrušek – 29. a 71. Juřica.

BRUMOV B – VIDČE 5:0 (2:0)

Béčko Brumova doma válcuje jednoho soupeře za druhým a tentokrát to naplno poznalo Vidče. „Soupeř byl fotbalovější, pohyblivější a rychlejší. Předčil nás ve všech směrech. My jsme za celý zápas měli dvě slibné příležitosti, mladý Kubját nastřelil tyč. Domácí ještě dali dvě břevna a dá se říct, že konečný výsledek je pro nás ještě milosrdný," konstatoval za poražené sekretář Vidče Petr Jurča.

Branky: 30. a 56. Bůbela, 35. a 90. Novák, 74. Macháč.

VAL. MEZIŘÍČÍ B – SLUŠOVICE 1:2 (1:0)

Domácí fotbalisté doslova odflákli druhý poločas a po zásluze doma padli se Slušovicemi. „V prvním poločase jsme hráli dobře. Dali jsme branku a nedotáhli další čtyři až pět brankových příležitostí. Po přestávce jsme zahráli pro mne nepochopitelně vlažně. Nedokážu si vysvětlit přístup některých hráčů. Hosté si za druhý poločas vítězství zasloužili," zhodnotil zápas zklamaný trenér domácích Radim Baroš.

Branky: 27. Václavík – 65. Lošťák, 68. Kvasnica.

ZUBŘÍ – NEDAŠOV 6:0 (2:0)

Zubří doma jasně přehrálo Nedašov. Probudil se střelec Radim Vokáč, který špatně bránícímu soupeři dal hattrick. „Od první minuty jsme byli jasně lepším celkem. Hned v 5. minutě nedal své první sólo Vokáč. Hosté se z tlaku vymanili jednou šancí, ale výborným zákrokem nás podržel brankář Randus. Zápas jsme měli pod kontrolou. Soupeř byl tentokrát slabý jak v obraně, tak v útoku. Kdybychom dnes proměnili jen padesát procent šancí, vyhráli bychom daleko větším rozdílem," dodal k vydařenému zápasu Zubří hrající manažer Robert Jurajda.

Branky: 25., 33. a 66. Vokáč, 47. Jurajda, 50. Pavlíček, 90. Jež.

SEHRADICE – JUŘINKA 0:4 (0:0)

Hosté smázli poslední celek tabulky po poločase. Nejprve zavelel ke zteči první brankou kapitán Škařupa. Pak se prosadil elitní střelec Vavřík a nakonec se v závěru dvěma góly prezentoval defenzivní hráč Goláň. Domácí Sehradice zatím ukazují, že dodatečný postup o soutěž výš nebyla dobrá volba. Zato hosté pod trenérem Pavlem Vaiglem nabírají rychlý bodový vítr.

Branky: 55. Škařupa, 65. Vavřík, 83. a 87. Goláň.

PODLESÍ – V. KLOBOUKY 0:1 NA PEN.

Šlágr kola přinesl branky až při penaltách. Rozjeté Podlesí narazilo na velmi silného protivníka. „Dnes nám to nelepilo, ale narazili jsme na velmi kvalitního soupeře. Trochu jsme podali na můj vkus takový úzkoprsý výkon. První poločas šance nepřinesl. Soupeř hrál důrazně a dobře kombinoval. Určitě to byl nejlepší tým, na který jsme letos narazili. Měli jsme dobrých dvacet minut druhého poločasu, ale Bělocký s Holčákem branku nedali. Pak nás dvakrát podržel Nosálek. Byla to zasloužená remíza s velmi dobrým soupeřem," řekl k utkání trenér Juřinky Karel Baroš.

DOLNÍ NĚMČÍ – KORYČANY 1:3 (0:2)

Přestože úvod utkání patřil techničtějšímu domácímu mužstvu, které mělo několik slibných příležitostí a dokonce nastřelilo z přímého kopu i tyč Vrbovy branky, byli to nakonec hráči Koryčan, kteří se ve 24. minutě po vydařené střele Gejdošově z rohu šestnáctky radovali z vedení. Naděje na bodový zisk ještě v závěru 1. půle posílil Hanák, když rozvlnil síť domácích podruhé.

Do třetice rozveselil početné řady fanoušků Koryčan Tesař, který v 59. minutě po fatální chybě obránce Dolního Němčí zužitkoval samostatný únik z poloviny hřiště. Frustrace domácího mužstva bohužel místy přerůstala v zákeřnost a několik situací vyloženě volalo po použití karetní výbavy hlavního sudího Bartoně. Příznivci Dolního Němčí se sice v 75. minutě dočkali korekce stavu na 1:3, ale v nervózní a vypjaté koncovce se již skórovat nepodařilo žádnému z aktérů, a to i přesto, že Koryčany měly k dispozici pokutový kop za sestřelení Lyska domácím brankářem.

Branky: 75. Krchňáček – 24. Gejdoš, 44. Hanák, 59. Tesař.

MALENOVICE – VLČNOV 0:2 (0:0)

Po bezbrankové první půli rozhodl Vlčnov o svém vítězství během tří minut, když se v 54. a 57. minutě prosadil Hanák.

Branky: 54., 57. Hanák.

SKAŠTICE – HLUK 0:2 (0:1)

Domácí byli oslabeni o svého nejlepšího hráče Konečníka. Zato Hlučané poprvé nastoupili v kompletní sestavě, scházel pouze Jan Machala a na výkonu mužstva to bylo vidět. Od začátku byli hosté lepším mužstvem, protože domácí převyšovali pohybem a také fotbalovostí. Ve 20. minutě dostal ideální přihrávku na malé vápno Ondra Machala, ale mířil půl metru od zadní tyče. Potom se hosté dostali do pěkného přečíslení, ale Radkovi Bihárimu se míč zapletl mezi nohami. Ve 30. minutě nařídil proti Hluku rozhodčí Zicháček velmi přísný pokutový kop po zákroku Lipotiho. To byla jediná šance domácích, kterou však Sova napálil do tyče. Ve 36. minutě vybojoval míč Tomáš Martiš, přihrál Dohnalovi, který ideálně vysunul Radka Biháriho, který viděl v ideální pozici Martina Zalubila, pro kterého už nebyl problém dostat míč do branky a Hluk vedl 1:0.

Do druhého poločasu nastoupily Skaštice velmi razatně a s velkým úsilím. Hlučané však mají zkušené hráče v obraně a likvidovali jejich úsilí hned před pokutovým územím. Jediná šance byla tvrdá hlavička domácího hráče, která však minula branku. V 59. minutě poslal do úniku Biháriho Dohnal a ten už věděl, jak zakončit ke vzdálenější tyči. Hluk vedl 2:0. Domácí je nutné pochválit za velké úsilí, ale na Hlučany nestačili. Velké šance měli následně Radek Bihári a také Martin Zalubil, ale skaštický brankář Stýblo byl vždy na místě. Hlučané útočili, v jednom případě byl v pokutovém území faulován Ondra Machala, ale rozhodčí Zicháček pokutový kop neodpískal. I tak Hlučané dovedli zápas k zaslouženému vítězství.

Branky: 37. Zalubil, 59. Bihári. Rozhodčí: Zicháček – Rybka, Polaštík, 100 diváků. Skaštice: Stýblo – Dunda, Janalík (19. Škrabana), Motal (63. Vymětal R.), Menšík – Petrúsek, Frýdl R., Sova, Batík – Ančinec (76. Uličný), Icela. Trenér: Roman Kolenič. Hluk: Fojtík – Horák (77. Zlínský), Martiš, Kukla, Dohnal – Biháry (90. Nguntual), Zalubil, Machala O., Machala A. – Lipoti, Galuška. Trenér: Václav Uhlíř.

NIVNICE – NEDACHLEBICE 1:2 (1:1)

Hodová neděle, pěkné počasí a především dosavadní dobré výkony nivnických fotbalistů přilákaly na zápas s Nedachlebicemi tři stovky fanoušků. Většina z nich však odcházela zklamaných, protože se v Nivnici servírovalo místo hodové kačeny velmi nechutné fotbalové sousto. A to oboustranně. Nedachlebice se představily pouze s torzem loni úspěšného mužstva a hra tomu také odpovídala. Domácí zůstali daleko za očekáváním a na předchozí výkony vůbec nenavázali.

Na první branku se dlouho nečekalo a udeřilo hned ve 4. minutě. Rohový kop nivnického L. Ligase dorážel u zadní tyče V. Velecký a domácí vedli 1:0. V 11. minutě se pokusili o ohrožení branky hosté a tečovaná střela Brzici skončila v rukavicích nivnického brankáře. Ve 12. minutě viděli všichni diváci stojící za soupeřovou brankou druhý gól Nivničanů, ale pomezní rozhodčí míč za brankovou čarou nesignalizoval a hlavní měl těžkou pozici na rozhodnutí. Co se tedy událo? Po pěkném centru P. Lukeše dorážel míč do branky J. Máčalík a hosté balon odvrátili zpět před branku a další dorážka už šla vedle. V další střelecké pozici se ve 14. minutě ocitnul nedachlebický Brzica, ale jeho přímý kop proletěl nad břevnem. Ve 22. minutě spálil svou první šanci domácí S. Josefík, který po J. Máčalíkově přihrávce vystřelil zblízka vysoko nad. Ve 28. minutě se po rohu Haši dostal k hlavičce Pisklák a hodně vystrašil domácí defenzivu. Po půlhodině hry už bylo vyrovnáno. Po chybě brankáře P. Mendla, který neudržel lehký centr, dorážel míč do sítě kapitán hostí Soviš. Poločas ukončila střela nekrytého Haši, ale jelikož šla doprostřed, gól nepadl. Kromě dvou gólů nebylo v prvním poločase k vidění vůbec nic fotbalového.

Ve druhém poločase se nezměnilo takřka nic. Ve hře obou celků bylo hodně nepřesností a mnoho šancí zapsaných není, protože jednoduše nebyly. V 51. minutě skončil rohový kop L. Ligase na břevně branky hostí. V 54. minutě zazdil svoji druhou tisíciprocentní šanci S. Josefík, kterému P. Lukeš připravil míč do pěkné palebné pozice, ale razance zvítězila nad přesností. V 57. minutě hlavičkoval po jednom z mnoha rohů J. Máčalík nad branku a za chvíli přišel za zahozené šance domácích trest. Dlouhý nakopnutý míč z poloviny hřiště přeletěl na vápně M. Máčalíka a ve sporném postavení stojící Fojtík uklidil míč k tyči. Nedachlebice vedly 2:1. Protesty domácích opět nevedly nikam. A do stejného místa vedla i jejich hra. Ve zbývající půlhodince ohrozili branku hostí pouze dvakrát, hosté už ani jednou. Skóre se tak už nezměnilo.

Branky: 5. Velecký – 29. Soviš, 59. Fojtík. Rozhodčí: Ambroz – Ogrodník, Šimoník, 300 diváků. Nivnice: Mendl – Hladiš, P. Ligas, M. Máčalík, Michalec – Velecký – Kostelník, Josefík, L. Ligas, J. Máčalík (69. Holboj) – Lukeš (71. Májek). Nedachlebice: Vyorálek – Novák, Soviš, Ryška, Bartys (71. Hladiš) – Pisklák, Haša, Fojtík, P. Nožička – Brzica, M. Nožička.

ŽALKOVICE – OSVĚTIMANY 1:0 (0:0)

Útočníci Osvětiman propadli v zakončování situací před brankou Žalkovic. V první půli se hrál vyrovnaný fotbal. Domácí pozorně bránili a hosté útočili bez efektu. Za zmínku stojí střely Ondry Zýbala a Tomáše Ondrouška. První se těsně před brankou vytočila mimo a druhá již směřovala do branky, když ji padající brankář se štěstím trefil špičkou boty.

Druhá půle přinesla podobný fotbal. Osvětimanští opět útočili, jejich snaha většinou končila před velkým vápnem. Domácí se snažili o rychlé brejky. V 78. minutě jim jeden vyšel, míč šel po levé straně, kam se vytáhla většina osvětimanských hráčů. Podařilo se jim balon poslat na druhou stranu, nikdo však za ním nešel, a tak míč směřoval znovu před branku hostí, do které ho hlavou usměrnil Strnad. Závěrečný nápor Osvětiman vyrovnávací branku nepřinesl, střela Ondry Zýbala jen těsně minula pravou tyč. Když dvě minuty před koncem rozhodčí neodpískal podle hostů jasný faul ve vápně, bylo o vítězi rozhodnuto.

Branka: 78. Strnad. Osvětimany: Zálešák – Fišer, Křemeček L., Křemeček R., Švrček, Válek (88. Juřena), Ondroušek (81. Dobeš), Brhel (68. Cigoš), Otáhal, Žandovský, Zýbal.

ÚJEZDEC – NAPAJEDLA 0:2 (0:0)

Úvod utkání patřil hostům, kteří se lépe pohybovali a byli silnější v kombinaci. Několikrát jen málo chybělo, aby se dostali do vedení. Postupem času ale přece jen domácí vyrovnali hru a taky si vypracovali brankové šance, které ale nevyužili, a tak se do kabin šlo za nerozhodného stavu.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe Napajedlům. Hned v 47. minutě šli do vedení zásluhou Zimčíka, který se prosadil dorážkou. Hosté se tím uklidnili a dá se říct, že kontrolovali hru. Újezdec se v této sezoně jen velmi těžko prosazuje, doma ještě nedal branku, a to samé platilo i v tomto utkání. Hosté se navíc dostali do dvoubrankového vedení. Po rohovém kopu se podruhé zapsal mezi střelce Zimčík. Stanovil tak konečný výsledek na 0:2.

Branky: 47. a 75. Zimčík. Rozhodčí: Kotačka – Schnurmacher, Zpěvák. Újezdec-Těšov: Pochylý – Šmíd, Mařica, Novosad, Kobzinek – Janča, Uher, Mikulec, Coufalík – Slinták, Těthal. Střídali: Jahoda, Kelíšek. Napajedla: Bartoš – Drga, Zimčík, Koutník, Hejda, Belant, Škrabal, Bejtkovský, Foral, Ouroda, Havránek. Střídali: Škarek, Vrága, Leitner.

Zápas Bojkovice–Kvasice byl odložen na 28. září od 15 hodin.

5.9.2016 VSTUP DO DISKUSE

Cyklisté si mohly vybrat ze sedmi tras, pěší ze dvou.

FOTO, VIDEO: V Rožnově se předvedlo třináct dětských valašských souborů

Regionální přehlídka dětských valašských souborů se konala poslední dubnovou sobotu v Janíkově stodole v rožnovském Dřevěném městečku.

Cesty do Vápenic zbrocených krví trávou nezarostou

Čas nelze zastavit. Zacelil rány II. světové války, ale z paměti salašských lidí je nevymazal. Ani po dvaasedmdesáti letech chodníky do Vápenic za obcí Salaš, kde se stýkají svahy chřibských lesů a mezi nimi zurčí potůček Salaška, trávou nezarůstají.

Auto zastavilo až zábradlí

Až zábradlí zastavilo osobní automobil, který se srazil s jiným vozem na hlavní křižovatce v Uherském Hradišti. Na místě zasahovali hasiči, kteří likvidovali únik provozních kapalin. Jeden z účastníků nehody, jež se stala v sobotu okolo poledne, byl lehce zraněn.

Kam o víkendu: Na Den Země, na bitvu o Bílé Karpaty, na pálení čarodějnic

Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.