Vinou zranění a nemoci domácí nastoupili bez několika hráček základní sestavy. Soupeř ze západočeské metropole se v Kunovicích představil v dobrém světle. Hra byla v první půli neurovnaná, zejména domácím chyběla přesnost v přihrávkách a vázla tím kombinace. Po půlhodině hry zahrozila Plzeň, když míč vyslaný z pravé strany skončil na břevně. O chvíli později však obrana Slovácka vyrobila fatální hrubku při rozehrávce na polovině hřiště a zkušená Marková ji po samostatném úniku dokázala potrestat. Domácím fotbalistkám se podařilo vyrovnat tři minuty před přestávkou, když se prokličkovala k zakončení Petra Freislerová a srovnala stav utkání.

Ve druhém poločase se výkon domácích zlepšil, ale i nadále je trápila koncovka. A když už se dostali k zakončení, zachránila hosty několikrát velmi dobře chytající Roubíčková.

„Výsledkem jsme zklamaná. Lepší výkon jsem očekávala především od starších, zkušenějších hráček,“ přiznala trenérka Slovácka Jitka Klimková. „Naopak mile mě potěšily mladé hráčky, které jsou příslibem do budoucna. Ze ztráty bodu neděláme tragédii. Sezona je ještě dlouhá a navíc – první vyhrání z kapsy vyhání,“ s úsměvem poznamenala Klimková.

1. FC SLOVÁCKO – PLZEŇ 1:1 (1:1)

Branky: 42. Freislerová – 32. Marková. Rozhodčí: Zadinová – Hanáková, Zaplatilová. ŽK: 43. Zderčíková, 63. Marcoňová – 21. Ranglová L., 70. Hanžlová. Diváci: 120. Slovácko: Reuter – Fritzová (62. Jačisková), Marcoňová, Vlasatíková, Hýlová (84. Soukeníková) – Cvernová, Freislerová (46. Jankůjová), Danielová, Sedláčková N. – Ondračková (46. Kovářová), Zderčíková. Trenérka: Jitka Klimková.

Další výsledky: Slavia Praha – Pardubice 10:0 (4:0), Jihlava – Hradec Králové 0:3 (0:2).

1. liga dorostenek

2. FC SLOVÁCKO – PLZEŇ 1:2 (0:1)

Branky: 60. Lečbychová – 36. Mikysková, 45. Malinová

Rozhodčí: Hanáková, 50 diváků. Slovácko: Bednaříková – Helekalová , Lucká (51. Sedláčková L.), Křenková – Šicová (49. Jankůjová), Jačisková, Bartovičová, Soukeníková – Ondračková, Kovářová (29. Lečbychová). Trenér: Ján Jačisko.