Také pro bratislavský Slovan byl sobotní duel generálkou na jaro, takže se jelo na plné obrátky, nikdo se rozhodně nešetřil. Utkání se sice hrálo na přírodní trávě, ale na těžkém podmáčeném terénu.

Úvod zápasu patřil domácím, skvělý Filipko ale dvakrát nedovolil změnu stavu, když v obou případech vychytal Kuzmu.

Slovácko po deseti minutách vyrovnalo hru a dostalo se také do slibných příležitostí, Cleber ani Kordula ale v rozhodující chvíli na míč nedosáhli.

Největší šanci pohnout se skóre měl maldíček Svízela, jeho povedenou ránu ale z hranice šestnáctky ale zastavila až levá tyč bratislavské brány.

Do druhého poločasu naskočila na levý kraj zálohy poslední posila Slovácka Radim Nečas, pohož rohovém kopu pálil opět Svízela nad. Pak přišel první velký okamžik Pavla Němčického, který při největší šanci Slovanu na brankové čáře zastoupil už překonaného gólmana Filipka.

V dalších minutách se hrálo výhradně podle slováckých not, „samostatný nájezd“ Fujerika ale včasným vyběhnutím zlikvidoval brankář Bičík.

Na toho nevyzrál ani Perůtka, o následném rohovém kopu se však už hosté dočkali. Míč se dostal k volnému Němčickému a zkušený stoper jej technicky poslal do levého horního růžku – 0:1.

Domácí se pak sice snažili o vyrovnání, Slovácko ale i k radosti trenéra Josefa Mazury cennou výhru uhájilo.

„Vítězství samozřejmě těší, ale rozhodně jej nepřeceňuju. Šlo především o přípravu, takže ani z této výhry žádné velké závěry dělat nebudeme. Utkání se hrálo na velmi těžkém terénu a bylo především bojovné. Myslím, že se ale oba celky s těmito podmínkami vyrovnaly,“ nechal se slyšet trenér vítězného týmu.

SLOVAN BRATISLAVA – 1. FC SLOVÁCKO 0:1 (0:0)

Branka: 81. Němčický.

Slovácko: Filipko – Randa, Němčický, Formánek (46. Kuncl), Košút – Fujerik, Abrhám, Kordula (46. Perůtka), Svízela (68. Nestoroski), Cleber (46. Nečas) – Ondřejka (68. Švancara). Trenér: J. Mazura. (ms)