I. A třída: Juřinka padla, přesto je vítěz skupiny A

Fotbalisté Juřinky se nakonec po boji stali vítězi I. A třídy skupiny A, „béčko" ovládl Hluk. Naopak soutěž opouštějí Horní Lideč, Sehradice, Újezdec a Malenovice.

20.6.2017

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Slavíček

I. A TŘÍDA

Vidče – Val. Příkazy 2:1 (1:1)

Byl to lítý boj na závěr sezony na Sahaře. „Hosté se ukázali jako velmi kvalitní soupeř. Ve 20. minutě nedali penaltu, podržel nás zákrokem brankář Roman Petružela. Ve 28. minutě byl vyloučen hostující Smilek za zmaření vyložené brankové příležitosti. My jsme v prvním poločase, kdy padly dvě branky, měli ještě obrovskou šanci v podání Pavla Drdy. Ve druhém poločase jsme hráli na tři útočníky, ale hra se nám příliš nedařila. Nakonec i my jsme dostali možnost penalty po zbytečném faulu hostujícího brankáře na Kramoliše a získali jsme tři body s dobrým protivníkem,“ řekl k utkání trenér Vidče Petr Urban.
Branky: 37. a 84. Lukáš Vala – 39. Nikolén.
Vlachovice – H. Lideč 0:6 (0:3)
Hosté získali tři body, ale vývoj dalších zápasů jim nepřál. Při výhře Jaroslavic a zisku dvou bodů rezervy Valašského Meziříčí se Horní Lideč poroučí do 1. B třídy jako druhý sestupující, i když získala 34 bodů. „Dokončili jsme neúspěšnou sezonu ziskem sedmi bodů ze třech zápasů, kdy jsme v závěru vyměnili trenéra. Antona Cintulu nahradil Vojtěch Číž, který by měl tým vést i do další sezony. Mám zatím příslib, že většina kádru zůstane, abychom se do 1. A třídy za rok vrátili,“ řekl po utkání předseda Horní Lidče Bronislav Gajdošík.
Branky: 7. a 59. Martin Petrušek, 30. Fojtík, 34. Vaštík, 70. a 74. Surovec.

Zubří – Sehradice 9:2 (3:2)

Zubří se loučilo s nepovedeným jarem a celou sezonou kanonádou ve druhém poločase proti sestupujícím Sehradicím. „Opět musím poděkovat klukům z béčka, čtyři dorazili a pomohli nám. Vedli jsme dva nula, ale po dvou chybách z brejků jsme inkasovali. Od stavu 3:2 jsme se rozjeli k parádnímu výkonu a jsem rád, že jsme mnoha góly dali alespoň malou náplast na všechny problémy, které nás jarem provázely,“ řekl k utkání trenér Zubří Metoděj Nejedlý.
Branky: 23., 37. a 79. Drda, 29. Kantor, 47., 48. a 59. Vokáč, 66. a 85. Polách – 32. a 33. Mikel.

Jaroslavice – Juřinka 3:1 (1:0)

Domácí vědomi si důležitosti zápasu začali opatrně a hra se odehrávala mezi velkými vápny. Ve 28. minutě zahrával J. Fajgara přímý kop a posadil míč na hlavu D. Vávrovi, který vstřelil vedoucí branku domácích. Další šanci měl D. Mynarčík, ale jeho střela těsně minula branku hostů. Fotbalisté Juřinky za první poločas neohrozili branku Jaroslavic.

Ve druhé půli hosté přidali a tuto převahu využili v 75. minutě D. Vavříkem, který vyrovnal zápas. Po obdržené brance domácí přidali a v 81. minutě vystřelil L. Macalík, jehož tečovaná střela znamenala druhou branku Jaroslavic. Hosté otevřeli hru a toho využil v 89. minutě K. Dobosh, když se ocitl sám před brankářem Juřinky a vstřelil třetí branku domácích. Jaroslavice vyhrály 3:1 a získaly potřebné tři body, které znamenají záchranu v I. A třídě.
Skončenou sezonu hodnotil kladně i trenér Juřinky Pavel Vaigl.

„Jsem na tento tým hrdý, kam se posunul za rok. Děkuji také Petru Škařupovi s Martinem Krištofem, jaké dovedli posily. Je mi líto Horní Lidče, která byla rozhodně fotbalovější než Jaroslavice. Ty hlavně v prvním poločase vedly proti nám válku. Soupeř více bojoval, bylo vidět, že jim jde o všechno, a dávali tomu více než my. Po přestávce jsme i my začali jezdit po zadku a hned to bylo znát. Měli jsme šance, srovnali jsme, ale pak jsme po tečované střele dostali druhou branku. Zase jsme soupeře dostali pod tlak, otevřeli hru, ale bohužel jsme inkasovali třetí branku,“ řekl po utkání trenér Juřinky Vaigl.
Branky: 28. Vávra, 81. Macalík, 90. Dobosh – 75. Vavřík. Jaroslavice: Žbel - Valenta, Podéšť, O. Polách, Červenka, Mynarčík, Š.Polách, Macalík, Fajgara (83. Dobosh), Paníček(89. Maršálek), Vávra. Juřinka: Holáň, Paťava, David, Goláň, Lušovjan, A. Koleček (46. J. Koleček), Vadel, Vavřík, Šindelek, Fojtášek (52. Křupala), Šnajdr.
Val. Meziříčí B – Podlesí 4:3 na pen. (2:1)
Podlesí sice bylo v zápise vedeno jako hosté, ale po dohodě obou týmů mělo výhodu domácího prostředí. Na hřišti to vypadalo, že hráči Podlesí nevědí, jak se daří Juřince. Pokud by toto utkání vyhráli, stali by se vítězi soutěže. Nestalo se tak. Rezerva Valmezu potřebovala bod ke klidu a uhrála ho. „Soupeř bojoval nadoraz o bod záchrany. My jsme měli hodně šancí, ale kromě výborného Honzy Vaigla jsme se střelecky neprosadili. Měli jsme sólové nájezdy i brejky, ale nebylo nám více přáno,“ řekl k utkání trenér Podlesí Karel Baroš.
Branky: 24. Gajdoš, 42. Hrabovský, 67. Černý – 22., 47. a 62. Jan Vaigl.
SLUŠOVICE - NEDAŠOV 2:0 (1:0)
Několik desítek diváků si ve Slušovicích muselo na gól počkat až na úplný závěr prvního poločasu. Ve 44. minutě se prosadil domácí Burša. Další gól přišel v 57. minutě, kdy se k míči dostal Klečka a zakončil na rozdíl dvou branek pro domácí. Do konce zápasu už ani jeden z týmů své šance neproměnil.
Branky: 44. Burša, 57. Klečka. Rozhodčí: Dujíček – Kýpr, Šubrt, 35 diváků. Slušovice: Kučera – Burša, Čuřík, Zedníček, Janků, Klečka, Bořuta, Povolný, Zbranek, Dobeš, Kvasnica. Střídali: Šubrt, Lošťák, Večeřa, Čunek. Nedašov: Solař - Fojtík, Holba, Šenkeřík David, Bartoška, Šenkeřík Daniel, Prekop, Marek, Macháč, Vaculík, Olša. Střídali: Kolínek, Šenkeřík L.

BRUMOV B - VAL. KLOBOUKY 3:1 (2:0)

Chvíli po začátku utkání umístil míč do brány Habanec a domácí šli do vedení. V poslední minutě poločasu se prosadil Pecha a domácí tak zakončili první část zápasu dvoubrankovým vedením. Na začátku druhé části zápasu snížil za tým hostů Dubčák. Do konce utkání přidal zásah už jen Vaculín za domácí a zvýšil tak vedení Brumova na konečný rozdíl dvou branek.

Branky: 12. Habanec, 45. Pecha, 54. Vaculín - 50. Dubčák. Rozhodčí: Bartoň – Němec, Vlk, 141 diváků. Brumov: Pjajko - Doležal, Polách Dušan, Habanec, Macháč, Pecha, Fojtík, Naňák, Novák, Škrabola, Ritter. Střídali: Řehák, Dorňák, Kubiš, Polách Daniel, Vaculín. Val. Klobouky: Důbrava - Šarátek, Šuchma, Pavlůsek, Macháč, Sáblík, Kocourek, Mana, Fojtů, Dubčák, Nedavaška, Maňas, Martínek. Střídali: Mikulčík, Naňák.

Újezdec - Malenovice 5:1 (2:0)

V posledním kole soutěže, kdy už bohužel ani jednomu týmu o nic nešlo, nastoupila obě mužstva v kombinovaných a omlazených sestavách. Hra zpočátku neměla velké tempo a brankových příležitostí bylo pomálu. Postupně ale domácí zlepšovali svůj výkon a po půl hodině hry se poprvé prosadili, když se premiérově trefil Katrňák. Před koncem poločasu začal své střelecké představení Coufalík a poslal domácí do dvoubrankového vedení.
Ve druhém poločase už byl Újezdec lepším týmem, Malenovicím začaly docházet síly.

Postupně se v domácím dresu trefil dvakrát Coufalík a kapitán Kobzinek. Hosté se taky jednou prosadili, jejich čestný úspěch zaznamenal Torma. Utkání tedy skončilo výsledkem 5:1 a domácí se s diváky po nevydařené sezoně důstojně rozloučili. Skončili sice na sestupové příčce, ale konečný verdikt o tom, kde budou domácí hrát, bude vynesen v nejbližších dnech.

Branky: 31. Katrňák, 40., 52. a 75. Coufalík, 69. Kobzinek - 68. Torma. Rozhodčí: Mičkal - Zubek, Bartoň. Újezdec-Těšov: Pochylý - Kundrata, Šmíd, Bachůrek, Kobzinek - Indra, Uher, Slinták K., Coufalík - Katrňák, Slinták J. Střídali: Kelíšek, Jančář, Koplík, Zábranský. Malenovice: Mňaček - Válek, Rosinec, Kletečka, Bartoň D., Střelec, Bartoň J., Torma, Menša, Dorotík, Bartek. Střídali: Mikeštík L., Otrusina, Mikeštík J., Zahnaš.

Skaštice - Žalkovice 2:6 (1:3)

Utkání Skaštic se Žalkovicemi přineslo autora hattricku a dva dvou brankové střelce. Nejprve se sedm minut po začátku zápasu prosadil Němec za mužstvo hostů. Ve 21. započal svůj hattrick Bartušek, který zvyšoval na rozdíl dvou branek pro hosty. O šest minut později už hosté vedli se třemi zásahy po druhé trefě Němce. Ve třicáté minutě snižoval svou brankou Konečník ze Skaštic. Deset minut po změně stran přidal svou druhou trefu Němec. V 71 se stal střelcem, který v tomto utkání střelil pouze jediný gól Horák. Hosté tak vedli už o čtyři branky. Osm minut před koncem završil výborný výkon Němec, když se trefil už po třetí. Konečník svou druhou trefou už jen upravil konečný výsledek utkání.

Branky: 30. a 84. Konečník - 7. a 27. Němec, 21., 56. a 82. Bartušek, 71. Horák. Rozhodčí: Vlk, 220 diváků. Skaštice: Vymětal L. – Vymětal R., Batík, Motal T., Menšík D. – Škrabana (46. Petrúsek), Sova (K), Frýdl R., Frýdl M. – Konečník, Ančinec (69. Uličný). Trenér: Roman Kolenič. Žalkovice: Juráň (88. Krejčí) – Janečka T., Jankola, Netopil, Janečka M. (K) – Bartušek J., Bartušek O. (90. Zapletalík), Horák P., Pospíšil (68. Horák P.) – Horák Z. (87. Kuba), Němec. Trenér: Luděk Juráň.

Kvasice - Dolní Němčí 3:2 (2:1)

Poslední mistrovský zápas, který nemohl svým výsledkem zásadně ovlivnit postavení obou mužstev v tabulce, sliboval ofenzívní podívanou, a v tom se odhady nemýlily. V první patnáctiminutovce šli domácí do dvougólového vedení, které zařídil s chutí hrající Pavel Vojtášek. První po samostatném průniku do obrany soupeře, druhý nezvykle hlavou po přesném centru Radima Zapletala z levé strany. Hosté nesložili zbraně a dostávali se na dostřel kvasické branky, ale v té byl tentokrát bezchybný Vašek Černocký. Průnik do pokutového území hasil Pavel Musil, ale jeho zákrok byl penaltový a tak hosté před odchodem do šaten snížili na 1:2.

Druhá půle byla zajímavá a obě mužstva předváděla dobrý fotbal, šance se však rodily těžce. Ujala se po zásluze ta domácí, když střelu Radka Janoštíka do odkryté brány dorážel Radek Pospíšil. Kvasice převzaly kontrolu nad utkáním, ale poklidný závěr zhatilo výtečné sólo útočníka Dolního Němčí a branka znamenající snížení na 2:3. Hosté ožili, ale vyloženou šanci si již díky obětavé a kvalitní defenzívě domácích nevypracovali.

V utkání dostali příležitost všichni hráči a zasloužili se tak o závěrečný účet, kdy Kvasice obsadily 3. místo s 54 body. Za bodový zisk, přístup k mistrovským utkáním a velmi dobrou reprezentaci Kvasic v krajské soutěži jim patří gratulace, poděkování a zasloužená fotbalová dovolená.
Branky: 5. a 11. Vojtášek, 73. Pospíšil - 43. (pen.), 83. Krchňáček. Kvasice: Černocký - Zapletal, Večerka, Stojaník, Musil, Vojtášek, Janoštík, Lepša, Foltýn, Ševela, Brázdil. Střídali: Hora, Lučan, Foltýn, Pospíšil. Dolní Němčí: Hájek - Šmehlík, Kadlček L., Tinka, Krchňáček P., Poruban, Bída, Stojaspal T., Cmol, Stojaspal M., Krchňáček M. Střídali: Krchňáček R., Kadlček O.

Nivnice - Vlčnov 5:1 (4:0)

Nivnice, které by vítězství dalo jistotu záchrany, vstoupila do utkání dobře připravena. To se nedalo říct o hostech z Vlčnova, jejichž přístup byl spíše laxní.

Už v 8. minutě se domácí ujali vedení, když P. Lukeš přeposlal na S. Josefíka, ten nahrál J. máčalíkovi, který míč zblízka napral do sítě. O pár minut později se S. Josefík protáhl do vápna Vlčnova, obránce hostí přehnal důraz a faulem zezadu vykoledoval penaltu. K té se postavil v 15. minutě nejzkušenější hráč Nivnice P. Lukeš a zvýšil na 2:0. Z domácích sršel elán, zatímco hosté jakoby hráli bez kompasu.

Na polovinu Nivnice poprvé zabloudili až ve 20. minutě a jejich pobyt tam měl jepičí život. Domácí znovu přišpendlili hosty na jejich půlku a po kombinaci T. Kadlčka s J. Máčalíkem zakončoval ve 22. Minutě centr z levé strany V. Velecký do prázdné branky na 3:0!

Vlčnované se do první šance dostali ve 30. minutě Hanákem, ale P. Mendl vyběhl včas a míč srazil na roh. Tím se hosté malinko osmělili a ve 33. minutě hlavičkoval nad Uhlíř.

Nivničané uklidnění průběžným si vytvářeli další a další šance. Ve 38. minutě poslal po nahrávce J. Máčalíka ostrou žiletku na branku hostí T. Kadlček, ale s míčem si dala dostaveníčko ochranná síť. Šest minut před přestávkou nabídl balon ke skórování T. Kadlček P. Lukešovi a brankář hostí Chvojka musel prokázat své kvality, aby zabránil čtvrté brance.

O minutu později už nesvedl nic ani on, jelikož ho obránci hostí nechali na vše samotného. P. Lukeš předložil z křídla další míč jako na podnose pro V. Veleckého a ten nadvakrát přetlačil gólmana Vlčnova a zvýšil na 4:0. Poločas snů mohl domácím malinko pošramotit soupeř v poslední minutě. Nivničtí obránci faulovali kousek před vápnem aktivního Hanáka, ale přímý kop z osmnácti metrů poslal mimo klec Tománek.

Po přestávce se na hřišti dlouho nic kloudného nedělo, neboť se oběma týmům zdálo utkání rozhodnuté, a s vědomím, že do konce je daleko, fotbalisté šetřili síly. Až T. Kadlček přehodil stopery Vlčnova a o nabízený míč svedl souboj V. Velecký s brankářem hostí Chvojkou, ale ten mu hattrick odepřel. Následovaly další hluché minuty, po kterých přišla skrumáž v domácím vápně, a hostující Hanák zakončoval vedle. V 59. minutě pobýval vlčnovský Čagala na hřišti teprve tři minuty a už se zapsal do děje.

Jeho centr od rohového praporku a tedy z nulového úhlu si nivnický brankář srazil do vlastní sítě. V hledišti to zašumělo, ale na další vývoj branka valný vliv neměla. Na rozdíl od první poloviny už se hrál daleko vyrovnanější fotbal a akce se střídaly rovnoměrně na obou polovinách hřiště. V 62. minutě byl ve skvělé příležitosti po centru P. Ligase P. Lukeš, ale hrdinou okamžiku se stal Chvojka, který vyloženou šanci zneškodnil. Utkání se vleklo jak pracovní doba a z čekání na konec všechny vytrhl až rohový kop hostí v 63. minutě, vyhlavičkovaný P. Ligasem z brankové čáry, a také technický pokus hostujícího Tománka, který proletěl kolem levé spojnice tyče a břevna. Pět minut před koncem si osvojil odvrácený míč hostí Z. Kostelník, obešel všechny obránce a totéž provedl s brankářem Vlčnova. Do opuštěné branky vsítil poslední branky sezony a upravil na konečných 5:1.

Nivničané vyhráli čtyři z posledních pěti utkání a v soutěži se zachránili.

Branky: 8. Máčalík, 15. Lukeš (pen.), 22. a 40. Velecký, 85. Kostelník - 59. Čagala. Rozhodčí: Zapletal - Katrňák, Tokoš, 250 diváků. Nivnice: Mendl - Slezáček, P. Ligas (89. Kašpárek), P. Hladiš, Michalec - Josefík, Velecký, Kostelník, J. Máčalík (39. Májek) - Kadlček (68. Holboj), Lukeš (81. Ryšávka). Vlčnov: Chvojka - Flasar, Uhlíř, Tománek, Palička - Pešl, Beránek, Polanský (56. Čagala), Stojaspal - Gregor (84. Kužela), Hanák.

Bojkovice - Osvětimany 3:2 na pen. (0:1)

Už ve 40. minutě byl vyloučený bojkovický Hladík a domácí dohrávali v deseti. Druhá pohroma pro ně přišla o minutu později, kdy hostující Zýbal otevřel skóre. V 55. minutě navíc Osvětimany vedly 2:0 po brance Švrčka. Jenže Bojkovice se ani v oslabení nevzdaly a v 64. minutě snížil Vacula. V 73. minutě pak vyrovnal Dolina. V penaltovém rozstřelu pokus hostujícího Fišera zneškodnil domácí gólman Urbánek, Švrček mířil vedle a Bojkovice Křižkem, Dolinou, Mičou a Vaculou proměnili všechny pokusy a braly bod navíc.

Branky: 64. Vacula, 73. Dolina - 39. Zýbal, 55. Švrček. Bojkovice: Urbánek - Miča, Slavíček, Hladík, Gago, Varga, Křižka, Gorčík, Hanke, Dolina, Vacula. Na střídání: Zýka, Kalina, Kříž, Jančařík, Lekeš, Polášek. Osvětimany: Brázdil - Šmatelka, Fišer, Švrček, Křemeček, Otáhal, Válek, Žandovský, Ohnutek, Trávníček (83. Ondroušek), Zýbal. Trenér Filásek.

Napajedla - Hluk 1:4 (1:0)

Také v posledním utkání sezóny musel trenér Napajedel Leitner silně improvizovat, když z rozličných důvodů opět postrádal oba brankáře Bartoše s L. Koutníkem, a také Bejtkovského, Ourodu či Zimčíka, a jen na lavičku se posadil jarní tahoun Havránek. Opět se tak mezi tyče postavil bek Škarek a do pole rezervisté Gabrhelík, Haša a Matoušek s dorostencem Bláhou. Zato hosté z městečka hejtmana Šarovce vyrukovali se všemi svými trumfy a kdekdo v této souvislosti připomněl výsledek z podzimního finále, v němž Fatra pod hluckou tvrzí schytala sedmibrankový výprask.

Hned úvodní minuty však naznačily, že to na levém břehu Moravy tak jednoznačné nebude. Domácí torzo dirigované odhodlaným kapitánem Drgou překvapivě drželo favorita na krátké uzdě a dlouho mu skoro nic nedovolilo. Naopak nastoupilo s okrytým hledím a už v 5. minutě scházelo málo, aby Belantův povedený centr od rohového praporku nepřistál v malém vápně na Hejdově kštici.

Hosté, evidentně poučeni osudem Osvětiman, které před dvěma týdny na stejném trávníku sotva uhájily remízu, se spokojili s opatrným zaďourem a úpěnlivou kombinací se snažili držet míč co nejdéle na svých kopačkách. To se jim dařilo jen poblíž středového kruhu, na dostřel napajedelské svatyně se prakticky nedostali.

Domácí rovněž vyčkávali a první příležitost se jim pak naskytla až ve 29. minutě, slibný brejk v tandemu s Hejdou však novic Matoušek školácky zazdil patičkou, kterou jeho kolega na hrotu nemohl předvídat. Vzápětí obránce Náplava až v poslední chvíli uhasil požár před bleskovým výpadem Biháriho, jehož čistým skluzem obral o gólovku. Ve 36. minutě si pod tribunou záložník Haša počínal jako školák a patičkou naslepo umožnil matadorovi O. Machalovi snadný nájezd až před Škarka, ten však jeho pokus o obstřel bravurně vytěsnil na roh.

Už se zdálo, že stejně jako v předchozích pěti zápasech Fatry se do kabin půjde za bezbrankového stavu, když 5 minut před přestávkou se po rohovém kopu míč z nitra šestnáctky dokutálel až k Bláhovi, jenž do něj bez okolků ukázkově opřel nártem, aby táhlou střelou z dobrých 25 metrů všechny nadzvedl ze sedadel. Bezmocný Fojtík si na prudký projektil sice sáhl, ale jeho trajektorii jen posunul o kousek výš a míč nezadržitelně napnul síť v horním, vzdálenějším růžku jeho klece – Fatra vedla 1:0!

Povzbuzeni touto parádou pak domácí první půli dohráli poblíž brány soupeře a ve 42. minutě po Matouškově vtipném propuštění míče mezi chodidly vnikl zprava do vápna i Haša, jeho přihrávka před bránu však byla pomalá a skončila u Fojtíka. Ve 43. minutě se ke standardce kousek za vápnem postavil hrdina předchozích okamžiků Bláha, pumelice z jeho levačky se však tentokrát z očekávané dráhy hodně vychýlila.

Po přestávce mohl pojistit vedení už v první loučící se Belant, ale po Foralově skvělé přihrávce zleva v krkolomné pozici balon promáchl. Ve 48. hosté poprvé hlasitěji zatroubili na poplach. To nepříjemný centr zprava Škarek jen vyrazil před sebe a Bihári se jej technickým lobem snažil vrátit zpátky pod víko, balón však jen shora padl na břevno. Běžela 55. minuta, když nenápadný centr zleva propadl u zadní tyče k číhajícímu Dohnalovi a dvorní spartakovský spasitel odvážnou rybičkou zblízka propasíroval míč do sítě a vyrovnal na 1:1.

Hlučané očividně ožili a převzali taktovku. Když se za další čtyři minuty prosadil i druhý forvard Martiš, jenž se středem probil přes dotírajícího Náplavu a levačkou nasměroval míč do stejného místa jak před tím Dohnal, fotbalové kormidlo se definitivně otočilo na stranu dolňáckých šohajků. Zpátečku do Bojkovic tak nemusel zařadit ani předseda STK Travenec, jenž na zápas spěchal z Luhačovic z dekorace přeborníka kraje.

Naopak pohár pro vítěze skupiny B I. A třídy se mohl v Napajedlech pomalu vybalovat. Leitnerův soubor si totiž už přestal věřit a za další dvě minuty s ním mohlo být ještě hůř, tečovaná střela O. Machaly naštěstí pleskla jen do spojnice břevna s tyčí. Vzápětí domácím znovu zatrnulo, když Galuškova střela proletěla pod Škarkovým tělem, naštěstí ale minula bránu o metr.

Hlučané konečně začali potvrzovat kvalitu a křídla narostla hlavně Martišovi, který velký fotbalový kumšt předvedl v 71. minutě, kdy si cestu podél lajny proklestil houštinou těl a bezradnému Hašovi přitom zahrál i na housle. Když v 73. minutě také ostřílený O. Machala vyzrál na další neuvážený Náplavův výpad, odstavil ho přitom rukou a následně pronikl až před gólmana, o vítězi nebylo pochyb – Hluk vedl 3:1. V 77. se po rohovém kopu bojovník Drga ještě pokusil o výsledkovou korekci, hlavou však zamířil jen do míst, kde stál Fojtík.

Následně se po souboji Martiše s Náplavou napajedelský stoper pár metrů před vápnem svíjel v bolestech a jeho sok se mu přitom omlouval. Hru však sudí Němec a ani nikdo z hráčů nepřerušili a Galuška s míčem pohodlně prošel až před domácího gólmana, aby levačkou stanovil konečný výsledek na 4:1 pro hosty! Ovšem situace, která gólu předcházela, jako férová nevyzněla.

Osm minut před koncem mohl náskok soupeře snížit i Foral, ale na Kubíkovu dobrou nabídku nedosáhl. Série střídání na obou stranách pak dovedla duel do ztracena a v táboře „belasých“ s příznačným „V“ na hrudi mohlo vypuknout bujaré veselí – z poslední výhry i celkového prvenství v soutěži.

Referát z Hluku

K poslednímu zápasu sezóny zajíždělo áčko Hluku do Napajedel, kde se mělo rozhodnout o celkovém vítězství v soutěži. Náskok 3 bodů velel fotbalistům Hluku uhrát remízu, aby se mohli radovat z druhého vítězství za posledních 5 let. Domácí, oslabeni o některé zraněné hráče, začali ve velkém tempu. Hráli rychle, tvrdě a vyhrávali většinu osobních soubojů. Jejich akce však končily na pozorné obraně. Hlučtí se nemohli prosadit, přesto Bihári se dostal v 15. minutě do dobré pozice a ve 30. minutě šel Ondra Machala sám na brankáře domácích, jeho střela však měla opačnou faleš a šla vedle tyče mimo. Ve 40. minutě kopali domácí roh, míč se odrazil do středu pole, kde napřáhl Bláha a z dobrých 35 metrů nedal Fojtíkovi šanci. Hluk prohrával 0:1.

O přestávce bylo známé, že Osvětimany vyhrávají v Bojkovicích 1:0, což znamenalo, že na titul za této situace Hluk nedosáhne. Co se dělo v kabině hostí, není známo, ale přišla 55. minuta a Ondra Machala se uvolnil na levé straně, poslal míč před branku, kde u zadní tyče stál dobře postavený Jan Dohnal, který hlavou vyrovnal na 1:1. Hned bylo na střídačce veseleji. Neuběhly ani 4 minuty, když dostal za obranu míč Tomáš Martiš, který se řítil sám na branku domácích, a ač byl už atakovaný obráncem, stačil poslat míč k tyči a strhnout vedení na stranu Hluku.

Do podobné situace jako Tomáš se dostal v 75. minutě Ondra Machala, který této situace rovněž využil a vstřelil třetí branku hostí. To už byli hráči Hluku na koni. Domácí se sice snažili a měli velkou příležitost korigovat výsledek, ale v rozhodující chvíli domácí hráč zaváhal. Naopak hosté využívali otevřené obrany k brejkům, v 79. minutě se dostal do dobré pozice na hranici šestnáctky Galuška a tvrdou střelou potvrdil jasné vítězství Hluku 4:1.

To už bylo jasné, že se v Hluku bude po dvou týdnech opět slavit. V sobotu 3.6. 2017 získala dvojka okresní pohár a nyní jednička vyhrála I. A třídu. Vzhledem k tomu, že bude letos hluckému fotbalu 85 let, tak to jsou dva pěkné dárky k tomuto výročí. Poděkování patří všem hráčům, trenérům, funkcionářům a také všem divákům za jejich podporu a věrnost.

Branky: 40. Bláha - 55. Dohnal, 59. Martiš, 79. Machala, 78. Galuška. Rozhodčí: Němec – Bršlica, Vaculík, 90 diváků. Napajedla: Škarek – P. Koutník, Drga, Náplava, Gabrhelík – Haša (80. Kubík), Foral, Belant, Bláha (66. Havránek) – Hejda, Matoušek (74. Brauner). Trenér: R. Leitner. Hluk: Fojtík – Horák, Zalubil, Lipoti, A. Machala (86. Šimčík) – O. Machala (80. Ševčík), Kukla (18. Baroň), Galuška (88. Straka), Bihári – Martiš, Dohnal. Trenér: V. Uhlíř.

Nedachlebice - Koryčany 2:1 (1:1)

Prvním týmem, kterému se podařilo dostat míč do brány byly Koryčany. Už po osmi minutách hry se prosadil Šnajdr. Ve 20. minutě domácí vyrovnali zásluhou Urbana. Stav utkání zůstal po dlouhou dobu vyrovnaný. Sedm minut před koncem se ale k míči dostal Brzica a rozhodl a úspěchu Nedachlebic.

Branky: 20. Urban, 83. Brzica - 8. Šnajdr. Nedachlebice: Vyorálek – Haša, Urban, Bartoš, Ryška, Brzica, Skovajsík, Pisklák, Kadlčák, Novák. Střídali: Nožička M., Nožička P., Kafka, Váňa, Mráz, Hájek. Koryčany: Vrba - Věžník J., Mušálek, Hubr, Tesař, Ryška, Šnajdr, Gejdoš, Lysko, Hanák, Věžník K. Střídali: Elzner, Prokeš.

Lidem ze Štěpnic zkrátí cestu do nemocnice ve všední dny branka

Lidé se mohli při komentované prohlídce dozvědět, jak se knížka Broučci z pohledu výtvarného umění vyvíjela.
16

Karafiátovi Broučci stále oslovují a přitahují čtenáře všech generací

Kunovice jsou investičně atraktivním regionem

Ocenění Investičně atraktivní region v regionálním kole a druhé místo ve stejné kategorii v celostátním si v minulých dnech odneslo město Kunovice. Porotu zaujala efektivní kombinace investic do rozvoje podnikatelského prostředí, otevřenost radnice vůči názorům podnikatelů a rozsáhlá připravenost infrastruktury, včetně úspěšného provozování podnikatelského inkubátoru.

Na most přes Holomňu jen na vlastní nebezpečí

Z důvodu zhoršujícího se stavu mostu přes Holomňu poblíž soutoku s Olšavou u Drslavic umístilo vedení obce z obou stran cedule zákaz vjezdu a vstupu pouze na vlastní nebezpečí. Lidé by měli v těchto místech dbát zvýšené opatrnosti, děti samotné na most rozhodně nepouštět.

Nejdelší rybu na nočních rybářských závodech ulovila Jarmila Sedláčková

V sobotu, v den svátku sv. Petra, patrona rybářů, se uskutečnil u Konventního rybníka a mokřadu Žabince před velehradskou bazilikou 15. ročník nočních závodů v lovu ryb.